favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

StasiekS    73

Ale jak walczyć? Napisz mi albo i Tuskowi, który może przypadkiem czyta to zacne forum, jak nasz kraj powinien walczyć o wyższe dopłaty?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zamiast tulić uszy po sobie twardo przedstawiać swoje żądania i nie zgadzać na krzywdzące kraj porozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Stasiek-Ty naprawdę uważasz że jestem tak prymitywny aby przyklasnąć temu co powyżej napisałeś ?-albo głupio się spytać co to za przysługa ? :D A antysemityzm wyssałem z mlekiem matki ?Ty naprawdę wierzysz w wyjątkowe zdolności umysłowe Żydów którymi to można byłoby wytłumaczyć ich nadreprezentację w rządach paru państw (Izrael wyłączając :D ).Znaczy jak u nas rączka rączkę myje to kolesiostwo a u nich walory umysłu ?

"

Trzeba mieć pozycję na arenie międzynarodowej jak kraj niemieckiego rolnika czyli być potęgą gospodarczą i wpłacać setki miliardów Euro do budżetu. "-tak właściwie to nie ma różnicy między naszymi krajami -Niemcy realizują politykę niemieckiej racji stanu...i my też :D .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie łatwe ale jak się pojedzie i zgadza na wszystko co zaproponują to nigdy dobrze nie będzie.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

@Stasiek-Ty naprawdę uważasz że jestem tak prymitywny aby przyklasnąć temu co powyżej napisałeś ?-albo głupio się spytać co to za przysługa ? :D A antysemityzm wyssałem z mlekiem matki ?Ty naprawdę wierzysz w wyjątkowe zdolności umysłowe Żydów którymi to można byłoby wytłumaczyć ich nadreprezentację w rządach paru państw (Izrael wyłączając :D ).Znaczy jak u nas rączka rączkę myje to kolesiostwo a u nich walory umysłu ?

 

 

Raczej nie wierzę, w żadne teorie spiskowe. Nie chce mi się na to czasu marnować. Wystarczy, że pooglądam debaty naszych polityków z Niesiołowskim na czele i już mi wystarczy. I już prędzej uwierzę w ich zdolności intelektualne niż w to, że dzięki Bogu coś tam robią.

A antysemityzm jakoś popularny się zaraz po wojnie zrobił. I wszystko co o Żydach źle, to już antysemityzm. Ba, jakbyś napisał nawet słowo Żyd z małej to już pewnie byłbyś antysemitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Stasiek-tak sie składa że historia świata to historia spisków.Dlaczego teraz miałoby być inaczej ???To nie jest kwestia wiary-weź jakąś książkę historyczną do ręki-ba nawet podręcznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A dlaczego wpuszcza się Niesiołowskiego i innych krzykaczy? Bo oni posługują się chamskim językiem który do chama trafi. Jakby prowadzili dyskusję w sposób kulturalny, merytorycznie, konkretnie to by tego nikt nie oglądał. A tak zaprosi się 4 krzykaczy i naród ogląda jak jeden zwyzywał drugiego i to się podoba.

 

W innych krajach rządzą ludzie normalni, dba się o interesy kraju, jest wizja na przyszłość. A u nas? Od słupków do słupków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Raczej nie wierzę, w żadne teorie spiskowe. Nie chce mi się na to czasu marnować. Wystarczy, że pooglądam debaty naszych polityków z Niesiołowskim na czele i już mi wystarczy. I już prędzej uwierzę w ich zdolności intelektualne niż w to, że dzięki Bogu coś tam robią.

A antysemityzm jakoś popularny się zaraz po wojnie zrobił. I wszystko co o Żydach źle, to już antysemityzm. Ba, jakbyś napisał nawet słowo Żyd z małej to już pewnie byłbyś antysemitą.

 

 

Antysemityzm? Nie jestem uprzedzony do żadnej nacji. Największą krzywdę Żydom robią Żydzi. Zróbcie zdjęcia swoim posterunkom, porównajcie te zdjęcia z posterunkami gestapo...

Ja w święto zmarłych nie wiem w którą stronę jechać - Katyń czy na Zachód... wszędzie rodzina..... To oczywiście nie ma żadnego znaczenia z tematem. Mam masę kolegów o różnych poglądach czy orientacji. Ale oni nie wchodzą mi na głowę i nie wymuszają niczego - i za to Ich szanuję. Nie grajcie na uczuciach. Ważny jest nasz lokalny interes(który jest zbieżny z większością społeczeństwa)

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

StasiekS wiadomo że chodzi o europejski trybunał sprawiedliwości przed naszym to możesz sobie własną krowę postawić taki sam skutek.

Kto wiedział o modulacji przed wstąpieniem do UE to wiedział, traktat akcesyjny miał tysiące stron i tylko nieliczni potrafili przez niego przebrnąć bez uszczerbku na zdrowiu umysłowym.

Reszta musiała uwierzyć na słowo że po wstąpieniu nasz kraj będzie mlekiem i miodem płynący. Trudno zrobili nas w bambuko.

W 2009 Sawicki mógł jeszcze trochę ugrać przynajmniej obronić 2012 i 2013 rok ulgę dla nowych krajów ale prosty chłopina nawet nie wiedział co podpisuje.

Przed Trybunałem pewnie byśmy już nic nie wskórali ale byłaby lepsza pozycja wyjściowa przed nowym budżetem.

Ale zgadzam się z Tobą w jednej kwestii że jesteśmy za cieńcy w uszach aby dyktować jakiekolwiek warunki.

Zeby żadać trzeba być silnym gospodarczo lub przynajmniej mieć potenciał na przyszłość niestety nie mamy ani jedne ani drugiego możemy tylko żebrać może PANY nam coś skapną

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Paradoksalnie to Francja walczy o dopłaty dla Polskich rolników... Tusk oficjalnie przed negocjacjami powiedział że jest gotów poświęcić rolnictwo w imię polityki spójności... na razie niec nie wyszło z tego szczytu zobaczymy co będzie na nastęnym szczyce w lutym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

@Stasiek-tak sie składa że historia świata to historia spisków.Dlaczego teraz miałoby być inaczej ???To nie jest kwestia wiary-weź jakąś książkę historyczną do ręki-ba nawet podręcznik

 

Zależy jakie książki proponujesz. Bo są różni autorzy. A w podręcznikach nie wyczytałem, że Żydzi czy inni ludzie jakimś cudem, siłą Bożą czy czymkolwiek rządzą światem, krajem czy decydują o wojnach. Albo między wierszami nie umiem czytać.

 

Przed Trybunałem pewnie byśmy już nic nie wskórali ale byłaby lepsza pozycja wyjściowa przed nowym budżetem

Ale i przed nim nic byśmy nie wskórali bo na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

???-przecież ja pisałem o spiskach a nie o Żydach (tych już sobie sam dodałeś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja niestety znam i to zapewniam Cię wielu, u nas w gminie zwycięża PO z dość sporą przewagą. Smutne ale prawdziwe

 

 

 

Kolego ale już przez kilka lat rządziło kilka partii politycznych i ja żadnych większych zmian poza nazwiskami na stanowiskach nie zobaczyłem.

 

Słuchając przed wyborami to dla mnie obojętne jest która partia wygra bo każda ma super plany tylko później gorzej z realizacją zrzuca się na poprzedników jak i następców niepowodzenia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy87    1

Macie może linki do publikacji bądźinnych materiałów mówiących o sposoie dystrybucji płatności bezpośrednich w krajach UE.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyyy    1

 

 

 

Kolego ale już przez kilka lat rządziło kilka partii politycznych i ja żadnych większych zmian poza nazwiskami na stanowiskach nie zobaczyłem.

 

Słuchając przed wyborami to dla mnie obojętne jest która partia wygra bo każda ma super plany tylko później gorzej z realizacją zrzuca się na poprzedników jak i następców niepowodzenia.

 

 

Naprawde nie zauważyłeś jak zwiększyły się twoje wydatki w ciagu ostatnich kilku lat za rządów PO? Jeśli nie to rece opadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego drastycznej zmiany nie zauważyłem to dzieje się już od kilkunastu lat systematycznie niezależnie która partia rządzi.

 

I żeby było jasne nie jestem zwolennikiem PO.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Naprawde nie zauważyłeś jak zwiększyły się twoje wydatki w ciagu ostatnich kilku lat za rządów PO? Jeśli nie to rece opadaja.

To się nazywa inflacja i występuję nie tylko w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Jeśli by wszystko drożało tylko o wskaźnik inflacji to by nikt nie miał pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A wiesz jak liczy się inflację? Inflacja to porównanie cen produktów w dwóch okresach czasu. Czyli jeżeli vat poszedł w górę to jest on zawarty w tym wskaźniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

StasiekS rozmawiajmy na jakimś poziomie dobrze wiesz o co mi chodzi i jak się to liczy.

Po drugie mam namyśli nie tylko wzrost cen środków do produkcji czy konsumpcji ale również inne obciążenia jakimi nas hojnie obdażają choćby wzrost vat, akcyzy, doliczone nowe podatki w paliwie, ustawa śmieciowa, pseudoreforma KRUS czy słynna składka zdrowotna, podatek rolny i wiele innych z pozoru drobnych zmian które po sumowaniu przeradzają się w dość dotkliwe obciążenia.

Czasami mnie poprostu diabli biorą jak zaczynam robić przelewy.

Wkurza ta polityka rządu czy samorządów jak im się budżet nie domyka to sprytnie sięgają do kieszeni obywateli wymyślając coraz to nowe podatki (np. od deszczu) nie zastanawiają sie czy domyka się budżet domowy Kowalskiego, bo Kowalski musi zrozumieć ,,wicie rozumicie kryzys"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak, nie twierdzę, że jest fajnie i to z dobrobytu narzekania. Ale po części sami jesteśmy winni takiej sytuacji wybierając takich sobie polityków. Kowalski lubi gdy ktoś mu daje a nie zabiera dlatego Tusk czy reszta wygrywa. A to dawanie kosztuje. Zobacz chociażby Grecję jak to się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-Stasiek-miałeś na myśli "takich sobie" czy "sobie takich" ?Bo to akurat zmienia sens Twojej wypowiedzi o 180 stopni .Idąc Twoim tokiem myślenia trzeba byłoby przyjąć ,że w myśl zasady "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" -inflacja w kraju może mieć różny poziom w zależności od tego czy jest liczona w mieście czy na wsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj