favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

favi515    2

W roku 2009 ukazało się rozporządzenie, w którym mowa o tym, że jeśli kwota dopłat na gospodarstwo przekracza 5 tys. euro to od 2012 roku będzie pomniejszona o 10%. Dotyczy to całej unii a nowe kraje unii (w tym Polska) mają stosować te przepisy gdy poziom płatności bezpośrednich w danym roku jest równy lub wyższy niż w krajach starej unii. Komisja europejska uzasadnia to wyliczeniem, że Polska wypłaciła zbyt duże kwoty płatności uzupełniających. Wynika z tego rzecz kuriozalna- w Polsce dostajemy wyższe dopłaty niż choćby w Niemczech gdzie wynoszą one 300 euro. Sprawa ta mogłabyć poruszona i negocjowana podczas prezydencji Polski w UE, niestety ochrona interesów gospodarczych obywateli nie została wzieta pod uwagę.

 

Zapraszam do zabrania głosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Słyszałem o tym w sobotę.

Nasze media milczą na ten temat czy tak mało TV oglądam??

Wg mnie to kolejna kompromitacja naszego rządu - całej koalicji.

Jak ta sprawa ujrzy światło dzienne, to rolnicy zaczną protesty.

Przede wszystkim jest to wina naszych polityków. Jak można się pomylić przy naliczaniu dopłat??(grube miliony)

To tak jak bym poszedł do banku wziął 1mln kredytu i po 2 latach bank się zgłasza że źle wyliczył moje możliwości finansowe i mam np.10% zwrócić.

Może i mogliśmy tą sprawę negocjować, ale nasz rząd woli przytakiwać Niemcom i Francuzom.

Pytanie jeszcze przez ile lat będziemy otrzymywali mniejsze dopłaty?? 2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Mm nadzieje że te dopłaty w ogólę znikną nie oszukujmy się dla średnich i dużych gospodarstw to tylko kłopot bo nie mogą takie gospodarstwa powiększyć swojego areału siedzą takie mieszczuchy mają 5 ha pola i obrabiają to na te dopłaty a tak szanowny mieszczuch jak nie będzie mu się to opylać to na pewno to sprzeda i nie po 20 k za ha tylko po 5 tyś Dla mnie te dopłaty to zbędna rzecz niczym wrzód na d***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Popieram Hodowce94 całkowicie. Jestem absolutnie za zniesieniem dopłat a co za tym idzie ograniczeniem armii urzędników do ich fotografowania i liczenia. na to idze potężna kupa kasy którą również można by zaoszczędzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ale te dopłaty są dla innych potrzebne, bo za co by paliwo kupiła jak ma np: 15 ha


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ojtam dla bogatych co mają po 100 ha to te 10% to tak jakby w jedną niedzielę na tacę nie dał. Co panikujecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dopłaty nie są obowiązkowe,komu nie pasują może je nie pobierać-wolna wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A jak poczytać wątek dopłaty 2011 to ile tam płaczu że jeszcze nie dostali! Coś tu ktoś komuś zazdrości. Nie pasuje hodowco to nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zabiorą bogatym a komu dadzą mniejszym te 10% zabrane czy co ciekawe hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ojtam dla bogatych co mają po 100 ha to te 10% to tak jakby w jedną niedzielę na tacę nie dał. Co panikujecie!

 

Nie rozumiem w ogóle Twojego toku myślenia jak ktoś ma 100ha to 10% to nic a jak ktoś ma 10ha to 10% to dużo? Idąc dalej można pomyśleć że dopłata to 1000zł do ha czyli większy rolnik nie dostanie 10000zł a mniejszy 1000 a co to jest te tysiąc złotych? Całe g**no no ale 10tyś to dużo czyli lepiej biedniejszemu zabrać bo te tysiąc złotych to jest nic tak??

 

Poza tym ktoś jak ma 100ha nie oznacza że jest bogaty. Zabrać bogatym dać biednym fajnie tylko jak patrze na moje okolice to rozwinęły się te średnie i większe gospodarstwa a najmniejsze stoją w miejscu i remontują 60tki. To w których gospodarstwach pieniądze lepiej zostały wykorzystane?

