Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#561 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 15:56

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie zobaczę, zobaczę ") tylko sie boję o to modulację - złożyłem wniosek o przysłanie decyzji :))

Edytowany przez shrek, 02 grudzień 2012 - 15:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 10:27
  •  

#562 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:54

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Od 1988 roku mineło sporo czasu i tu muszę pokłonić sie kolegom którzy zauważyli mój błąd. Rzeczywiście Plan Balcerowicza wprowadzono od stycznia 1990 roku a moje zakupy dotyczyły 1989 roku. Sprawdziłem stare faktury i rzeczywiście tak jest i kwoty sie zgadzają. Kredyt udzielony mi w czerwcu opiewał na 8,3 % udzielony w BS. W styczniu wszystko sie zmieniło. Za 6 dni 1990 roku zapłaciłem 600000 odsetek i tak pozbyłem sie kredytu. W pażdzierniku mój kolega zaciagnął kredyt z wyższym oprocentowaniem którego nie udało mu sie spłacić. Na spłate pracował bardzo długo i w końcu oddał wielokrotność kupionego kombajnu.
Kolego WEST, producenci wszystkie operacje wprowadzają w koszty , w tym tworzenie nowych opracowań na nowe maszyny. Jednak należy zauważyć ,ze po to robi sie nowe opracowania aby powstała maszyna inna od poprzedniej, w załozeniu nowocześniejsza. Czasami takie opracowania kończą sie niepowodzeniem i wędrują do kosza. W przypadku fabryk Kvernelanda , czy Pottingera , gdzie byłem , maszyny wykonuje sie w pełni w rodzimych zakładach . Części do maszyn są następnie przewożone do zakładu montującego całość lecz nie ma to wpływu na istotę mojego opisu. Nowoczesniejsza obróbka wymaga też nowocześniejszych i kosztowniejszych maszyn jednak sumarycznie koszty zakładów rosną bo są związane z rezygnacją ze starej produkcji i wprowadzenie nowej. Przy wysokowydajnej produkcji seryjnej koszt wytworzenia wyrobu to nie wiecej niż 30-40% i wszystko polega na metodzie liczenia.
Zakładając że wyprodukowanie dobrego ciagnika średniej klasy kosztuje 200 tys,zł, zysk producenta 30% (czyli razem 260 tys. zł), a narzut dealera 40% (czyli razem 364 tys zł). Liczac odwrotnie i przyjmując że cena dealerska wynosi 100% to cena producenta stanowi 71,43%, a koszt produkcji wynosi 54,93%.
Reasumując 40% narzutu dealeara na cenę fabryczną stanowi tylko 28,57% ceny ostatecznego wyrobu. Z tych 28,57% otrzymujemy rabat a to co pozostaje dzieli się na utrzymanie placu, magazynu części, serwisu, pracowników, podatki i reklamę . To tak w skrócie .Jest jeszcze pytanie dlaczego producent zarabia mniej niż dealer. Otóż poszczególny dealer sprzedaje tylko małą część produkcji a producent posiada zysk z całosci produkcji. Między bajki można włożyć to że duże koncerny walczą o klijenta. A niby po co ? Skoro na górze koncernu wszystkie fabryki należą do tych samych włascicieli to po co walczyć. Walczą wyłacznie dealerzy sprzętu i to nie o klijenta ale o zysk dla siebie. Żądasz przykładu, to proszę: do kogo należy koncern CNH , marka CASE , STEYER , IVECO i inne ? do Fiata! więc po co się ścigać. Tu FIAT, tam FIAT i ten też FIAT . Kupując pasze dla trzody z 6 firm rynkowych na górze zawsze jest jakieś PROVIMI a 85% trzody to świnie duńskiego Poldanoru i amerykańskiego Smitfilda. To ściganie się koncernów przypomina mi ściganie sie bankowców. Tu niższe odsetki za to prowizja 2 razy wieksza , a gdzie odsetki i prowizja mała tam potrzebne ubezpieczenie kredytu i ubezpieczenie na zycie.

#563 Share czarnykriss

czarnykriss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 15:31

Witam.mam jedno pytanie,a mianowicie ,,Czy dostał ktoś decyzje o dopłaty bezpośrednie w listopadzie w woj.małopolskim"???

