Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#761 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:20

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie west przeczytaj encyklikę a potem skomentujesz bo na chwilę obecną rzucasz tylko mięchem. Kościół twierdzi całkiem co innego a że sobie po swojemu wszystko przekręcasz - na to wpływu nie ma nikt. Masz prawo gadać idiotyzmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 20:41
  •  

#762 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:29

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie damian -Jasne ,wszyscy was blokują itp....moje gospodarstwo też jest na celowniku bo kontrole to nie jedną miałem,oświeciłes mnie w koncu że to spisek bo ja myślałem że normalka :D :D :D Blokade to wy macie ale w głowie.

A ta encyklika to obowiązkowa znajomość czy jak ?....bo to dla baranków chyba tylko napisane?

Edytowany przez kozulek2, 15 grudzień 2012 - 16:32.

#763 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:31

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie jak mówisz że to normalne to w takim razie skąd ten mniejszy ma wziąć tą kasę na zakup ziemi jak hodować nie może. Na 5 klasie warzywka słabo rosną.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:34

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dlaczego nie może ?nie chce sie czy jak?

Edytowany przez kozulek2, 15 grudzień 2012 - 16:36.

#765 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:40

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie nie może bo państwo mu to utrudnia z roku na rok coraz bardziej poprzez coraz to nowe wymagania.

#766 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:49

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ale te wymagania dotyczą wszystkich gospodarstw i nie ma zmiłuj.Fakt że przy hodowli jest tych norm więcej, więc skoro inni potrafią to znaczy że można ...trudno by wymagać by na paru ha utrzymac sie z produkcji roślinnej,jak co nie którym sie to marzy.

#767 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:55

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie właśnie o to chodzi że promowane są mocno gospodarstwa z samą produkcja roślinną czyli te które mają odpowiednią powierzchnię żeby z tego żyć.

#768 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:01

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Widze że nie pomogłem ... :D trudno wyleczyć sie z zazdrości co?

#769 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:03

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Aby coś komentować należy się z zapoznać z treścią. Najpierw przeczytaj encyklikę i poznasz stanowisko Kościoła. Dopiero potem możesz stwierdzić czy się z tym zgadzasz czy nie. Pisanie głupot o barankach itp jest zwyczajnym chamstwem.

Kiedyś ludzie się zbuntują i będzie rewolucja a właściwie wojna domowa.

#770 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:10

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie a czego mam zazdrościć mam dużo więcej ziemi niż średnia krajowa, wkurza mnie poprostu jak ktoś pisze że każdy na równe możliwości rozwoju. I nikogo państwo nie promuje bardziej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:12

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jednak dobrze obstawiłem że celujesz w LENINA :D ..Nie trzeba nam takich proroków...Nie musze czytac żadnej encykliki do której sam kościół sie nie stosuje,gołym okiem widac co ta czarna mafia wyprawia- ale to nie o tym temat.

#772 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:16

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie A skąd wiesz co w niej jest skoro nie przeczytałeś?? Sam sobie zaprzeczasz.

#773 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:32

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Domyślam sie że nie ma tam przyzwolenia na to co wyprawia Kler w tym kraju.

#774 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:03

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Kozulek - święta obchodzisz tydzień później czy wcale ?

#775 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 23:28

jak mówisz że to normalne to w takim razie skąd ten mniejszy ma wziąć tą kasę na zakup ziemi jak hodować nie może

Z Banku najpewniej, ANR rozklada też na raty.

nie może bo państwo mu to utrudnia z roku na rok coraz bardziej poprzez coraz to nowe wymagania

Chcieliście do UE to niestety trzeba też spełniać wymogi, kaskę trzepać łatwo?

Kiedyś ludzie się zbuntują i będzie rewolucja a właściwie wojna domowa.

Nie zbuntują się bo są zbyt mocno zajęci własnym interesem i nie mają jednego celu który by polączył wszystkie grupy społeczne. Zobacz nawet protest w Szczecinie mimo że są tam rolnicy nie spowodował by rolnicy z innych terenów ich wsparli. Dlaczego? Bo nawet w samym rolnictwie jesteśmy tak mocno podzieleni że nic nie wskóramy przykład naszego forum. Co innego boli rolników małorolnych co innego dużych, inne problemy mają hodowcy inne sadownicy. I najśmieszniejsze jest to że zazwyczaj te postulaty są przeciwstawne.
Przykład: ja jestem za likwidacją KRUS, podatkiem dochodowym, i uprawami GMO ilu z was na forum ma takie same postulaty?

