Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#41 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:52

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Na stronie głównej Izb rolniczych jest notatka ministerstwa rolnictwa dotycząca modulacji oraz przykładowy sposób jej wyliczania.
Szkoda dyskusji sprawa jest przesądzona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 17:31
  •  

#42 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:16

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Czyli dobrze pisałem na samym początku bo już miałem wątpliwości że coś pokręciłem. to jest porażające trzeba natychmiast wyjść na ulicę trzeba protestować.chcą odebrać nam 10% dochodu.jak my mamy konkurować ze starą pietnastką.apeluję o to aby Krajowa Rada Izb Rolniczych zorganizowała protest przeciwko tej decyzji.
http://krir.pl/index...d=1674&Itemid=1

Na stronie głównej Izb rolniczych jest notatka ministerstwa rolnictwa dotycząca modulacji oraz przykładowy sposób jej wyliczania.
Szkoda dyskusji sprawa jest przesądzona.

Możesz podać linka do tego sposobu wyliczania

Przetytajcie artykół pod tym linkiem on wszystko wyjaśnia.nasz rząd chciał przerzucić swoje błędy na nas.
http://www.izbarolni...ndex.php?id=332

Edytowany przez Lemke24, 21 luty 2012 - 18:05.

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:39

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie z tego co pamiętam to sprawa była już nagłośniona, ale obciążenie za błędy administracyjne nie miało trafić na barki rolników; ale teraz to już się pogubiłem, bo zarówno stenogram, jak również stanowisko KRIR nie wyczerpują tematu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:57

z tego co pamiętam to sprawa była już nagłośniona, ale obciążenie za błędy administracyjne nie miało trafić na barki rolników; ale teraz to już się pogubiłem, bo zarówno stenogram, jak również stanowisko KRIR nie wyczerpują tematu

Ale z tekstu dolnośląskiej Izby rolniczej tak wynika.chcą obciążyć nas własnymi błędami. Myślę że temat jest wyczerpany ustawa została przyjęta a teraz musimy wszystko zrobić aby przepisy zostały zmienione.

#45 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:12

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/oblicz-o-ile-mniej-doplat-dostaniesz-kalkulacja-ministerstwa-rolnictwa,34485.html

to jest link do przykładowego obliczania modulacji ten ze strony izb coś nawalił na dole artykułu jest plik do pobrania

Edytowany przez west, 21 luty 2012 - 19:14.

#46 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:21

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/oblicz-o-ile-mniej-doplat-dostaniesz-kalkulacja-ministerstwa-rolnictwa,34485.html

to jest link do przykładowego obliczania modulacji ten ze strony izb coś nawalił na dole artykułu jest plik do pobrania

Dzięki @west. Już widzę te durne tłumaczenia ministra dlaczego tę ustawę wprowadzili.

Edytowany przez Lemke24, 21 luty 2012 - 19:28.

#47 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:53

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Tak Macie rację... więc przytoczony przeze mnie fragment wypowiedzi Dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich był bardzo nie precyzyjny, a do niego się odnosiłem. Link West-a jest bardzo precyzyjny i chyba wszystko jest jasne. Lecz jak w niego wynika im większe gospodarstwo tym większe zmniejszenie płatności, nie jak wcześniej podejrzewaliśmy, że wszyscy powyżej 5000 euro o 10 proc. mniej.

#48 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:54

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie zagadnienie redukcji komplikuje się jeszcze bardziej, przeczytałem artykuł farmera i załączoną notatkę i nasunęły mi się pytani:
- na co zostaną przeznaczone środki z redukcji UPO,
- czy redukcja dotyczy także płatności cukrowych, ONW i pozostałych (poza JPO i UPO)

#49 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:15

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Z tekstu dolnośląskiej izby rolniczej wynika że te pieniążki mamy grzecznie oddać komisji europejskiej. napewno te 4% które zamieżają zabierać tym największym pójdą na zasilenie II filaru około miliona euro.

zagadnienie redukcji komplikuje się jeszcze bardziej, przeczytałem artykuł farmera i załączoną notatkę i nasunęły mi się pytani:
- na co zostaną przeznaczone środki z redukcji UPO,
- czy redukcja dotyczy także płatności cukrowych, ONW i pozostałych (poza JPO i UPO)

wejdź na link podany przez @westa i otwórz na dole tego artykółu plik przejdź na ostatnie strony tam chyba bedziesz miał odpowiedź na swoje pytania

Edytowany przez Lemke24, 21 luty 2012 - 21:16.

#50 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:38

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie to może doprecyzuję pytanie: czy wskazane przeze mnie płatności również generują redukcję płatności?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:42

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Bardzo dobrze, rolnikow trzeba ograniczac- coz z tego, ze unia da jak oni majac kase pozabijaja sie o kazdy ar miedzy soba? Rolnik z kasa to jest jak samobojca z pistoletem, kwestia czasu az zrobi sobie krzywde.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#52 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 22:08

to może doprecyzuję pytanie: czy wskazane przeze mnie płatności również generują redukcję płatności?

Ja czytając tekst końcowego komentarza oraz analizując końcową tabelę niestety muszę powiedzieć że one też będą zaliczać się do redukcja ale jest to moja opinia, musiałby się na tym pochylić fachowiec. Ogólnie jak czytam tą całą notatkę natemat modulacji to mnie szlak trafia, wynika z niej że powiniśmy jeszcze "dziękować" ministrowi że tak mało nam obetnie bo komisja chciała więcej.normalnie negocjacyjny "sukces". Podam linka, na dole tekstu jest ten plik z Notatką.
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/oblicz-o-ile-mniej-doplat-dostaniesz-kalkulacja-ministerstwa-rolnictwa,34485.html

Bardzo dobrze, rolnikow trzeba ograniczac- coz z tego, ze unia da jak oni majac kase pozabijaja sie o kazdy ar miedzy soba? Rolnik z kasa to jest jak samobojca z pistoletem, kwestia czasu az zrobi sobie krzywde.

Najlepiej odebrać mu wszystko i żeby robił za chłopa Pańszczyźnianego.

Edytowany przez Lemke24, 21 luty 2012 - 22:09.

#53 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 21 luty 2012 - 23:07

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Są jeszcze młodzi, ambitni i zdecydowani na to aby zostać rolnikiem?
Te duże , dobrze prosperujące gospodarstwa gdzie stajnia pięknych i błyszczących maszyn wartych setki euro, powierzchnie upraw często przekraczające tysiąc hektarów oddalają się i przechodzą w świat utopii.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#54 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 luty 2012 - 10:12

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie tak czytam i czytam i widze że dobrze robię że wszystko powyżej 25ha wydzierżawię na tatę (mi zostaje niecałe 25ha a resztę na niego) ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#55 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:27

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jednym słowem żal mi was czasem... Poczekajcie jeszcze trochę to zobaczycie co będzie po 2014 roku teraz brak zainteresowania przyszłymi dopłatami a później po raz kolejny będzie płacz i lament ale nas oszukali... Modulacja jest przesądzona a pieniądze pójdą do II filaru...

W przyszłej polityce rolnej modulacja ma być już bardziej ostrzejsza (tak jest plan) powyżej 300 tys. euro nie dostanie się już ani gorsza w Polsce na dzień dzisiejszy tyczy się to 840 gospodarstw czy to dużo chyba nie więc nie widzę problemu, chociaż nie oznacza to że do 300 tys. euro dostanie się 100%, będą przedziały i będzie zabierane 25%, 50%, 75% i na końcu 100% dopłat powyżej 300 tys.euro... Teraz zakładając, że w Niemczech jest 300 euro/ha to każdy kto ma tam powyżej 1000 ha nie dostanie już ani centa, myślicie, że się na to zgodzą, bo ja wątpię... Mieli już to wprowadzić w WPR 2007-2014 ale jakoś nie było chęci... Ogólnie jest trochę więcej ciekawych pozycji dotyczących dopłat bezpośrednich...

