Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#661 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:51

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Przecież to tylko dyskusja a nie kłótnia?Każdy z nas buduje własna wiarygodność tym co pisze ,bo przeciesz tylko na tym możemy bazowac I chodzi tylko o to bys więcej nie oceniał innych własną miarą ( troche sie wysypałes i sie wydało że sam masz mentalność z tych lat 80-tych).Moje gospodarstwo nigdy nie było nastawione na dopłaty ,tylko na hodowle i dla mnie te 3 cz 4 tysiaki w plecy nie robi róznicy przy moim obrocie ( co nie oznacza że sie na to godze, ale nie mam mozliwosci zebym to ominął)) .. .Najwiecej stracą na modulaci duze gospodarstwa i tam nie ma żadnej ucieczki .

Edytowany przez kozulek2, 12 grudzień 2012 - 20:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 15:27
  •  

#662 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:39

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jakiż ten duży gospodarz biedny, jak jemu jest ciężko... Mając 200ha nie da rady dokupić kolejnych 50 ha, jedynie 49ha da rady.... Najpierw krzyczycie że ten duży wam zakup ziemi uniemożliwia bo ceny winduje a jak ciut mu grosza mniej z UE dadzą to lamentujecie razem z nim.

#663 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:46

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Kozulek. No i jak mam to skomentować? Jak nie potrzebujesz dopłat, to na co jesteś nastawiony? Tylko na pracę? Zaraz zaczniesz opowiadać, że pracujesz żeby karmić miasto, a tak w ogóle to chciałbyś zbawić świat...
Przy Twoim obrocie? Nie, żebym się czepiał słów. Użyję słowa, którego nie lubisz - załóżmy, że - zarobek na 1 szt trzody chlewnej wynosi 1 zł :). Jak zostać milionerem? Musisz wyhodować 1 mln sztuk. Proste? Głupie? Nie sztuką jest obracać gotówką czy towarem, nie ważne jak wygląda łan zboża - ważne ile Ci z tego zostaje. Przykro mi - dalej jesteś w latach 80-tych myśląc iż zysk jest wprost proporcjonalny do ilości wyprodukowanego towaru...

Edytowany przez maniek33, 12 grudzień 2012 - 20:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:46

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie pawelol111-kolo stwierdzam tylko fakt nic więcej...lament to tu robią tacy jak Ty, tylko po co?

Edytowany przez kozulek2, 12 grudzień 2012 - 21:25.

#665 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 20:51

Jakiż ten duży gospodarz biedny, jak jemu jest ciężko... Mając 200ha nie da rady dokupić kolejnych 50 ha, jedynie 49ha da rady.... Najpierw krzyczycie że ten duży wam zakup ziemi uniemożliwia bo ceny winduje a jak ciut mu grosza mniej z UE dadzą to lamentujecie razem z nim.

Lament? Człowieku - wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Proponuję rozszerzyć horyzonty poza powiat :)

#666 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:16

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Nie kolego. Nie jedziemy na tym samym wózku choćby dla tego że mały chce tanią ziemię, duży chce dużo i mu specjalnie nie zależy na cenie - tu już masz sprzeczny interes ekonomiczny więc nie możemy mówić o jedności. Mleko - produkt taki sam i u małego i u dużego, mleczarnia ma średnią 1,3 - mały dostaje 0,9 a duży 1,7 - znowu brak wspólnego interesu ekonomicznego. Dopłaty - jak mały dostanie ciut więcej do ha, dużemu zabiorą to przynajmniej deko poczucia sprawiedliwości mały otrzyma. Bo duży najwyżej zamiast Fendta kupi MFa. To tak pokrótce o różnicach.

#667 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:21

Kozulek. No i jak mam to skomentować? Jak nie potrzebujesz dopłat, to na co jesteś nastawiony? Tylko na pracę? Zaraz zaczniesz opowiadać, że pracujesz żeby karmić miasto, a tak w ogóle to chciałbyś zbawić świat...
Przy Twoim obrocie? Nie, żebym się czepiał słów. Użyję słowa, którego nie lubisz - załóżmy, że - zarobek na 1 szt trzody chlewnej wynosi 1 zł :). Jak zostać milionerem? Musisz wyhodować 1 mln sztuk. Proste? Głupie? Nie sztuką jest obracać gotówką czy towarem, nie ważne jak wygląda łan zboża - ważne ile Ci z tego zostaje. Przykro mi - dalej jesteś w latach 80-tych myśląc iż zysk jest wprost proporcjonalny do ilości wyprodukowanego towaru...

Może lepiej nie komentuj ...znowu żle założyłeś, bo prowadze inny rodzaj produkcji i ta jest była i będzie opłacalna.
Dla mnie dopłaty to dodatek a nie dochód(wiele lat prowadze gospodarstwo ,a dopłaty są od niedawna )...nie bądz ignorantem i luknij w mój profil a się dowiesz co hoduję i dlaczego ? poprostu mam rodzine na utrzymaniu i jestem rolnikiem a nie pobieraczem dopłat, hodowla to moja pasja i żródło dochodów , robiłem w życiu rózne inne żeczy ale teraz mam ten komfort że nie muszę... nigdy nie byłem nierobem i nie ruszaja mnie takie teksty ludzi którzy nie mają pojęcia o prawdziwym rolnictwie...narobiło sie teraz wszedziej pseudoekologów ,zobaczymy jak będziesz płakał jak skąnczą sie dopłaty.

#668 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:23

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Może ta cała modulacja przychamuje trochę wzrost cen ziemi.

Edytowany przez damian40000, 12 grudzień 2012 - 21:25.

#669 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:26

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @pawelol111 widzę że lubisz jak sąsiadowi coś się spierdzieli, w imię Twojej chorej sprawiedliwości. Jak pies ogrodnika sam nie może drugiemu by nie dał.

#670 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:26

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie To jest jeden z plusów modulacji. Nie jeden się zastanowi czy warto kupować kolejne 10 ha skoro zysk uwalą przez modulację. Szkoda tylko że jest ona tak mało dotkliwa.

West - przedstawiłem argumenty. Chcesz to podważaj ale mnie nie obrażaj bo nic o mnie nie wiesz. Konkret pisz, fakty a nie puste sapanie. Z 200 ha starczy na wszystko, na życie na jakich wielu nie stać. Może wystarczy i czas dać szansę na zakup ziemi mniejszym po niższych cenach - to spowoduje modulacja.

Co do psa ogrodnika to może właśnie przez tego owego gospodarza co ma 300ha drugi co ma 10 sam nie może?

Edytowany przez pawelol111, 12 grudzień 2012 - 21:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:31

Może lepiej nie komentuj ...znowu żle założyłeś, bo prowadze inny rodzaj produkcji i ta jest była i będzie opłacalna.
Dla mnie dopłaty to dodatek a nie dochód(wiele lat prowadze gospodarstwo ,a dopłaty są od niedawna )...nie bądz ignorantem i luknij w mój profil a się dowiesz co hoduję i dlaczego ? poprostu mam rodzine na utrzymaniu i jestem rolnikiem a nie pobieraczem dopłat, hodowla to moja pasja i żródło dochodów , robiłem w życiu rózne inne żeczy ale teraz mam ten komfort że nie muszę... nigdy nie byłem nierobem i nie ruszaja mnie takie teksty ludzi którzy nie mają pojęcia o prawdziwym rolnictwie...narobiło sie teraz wszedziej pseudoekologów ,zobaczymy jak będziesz płakał jak skąnczą sie dopłaty.

Eh. Chciałoby się powiedzieć - stary i głupi.... . Prawdziwe rolnictwo - no tak - zapomniałem, że tylko Ty to potrafisz :) .

#672 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:43

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Nie potrafisz nic więcej tylko wyzywać,popracuj nad ripostą bo cienko wypadasz.

Edytowany przez kozulek2, 12 grudzień 2012 - 21:44.

#673 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:46

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Modulacja to mały pikuś, i napewno nie zniechęci do zakupu nowych gruntów. Nasze prawo dopuszcza takie myki jakie się nie śniły urzędnikom. Poprostu duży może więcej tak jak napisałeś wcześniej przy dużych obrotach to ceny za jakie duże gospodarstwa kupują nawozy, środki ochrony paliwo a ceny za jakie sprzedają płody są poza zasięgiem działkowców.
Także te marne kilka tysięcy potrącenia modulacją są z nawiązką rekompensowane obrotem, nie wsponę o podziałach gospodarstw Vat-Ryczałt, kupowanie usług itp.
Jak się ładnie ustawisz w firmach to nawet dwa razy do roku wyjedziesz na wczasy za zakupione u nich towary.
Więc swoje marzenia że z powodu modulacji duże gospodarstwa przestaną się powiększać lub co gorsza pozbywać się gruntów włóż między bajki

#674 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:51

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie nikt nie każe pozbywać się gruntów tym którzy zajmują się rolnictwem na poważnie tylko o to żeby przestali walić po 50tys za ha aby tylko biedniejszy sąsiad nie kupił.

#675 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:52

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Czyli ustalmy jedną rzecz: bieda dużym do d*py nie przystanie więc lamenty że urwali 100 euro... wstydu trochę panowie.

#676 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:55

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie WEST -Dokładnie, po zatym ta kasa idzie do drugiego filaru ...i tam jest też do wyrwania w PROW-ie, działkowcy nie mają tam zasięgu :D .

Edytowany przez kozulek2, 12 grudzień 2012 - 22:02.

#677 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:01

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Tyle było bicia piany jak ja się udzielałem ale jak przestałem udzielać się w tym temacie czy innych podobnych to teraz walczycie między sobą... Ehh myślałem, że będzie lepiej... Pozdrawiam

#678 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:04

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie szkoda i tych 100 euro synek miałby Siku control fendta a tak dostanie johnego.

#679 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:10

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Życie bywa okrutne... johnego do ręki bym nie wziął.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:20

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie I tu się pierwszy raz z Tobą zgadzam ;) dorzzucę mu te cztery stówy niech ma fendta z ładowaczem czołowym. Radość dziecka jest najważniejsza