Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#641 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 11:22

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie jak sprzedaje prywatnie innemu rolnikowi do chowu to tego nikt ni chce bo i po, a jak już firmie to niestety bez tego ani rusz :( nikt nie weźmie bo w razie kontroli to mają po d*pie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 19:12
  •  

#642 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 11:36

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Rozczulacie się jakimiś papierkami :) .
Przekaz dla rolnika jest jeden - w wielu dziedzinach - PŁACZ I PŁAĆ :)

#643 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 18:31

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie No ale" gnojki " muszą z czegoś żyć , kłaniać się Unii jako pierwsi i podcierać jej du...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 grudzień 2012 - 18:42

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Tato dostał dopłatę przelewem. Decyzji nie było.
U mnie decyzja przyszła dziś i straciłem 35 euro (10 procent tego co było powyżej 5 tys euro). Teraz czekam na decyzję RS.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 10 grudzień 2012 - 18:43.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#645 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:34

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie ja zaczynam się zastanawiać czy nie oddać kilku hektarów w dzierżawę, bo jeśli już zaczęli ciąć dopłaty to co będzie w następnych latach. Skoro nie potrafią budżetu unijnego zatwierdzić, a nasz rząd olał rolnictwo na rzecz funduszu spójności...to może się okazać że nie 5000 a 4000 Euro będzie progiem dla modulacji.....Ale wg decyzji to nasz rząd zaoszczędził te pieniądze, bo tną z funduszu krajowego...

#646 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:50

jaro - no i temu służy właśnie wydawanie tuż przed sprzedażą - jest to wtedy zaświadczenie aktualne i wiadomo że nikt ci nie cofnął tej decyzji - a tak byś pokazał zaświadczenie sprzed roku i kto by sprawdził czy w międzyczasie ci nie cofnęli? Tak więc przynajmniej w teorii trochę sensu to ma ale w praktyce to powinno to kosztować naprawdę grosze, albo wcale i też mi się nie podoba że trzeba za to płacić

Proponuję w takim razie przed każdorazowym wyjazdem na drogę brać zaświadczenie że ma się prawo jazdy :D (a bo to wiadomo czy nie cofnęli uprawnień ?-żartuję oczywiście ale przyznasz że coś jest na rzeczy).Takie zaświadczenie niby drogie nie jest (15 zł)...ale np. ja muszę po nie jechać 50 km (tam i z powrotem-Bogu dzięki że auto na wodę :D ).

#647 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:42

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie jaro - zgadzam się z tobą - co do prawka to trochę nietrafione porównanie bo osoba zainteresowana czyli głównie policjant może i tak cię sprawdzić w bazie czy ci nie cofnęli uprawnień Ja tylko próbuję znaleźć choćby pozorny sens w tym absurdzie jakim są te zaświadczenia - sam nieraz traciłem kasę bo handlarz nie przyjechał i przełożył termin a zaśw. traciły ważność Nie sprawiało mi to przyjemności tym bardziej że nieraz czekało się godzinę albo dłużej aby to dostać
po edycji - damian - te ksera to dla innego rolnika są potrzebne ,a zaświadczenia handlarzom gdy bydło idzie na eksport
shrek - nie wiem o czym piszesz ale jeśli o kserach że gospodarstwo jest wolne od brucelozy itp to jest to potrzebne bo miałem już 2 razy pod rząd kontrol z PIW i żądali tego do tych sztuk które miałem akurat u siebie i musiałem jeździć do tych gospodarzy od których kupiłem bydło ale nie miałem tych pism aby nic nie wpisywali

Edytowany przez maroon, 10 grudzień 2012 - 22:26.

#648 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 16:05

Tato dostał dopłatę przelewem. Decyzji nie było.
U mnie decyzja przyszła dziś i straciłem 35 euro (10 procent tego co było powyżej 5 tys euro). Teraz czekam na decyzję RS.

Ja czekam na koniec mojego programu RS i dzielę gospodarstwo. Trudno - na głupotę nie ma lekarstwa....

Edytowany przez maniek33, 11 grudzień 2012 - 16:06.

#649 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 10:48

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie no mi się udało właśnie skończyć gorczycę, wydzierżawić część tacie i rozpocząć RS z ptaszkami ale z racji że może uda mi się kupić jeszcze ziemię to będę myślał z ornych oddać tacie coś a samemu dokupić. Zobaczymy co czas pokaże. Dziś za 35 euro nie opłaca mi się notariusza kłopotać ale zobaczymy jak wyjdzie z dopłatami RS bo jak będą też ciąć to może i się pofatyguję a w razie zakupu gruntów to weźmie się na działkę na nas obu i tato będzie pisał o dopłaty.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#650 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2012 - 11:46

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie mi zakosili aż 31,50 ojro. niby nie dużo.. ale to prawie 130zł... przy 23.30ha... ale ojciec ma 30 ha. I jak dostanie dopłaty to na pewno nie wiele więcej ode mnie ..
bo na pewno o sporo przekroczy ten próg 5 tyś ...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 11:47

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Nikita -Nie musisz korzystać z notariusza. Dopłaty uzyskuje użytkownik - niekoniecznie właściciel. Wystarczy, że wydzierżawisz to np ojcu. Za parę lat średnia wielkość gospodarstwa spadnie do tych 6 ha - jak tak dalej będą faworyzować najmniejszych :)

Edytowany przez maniek33, 12 grudzień 2012 - 11:49.

