Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie


814 odpowiedzi na ten temat

#281 Share StasiekS

StasiekS

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1196 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 00:08

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Przeczytaj do końca ten traktat.
Art. 43
2. Parlament Europejski i Rada, stanowiąc zgodnie ze zwykłą procedurą prawodawczą i po
konsultacji z Komitetem Ekonomiczno-Społecznym, ustanawiają wspólną organizację rynków rolnych
przewidzianą w artykule 40 ustęp 1, jak również inne przepisy niezbędne dla osiągnięcia celów
wspólnej polityki rolnej i rybołówstwa.

Artykuł 40
Wspólna polityka cenowa powinna się opierać na wspólnych kryteriach i jednolitych metodach
kalkulacji.

A dalej masz o środowisku naturalnym i takie ogólne założenia jednocześnie oddając kompetencje prawodawcze Parlamentowi i Radzie w celu osiągniecia tych celów.

Myślisz, że jesteś w stanie przechytrzyć setki dobrze opłacanych i nie byle jakich prawników którzy pracują dla UE? W tych traktatach przecinek czy kropka są stawanie w odpowiednim miejscu i wszystko jest skonstruowane tak aby nie było się do czego przyczepić. Tak samo rozporządzenia UE. Więc życzę powodzenia w walce z UE.

Praktycznie całą WPR jest skierowana na dostarczanie art. żywnościowych po rozsądnych cenach, a więc końcowym beneficjentem jest miasto szeroko rozumiane.

Rozsądnych? To dlaczego żywność Europejska jest najdroższa na świecie? Dlaczego do eksportu i tak trzeba dopłacać? Dlaczego Rosja mimo o wiele mniejszych subwencji potrafi wyprodukować taniej?

W 2007 roku średnia cena 1 kg czystego składnika NPK stanowiła równowartość 3,5 kg pszenicy, w 2009 przekroczyła 8 kg pszenicy. Komu zatem drożeje a komu tanieje, rolnictwu czy przemysłowi?

Zapomniałeś dopisać, że w tym roku ta relacja wynosi 5,3 kg. Czyli chyba staniało?

nie tłumacz mi co płaca firmy bo przez 5 lat prowadziłem działalność i nie zapłaciłem złotówki pod.dochodowego

Z małej działalności jednoosobowej można łatwo ukryć dochód bo zakup telefonu czy laptopa może już nas pozbyć dochodu. Ale weź go ukryj gdy zatrudniasz ludzi a twoje przychody sięgają setek tysięcy złotych rocznie. To już nie jest łatwe.

Co do wypowiedzi "biedaczku , co to wam tylko wszystko drożeje?" - nie nie tylko nam , ale zauważ ,że nakłady są niewspółmiernie większe od zysków , a to dlatego ,że gdy "ktoś" zobaczy ,że pszenica jest po 70 zł - podatek , nawozy , srodki ochrony rośin drożeją , gdy pszenica (czy inny płód rolny) tanieje , reszta zostaje na swoim dawnym poziomie .

Hmm. Gdy sklepikarz ma większy dochód to także musić płacić od tego większy podatek. Wiec o podatku argument nędzny. Nawozy są zależne od kursu Euro i światowych cen a także od upodobań rolników do kupowania go na wiosnę(co roku to samo i co roku na wiosnę płacz, że nawozy drogie). Więc także argument kiepski. Paliwo tak samo jak nawozy. ŚOR to nie wiem za bardzo bo się nie interesowałem. A co do walki z naturą. Przecież macie ubezpieczenia upraw za połowę ceny od wymarźnięcia czy gradobicia. Więc w pewien sposób także jesteście niezależni od natury. Jedyny minus rolnictwa to taki, że trzeba czekać rok na dochód i mieć wiecej gotówki na start.

Edytowany przez StasiekS, 08 marzec 2012 - 00:09.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 21:53
 •  

#282 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
 • thumbphoto
 • Guests

Napisany 08 marzec 2012 - 00:19

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Artykuł 39 dotyczy WPR, a art. 40 i 41 tylko części części WPR zwanej sekcją gwarancji, która wg mnie działa poprawnie. Dopłaty bezpośrednie to sekcja orientacji, i tu są nadużycia, a wiele wskazuje, że w 2012 roku i następnych będą jeszcze większe. Nie mam zamiaru przechytrzyć urzędników unijnych bo to oni muszą mnie słuchać. Obowiązek ten nakłada na nich tzw. Protokół nr 1 i nr 2. Jak do tej pory z obowiązku tego się wywiązują. Nie wywiązuje się natomiast Rząd. Obecnie cena 1 kg NPK stanowi ponad 8 kg pszenicy. Przeczytaj uważnie wcześniejsze posty, mam nadzieję że zrozumiesz dlaczego Rosja, a i Kazachstan, którego rolnictwo poznałem na miejscu (znacznie lepiej rozwinięte od europejskiego i znacznie lepiej doinwestowane) może produkować taniej. Tylko dlaczego rząd Japonii kupuje od swoich rolników ryż niełuskany po 5 dolarów skoro za granicą może go kupić po dolarze? Zobacz też analizy dotyczące zaopatrzenia w żywność wykonane na zlecenie rządu Wielkiej Brytanii. Bogaci Hindusi wykupują ziemię rolną w Afryce po bardzo wysokich cenach - dlaczego?

Edytowany przez Profil usunięty, 08 marzec 2012 - 00:42.


#283 Share StasiekS

StasiekS

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1196 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 00:27

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ale jakie nadużycia? Wybacz, ale jak możesz wskaż mi te nadużycia wobec dopłat bo nie mogę ich nigdzie znaleźć.

A tu coś na temat zalesiania i ochrony środowiska
2.1. Europejski Fundusz Orientacji i Gwarancji Rolnictwa
W 1964 r. w ramach budżetu Wspólnoty utworzono Europejski Fundusz Orientacji
i Gwarancji Rolnictwa (FEOGA), który finansuje WPR
(...)
Ponadto z Sekcji Gwarancji finansowane są:
- wydatki związane z ochroną środowiska i zachowaniem naturalnego krajobrazu
wiejskiego, objęte Wspólna Polityką Rolną,
- wydatki związane z zalesianiem,
- koszty wcześniejszych emerytur dla rolników.

http://parlament.fre...o.pl/brosz6.pdf

Edytowany przez StasiekS, 08 marzec 2012 - 00:39.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 21:53
 •  

#284 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
 • thumbphoto
 • Guests

Napisany 08 marzec 2012 - 00:45

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie No już sam doszedłeś. Wydatki nie są zgodne z celami traktatowymi.

#285 Share StasiekS

StasiekS

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1196 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 00:55

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie A przeczytałeś rozdział o ochronie środowiska w traktacie?

#286 Share kartofelz

kartofelz

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 138 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 07:26

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Nie czytałem. Wiem, że ARiMR inwigiluje mnie - czy "ptaszki tłukę". Oczywiście jak swojego tłukę to się nie czepiają, hehe.

#287 Share maroon

maroon

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 804 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Mazury
 • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 08 marzec 2012 - 09:10

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ech stasiek stasiek ty teoretyku pogrążasz się z każdym swoim słowem Porównanie Rosji z UE i cen produkowania żywności mogło wysnuć tylko dziecko we mgle Jakim cudem można produkować po tej samej cenie skoro Rosjanie nie muszą się przejmować normami takimi jakie narzuca nam UE - nawet ciągniki muszą spełniać odpowiednie normy nie mówiąc o aspektach środowiskowych i całej tej biurokracji która też kosztuje- atesty opryskiwacza, kursy itd. A co do ubezpieczeń to też pojechałeś tak jakbyś nigdy nie miał kontaktu z jakimkolwiek ubezpieczeniem - u nas w okolicy był przypadek że bodajże od wymarznięcia zwrócili tylko kasę za nasiona bo stwierdzili że nawozy i opryski zostały w ziemi więc wystarczy odsiać i będzie git Owszem można się sądzić tylko ile to będzie trwać i wątpię żeby jeden prawnik by coś wywalczył przeciw całej armii prawników firm ubezpieczeniowych No ale liczy się że przecież to rolnik korzysta na dopłatach do ubezpieczeń a prawda jest taka że te ubezpieczenia to fikcja i gdyby nie było obowiązku to nikt by nie ubezpieczał bo to i tak fikcja i przed niczym to nie chroni rolników Ale taki stasiek jak reszta społeczeństwa przecież wie lepiej że to dopłaty stworzone dla rolnika a nie dla firm ubezpieczeniowych

#288 Share Lemke24

Lemke24

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 114 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 09:13

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie @StasiekS myślę że tu trochę osób czeka z niecierpliwościa na informację czym się zajmujesz zawodowo? niezawiedź nas i napisz.

1)Cena nawozów zależy tylko od cen zboża (przedewszystkim)oraz od kursu walut ale także czy naprzykład w takich "policach" jest niby awaria albo czy mają ograniczoną dostawę gazu choć i tak produkują nawozu ile trzeba albo wyprodukowali jesienią. A kupowanie nawozów w lutym niestety jest właśnie podyktowane tym że dopłty dopiero są wypłacane od grudnia i przedewszystkim psedo rolnikom żeby robić statystyki(dlaczego niewypłacają ich wcześniej?dlaczego nie ma zaliczek?((wiem przepisy Unii))może dlatego żeby odebrać je odrazu rolnikowi).Jak koledzy wcześniej napisali większość dopłat idą właśnie na te drogie środki produkcji które znacznie podrożały od wejścia do Unii (tak na marginesie dlatego walczymy o wyrównanie dopłat ponieważ koszty produkcji są już praktycznie na takim samym poziomie jak w Niemczech).A wcześniej większość rolników nie kupuje nawozów bo muszą jakość przeżyć do tego lutego (koszty życia a przedewszystkim kredyty inwestycyjne) a diler nie da wcześnie nawozu na krechę bo wie że później będą droższe.
2)Jeżeli chodzi o inwestycje to jest takie powiedzenie że jak człoweik stoi w miejscu to się cofa. Nikt tu nie robi inwestycji aby zbakrutować ale pewne maszyny trzeba wymienić bo już na nie był czas a dzięki Unii mogliśmy te naszyny wymienić(ceny maszyn także poszły do gury właśnie przez programy ale większość społeczeństwa zadecydowała że mamy wejść do Unii).
3)Ceny paliw to już wogóle jakś abstrakcja, przykład:wojna w Libii odrazu ceny poszły do góry, wytłumaczenie:mniejsza ilość ropy na rynku choć Arabia Saudyjska odrazu zapowiedziała że zwiększy dostawy ropy i uzupełni lukę no ale to już mało wżne.A jeszcze lepsze to możliwość wojny z Iranem ta możliwość może ciągnąć się jeszcze 50 lat ale powód do wysokich cen ropy jest.Świat zwiększa zapotrzebowanie na ropę ale równocześnie odkrywane są nowe złoża naprzykład przez Norwegię na morzu Północnym albo niedaleko wybrzeży Madagaskaru.
3)Ubezpieczenia upraw są tylko po to aby pokryć koszty tej uprawy a dalej jest człowiek w plecy.A od suszy to może ubezpieczyciel cię ubezpieczyć na jeziorze (tam susza jest mało prawdopodobna :D ), a na terenach powodziowych czy popowodziowych to dorypią taką stawkę żę się odechciewa.
4)Poruszyłeś jedną z najważniejszych spraw w rolnictwie czyli rolnik inwestuje i czeka rok na pieniądze i ma tylko nadzieję że wszystko się uda.Twój sklepikarz obraca gotówką codzienie, rolnik nie ma takiej możliwości.Twój sklepikarz wyda nie porównalnie mniej na rozkręcenie biznesu (myślę o większy sklepie) niż rolnik który jest w toku produkcji i musi zainwestować ogromne pieniądze.A może porównajmy agenta ubezpieczeniowego który musi wydać na długopis, teczkę i garnitur.

Reasumując koledzy rolnicy @StasiekS pewnie ma za zadanie związać nas w bezsesownej dyskusji przy komputerze a tak na prawdę tą dyskusję powiniśmy prowdzić na ulicach Warszawy i walczyć o nasze prawa.

#289 Share kozulek2

kozulek2

  Zaawansowany

 • userphoto
 • Members
 • PipPipPip
 • 1532 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:podlaskie
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 marzec 2012 - 09:37

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie stach to wielki fachowiec od taniej produkcji i wysokich plonów,wczoraj z nudów przejrzałem pobieżnie jego posty -i co ciekawego panowie?...miał spory kawał ziemi ,ale jego krótkowzroczność i smykałka do kombinowania podpowiedziała mu żeby sprzedać(może coś tam zostało ale nie wiele) ,tyle na walczył i taki jego wpływ na wysoki plon referencyjny...kase przejadł ,został najemnikiem i taraz ujada jak to w mieście ciężko ...poucza kiedy kupować nawozy -ja kupiłem we wrześniu i wcale tanie nie były...hipokryta i nieudacznik który pojęcia nie ma o rolnictwie , robi banalne porównania których się nie da porównać...Pochwal się Stachu jak tanio produkowałeś świnki i jakie to plony osiągałeś w produkcji roślinnej że tak szybko poległeś?

Edytowany przez kozulek2, 08 marzec 2012 - 09:41.


#290 Share danield28

danield28

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 648 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 09:57

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

WIESZ Danield co mnie najbardziej wkó---a?.. te Twoje "pozdrawiam"..co ty jakis pedzio jesteś?chyba nie- bo kobiete to se wyklepałeś przez internet podobno OGIERZE... ale to może tylko ściema?Jakoś dziwnie śię ze Stachem bratasz...


Nerwowy człowiek z ciebie może dziewczyna czy żona nie daje...? Jak masz problemy to nie wylewaj ich na forum bo obrażać to każdy potrafi... Nie Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 21:53
 •  

#291 Share pawlus224

pawlus224

  Rolnik z zamiłowania :)

 • Members
 • PipPipPip
 • 2595 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie - LLE
 • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 08 marzec 2012 - 13:48

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Hmm. Gdy sklepikarz ma większy dochód to także musić płacić od tego większy podatek. Wiec o podatku argument nędzny. Nawozy są zależne od kursu Euro i światowych cen a także od upodobań rolników do kupowania go na wiosnę(co roku to samo i co roku na wiosnę płacz, że nawozy drogie). Więc także argument kiepski. Paliwo tak samo jak nawozy. ŚOR to nie wiem za bardzo bo się nie interesowałem. A co do walki z naturą. Przecież macie ubezpieczenia upraw za połowę ceny od wymarźnięcia czy gradobicia. Więc w pewien sposób także jesteście niezależni od natury. Jedyny minus rolnictwa to taki, że trzeba czekać rok na dochód i mieć wiecej gotówki na start.


