Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#581 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 16:39

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Wrócę do tematu... Dostałem dziś decyzję - 2 tys mniej. Cóż można powiedzieć? Do zobaczenia na wyborach....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 12:09
  •  

#582 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:22

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie modulacja obejmie raptem kilkaset tysięcy gospodarstw więc jakie to ma dla nich znaczenie w wyborach. Możemy sobie tylko pomarudzić i tak będzie jak zwykle ciemne chłopy zagłosują na PO bo dostaną przed wyborami po długopisie.

#583 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:26

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie :) . Czy ja coś mówiłem o jakiejś partii? Każdy zagłosuje jak będzie chciał. Kilkaset tysięcy plus domownicy i znajomi..... Liczba rośnie. Nie zabierać dowodu babciom :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:35

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie minister z PO Sikorski podjoł decyzję by nie zaskarżać modulacji do trybunału, zresztą Sawickiego z PSL-u też za podpisanie w 2009roku dokumentów bez przeczytania powiesić za jaja. Nawet jak jak oddasz babci dowód to nic to nie zmieni bo Jarek trzyma z Angolami którzy chcą zmniejszenia dopłat

#585 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:38

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie pierwsze słyszę żeby rolnicy głosowali na po, przynajmniej ja takich nie znam.

#586 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:45

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ja niestety znam i to zapewniam Cię wielu, u nas w gminie zwycięża PO z dość sporą przewagą. Smutne ale prawdziwe

#587 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:45

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Mnie nie interesuje - kto coś mówi w kampanii - lecz co robi. West nie przyklejaj mi łatki odnośnie preferencji politycznej. Generalnie to jest mi wstyd za wszystkie nasze partie.... .

#588 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:49

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jak ktoś dostał decyzje to spokojnie mi przyzna rację że modulacja to tak naprawdę 10% podatek od dotacji, z 5000E kwotą wolną od opodatkowania. Jak przyjąć, że kwota modulacji jest naliczana od pozostałej po odjęciu 5000E różnicy, a potrącana nie od całości dopłat tylko od płatności pochodzących z krajowego budżetu.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#589 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:53

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ale ja Ci nic nie przyklejam. Napisałem tylko że nie ważne na kogo zagłosujesz efekt będzie taki sam niestety pozbyliśmy się suwerenności wstępując UE i efekt mamy taki że możemy tu w Polsce skakać sobie do gardeł wymachiwać szabelką a i tak będziej jak zadecyduje Angela w porozumieniu z Cameronem i Hollandem.

#590 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 18:03

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Suwerenność to straciliśmy jak Solidarność zaczęła rozpieprzać kraj po objęciu władzy. Teraz bez Angeli i reszty nie ma szans na nowego JD czy NH. Co do partii to takich nie ma. Partia po łacinie część - powinna przedstawiać interesy danej grupy obywateli: rolników jedni, roboli drudzy, kapitalistów trzeci itp. Teraz wszyscy wszystkim wszystko obiecują a i tak wiemy jak będzie bo nie da się wszystkim dogodzić. Każda grupa ma inny interes ekonomiczny więc wiadomo że nie ma dobra wspólnego. Chłop chce tani ciągnik a robol z Ursusa wyższą pensję.

Edytowany przez pawelol111, 05 grudzień 2012 - 18:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:02

Otóż Jurek (zresztą blondyn :D ) koniecznie chciał mnie wmanewrować na minę co człowieka który mu uwierzył (czyt.chciał zarobić spore pieniądze w krótkim czasie i niespecjalnie chciał mnie słuchać) kosztowało blisko dwa lata spędzone na koszt niemieckiego podatnika...

Dobrze ale to tylko jeden przypadek. Znasz więcej?

minister z PO Sikorski podjoł decyzję by nie zaskarżać modulacji do trybunału, zresztą Sawickiego z PSL-u też za podpisanie w 2009roku dokumentów bez przeczytania powiesić za jaja. Nawet jak jak oddasz babci dowód to nic to nie zmieni bo Jarek trzyma z Angolami którzy chcą zmniejszenia dopłat

Ale jakiego Trybunałowi? Naszemu Konstytucyjnemu czy ETS? Ale to obojętne jakiemu, bo żaden z nich nie ma kompetencji do decydowania co jest słuszne a co nie. Bo gdzie tu jest naruszanie prawa? Kiedyś wklejałem rozporządzenie według którego jest ta modulacja.

Ale ja Ci nic nie przyklejam. Napisałem tylko że nie ważne na kogo zagłosujesz efekt będzie taki sam niestety pozbyliśmy się suwerenności wstępując UE i efekt mamy taki że możemy tu w Polsce skakać sobie do gardeł wymachiwać szabelką a i tak będziej jak zadecyduje Angela w porozumieniu z Cameronem i Hollandem.