Dopłaty powinny być i to nie podlega dla mnie dyskusji bo te 800 czy 1000zł na ha ma spoory udział w dochodach z ha. Ale może w innej formie np. połowa od ha a drugie pół dla tych co mają hodowlę w coś inwestują rozwijają się czy coś. Bo teraz faktycznie jest tak że ludzie którzy nie uprawiają ziemi (nie koniecznie mieszczuchy ja nie spotkałem się żeby miastowy kupował siedlisko na wsi i chciał koniecznie pole do tego) a jak już to mają trójpolówkę trzymają to pole tylko na dopłat a plony mają po 2t/ha. Nie sprzeda taki nie odda pola no bo jak to dopłaty nie będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Dopłaty to pieniądze które Mają pomagać rolnikom. Nie wiem czy ktoś zwrócił na to że jak rolnicy dostali dopłaty to ceny maszyn poszły o połowę do góry. Podsumowując rolnik od Uni zbyt wiele nie dostanie jeśli modernizuje Swoje gospodarstwo bo to co dostanie z Uni zaniesie do producentów maszyn chyba że nie modernizuje gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

przed unią też bez dopłat ludzie gospodarzyli, i nie było takiej pazerności, nawozy tańsze, paliwo. A teraz ziemia droga, wszystko, i wszyscy ci co mieli trochę hektarów a nie robili to aż sie prosili żeby obrabiać, a teraz żądają bajońskie sumy za dzierżawę i szaleństwo. Zobaczcie ile ziemia kosztowała przed unią a ile teraz, te dopłaty to jest mydlenie oczu


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Według Mnie dla osób które swoja w miejscu nie rozwijają się nie powinno być dopłat. Takie osoby po prostu mają ziemię dla dopłat znam wiele takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

dla mnie to jest skandal z tymi dopłatami tu się walczy o wyrównanie tylko o tym propaganda cały czas szła w tv a za plecami się up***dala po cichu niech to w końcu zrównają w całej Unii ale tylko w tedy bedzie równo jak zniosą w całej unii do 0 w każdym kraju czy to Niemcy czy Polska czy Grecja po 0 wszędzie i żadnej modernizacji czy innych matactw tylko czysta produkcja i godziwe ceny za nią idące a nie wirtualny świat dopłat i załatwień pod stolikami bo wcale nie trafiają do mnie argumenty że jak zniknie dotowanie rolnictwa to ceny wzrosną W CAALE TAK NIE BĘDZIE BO NIECH SOBIE KTOŚ POLICZY ILE Z BUDŻETÓW PAŃST IDZIE DO UNII NA DOTACJE DO ROLNICTWA NA UTRZYMANIE RÓŻNYCH INSTYTUCJI ROLNYCH W KRAJACH STOWAŻYSZONYCH KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ WYPŁACANIEM I KONTROLĄ TYCH PŁATNOŚCI BO NIE TAK JEST ŻE TO UNIA TE KASE DAJE NA DOPŁATY TYLKO SZARY OBYWATEL DANEGO PAŃSTWA W PODATKACH PAŃSTWO PŁACI SKŁADKĘ DO UNII A UNIA WIELMOŻNIE WYPŁACA PARANOJA NIC POZA TYM TE DOPŁATY TO TYLKO BAT NA CHŁOPA BO JAK BY ICH NIE BRAŁ TO W TYCH CZASACH NIE JEDEN BY ZBANKRÓTOWAŁ BO PRZEZ NIE SZALEJĄ CENY ŚRODKÓW DO PRODUKCJI A ABY JE OTRZYMAĆ TO TEŻ CORAZ WIĘCEJ WYMAGAŃ CZA SPEŁNIĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Dopłaty wprowadzili a co za tym poszło wszystko podnieśli do góry ludzie nie mieli pieniędzy i ich nie maja. Od kogo najlepiej ciągnąć kasę od rolnika bo ona "ma"

 

Zrównają dopłaty to podniosą nam ceny czyli i tak to nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Jeśli znieść dopłaty to w całej UE nie tylko w Polsce. Jeśli tylko u nas by dopłat nie było to byli byśmy tak jak kolega napisał mało konkurencyjni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Favi515 masz jakiś link gdzie piszą o pomniejszeniu dopłat od tego roku?

Bo po raz kolejny słyszę o 10 procentowym zmniejszeniu dla większych gospodarstw, tylko nigdzie nie mogę znależć info na ten temat.

Dzwoniłem do ARiMR i o niczym takim nie słyszeli, więc proszę o konkrety, bo nie wiem gdzie to usłyszałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

@gonzobonzobong ma stu procentową rację po co wogóle dyskusja na temat czy dopłaty są potrzebne?, musimy brać dopłaty bo taka jest rzeczywistość a niemiecy rolnicy już zacierają ręce że w tym pomencie będziemy o 10% mniej konkurencyjni. Ja już pisałem jakieś dwa tygodnie temu w temacie "Dopłaty 2012" a @West pisał w listopadzie i grudniu że chcą nam obciąć 10% procent dopłat, niestety nie było dużego odezwu. Niestety te zmiany dotyczą mniejszej grupy rolników i tu nasz Pan minister nas sprytnie podzielił żebyśmy byli niejednolitą grupą z tym że ta grupa rolników produkuje najwięcej żywności na rynek i tu tkwi w nas siła.Myślę że nawet ta grupa rolników powina się zorganizować poprzez kółka rolnicze i wyjść na ulice aby pokazać swój sprzeciw.

 

Favi515 masz jakiś link gdzie piszą o pomniejszeniu dopłat od tego roku?

Bo po raz kolejny słyszę o 10 procentowym zmniejszeniu dla większych gospodarstw, tylko nigdzie nie mogę znależć info na ten temat.

Dzwoniłem do ARiMR i o niczym takim nie słyszeli, więc proszę o konkrety, bo nie wiem gdzie to usłyszałeś.

 

Wejdz na temat "Dopłaty 2012" tam podałem wszystkie potrzebne linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram

gonzobonzobong ma rację, ja sam nie mam dużego gospodarstwa a dopłaty bardzo pomagają w dalszej produkcji czy rozwoju i modernizacji. Sądzę że nawet duże gospodarstwa bez tycz kontrowersyjnych dopłat powoli by się wykruszały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Nasz Pan minister "walczy" jak lew aby wyrównać dopłaty ze starą pietnastką a pocichu w ciągu 7 dni obcina nam o 10% (proszę wejść na temat "dopłaty 2012" tam umieściłem wszystkie linki na stronę ministerstwa, sejmu i UE). Czytałem stenogramy z posiedzenia komisji rolnictwa i tylko jeden poseł nie będę pisał z jakiej partii żeby nie robić agitacji protestował przeciwko temu że jest ta ustawa zaszybko uchwalana i temat obcięcia dopłat jest do głębszej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

kiedys czytałem dawno ile kazdy z krajów ma dopłat, i niemcy mieli chyba 300 euro, francuzi 350 euro a najwięcej kto ???? wspaniała grecja 500euro :blink: a o zrównaniu to juz piszą i piszą od dawna i jakos nie widać żeby sie coś działo a teraz obniżka jeszcze śmiech... wiele jest gospodarstw które by chciało mieć większy areał, i dlaczego odchodzi sie od dzierżaw ? przecież za to płaci sie państwu i czy żyjemy tylko przez 1 kadencje rządu ? świat idzie do przodu i pokolenia po nas też powinny mieć jakieś perspektywy ale również tak aby zatrzymać młodych ludzi na wsi... i ziemie tez powinien dzierżawić mieszkaniec kraju a nie jak u nas ze niemcy, duńczycy maja ziemie, fakt daja prace ale to jest chyba polskie Państwo a teraz juz się słyszy o przetargach podstawionych gdzie polak dostaje od kogos zagranicznego troche grosza jedzie na przetarg kupuje ziemie a za kilka lat zagraniczny PAN juz będzie mogł być włascicielem, to jest sprzedaż państwa i myśl na dziś a nie na pokolenia. Wiem ze niektórzy co maja juz dośc kupowania to im nie zależy ale sa tez inna co maja np 20, czy 25 haej nawet mni a chcieli by powiększac swoje gospodarstwa.

i chłop i tak zawsze ma dostać po "jajach" i tak, takie jest zainteresowanie rolnikami, bo my zawsze mamy dobrze, czy deszcze, czy mrozy, czy susza to nam na polu rośnie i sypie 10 t zawsze.

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Grecy to za wszystko Ma Kasę... Oglądałem wiadomości i do renty im dopłacają za to ze wchodzą po schodach... To jest żałosne a my za********** na nich... Kraje tylko kasę im dają w końcu i tak ta unia się ro******li... Kasy nie dodrukują bo waluta straci wartość chyba że znowu nie pomyślą i zrobią jeszcze większy bigos niż jest w chwili obecnej.

Edytowano przez milanreal1
cenzura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj