favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

farmermf    80

Jakoś ja nie widzę po cenach mleka by ktoś tam doliczał inflacje. Cena taka sama jak w 2001r, zresztą z płodów rolnych to nie tylko mleko ale pomijając zboża (ostatnie 2-3lata) wszystkie płody rolne stoją w miejscu.

Niech mi ktoś policzy ile wynosi inflacja na saletrze która przez 11lat z 400zł poszła na 1400zł? :o Paliwo z 1,7zł na 5,7zł :o Nie chwale PO bo dla mnie to wszyscy k**wyi złodzieje ale coś mi sie wydaje że przez te 11lat ,,podwyżek'' to na stołkach ministerialnych d*pe posadziła każda możliwa opcja polityczna, a ta niby psedo rolnicza partia okazuje się największą rządowa prostytutką.

Jak ktoś sie ze mną nie zgadza proszę mnie poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Jak ktoś sie ze mną nie zgadza proszę mnie poprawić"-generalnie zgadzam się :D -dodałbym tylko że owa inflacja jakoś tak najbardziej zaczęła piąć się w górę za czasów rządów kolesi od "zielonej wyspy"-no ale może mi się tylko tak wydaje...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Czego ty się uczepił PO, przecież premier obiecał ,,że będzie NAM się żyło lepiej'' :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A najbardziej wkurza że jest cała masa pomysłów na to aby zatrzymać ogrom kasy u nas w kraju a nikt się za to nie bierze Przykłady? Np. wprowadzenie możliwości rejestrowania czasowego samochodu jak mają to Niemcy na 5 dni - handlarze zamiast płacić za te tablice Niemcom kupowaliby je w kraju co zasilałoby nasz budżet Ale po co się wysilać - lepiej łupić kierowców i stawiać fotoradary Takich przykładów można znaleźć naprawdę wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Hmm-Stasiek-miałeś na myśli "takich sobie" czy "sobie takich" ?Bo to akurat zmienia sens Twojej wypowiedzi o 180 stopni .Idąc Twoim tokiem myślenia trzeba byłoby przyjąć ,że w myśl zasady "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" -inflacja w kraju może mieć różny poziom w zależności od tego czy jest liczona w mieście czy na wsi...

Sobie takich miałem na myśli. W ostatnich wyborach było 5 tys. kandydatów do parlamentu. Nie wierzę, tylko Tusk, Kaczyński i Miller są godni zaufania.

I tak, inflacja jest różna dla różnych środowisk. Dla przeciętnego Kowalskiego dużo nie poszło do góry ale dla rolnika czy taksówkarza już tak. Czy to tylko wina Tuska? Trochę tak ale nie tylko.

 

Ale po co się wysilać - lepiej łupić kierowców i stawiać fotoradary Takich przykładów można znaleźć naprawdę wiele

Nie wiem dlaczego, ale fotoradary przeszkadzają kierowcom którzy lubią sobie szybciej pojechać. Nie chcesz płacić to jeździj wolniej. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dobra StasiekS - masz trochę racji z fotoradarami - aczkolwiek nie do końca - ale to temat na osobną dyskusję - zgoda to to był zły przykład - ale chyba z tym już się zgodzisz nawet ty że zamiast wprowadzić te czasowe tablice np po 400 zł to nasze przyjazne państwo woli wprowadzać takie absurdy jak choćby zaświadczenie o zwolnieniu z VAT za które kasuje 160 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ewentualnie przy sprzedaży cielaczka wymagane jest zaświadczenie o zdrowotności stada-za każdym razem ! (hodowcy wiedzą o czym piszę).

@maroon-z tablicami nie wiem czy byłoby tak łatwo-Niemcom z pewnością będzie zależeć na tych pieniążkach (a to oni są największym "eksporterem" używanych aut).Piszesz o zaświadczeniu (które same w sobie jest bublem prawnym)-ale co powiesz o akcyzie na auta ?Przecież mieszkamy w UE ale Polak potrafi i zmieni nazwę z cła na akcyzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyyy    1

 

 

 

 

Nie wiem dlaczego, ale fotoradary przeszkadzają kierowcom którzy lubią sobie szybciej pojechać. Nie chcesz płacić to jeździj wolniej. Proste.

 

 

Rozumiem że po mieście jeździsz tylko 50km/h, i nigdy nie przekraczasz dozwolonej prędkości choćby o 10km wiec radary Ci nie przeszkadzaja ? Jeśli tak to gratuluje, nadajesz sie na premiera bo on tez robi wszystko za***iscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak, jeżdzę 50 a jeżeli przekroczę i mnie złapią to płacę mandat i nie szlocham, że mnie właśnie okradają. Ograniczenia prędkości wprowadzono w jakimś celu a nie po to żeby je łamać, bo lubisz sobie swoim Passatem 1,9TDi pojeździć szybciej. Chcesz szybko jeździć to jedź na tor a nie na ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

jaro - no ale z tym zaświadczeniem to inna sprawa bo co w zamian byś wprowadził ? Z tablicami to co innego bo ta kasa i tak wypływa z POlski do Niemiec a można ją u nas zatrzymać Niemcy nie mają nic do tego bo skoro ich tablice czasowe są respektowane w UE to i nasze by musieli respektować Z podobnych przykładów to była swego czasu sytuacja że cło na samochody z Ameryki było tak duże że Polacy ciągnęli je właśnie przez Niemcy i znów pompowali kasę na zachód - zamiast obniżyć cło u nas i mieć z tego wpływy to lepiej było wprowadzić zaporowe i nie mieć z tego nic a nasz sąsiad na tym zyskał - z tym cłem być może jest tak nadal - nie wiem - ale było tak kilka lat temu StasiekS - zgodziłbym się z tobą w sprawie fotoradarów ale tylko do pewnego stopnia bo patrząc na miejsca w jakich nieraz one stoją to nie ma to nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

StasiekS rozmawiajmy na jakimś poziomie dobrze wiesz o co mi chodzi i jak się to liczy.

Po drugie mam namyśli nie tylko wzrost cen środków do produkcji czy konsumpcji ale również inne obciążenia jakimi nas hojnie obdażają choćby wzrost vat, akcyzy, doliczone nowe podatki w paliwie, ustawa śmieciowa, pseudoreforma KRUS czy słynna składka zdrowotna, podatek rolny i wiele innych z pozoru drobnych zmian które po sumowaniu przeradzają się w dość dotkliwe obciążenia.

 

Jeżeli piszemy o podatku rolnym to mamy przelicznik ceny żyta i uważam że osoba płacąca podatek z gruntów na których sieje woli zapłacić podatek 2,5q x 60 zł/q = 150 zł/ha niż by te żyto miało być po 30 zł/q. Wiadomo dla mnie jeżeli żyta nie sieję (gleby za dobre aby siać żyto) to żyto do wymiaru podatku rolnego może być 20 zł/q i ja się z tego będę cieszył ale czy ci co sieją żyto też - wątpię.

 

Jak napisałem odnośnie wydatków faktycznie wzrastają ale nie zauważyłem wzrostu skokowego tylko systematycznie zyski maleją a rosną koszty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Koledzy jeśli chodzi o podatek rolny to idzie go zmniejszyć tylko trzeba trochę powalczyć. Też myślałem rok temu że się nie da jak radni zagłosują a jednak idzie, tylko trzeba pomyśleć i napisać gdzie trzeba. Oczywiście wszyscy razem mocniejszą silę przebicia mamy.

@jaro Ja sprzedaję cielaki i nikt mnie jeszcze nie spytał o zaświadczenie o zdrowotności stada.

Koledzy piszecie dużo a nawet bardzo dużo tylko to nie przynosi żadnego EFEKTU chcecie zmian to o nie walczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-albo ja mieszkam w innej Polsce albo co :D .Zaświadczenie przy sprzedaży byczka (eksportowego) jest wymagane i nikt u nas cielaka nie sprzeda bez tego zaświadczenia !Co najśmieszniejsze-przecież każdy ma owe zaświadczenie że tak powiem wydane na stałe (dopóki nie wpadnie powiatówka w razie choroby stada i ową decyzję cofnie),A i tak za kazdym razem trzeba owe zaświadczenie brać (przecież nie za darmo-prawda ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

jaro - no i temu służy właśnie wydawanie tuż przed sprzedażą - jest to wtedy zaświadczenie aktualne i wiadomo że nikt ci nie cofnął tej decyzji - a tak byś pokazał zaświadczenie sprzed roku i kto by sprawdził czy w międzyczasie ci nie cofnęli? Tak więc przynajmniej w teorii trochę sensu to ma ale w praktyce to powinno to kosztować naprawdę grosze, albo wcale i też mi się nie podoba że trzeba za to płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to u nas jest inaczej nie trzeba za każdym razem brać nowego tylko ksero tego co się ma się daje. Bo przecież ono jest ważne od badania do badania i to co weźmiecie to jest to samo zaświadczenie które jest w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

jak sprzedaje prywatnie innemu rolnikowi do chowu to tego nikt ni chce bo i po, a jak już firmie to niestety bez tego ani rusz :( nikt nie weźmie bo w razie kontroli to mają po d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Rozczulacie się jakimiś papierkami :) .

Przekaz dla rolnika jest jeden - w wielu dziedzinach - PŁACZ I PŁAĆ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tato dostał dopłatę przelewem. Decyzji nie było.

U mnie decyzja przyszła dziś i straciłem 35 euro (10 procent tego co było powyżej 5 tys euro). Teraz czekam na decyzję RS.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

ja zaczynam się zastanawiać czy nie oddać kilku hektarów w dzierżawę, bo jeśli już zaczęli ciąć dopłaty to co będzie w następnych latach. Skoro nie potrafią budżetu unijnego zatwierdzić, a nasz rząd olał rolnictwo na rzecz funduszu spójności...to może się okazać że nie 5000 a 4000 Euro będzie progiem dla modulacji.....Ale wg decyzji to nasz rząd zaoszczędził te pieniądze, bo tną z funduszu krajowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jaro - no i temu służy właśnie wydawanie tuż przed sprzedażą - jest to wtedy zaświadczenie aktualne i wiadomo że nikt ci nie cofnął tej decyzji - a tak byś pokazał zaświadczenie sprzed roku i kto by sprawdził czy w międzyczasie ci nie cofnęli? Tak więc przynajmniej w teorii trochę sensu to ma ale w praktyce to powinno to kosztować naprawdę grosze, albo wcale i też mi się nie podoba że trzeba za to płacić

Proponuję w takim razie przed każdorazowym wyjazdem na drogę brać zaświadczenie że ma się prawo jazdy :D (a bo to wiadomo czy nie cofnęli uprawnień ?-żartuję oczywiście ale przyznasz że coś jest na rzeczy).Takie zaświadczenie niby drogie nie jest (15 zł)...ale np. ja muszę po nie jechać 50 km (tam i z powrotem-Bogu dzięki że auto na wodę :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

jaro - zgadzam się z tobą - co do prawka to trochę nietrafione porównanie bo osoba zainteresowana czyli głównie policjant może i tak cię sprawdzić w bazie czy ci nie cofnęli uprawnień Ja tylko próbuję znaleźć choćby pozorny sens w tym absurdzie jakim są te zaświadczenia - sam nieraz traciłem kasę bo handlarz nie przyjechał i przełożył termin a zaśw. traciły ważność Nie sprawiało mi to przyjemności tym bardziej że nieraz czekało się godzinę albo dłużej aby to dostać

po edycji - damian - te ksera to dla innego rolnika są potrzebne ,a zaświadczenia handlarzom gdy bydło idzie na eksport

shrek - nie wiem o czym piszesz ale jeśli o kserach że gospodarstwo jest wolne od brucelozy itp to jest to potrzebne bo miałem już 2 razy pod rząd kontrol z PIW i żądali tego do tych sztuk które miałem akurat u siebie i musiałem jeździć do tych gospodarzy od których kupiłem bydło ale nie miałem tych pism aby nic nie wpisywali

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Tato dostał dopłatę przelewem. Decyzji nie było.

U mnie decyzja przyszła dziś i straciłem 35 euro (10 procent tego co było powyżej 5 tys euro). Teraz czekam na decyzję RS.

 

Ja czekam na koniec mojego programu RS i dzielę gospodarstwo. Trudno - na głupotę nie ma lekarstwa....

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no mi się udało właśnie skończyć gorczycę, wydzierżawić część tacie i rozpocząć RS z ptaszkami ale z racji że może uda mi się kupić jeszcze ziemię to będę myślał z ornych oddać tacie coś a samemu dokupić. Zobaczymy co czas pokaże. Dziś za 35 euro nie opłaca mi się notariusza kłopotać ale zobaczymy jak wyjdzie z dopłatami RS bo jak będą też ciąć to może i się pofatyguję a w razie zakupu gruntów to weźmie się na działkę na nas obu i tato będzie pisał o dopłaty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

mi zakosili aż 31,50 ojro. niby nie dużo.. ale to prawie 130zł... przy 23.30ha... ale ojciec ma 30 ha. I jak dostanie dopłaty to na pewno nie wiele więcej ode mnie ..

bo na pewno o sporo przekroczy ten próg 5 tyś ...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj