Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#681 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:29

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dobrze że choć w jednej kwestii mamy porozumienie. Jeśli chodzi o resztę - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - to normalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 21:32
  •  

#682 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:36

Czyli ustalmy jedną rzecz: bieda dużym do d*py nie przystanie więc lamenty że urwali 100 euro... wstydu trochę panowie.

No tak. Jak ktoś nie ma wyczucia - to dokręca śrubę póki nie stęknie. Na klucz dynamometryczny nie ma co liczyć :) . Jest takie powiedzenie " zanim gruby schudnie - to chudy zdechnie" . Kibicujcie dalej...

#683 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:29

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Do wszystkich którym modulacja wydaje się czymś sprawiedliwym, NASTĘPNY KROK TO LIKWIDACJA PROGU 5000E. Poczekam i poczytam lamentów. @kozulek zobaczysz tą kasę w II filarze, szybciej świnia niebo ujrzy. Owszem ta kasa wpłynie, a inna zmieni rezerwę celową. MF miało do wyboru stopień modulacji, są widełki 5-10%, i wyszło po polsku.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:23

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie No maniek 33 masz plusa za to przysłowie ale o co chodzi w tym progu 500E o czym mówisz agromatik ?

#685 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:52

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie chodzi o to że 5000€ to kwota wolna od modulacji. A z tego co masz ponad te 5000€ zabierają 10%.

#686 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:10

Nie kolego. Nie jedziemy na tym samym wózku choćby dla tego że mały chce tanią ziemię, duży chce dużo i mu specjalnie nie zależy na cenie - tu już masz sprzeczny interes ekonomiczny więc nie możemy mówić o jedności. Mleko - produkt taki sam i u małego i u dużego, mleczarnia ma średnią 1,3 - mały dostaje 0,9 a duży 1,7 - znowu brak wspólnego interesu ekonomicznego. Dopłaty - jak mały dostanie ciut więcej do ha, dużemu zabiorą to przynajmniej deko poczucia sprawiedliwości mały otrzyma. Bo duży najwyżej zamiast Fendta kupi MFa. To tak pokrótce o różnicach.

Jakiej sprawiedliwości? Winisz kogoś o to, że ma więcej ha od ciebie, więc trzeba go zrównać ze mną? To nie jest sprawiedliwość, to jest zazdrość. Sprawiedliwość jest wtedy, kiedy każdy ma takie same warunki do rozwoju. A nie widzę, żeby Ci duzi byli faworyzowani i tworzyli jakąś zamkniętą grupę.

#687 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:18

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie przy modernizacji są faworyzowani. Na przetargach na ziemię z anr są faworyzowani przez to że nie dzieli się jej na mniejsze kawałki tylko takie ponad 20ha.

#688 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:27

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie "Sprawiedliwość jest wtedy, kiedy każdy ma takie same warunki do rozwoju." -zapominasz o innych aspektach niż aspekty prawne. Nikogo nie chcę równać z ziemią no chyba że ucięcie 100 euro powoduje bankructwo...

Na definicję "warunków rozwoju" składa się nie tylko: równe traktowanie przez przepisy prawa. Wręcz odwrotnie, np jak nie podzielisz działek na mniejsze to do przetargu przystąpią jedynie najwięksi a to nie jest sprawiedliwe - o ziemie z agencji mi chodzi.
Nigdy nie było sprawiedliwie choćby z tego powodu że różne klasy ziemi w różnych częściach kraju mamy, różne zaludnienie itp. Sprawiedliwie byłoby dać każdemu po mniej więcej takim samym kawałku ziemi podobnej klasy i wtedy ten co pracuje więcej ten ma więcej. Doskonale wiadomo że po 89 nie jeden się nachapał bo miał układy, za bezcen ziemię można było kupić. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka ale prawdą jest że jak miałeś na starcie dużo to na koniec będziesz miał jeszcze więcej. Jak na starcie w dzisiejszym czasie jest mało to większe prawdopodobieństwo jest że z głodu zdechniesz niż dorobisz się majątku.
Ograniczenie choć symboliczne dopłat największym jest jedynie cieniem sprawiedliwego traktowania.

Najważniejsze na koniec: w Konstytucji mamy zapis że w Polsce istnieje społeczna gospodarka rynkowa czyli nie że jeden ma się nachapać a reszta niech zdycha z głodu. Występuje zgoda na wprowadzanie pewnych ograniczeń.

Edytowany przez pawelol111, 14 grudzień 2012 - 13:45.

#689 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:46

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Duzi najbardziej faworyzowani są przy składkach zdrowotnych i niedługo na podatkach :( . Eh panowie - my mamy konkurować z innymi krajami, a nie między sobą.... . Zawsze będzie ktoś kto ma więcej i ktoś kto ma mniej. Sami wiecie, że gospodarstwo funkcjonuje pokoleniowo. U mnie każdy następca powiększa gosp o ok 50 %. Racja - dziś jest wielu spekulantów handlujących ziemią. Dla nich ziemia to jest towar. Ja nie wyobrażam sobie, że mógłbym sprzedać dorobek kilku pokoleń. Nie można zamykać się w swoim podwórku. Świat się zmienia. Żyjąc tylko z rolnictwa nie jest możliwe powiększenie gosp np z 5 ha do 100 ha w krótkim czasie. Chyba że na kredyt - ale wtedy można stracić wszystko... . Więc nie ma co zazdrościć. Każdy pracuje na swoje gosp. Wszyscy mamy ten sam interes.

Edytowany przez maniek33, 14 grudzień 2012 - 13:58.

#690 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:00

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie No i powiało marksizmem, panowie "to se ne wrati". Ale jakby co, to taka oaza szczęścia , dobrobytu i spełniania najskrytszych marzeń jest za wschodnią granicą. Wystarczy azyl polityczny.

Edytowany przez agromatik, 14 grudzień 2012 - 14:03.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:04

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Niekoniecznie. Trzeba się przystosować do warunków zewnętrznych - szybko :)
Co do deficytu ziemi - jak bym był handlarzem, to też zależałoby mi, aby wszyscy myśleli, że to jedyna okazja i że ziemi jest coraz mniej.... bzdura. Ktoś kupił, ktoś zainwestował, nie wszystko da się przewidzieć.... .

Edytowany przez maniek33, 14 grudzień 2012 - 14:17.

#692 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:18

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jan Paweł II był marksistą jeśli chodzi o kwestie gospodarcze i ja się pod tym też podpiszę. Prawdą jest że lepiej dla obywateli gdy zysk firmy który wynosi 100mln trafił do budżetu i stamtąd będzie mądrze rozdysponowywany, podkreślam - mądrze, niż owe 100mln miałoby trafić do jednej osoby. Czy sprawiedliwie jest gdy 1000 osób pracuje na jedną?

#693 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:06

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ten medal ma też awers, czyli te1000 osób ma pracę dzięki tej jednej.

#694 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 16:50

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Tyle że ten kapitał nie wziął się z nieba. To owoc ludzkiej pracy. Praca ma pierwszeństwo przed kapitałem bo nie istniałby żaden biznesmen gdyby nie ludzie którzy na niego pracują. Pracę owi ludzie mają dzięki temu że są chętni na dobro które wytwarzają.

Weźmy Polskę w średniowieczu - chłop tyrał na pana i pan mógł dobrze żyć. Tu wszyscy widzą problem. Jednak gdy u Kowalskiego pracuje rzesza ludzi za 1500zł a on nie wie co z kasą robić - wielbi się Kowalskiego za to że "dzięki niemu" owa rzesza nie zdechnie z głodu. Nie zapominajmy że ani ten średniowieczny pan ani Kowalski nie pławiłby się w luksusach gdyby nie odpowiednio: chłop i pracownik.
Życie w luksusach nie jest zakazane jednak dlaczego ma się odbywać czyimś kosztem?

Poczytaj o surowcach w Afryce - cała tablica Mendelejewa tam jest. Szacuje się że 3-5% zysku z eksploatacji trafia do tych państw. Resztę zwijają jednostki - właściciele firm wydobywczych. Poczytaj o największych firmach na świecie, o ich zyskach... Wielki kapitał w rękach jednostek wypracowany w pocie czoła przez miliony wyzyskiwanych osób.

#695 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:04

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie W kapitaliżmie jak i w przyrodzie to normalne zjawisko ,no chyba że historia zatoczy koło...ale nie wiem czy doczekasz?

#696 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:12

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Widzę, że rozmowa całkowicie zeszłą z tematu.

#697 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:29

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Zeszła z tematu bo niektórych ściska gdy widzą że ktoś ma więcej od nich, i nie zastanawiają się jak dogonić tego bogacza, lecz jak go zgnoić i odebrać majątek. To już nie marksizm ale leninizm i stalinizm w jednym.
@pawelol111 dlaczego bogaty ma się dzielić swoim majątkiem, jeśli zacznie wszystkim płacić tyle ile zarządają to wkrótce dołączy do tych biedaków. Zatrudniam 2 pracowników i wiem że jeśli nawet byłoby mnie stać im zapłacić średnią krajową to i tak bym im nie dał, bo niby dlaczego? według mnie wystarcza im płaca minimalna jakby dostali więcej to niechciałoby się im pracować.

#698 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:40

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ha ha widzę, że kolega @west uważa się za mega majętnego :rolleyes: myślę, że nie była mowa o cwaniaku za 50 zł w tej rozmowie z dużym ego który zatrudnia dwóch meneli :D raczej chodziło naprawdę o ludzi którzy zatrudniają po 1000 osób a innych traktują jak tanią siłę roboczą :lol:

#699 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:41

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Do WESTa
Marksizm w kwestiach gospodarczych i tylko w tych. Bogaty nie musi nikomu nic dawać. Gdzie kogokolwiek ktoś zgnoił? Idiotyzmem jest Twoje ostatnie zdanie. Jakby ktoś dostał 3,5 tys to by do roboty nie poszedł :D no chore kolego. Według Ciebie wystarcza im 1500 tyle że kim Ty jesteś by oceniać ile komu wystarczy? Napisz wprost to co napisać powinieneś: nie zapłacę im więcej bo po 1. nigdzie roboty nie znajdą - taki czas a po 2. jak zapłacę mniej to więcej będzie dla mnie. To jest normalne i nikt nie powinien się dziwić. Mamy kapitalizm, jeden wykorzystuje pracę drugiego.
Co do "zastanawiania się jak dogonić bogacza" - w gospodarstwie jedyny sposób to zakup ziemi. Ziemia droga, najwięksi podbijają ceny, wniosek prosty - nie da się dogonić bogacza.

Do 1012
Dokładnie, my to sobie możemy... zatrudnić. Są globalne przedsiębiorstwa których właściciele koszą kasę kosztem tysięcy ludzi.

Edytowany przez pawelol111, 14 grudzień 2012 - 17:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 18:05

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @1020 czytaj moje posty ze zrozumieniem a najlepiej kilka wstecz dopiero później komentuj, nigdzie nie napisałem że jestem majętny w mojej okolicy funkcjonują gospodarstwa po kilka tys.ha i ja przy nich jestem pikuś. Więc hamuj się
A swoich pracowników nie określam mianem meneli bo to są niezłe fachury w tym co robią, pewnie wiele byś się od nich mógł nauczyć. Dałem ich tylko jako przykład bo tak samo ten co zatrdnia 1000 ludzi posępuje bo koszty pracy to zazwyczaj ogromny udział w kosztach firm.
@pawelol111
Po to są widełki wynagrodzeń aby każdy znał swoje miejsce w szeregu bo jeśli pracownik będzie miał tyle samo co właściciel firmy to jaki w tym sens. Prowadzisz działalność aby się bogacić a nie po to by robić dobrze innym. Zresztą nazwali by takiego przedsiębiorcę idiotą jeśli by jego pracownicy śmigali na wczasy zagraniczne a on sam stał w kolejce po zasiłek w GOPS. Każda praca powinna być sprawiedliwie wynagradzana.