#776 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 23:58

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Za dochodowym jestem również, o GMO nie mam zdania bo nie wiem czy jest szkodliwe czy nie, co do KRUS - dla mniej zamożnych przejście do ZUS będzie niemal wyrokiem śmierci dla gospodarstwa.

Ja tu się ujadam właściwie nie w swoim interesie. Gospodarstwo mam spore, szanse na rozwój jakieś są ale widzę problemy innych rolników i innych grup społecznych.

Każda grupa ma inny interes ekonomiczny, pisałem o tym wcześniej. Stąd brak jedności. Mały chce taniej ziemi, duży chce powiększać gospodarstwo (to się odbywa kosztem mniejszych bo dużego stać na grunt po 40tys, małego nie), pracownik chce wyższej płacy, pracodawca niższych składek i niższej płacy minimalnej, wszyscy chcą niższych podatków - prócz państwa bo bez podatków nie funkcjonuje. Jedności nie będzie bo nie może być. Zjednoczyć można się wokół idei. Każda z grup ma jakąś ideę - interes. Stąd różne partie: lewica dla ludu pracującego, liberałowie dla przedsiębiorców, PSL dla rolników - problem polega na tym że w Polsce każda partia chce być dla wszystkich a tak się nie da. Nie wspominając o tym że wszystkie partie są skurwione do spodu od lewa do prawa

Co do tego buntu... jeśli upodli się człowieka do tego stopnia że nic mu nie zostanie, tylko się zbuntować i wyjść na ulicę to tak zrobi. Zwróć uwagę na liczbę bezrobotnych, gospodarkę kraju, perspektywy na przyszłość. Spróbuj spojrzeć na inne grupy społeczne obiektywnie. Zobacz co się dzieje na rynku mieszkaniowym: mieszkań wciąż za mało a mimo to oferta się powiększa. Na tą chwilę 40% osób z programu rodzina na swoim nie jest w stanie spłacić mieszkania, ten procent wciąż rośnie. Pomijam rolnictwo, tu rządzą inne prawa min. warunki atmosferyczne.

#777 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 09:38

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Nawet dzisiaj kto pracuje ten ma. Znam wielu ludzi, którzy co prawda cięzko pracują ale się dorabiają. Nikt i mnie pomaga, maja olej w głowie i chęć do pracy. Kto ma wychodzić na te ulice. Nieroby, nie bedzie im się chciało. Tyle się mówi o tak zwanej solidarności. Fakt jest sporo osób potrzebujących. Ale większość jest kowalem własnego losu i nie zabardzo są zainteresowani jaką kolwiek pracą. Żyją z tego co da opieka społeczna w socjalnych barakach. Jak dla mnie powinno się pomagać ludziom chorym, którzy nie ze swojej winy pracowac nie mogą. Reszta albo do pracy albo pod most. Całego świata nikt nie zbawi ale napewno znajdą się ludzie, którzy zechcą to wykorzystać. Jak ktos chce równości niech jedzie na kubę. Tam lekarz i robotnik zarabiają dokładnie tyle samo. Paradoksalnie dlatego chyba tem kraj w takim systemie jeszcze trwa. W Polsce pomimo, że była komuna i kazdy powinien miec tyle samo. Niektórzy chcieli więcej. I to spowodowało pierwsze strajki. Podobnie jest z rolnictwem. Sam ze swojm gosp wychodze na plus. Znam tez ludzi, którzy są lepsi w tym doemnie. Nawet sami ciagnikiem nie jeżdżą. Niestety dużo czasu upłynie póki ludzie zrozumieją, że gospodarstwo jest jak firma. I jak w biznesie nie każdy do prowadzenia jej się nadaje. Chociaz może i chęci do pracy ma.
Jeśli chodzi o tych bogatych to nie zapominajcie, że oni też dają prace. Sam pracuje w prywatnej firmie w 45% nalezącej do jednego z najbogatszych Polaków. I powiem tak pensje są dobre, bony na wielkanoc i gwiazdke, grucha, 13, nadgodziny, podwyżkqa co roku i najważniejsze pensja na czas. Największy bałagan jest niestety pod tym wzgledem w zakłądach państwowych gdzie panuje największy bałagan i bieda. Dzisiaj prywatni pracodawcy chcąc dobrze zarabiac wiedzą, że dobrze trzeba zapłacić pracownikowi. Tą zasade również znam od znajomych mających prywatne biznesy i pracujących u prywatnych włascicieli.

Edytowany przez hubertuss, 16 grudzień 2012 - 09:46.