#652 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2012 - 11:57

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie No kolo a mnie wyzywałeś od pgr-owców jak w innym temacie pisałem jak ominąć przepisy ...a tu prosze jaki ty sprytny ,będziesz okradał państwo?To takiej uczciwośći uczono Cie w domu? :D.Dostanę w plecy więcej niż TY (chociaż tak się chwaliłes że masz wiele hektarów i nie dajesz rady sam obrobić) i nie zamierzam kombinować bo w końcu wszyscy dostaniemy po tyłku.

Edytowany przez kozulek2, 12 grudzień 2012 - 12:05.

#653 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 13:33

Nikita -Nie musisz korzystać z notariusza. Dopłaty uzyskuje użytkownik - niekoniecznie właściciel. Wystarczy, że wydzierżawisz to np ojcu. Za parę lat średnia wielkość gospodarstwa spadnie do tych 6 ha - jak tak dalej będą faworyzować najmniejszych :)

Tylko nasze pańtswo lubi druczki pieczątki itp a notariusz stawia takie ładne ;)

O tym że państwo z jednej strony chce duże gospodarstwa to prawda ale ja też wiele rzeczy chcę (np mieć na właśność 180ha g. ornych).
Niestety wiele w tej kwestii nie robi lub robi to kiepsko tak jak i ja bo z 19ha na razie mam prawie 30 bez paru arów (bo na więcej mnie nie stać obecnie).

@kozulek2 - do kogo pijesz? Bo jak do mnie to wskaż mi posta i wypowiedź a najlepiej zapraszam na PRV ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#654 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 13:49

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Do MANIEK33 pije , on wie o czym piszę ...ogólnie to nie mam nic przeciwko omijaniu ,kombinowaniu itp. jeśli prawo na to pozwala to trzeba korzystać.

#655 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 15:52

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie hahaha dostałem dzisiaj decyzję :)) zostałem pozytywnie zaskoczony, według moich obliczeń przez modulacje miałem stracić 500 euro ( szlak by trafił ich ), a wyszło mi tylko na decyzji b 491 euro :pppp, jak ta modulacja dalej pociągnie to niestety trzeba będzie zacząć kombinować ( bądź uczciwy do państwa jak na każdym kroku państwo w d*p ci dopi****ala :(( )
p.s. jest jakiś czas ustawowy po wydaniu decyzji , a przelewem na konto ??? jak to sie ma ogólnie ??

Edytowany przez shrek, 12 grudzień 2012 - 15:54.

#656 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 17:49

No kolo a mnie wyzywałeś od pgr-owców jak w innym temacie pisałem jak ominąć przepisy ...a tu prosze jaki ty sprytny ,będziesz okradał państwo?To takiej uczciwośći uczono Cie w domu? :D.Dostanę w plecy więcej niż TY (chociaż tak się chwaliłes że masz wiele hektarów i nie dajesz rady sam obrobić) i nie zamierzam kombinować bo w końcu wszyscy dostaniemy po tyłku.

Pokaż mi w którym miejscu postępuję wbrew prawu? Ja nie pobieram dopłat z pola, które komuś dzierżawię - jak to niektórzy czynią. Nikt mi tego nie zabroni. Co do ilości ha - to muszę więcej dzierżawić..

#657 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:01

Ja nie pobieram dopłat z pola, które komuś dzierżawię

No tak ...ale masz zamiar to czynić bo Cie państwo okradło na 2 tys.(no ale zgodnie z prawem liczysz se czynsz na1800 zł za ha?) Po za tym wiele ha to ile według Ciebie?... Musisz więcej dzierżawic -czyli co oddajesz pole czy bierzesz bo nie jasno to brzmi?Sciemniasz kolo i to ostro,tylko po co?

Edytowany przez kozulek2, 12 grudzień 2012 - 18:07.

#658 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:18

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Eh Kozulek. Nie obraź się, ale słuchając Twoich rad to można czasami za kratkami wylądować. Widzę, że bardzo Cię boli tamta konwersacja (myślałem, że zamknęliśmy temat na PW). Możesz się zgadzać na obniżenie dopłat - Twoja sprawa. Ja nie muszę. Poczytaj między innymi temat typu "ceny trzody", gdzie użytkownicy zastanawiają się dlaczego np Duńczykom bardziej opłaca się niż Polakom. Ja uważam, że dopłaty powinny być równe

#659 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:32

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Nic mnie nie boli ,bo moich rad i( nie tylko) posłuchała autorka i ma sie dobrze i nie siedzi za kratami a i dopłat nie straciła...tu nie chodzi z czym ja sie zgadzam a z czym nie ,tylko o hipokryzje jaka prezentujesz(Tobie wolno kombinować a komus innemu nie co tak pietnowałes w innym temacie)... ten tekst o uczciwości był nie na miejscu i tyle.A co ty jako ekolog wiesz o hodowli?...nastawiłes sie tylko na branie dopłat i tyle a innym żałowałes paru zł za 4 ha?

Edytowany przez kozulek2, 12 grudzień 2012 - 18:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:11

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Brawo!!. Trafnie zauważyłeś, że dopłaty należą się rolnikowi a nie wszelkiej maści pośrednikom :) . I tak powinno być. Nie będę się z Tobą sprzeczał, bo jak zwykle nie odpuścisz - nie mam zamiaru zaśmiecać forum sprzeczkami z Tobą. Moje gosp ma przynosić dochód MNIE - nie innym. Potrafię liczyć.