Co do dopłat największe są na Malcie prawie 800 euro/ha więc Grecja nie jest aż taka dobra... Pozdrawiam

#56 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:47

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Danield28 możesz podać żródła informacji odnośnie tego co powyżej napisałeś?
Bo pierwszy raz słyszę o aż tak ostrych zamiarach zredukowania dopłat.

#57 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:47

Jednym słowem żal mi was czasem... Poczekajcie jeszcze trochę to zobaczycie co będzie po 2014 roku teraz brak zainteresowania przyszłymi dopłatami a później po raz kolejny będzie płacz i lament ale nas oszukali... Modulacja jest przesądzona a pieniądze pójdą do II filaru...

W przyszłej polityce rolnej modulacja ma być już bardziej ostrzejsza (tak jest plan) powyżej 300 tys. euro nie dostanie się już ani gorsza w Polsce na dzień dzisiejszy tyczy się to 840 gospodarstw czy to dużo chyba nie więc nie widzę problemu, chociaż nie oznacza to że do 300 tys. euro dostanie się 100%, będą przedziały i będzie zabierane 25%, 50%, 75% i na końcu 100% dopłat powyżej 300 tys.euro... Teraz zakładając, że w Niemczech jest 300 euro/ha to każdy kto ma tam powyżej 1000 ha nie dostanie już ani centa, myślicie, że się na to zgodzą, bo ja wątpię... Mieli już to wprowadzić w WPR 2007-2014 ale jakoś nie było chęci... Ogólnie jest trochę więcej ciekawych pozycji dotyczących dopłat bezpośrednich...

Co do dopłat największe są na Malcie prawie 800 euro/ha więc Grecja nie jest aż taka dobra... Pozdrawiam

Nie brak zainteresowania tylko brak podstawowych informacji od ministerstwa na najważniejsze tematy dla rolnictwa, nie może być tak, że najdrobniejszą informację musimy wręcz wywalczyć a twój żal i pozdrowienia to mam głęboko w d... . Panowie @danield28 pawnie już by płakał pod stołem że nie może nic zrobić ale my nie możemy podawać się. Wejdzie na link ZIR tam jest pewna informacja o proteście.
http://www.zir.pl/

Edytowany przez przemrolnik, 29 marzec 2012 - 17:20.
Obraza użytkownika

#58 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:52

Nie brak zainteresowania palancie tylko brak podstawowych informacji od ministerstwa na najważniejsze tematy dla rolnictwa, nie może być tak, że najdrobniejszą informację musimy wręcz wywalczyć a twój żal to mam głęboko w d... . Panowie @danield28 pawnie już by płakał pod stołem że nie może nic zrobić ale my nie możemy podawać się. Wejdzie na link ZIR tam jest pewna informacja o proteście.

Mam nadzieję że jakiś moderator tym panem się zajmie... Pozdrawiam

Danield28 możesz podać żródła informacji odnośnie tego co powyżej napisałeś?

Źródłem tych informacji posiadam z wykładów na uczelni... Miałem zajęcia z Z-ca Dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich i tam były informacje dotyczące przeszłej WPR...

Po za tym kolego nie ma się czego obawiać zabieranie będzie dopiero od 150 tys. euro (jak dobrze pamiętam) więc żadne gospodarstwo rodzinne na tym nie straci...

Tutaj podaję dokument w którym jest to dokładnie napisane i małe sprostowanie bo troszkę źle podałem... Strona 31 tego dokumentu...

http://ec.europa.eu/...m625/625_pl.pdf

Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 22 luty 2012 - 11:13.

#59 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:38

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie danield28=stasiekS=hubertuss. Przypadek?

Edytowany przez maniek33, 22 luty 2012 - 11:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:43