Tylko dalej wielu myśli, że jesteśmy europejską potęgą i to tylko wina Tuska, że jeszcze nie rządzimy Unią, rozstawiając wszystkich po kątach. O modulacjach było wiadomo już przed wejściem do UE, teraz tylko weszły one w życie. Przed wstąpieniem, wszyscy zachwyceni miliardami Euro i nowymi ciągnikami, zapomnieli, że po latach dotacji przychodzi czas spłaty. Oczywiście, to wina Tuska, bo jakby chciał to mógłby dla nas wynegocjować kolejne ciągniki za pół darmo i wyższe dopłaty.

StasiekS- mylisz sprzedaż z ofertą.
Oczywiście rolnik ma prawo oferować towar po każdej cenie, jednak do sprzedaży dochodzi tylko wtedy gdy kupujący zaakceptuje jej wielkość.
W związku z tym punkt 2 twojej wypowiedzi jest bezsensowny i Lemke 24 się nie czepiaj

I o to właśnie chodzi. Jest wielu producentów pługów i ceny są bardzo różne. Od kilku tys do 60 czy więcej. Wybór jest duży i to wy wybieracie ofertę jaką chcecie a nie ktoś za Was. Jeżeli są chętni na pługi po 60 tys. to dlaczego po tyle ich nie sprzedawać? Jeżeli znajdą się chętni płacić za pług po 100 tys. to dlaczego diler ma obniżać cenę? Ilu z was mając propozycję 1500 złotych za pszenicę, sprzedałoby by po 1000? Pewnie żaden z was ale innych pouczać po ile powinni sprzedawać już potraficie.

#592 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:06

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie a nie uważasz że jeśli ceny na środki do produkcji, maszyny itp mamy takie same jak niemcy czy francuzi to i dopłaty powinny być równe?

#593 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:13

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Zależy dla kogo. Jak dla mnie dopłat może w ogóle nie być. Wtedy wielu by przekonałoby się, co to znaczy gospodarstwo i praca ale nie fizyczna ale umysłowa. Chcesz większe dopłaty? Trzeba mieć pozycję na arenie międzynarodowej jak kraj niemieckiego rolnika czyli być potęgą gospodarczą i wpłacać setki miliardów Euro do budżetu. Stać nasz kraj na to?

#594 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:25

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie no to jak nie ma być równych dopłat to i ich produkty nie powinny mieć wolnego dostępu na nasz rynek.

#595 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:31

Zależy dla kogo. Jak dla mnie dopłat może w ogóle nie być. Wtedy wielu by przekonałoby się, co to znaczy gospodarstwo i praca ale nie fizyczna ale umysłowa. Chcesz większe dopłaty? Trzeba mieć pozycję na arenie międzynarodowej jak kraj niemieckiego rolnika czyli być potęgą gospodarczą i wpłacać setki miliardów Euro do budżetu. Stać nasz kraj na to?

Na co k...wa????? Holendrzy do dzisiaj mają darmowy prąd z Niemiec.... . Jak byś nie wiedział, to Niemcy przegrali wojnę i płacą za to. I nie pierd... l , że to było dawno...

#596 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:32

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @StasiekS-"Dobrze ale to tylko jeden przypadek. Znasz więcej?"-oczywiście że znam ale AF to raczej nie portal wspominkowy ? :D (z innymi nie był to może taki hardcore ale i nic miłego).Nieciekawa nacja...

#597 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:40

no to jak nie ma być równych dopłat to i ich produkty nie powinny mieć wolnego dostępu na nasz rynek.

Życzę powodzenia. Tylko co wtedy zrobią fani pewnych maszyn z Zachodu? Nie za bardzo uśmiecha im się powrót do starych Ursusów.

Na co k...wa????? Holendrzy do dzisiaj mają darmowy prąd z Niemiec.... . Jak byś nie wiedział, to Niemcy przegrali wojnę i płacą za to. I nie pierd... l , że to było dawno...

A co ma wojna do dopłat i unijnego budżetu?

@StasiekS-"Dobrze ale to tylko jeden przypadek. Znasz więcej?"-oczywiście że znam ale AF to raczej nie portal wspominkowy ? :D (z innymi nie był to może taki hardcore ale i nic miłego).Nieciekawa nacja...

Też ich nie lubię. Powinni jeszcze dziękować Hitlerowi, że taką przysługę im zrobił.

#598 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:40

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie chodzi mi o żywność a nie maszyny.

#599 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:43

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Tylko czy Unijne prawo na to pozwoli? Nawet jakby pozwalało to chyba żaden polski polityk nie odważyłby się walczyć z tym krajem w taki sposób.

Edytowany przez StasiekS, 05 grudzień 2012 - 20:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 20:46

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie no widzisz czyli jak nie ma możliwości zablokować napływu tańszej żywności że starej uni to trzeba walczyć o zrównanie dopłat innego wyjścia nie ma.