Ja jestem z małopolskiego i decyzję dostałem, tak samo mój brat. Stempel pocztowy na kopercie był z 20 listopada, kilka dni później otrzymaliśmy decyzje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:04

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Z tego co wcześniej było mówione i były pisma z ARiMR to decyzji miało nie być. Więc mam pytanie czy decyzję dostają też osoby których nie obejmowała modulacja czy tylko osoby z modulacją???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#565 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:11

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Decyzje otrzymają wyłącznie osoby którzy będą mieli zmniejszone płatności czy to w wyniku modulacji czy też niezgodności we wniosku. Jeśli otrzymasz kwotę o jaką wnioskowałeś to decyzji nie dostaniesz tylko bezposredni przelew.

#566 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:13

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie z tego co wiem to decyzje dostaną tylko ci co dotyczyła modulacja albo mieli jakieś zmiany we wniosku (zmiana pow gospodarstwa)

#567 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 00:02

Yhm-widać żeś mało w świecie bywały.Miałeś do czynienia z tą nacją ?-to powiem Ci-jak 99,9 % ludzi na tym forum nie miałeś.
A ja tak.

Jak możesz, to opisz swoje wrażenia. Chętnie przeczytam.

A co ma piernik do wiatraka, jakoś nie widziałem żeby samochody podrożały przez cztery lata o 40% jak w przypadku mojego pługa gdy się zapytałem przedstawicela ile teraz kosztuje taki sam pług albo opryskiwacz (opryskiwacz to już wogóle kosmos).Producentom chyba w głowch się po przewracało sprzedawać coś (pług) bez silnika za tyle co samochód dobrej klasy.

A rolnikom sprzedawać rzepak po 2000 złotych albo pszenicę po 1000. Też się poprzewracało Wam w głowach.

EREKSIO
mechaniczne to nie koniecznie gilotyną? i tu nie wszystkie metody maja wpływ na wytrzymałość...laser zgoda wiele zalet ale główna wadą sa koszty...a co do tak prostych konstrukcji takich jak pług czy agregat to raczej nie ma tam kosmicznej technologii i głownie jakość materjałowa elementów roboczych wpływa na wytrzymałość....60 tys za plug to kosmos ,no ale mamy PROW i dlaczego nie windowac ceny ?przeciez to i tak mało?

Jak kosmos to możesz zawsze kupić tańszy np.
http://moto.allegro....2810115785.html
http://moto.allegro....2824331498.html

Jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać?

Edytowany przez StasiekS, 03 grudzień 2012 - 23:53.

#568 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 08:16

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie "Jak możesz, to opisz swoje wrażenia. Chętnie przeczytam."

Hmm-pouczające :D .

#569 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2012 - 10:02

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Stasiek co z Tobą...? nie łapiesz tematu ,czy jak?może co brałeś?to nie temat ; znalezione na alegro... :D :D :D

Edytowany przez kozulek2, 04 grudzień 2012 - 10:06.

#570 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 11:13

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Stasiek teraz to pojechałeś po bandzie... :rolleyes:

Ps. Rolnik nie decyduje o cenie za którą sprzedaje płody rolne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 11:50

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Stasiek - co Ty właściwie robisz na tym forum???? Ponawiam pytanie jeszcze z przed kilku lat :) .

#572 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 12:09

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Lemke24 każdy może narzucić swoją cenę ale nikt mu tego nie kupi tak samo jak te C-360 za 35 tysi na allegro a średnia cena to ok.14 tysi. ... Liczy się cena rynkowa ...

Oj StasiekS widzę że ktoś ma tutaj kompleksy... nie wnikam jakie ale sorry jak czytam Twoje posty nie ważne na jaki temat to ciągle Ci źle i nie dobrze ... Nie wiem jesteś rolnikiem czy też nie ale w to bardzo wątpię ... Na prawdę nie mam pojęcia co tutaj robisz ?? Chcesz wnerwiać ludzi to po wnerwiaj w domu... I co do tego przykładowego pługa większość kupi taki bo na 20ha nikt 60 tysi nie będzie ładował ... Tak samo ciągnik czy każda inna maszyna...

Edytowany przez Luke16, 04 grudzień 2012 - 12:10.

#573 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 12:14

Lemke24 każdy może narzucić swoją cenę ale nikt mu tego nie kupi tak samo jak te C-360 za 35 tysi na allegro a średnia cena to ok.14 tysi. ... Liczy się cena rynkowa ...

Oj StasiekS widzę że ktoś ma tutaj kompleksy... nie wnikam jakie ale sorry jak czytam Twoje posty nie ważne na jaki temat to ciągle Ci źle i nie dobrze ... Nie wiem jesteś rolnikiem czy też nie ale w to bardzo wątpię ... Na prawdę nie mam pojęcia co tutaj robisz ?? Chcesz wnerwiać ludzi to po wnerwiaj w domu... I co do tego przykładowego pługa większość kupi taki bo na 20ha nikt 60 tysi nie będzie ładował ... Tak samo ciągnik czy każda inna maszyna...

Wiem że liczy się cena rynkowa ale powiedz mi czy masz taki sam wpływ na cenę swoich płodów rolnych jak producent np. płógów?

#574 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 17:43

@pawelol co masz na myśli pisząc, że przemysł się nie rozwija, hasła w stylu "2 milionowa tona stali wytopiona z pieca". Jeżeli o taki przemysł Tobie chodzi, to ja dziękuję.

Chodzi mi między innymi o taki fakt: nasi naukowcy wymyślają za***iste rzeczy. Sprzedajemy to za grosze a Szwed czy Niemiec będzie kasę przez 50 lat łupił na produkcji dzięki zastosowaniu naszej technologii. Kolejna sprawa że zamiast handlować z Rosją, pozwolić na budowę gazociągu przez Polskę a nie po Bałtyku to u nas się dąży do tego: puścić bąka Putinowi i zmarnować dobre okazje do zarobienia pieniędzy.

#575 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:17

"Jak możesz, to opisz swoje wrażenia. Chętnie przeczytam."

Hmm-pouczające :D .

Serio. Bo jestem ciekawy. Znam tylko jednego przedstawiciela taj nacji i gdyby nie noszona przez niego jarmułka nigdy bym nie powiedział, że to Żyd. Albo mnie już okradł i nic o tym nie wiem.

Stasiek teraz to pojechałeś po bandzie... :rolleyes:

Ps. Rolnik nie decyduje o cenie za którą sprzedaje płody rolne.

Jak to nie? Możesz tak samo decydować jak producent pługów. Kto ci zabroni sprzedać po 500 złotych albo po 1500? Bo regulacji rynku cen nie ma.

Lemke24 każdy może narzucić swoją cenę ale nikt mu tego nie kupi tak samo jak te C-360 za 35 tysi na allegro a średnia cena to ok.14 tysi. ... Liczy się cena rynkowa ...

Kupują, właśnie takie małe gospodarstwa bardzo często kupują taki sprzęt i to oni narzekają najbardziej.

#576 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:06

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie StasiekS- mylisz sprzedaż z ofertą.
Oczywiście rolnik ma prawo oferować towar po każdej cenie, jednak do sprzedaży dochodzi tylko wtedy gdy kupujący zaakceptuje jej wielkość.
W związku z tym punkt 2 twojej wypowiedzi jest bezsensowny i Lemke 24 się nie czepiaj

#577 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:06

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Stasiek po co to pieprzenie? Dobrze wiesz że jak pszenica po 1000 to mi nikt 1500 nie da. Tak samo z pługiem: Lemken, Overum kosztują po 60 tys ale gdyby np za podobnej klasy pług Kverneland wyskoczył z ceną 90 tys to też by nikt tego nie kupił.

#578 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:55

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dalej mnie nie rozumiecie. Zadałem proste pytanie. Rolnik czy ten przysłowiowy producent płógów ma realny wpływ na cenę za którą sprzedaje swój produkt?. Oczywiście poruszamy się w granicach rozsądku.Czyli jesteście na sto procent pewni że za rok będzie sprzedawać swoje produkty przynajmniej po tej samej cenie co w tym roku? Myślę że producent płógów ma tą pewność a wy?

Edytowany przez Lemke24, 04 grudzień 2012 - 21:03.

#579 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:04

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie To jest temat o pługach czy o dopłatach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:18

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @StasiekS-"Serio. Bo jestem ciekawy. Znam tylko jednego przedstawiciela taj nacji i gdyby nie noszona przez niego jarmułka nigdy bym nie powiedział, że to Żyd. Albo mnie już okradł i nic o tym nie wiem."-może to Hucuł był...w jarmułce :D -szczerze ?-nie wierzę w tego "jednego przedstawiciela tej nacji" (tak właściwie to praktycznie nie wierzę Tobie w czymkolwiek) ale w tym przypadku mogę naświetlić sytuację.Otóż Jurek (zresztą blondyn :D ) koniecznie chciał mnie wmanewrować na minę co człowieka który mu uwierzył (czyt.chciał zarobić spore pieniądze w krótkim czasie i niespecjalnie chciał mnie słuchać) kosztowało blisko dwa lata spędzone na koszt niemieckiego podatnika...