Czy Ty żyjesz w Polsce ?
Sklepikarz gdy ma większy dochód odprowadza większy podatek , gdy ma mniejszy odprowadza mniejszy a rolnik ? podnieść podatek rolny jest im łatwo , tłumaczą się ,że zboże ma wysoką cenę - ok. , ale gdy w następnym roku cena zboża spada radni już nie chętnie obniżają podatek ;) Uważasz to za sprawiedliwe ?
Dajcie dopłaty rolnikom w pażdzierniku i nie będzie "fali' zakupów nawozów ;0 albo lepiej , płaćcie dopłaty jak pensję za każdy miesiac jakąs kwotę i rolnik nie będzie zmuszony kupowac wszystkiego na raz jak mówisz wczesną wiosną .
Ubezpieczenia od wymarznięć ... ech , tylko nie bierzesz pod uwagę ile trzeba dać w łape komisji która szacuje stopien wypadnięcia roślin czy innej klęski , i jak to jest mały procent wartości tej uprawy (jesli już sie uda oszacowac straty) , myslisz ,że bez powodu firmy ubezpieczeniowe nie chcą zbyt chętnie ubezpieczac uprawy ?

1kg czystego składnika NPK stanowiła w 09 roku wartość 8kg pszenicy ,
1kg czystego składnika NPK stanowiła w 11? 12? roku wartość 3,5kg pszenicy ? Z kąd te dane ?

#292 Share Lemke24

Lemke24

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 114 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 13:58

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

stach to wielki fachowiec od taniej produkcji i wysokich plonów,wczoraj z nudów przejrzałem pobieżnie jego posty -i co ciekawego panowie?...miał spory kawał ziemi ,ale jego krótkowzroczność i smykałka do kombinowania podpowiedziała mu żeby sprzedać(może coś tam zostało ale nie wiele) ,tyle na walczył i taki jego wpływ na wysoki plon referencyjny...kase przejadł ,został najemnikiem i taraz ujada jak to w mieście ciężko ...poucza kiedy kupować nawozy -ja kupiłem we wrześniu i wcale tanie nie były...hipokryta i nieudacznik który pojęcia nie ma o rolnictwie , robi banalne porównania których się nie da porównać...Pochwal się Stachu jak tanio produkowałeś świnki i jakie to plony osiągałeś w produkcji roślinnej że tak szybko poległeś?


Czyli jak napisałeś nieudacznik życiowy który ma czelność rolników pouczać jak mają pracować i żyć choć sam w tym zawodzie nic nie osiągnął.tacy ludzie są najgorsi.

#293 Share kozulek2

kozulek2

  Zaawansowany

 • userphoto
 • Members
 • PipPipPip
 • 1532 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:podlaskie
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 marzec 2012 - 15:49

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Nerwowy człowiek z ciebie może dziewczyna czy żona nie daje...? Jak masz problemy to nie wylewaj ich na forum bo obrażać to każdy potrafi... Nie Pozdrawiam

bez obrazy kolego,takie mam poczucie humoru czy też instynkt obronny-na chamstwo odpowiadam chamstwem...powiedz jak tam teściu przepisał ci gospodarkę czy poznał się na tobie i dał ci kopa?...kto tu wylewa się na forum to nie trzeba nikomu tłumaczyć, wystarczy luknąć kto co pisze i wiadomo kto nieudacznik?

Edytowany przez kozulek2, 08 marzec 2012 - 15:56.


#294 Share danield28

danield28

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 648 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 17:09

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dlaczego według ciebie mam być nieudacznikiem skoro jestem jest na gospodarstwie i na nim pracuje no chyba, że wszyscy ci co pracują na wsi to nieudacznicy...? Czepiasz się, ze pisze coś o wsi jak jej nie znam po czym się okazuje, że ją znam to jestem nieudacznikiem...?

#295 Share kozulek2

kozulek2

  Zaawansowany

 • userphoto
 • Members
 • PipPipPip
 • 1532 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:podlaskie
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 marzec 2012 - 17:44

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie ale się zamotałeś,pomyśl czemu wszyscy cię tu tak kochają (czytaj mają gdzieś)potrafisz policzyć tych ludzi?Widzisz większość z nas rozumie się na wzajem i wspiera a nie się wymądrza..pytanie poco to robisz?..dowartościowujesz sie w ten sposób?

Edytowany przez kozulek2, 08 marzec 2012 - 17:52.


#296 Share StasiekS

StasiekS

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1196 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 marzec 2012 - 21:19

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Porównanie Rosji z UE i cen produkowania żywności mogło wysnuć tylko dziecko

To do kogo można porównać UE? Rosja jest dobrym przykładem.

we mgle Jakim cudem można produkować po tej samej cenie skoro Rosjanie nie muszą się przejmować normami takimi jakie narzuca nam UE - nawet ciągniki muszą spełniać odpowiednie normy nie mówiąc o aspektach środowiskowych i całej tej biurokracji która też kosztuje- atesty opryskiwacza, kursy itd.


Mnie, jako konsumneta mało to obchodzi czy masz na opryskiwacz atest czy nie, czy ciągnik spełnia normy albo czy w oborze masz płytki. W sklepie kieruje się ceną i jakością więc jeśli rosjanie są w stanie produkować taniej i nie gorszej jakości to dlaczego nie brać od nich przykładu?
Bo UE ma dziwną politykę. Najpierw wprowadza jakieś normy, certyfikaty które powodują wzorst kosztów produkcji a następnie dopłaca aby produkować taniej i te koszty obniżać. Oczywiscie konsumenci za to wszystko zapłacą bo raz w sklepie a później w podatkach.

A co do ubezpieczeń to też pojechałeś tak jakbyś nigdy nie miał kontaktu z jakimkolwiek ubezpieczeniem - u nas w okolicy był przypadek że bodajże od wymarznięcia zwrócili tylko kasę za nasiona bo stwierdzili że nawozy i opryski zostały w ziemi więc wystarczy odsiać i będzie git Owszem można się sądzić tylko ile to będzie trwać i wątpię żeby jeden prawnik by coś wywalczył przeciw całej armii prawników firm ubezpieczeniowych

Mam do czynienia ja jak i moi znajomi i jeszcze nie mieliśmy problemów z wypłacalnością czy komisjami. Jedynie do czego można się przyczepić to do wysokości odszkodowań które trochę się różniły od oczekiwanych ale nie zdarzyło się jeszcze, żeby zamiast np. 15 tys. wypłacili 2 tys. złotych.

no ale liczy się że przecież to rolnik korzysta na dopłatach do ubezpieczeń a prawda jest taka że te ubezpieczenia to fikcja i gdyby nie było obowiązku to nikt by nie ubezpieczał bo to i tak fikcja i przed niczym to nie chroni rolników

To samo mówił mi w tamtym roku sąsiad gdy powiedziałem mu, że ubezpieczyłem rzepak. Gdy po małym gradobiciu dostałem odszkodowanie i mu o tym powiedziałem to odpowiedział, że miałem szczęście. Mimo to sam już rzepak ubezpieczył.

@StasiekS myślę że tu trochę osób czeka z niecierpliwościa na informację czym się zajmujesz zawodowo? niezawiedź nas i napisz.

Tak jakt to napisali inni jestem sfrustrowanym kasjerem w Biedronce który kiedyś miał gospodarstwo które sprzedałem a dzisiaj na widok nowego ciagnika rośnie mi ciśnienie i robię się czerwony ze złości. Pracowałem także w ARiMR aby mśić i gnębić tych "Panów" ze wsi ale szybko mnie zwolnili więc trafiłem na kasę. Może być historia?

A kupowanie nawozów w lutym niestety jest właśnie podyktowane tym że dopłty dopiero są wypłacane od grudnia i przedewszystkim psedo rolnikom żeby robić statystyki(dlaczego niewypłacają ich wcześniej?dlaczego nie ma zaliczek?((wiem przepisy Unii))może dlatego żeby odebrać je odrazu rolnikowi)

A ci co dostali dopłaty wcześniej? Myślisz, że mają układy? A rolnicy którzy kupili nawozy także na jesień? Myślisz, że są kolegami Pawlaka dlatego jest ich stać na zakup tak wcześnie?

Twój sklepikarz obraca gotówką codzienie, rolnik nie ma takiej możliwości.Twój sklepikarz wyda nie porównalnie mniej na rozkręcenie biznesu (myślę o większy sklepie) niż rolnik który jest w toku produkcji i musi zainwestować ogromne pieniądze.A może porównajmy agenta ubezpieczeniowego który musi wydać na długopis, teczkę i garnitur.

Koszt działki 0,6 ha w mieście (20 tys. mieszkańców) to około 900 tys. złotych. Powstał na niej sklep o powierzchni ok. 2,5 tys m2 więc duży nie jest którego budowa pochłąneła najmniej dwa razy tyle co działka. Więc czy tak tanio można rozpącząc interes sklepikowy który także nie przynosi kokosów?

ale gdy w następnym roku cena zboża spada radni już nie chętnie obniżają podatek ;) Uważasz to za sprawiedliwe ?

Zależy dla kogo. Osoboście jestem fanem podatku dochodowego ale znam osoby które wolą gruntowy bo jak mi mówili mniej zapłacą.

Dajcie dopłaty rolnikom w pażdzierniku i nie będzie "fali' zakupów nawozów ;0 albo lepiej , płaćcie dopłaty jak pensję za każdy miesiac jakąs kwotę i rolnik nie będzie zmuszony kupowac wszystkiego na raz jak mówisz wczesną wiosną .

Jak chcesz pensję to ziemię oddajesz na rzecz skarbu państwa, dostajesz umowę zlecenie i umowę dzierżawy na 20 lat. Wchodzisz w to?

1kg czystego składnika NPK stanowiła w 11? 12? roku wartość 3,5kg pszenicy ? Z kąd te dane ?


5,3 kg a dane z Farmera.

pytanie poco to robisz?..dowartościowujesz sie w ten sposób?
Może chce w ten sposób pomóc głupim?

Edytowany przez StasiekS, 08 marzec 2012 - 21:28.


#297 Share kozulek2

kozulek2

  Zaawansowany

 • userphoto
 • Members
 • PipPipPip
 • 1532 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:podlaskie
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 marzec 2012 - 22:03

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Stach pocisz się ,cytujesz itp. a tu wszyscy mają ciebie w d*p-e - jesteś nudny i monotonny i te twoje dziecinne wywody.... ot studencik naczytał się traktatów ...klepiesz i klepiesz i co z tego jak nikt cię nie szanuje...powiem ci że mi cie żal że nic ci w życiu nie wychodzi ... kto tu cię popiera w tej walce z wiatrakami?poco to komu ,poco ci ta szarpanina?..przestaje mnie to bawić więc to moje ostatnie słowo w tym temacie.

#298 Share maroon

maroon

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 804 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Mazury
 • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 08 marzec 2012 - 22:05

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ech rozpisałem się ale usunąłem to i tak jak mój poprzednik radze wszystkim innym aby nie karmili trolla bo szkoda czasu na to

Edytowany przez maroon, 08 marzec 2012 - 22:06.


#299 Share pawelol111

pawelol111

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4155 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:okolice Siedlec.

Napisany 08 marzec 2012 - 22:27

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Najgorsze że do Staśka nie docierają kompletnie żadne argumenty. Jest tu duże pole do dyskusji ale co z tego...

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Dzisiaj, 21:53
 •  

#300 Share farmermf

farmermf

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2170 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:podlasie

Napisany 09 marzec 2012 - 07:43

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie Ja to do tej historii Stasia z kasa w Biedronce to bym dodał jeszcze, że pewnie mimo wiedzy o traktatach i przepisach nie wybrano go na sołtysa. :lol: . Deprecha normalnie. :D

Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Dofinansowanie inwestycji! zobacz »