#778 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 09:39

Zobacz co się dzieje na rynku mieszkaniowym: mieszkań wciąż za mało a mimo to oferta się powiększa. Na tą chwilę 40% osób z programu rodzina na swoim nie jest w stanie spłacić mieszkania, ten procent wciąż rośnie.

Tego nie rozumiem. Skąd te 40% i dlaczego piszesz że za mało mieszkań.

Przykład: Nie jestem za likwidacją KRUS (WEST zobacz porównanie ZUS z KRUS), GMO- jeśli wielkie gospodarki np. USA uprawiają to czemu w Polsce nie., Podatek dochodowy- to zależy czy będzie podatek rolny (to też bym zmienił) i na jakich zasadach będzie. Za UE głosowałem przeciwko (WEST nie muszę już spełniać śmiesznych wymogów :)).
Na pewno nie są równe prawa miedzy dużymi a małymi gospodarstwami.

Dziwię się Tobie kozulek że masz tyle bydła i masz czas tak przekomarzać się na AF.

Edytowany przez tespis17, 16 grudzień 2012 - 10:00.

#779 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 09:51

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie PAWELOL Problemy były są i będą i nikt z nas nic nie poradzi, mamy tylko jeden głos w czasie wyborów który tak na prawdę nic nie znaczy...Przeżyłem 42 lata i nie spotkałem się z żadną sprawiedliwością i równością ani w tym jak i w poprzednim systemie...czym prędzej to pojmiesz tym łatwiej Ci będzie dostosować się do rzeczywistości .Kapitalizm to wyzysk człowieka przez człowieka i nic nie poradzisz ,w przyrodzie jest podobnie . Upadlanie człowieka to miało miejsce w poprzednim systemie więc nie pisz bzdur, kto chce pracowac znajdzie coś dla siebie i dostanie swoją szanse ale nie od razu. Zauważam u ludzi młodych straszne chciejstwo które często i gęsto tłumaczone jast niby niesprawiedliwością społeczną jaka niby ich dotyka....jeszcze nie zakasaliście rękawów a już chcecie tego co inni mają,nie patrząc na fakt że jest to często dorobek kilku pokoleniowy i te hektary nikt nie dostał za friko .Jeśli mnie na coś nie stać to nie wina państwa ani bogacza który przebija cenę i kupuje ziemie po 40 tys.,prawo wolnego rynku jest takie że kto płaci więcej ten wygrywa.I to nie jest moim kosztem ani Twoim tylko tego co wykłada pieniądze...Zrozum to w końcu że Ty pracujesz na siebie a nie na sąsiada i jeśli go stać to znaczy że zarobił albo kredyt i to on płaci nie TY.

Edytowany przez kozulek2, 16 grudzień 2012 - 09:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 10:03

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Co do hektarów to kiedyś o tym pisałem-w tym samym roku ja i mój znajomy kupowaliśmy łąkę-ja za dwa hektary zapłaciłem 20 tys i on też...tyle że za czterdzieści hektarów :D .Powiesz że i ja mogłem owe 40 ha w tej cenie kupić ?Wtedy powiem że mimo 42 lat (jesteś rok starszy) mało o życiu wiesz...
No i mój ulubiony kawał (tak gwoli sprawiedliwości ,równych szans ,uczciwości ,zalegalizowaniu marychy GMO i delegalizacji KRUS-u :D ) :" Na kolejne igrzyska w starożytnym Rzymie, postanowiono przygotować jakiś nowy, za***isty numer. Najlepsza wśród propozycji okazała się walka murzyna z lwem, przy założeniu, że lew, po krótkiej walce, rozszarpuje murzyna, ku uciesze zgromadzonej publiczności.... Wybrano więc odpowiedniego lwa, odpowiedniego murzyna, ale tuż przed walką organizatorzy zaczęli zastanawiać się, patrząc na murzyna, czy aby taki wielki i umięśniony murzyn, nie da rady lwu.... Po krótkiej naradzie postanowiono zakopać go do pasa w ziemi, w celu obniżenia szans na wygrana. Lecz kiedy popatrzono, na do połowy wkopanego w ziemię murzyna, wydał im się jeszcze większy, więc wkopano go w ziemię po szyję...... I tak rozpoczęła się walka. Tłum szalał z radości. Z klatki wypuszczono wielkiego, wygłodzonego lwa, który kiedy tylko zobaczył głowę murzyna, ruszył do ataku. Przerażony murzyn w ostatniej chwili przechylił głowę, lew potknął się, walnął łbem o bandę areny i legł nieprzytomny.
A wtedy rozwścieczony lud zaczął krzyczeć: WALCZ UCZCIWIE CZARNUCHU!!!!!! "