Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share winner2005

winner2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 luty 2012 - 13:33

Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej Aby zminimalizować nacisk na zaczep wystarczy przesunąć oś o kilka centymetrów w celu dokładnego wyważenia, a podczas załadunku rozkładałoby się podpory, które całkowicie odciążają zaczep i hak przy samochodzie. Czekam za odpowiedzią z Urzędu Dozoru Technicznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej Dzisiaj, 13:51
  •  

#22 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:24

Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej Ale zmiana połozenia osi to nie takie proste. W nowoczesnych przyczepkach rama jest delikatna i jest jedno miejsce na os i nie bardzo da się ją przesunąć Poza tym wymagałoby to ponownego homologowania tak zmodyfikowanej przyczepki.

#23 Share winner2005

winner2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:50

Karol445

chyba nie czytałeś tematu do początku. Przyczepka też byłaby zrobiona samemu a samy nie posiadają homologacji :)

#24 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 12:33

Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej Ale sam-ów nie możesz wyprodukować więcej niż 3 rocznie Poza tym przez stację diagnostyczna muszą przejść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share winner2005

winner2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:31

Ale sam-ów nie możesz wyprodukować więcej niż 3 rocznie Poza tym przez stację diagnostyczna muszą przejść

Samów możesz wyprodukować tyle ile chcesz. Tylko możesz zarejestrować nie więcej niż jednego sama rocznie.

#26 Share winner2005

winner2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 11:02

Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej I otrzymałem wiadomość wraz z dołączonym dziennikiem ustaw.
Żurawie, podnośniki z napędem recznym o maksymalnym ciężarze podnoszenia do 2000 kg nie podlegają kontroli Urzędu Dozoru Technicznego.
Natomiast powyżej 2000kg mają obowiązek badania co 3 lata.

#27 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 17:53

Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej Ale mi chodziło czy bez żadnych papierków możesz zamontować taki podnośnik na środku transportowym (przyczepie) bo takie zwykłe stacjonarne to wiadomo że nie trzeba atestu ani badań Sam mam cyklopa i on nie przechodzi żadnych badań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share winner2005

winner2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:58

Rodzaj zabudowy przyczepki samochodowej Oczywiście że możesz zamątować taki podnośnik wszędzie :) Czy to na przyczepce, na pickupie, czy nawet widziałem w busach. Oczywiście musi być zamontowana w taki sposób aby nie utrudniała ruchu pojazdu i bezpieczeństwa na drodze, bo pytałem się diagnosty. Mój podnośnik byłby składany do jazdy, czyli nie stwarza zagrożenia w ruchu bo nie wystaje za obrys przyczepki. Rozkładany byłby tylko do pracy przy załadunku lub rozładunku. Moim głównym zmartwieniem był Urząd Dozoru Technicznego, ale jak widać ta opcja nie dotyczy tego urzędu.