Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

814 odpowiedzi na ten temat

#1 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 luty 2012 - 23:13

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie W roku 2009 ukazało się rozporządzenie, w którym mowa o tym, że jeśli kwota dopłat na gospodarstwo przekracza 5 tys. euro to od 2012 roku będzie pomniejszona o 10%. Dotyczy to całej unii a nowe kraje unii (w tym Polska) mają stosować te przepisy gdy poziom płatności bezpośrednich w danym roku jest równy lub wyższy niż w krajach starej unii. Komisja europejska uzasadnia to wyliczeniem, że Polska wypłaciła zbyt duże kwoty płatności uzupełniających. Wynika z tego rzecz kuriozalna- w Polsce dostajemy wyższe dopłaty niż choćby w Niemczech gdzie wynoszą one 300 euro. Sprawa ta mogłabyć poruszona i negocjowana podczas prezydencji Polski w UE, niestety ochrona interesów gospodarczych obywateli nie została wzieta pod uwagę.

Zapraszam do zabrania głosu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 20:07
  •  

#2 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 21 luty 2012 - 00:57

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Słyszałem o tym w sobotę.
Nasze media milczą na ten temat czy tak mało TV oglądam??
Wg mnie to kolejna kompromitacja naszego rządu - całej koalicji.
Jak ta sprawa ujrzy światło dzienne, to rolnicy zaczną protesty.
Przede wszystkim jest to wina naszych polityków. Jak można się pomylić przy naliczaniu dopłat??(grube miliony)
To tak jak bym poszedł do banku wziął 1mln kredytu i po 2 latach bank się zgłasza że źle wyliczył moje możliwości finansowe i mam np.10% zwrócić.
Może i mogliśmy tą sprawę negocjować, ale nasz rząd woli przytakiwać Niemcom i Francuzom.
Pytanie jeszcze przez ile lat będziemy otrzymywali mniejsze dopłaty?? 2??

#3 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 luty 2012 - 05:57

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Mm nadzieje że te dopłaty w ogólę znikną nie oszukujmy się dla średnich i dużych gospodarstw to tylko kłopot bo nie mogą takie gospodarstwa powiększyć swojego areału siedzą takie mieszczuchy mają 5 ha pola i obrabiają to na te dopłaty a tak szanowny mieszczuch jak nie będzie mu się to opylać to na pewno to sprzeda i nie po 20 k za ha tylko po 5 tyś Dla mnie te dopłaty to zbędna rzecz niczym wrzód na d***e.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 luty 2012 - 07:00

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Popieram Hodowce94 całkowicie. Jestem absolutnie za zniesieniem dopłat a co za tym idzie ograniczeniem armii urzędników do ich fotografowania i liczenia. na to idze potężna kupa kasy którą również można by zaoszczędzić...

#5 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 21 luty 2012 - 07:11

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ale te dopłaty są dla innych potrzebne, bo za co by paliwo kupiła jak ma np: 15 ha
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 luty 2012 - 07:15

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ojtam dla bogatych co mają po 100 ha to te 10% to tak jakby w jedną niedzielę na tacę nie dał. Co panikujecie!

#7 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 817 postów

Napisany 21 luty 2012 - 07:20

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dopłaty nie są obowiązkowe,komu nie pasują może je nie pobierać-wolna wola.

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 luty 2012 - 07:25

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie A jak poczytać wątek dopłaty 2011 to ile tam płaczu że jeszcze nie dostali! Coś tu ktoś komuś zazdrości. Nie pasuje hodowco to nie brać.

#9 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 21 luty 2012 - 08:33

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Zabiorą bogatym a komu dadzą mniejszym te 10% zabrane czy co ciekawe hehehe

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#10 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:48

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ojtam dla bogatych co mają po 100 ha to te 10% to tak jakby w jedną niedzielę na tacę nie dał. Co panikujecie!

Nie rozumiem w ogóle Twojego toku myślenia jak ktoś ma 100ha to 10% to nic a jak ktoś ma 10ha to 10% to dużo? Idąc dalej można pomyśleć że dopłata to 1000zł do ha czyli większy rolnik nie dostanie 10000zł a mniejszy 1000 a co to jest te tysiąc złotych? Całe g**no no ale 10tyś to dużo czyli lepiej biedniejszemu zabrać bo te tysiąc złotych to jest nic tak??

Poza tym ktoś jak ma 100ha nie oznacza że jest bogaty. Zabrać bogatym dać biednym fajnie tylko jak patrze na moje okolice to rozwinęły się te średnie i większe gospodarstwa a najmniejsze stoją w miejscu i remontują 60tki. To w których gospodarstwach pieniądze lepiej zostały wykorzystane?
Dopłaty powinny być i to nie podlega dla mnie dyskusji bo te 800 czy 1000zł na ha ma spoory udział w dochodach z ha. Ale może w innej formie np. połowa od ha a drugie pół dla tych co mają hodowlę w coś inwestują rozwijają się czy coś. Bo teraz faktycznie jest tak że ludzie którzy nie uprawiają ziemi (nie koniecznie mieszczuchy ja nie spotkałem się żeby miastowy kupował siedlisko na wsi i chciał koniecznie pole do tego) a jak już to mają trójpolówkę trzymają to pole tylko na dopłat a plony mają po 2t/ha. Nie sprzeda taki nie odda pola no bo jak to dopłaty nie będzie miał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 21 luty 2012 - 08:53

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dopłaty to pieniądze które Mają pomagać rolnikom. Nie wiem czy ktoś zwrócił na to że jak rolnicy dostali dopłaty to ceny maszyn poszły o połowę do góry. Podsumowując rolnik od Uni zbyt wiele nie dostanie jeśli modernizuje Swoje gospodarstwo bo to co dostanie z Uni zaniesie do producentów maszyn chyba że nie modernizuje gospodarstwa.

#12 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:54

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie przed unią też bez dopłat ludzie gospodarzyli, i nie było takiej pazerności, nawozy tańsze, paliwo. A teraz ziemia droga, wszystko, i wszyscy ci co mieli trochę hektarów a nie robili to aż sie prosili żeby obrabiać, a teraz żądają bajońskie sumy za dzierżawę i szaleństwo. Zobaczcie ile ziemia kosztowała przed unią a ile teraz, te dopłaty to jest mydlenie oczu
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#13 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 21 luty 2012 - 08:56

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Według Mnie dla osób które swoja w miejscu nie rozwijają się nie powinno być dopłat. Takie osoby po prostu mają ziemię dla dopłat znam wiele takich przypadków.

#14 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 21 luty 2012 - 08:57

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie dla mnie to jest skandal z tymi dopłatami tu się walczy o wyrównanie tylko o tym propaganda cały czas szła w tv a za plecami się up***dala po cichu niech to w końcu zrównają w całej Unii ale tylko w tedy bedzie równo jak zniosą w całej unii do 0 w każdym kraju czy to Niemcy czy Polska czy Grecja po 0 wszędzie i żadnej modernizacji czy innych matactw tylko czysta produkcja i godziwe ceny za nią idące a nie wirtualny świat dopłat i załatwień pod stolikami bo wcale nie trafiają do mnie argumenty że jak zniknie dotowanie rolnictwa to ceny wzrosną W CAALE TAK NIE BĘDZIE BO NIECH SOBIE KTOŚ POLICZY ILE Z BUDŻETÓW PAŃST IDZIE DO UNII NA DOTACJE DO ROLNICTWA NA UTRZYMANIE RÓŻNYCH INSTYTUCJI ROLNYCH W KRAJACH STOWAŻYSZONYCH KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ WYPŁACANIEM I KONTROLĄ TYCH PŁATNOŚCI BO NIE TAK JEST ŻE TO UNIA TE KASE DAJE NA DOPŁATY TYLKO SZARY OBYWATEL DANEGO PAŃSTWA W PODATKACH PAŃSTWO PŁACI SKŁADKĘ DO UNII A UNIA WIELMOŻNIE WYPŁACA PARANOJA NIC POZA TYM TE DOPŁATY TO TYLKO BAT NA CHŁOPA BO JAK BY ICH NIE BRAŁ TO W TYCH CZASACH NIE JEDEN BY ZBANKRÓTOWAŁ BO PRZEZ NIE SZALEJĄ CENY ŚRODKÓW DO PRODUKCJI A ABY JE OTRZYMAĆ TO TEŻ CORAZ WIĘCEJ WYMAGAŃ CZA SPEŁNIĆ

#15 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:02

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dopłaty wprowadzili a co za tym poszło wszystko podnieśli do góry ludzie nie mieli pieniędzy i ich nie maja. Od kogo najlepiej ciągnąć kasę od rolnika bo ona "ma"

Zrównają dopłaty to podniosą nam ceny czyli i tak to nic nie da.

#16 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:18

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Chyba w niedziele dam na tacę za: "Rozp.... UE" - tylko jej rozpad nas wyzwoli!

#17 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 21 luty 2012 - 09:45

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:49.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#18 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:50

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Jeśli znieść dopłaty to w całej UE nie tylko w Polsce. Jeśli tylko u nas by dopłat nie było to byli byśmy tak jak kolega napisał mało konkurencyjni.

#19 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:07

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Favi515 masz jakiś link gdzie piszą o pomniejszeniu dopłat od tego roku?
Bo po raz kolejny słyszę o 10 procentowym zmniejszeniu dla większych gospodarstw, tylko nigdzie nie mogę znależć info na ten temat.
Dzwoniłem do ARiMR i o niczym takim nie słyszeli, więc proszę o konkrety, bo nie wiem gdzie to usłyszałeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lemke24

Lemke24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:09

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @gonzobonzobong ma stu procentową rację po co wogóle dyskusja na temat czy dopłaty są potrzebne?, musimy brać dopłaty bo taka jest rzeczywistość a niemiecy rolnicy już zacierają ręce że w tym pomencie będziemy o 10% mniej konkurencyjni. Ja już pisałem jakieś dwa tygodnie temu w temacie "Dopłaty 2012" a @West pisał w listopadzie i grudniu że chcą nam obciąć 10% procent dopłat, niestety nie było dużego odezwu. Niestety te zmiany dotyczą mniejszej grupy rolników i tu nasz Pan minister nas sprytnie podzielił żebyśmy byli niejednolitą grupą z tym że ta grupa rolników produkuje najwięcej żywności na rynek i tu tkwi w nas siła.Myślę że nawet ta grupa rolników powina się zorganizować poprzez kółka rolnicze i wyjść na ulice aby pokazać swój sprzeciw.

Favi515 masz jakiś link gdzie piszą o pomniejszeniu dopłat od tego roku?
Bo po raz kolejny słyszę o 10 procentowym zmniejszeniu dla większych gospodarstw, tylko nigdzie nie mogę znależć info na ten temat.
Dzwoniłem do ARiMR i o niczym takim nie słyszeli, więc proszę o konkrety, bo nie wiem gdzie to usłyszałeś.

Wejdz na temat "Dopłaty 2012" tam podałem wszystkie potrzebne linki.