mariusz789

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

Polecane posty

Ferdek07    75

Jak myślicie ile czasu potrwa jeszcze nabór wniosków w lublinie, bo wszędzie bębnią że kończą już nabór, ale oglądałem wywiad z dyrektorem oddziału lubelskiego twierdził że jest jeszcze kasa i nabór może trwać nawet do końca roku, jak myślicie ile jeszcze potrwa nabór w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

termin będzie podany 2 tygodnie wcześniej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest jeden chłop co chcial kupić nowy kombajn na ok.10 ha zboża.Uważal że zwrócą to się mało zostanie ale okazało się że przy jego hektarach to heder ma miec szerokość 1,4m!!Ja sam mam 18ha i zastanawiam sie nad kupnem agregatu do siewu 3m,pługu 4 skiby na resorach i rozrzutnika ok.6T.Jak myślicie czy to dostane?

 

 

Pozdro FarmerF10244c1


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

w tej chwili żeby kupić kombajn to trzeba mieć 80 ha a kombajn musi pracować 100 godz w sezonie,kolego farmer jak złożyłeś wniosek to teraz trzeba czekać myśle że powinieneś to dostać gdyż każde gospodarstwo ma do wykorzystania 300 000 zwrotu a i tak najpierw musisz wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni a po za tym według tej ekspertyzy to 70% ludzi sią nie należą takie maszyny na jakie składali wnioski, w poprzednim prowie było łatwiej mój ojciec skorzystał jedynie z tej dogrywki bo wcześnie nie mogłem go przekonać i ludzie go nastraszyli że trzeba mieć takie wysokie wymagi spełnione, a to jest tak że jak ktoś ma certyfikat i powiatowy lekarz weterynari wystawi zaświadczenie o spełnieniu dobrostanu zwierząt to już połowa sukcesu, płyta gnojowa i zbiornik muszą być dostosowane do maksymalnej obsady zwierząt sztuk dużych,pozatym stanowiska musiały mieć odp wymiary ale od 1 stycznia 2008 już nie będą wymiary brane pod uwagę z tego co się dowiedziałem, izolatka,miejsce na nawozy i środki ochrony roślin to druga połowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Co do tej ekspertyzy to też mi sie wydaje że jakby mieli brać to dosłownie to większość rolników by nie dostała to co chce. Ja sam złożyłem wniosek na ciągnik 110KM, pług 4obrotowy i agregat upr-siewny 3m w sumie na 9,7 ha z tym że ze starymi mamy 30 ha i planujemy powiększać. Na SPO by jeszcze to przeszło bo do 120KM to niby każdemu przysługiwał ale "inteligentni inaczej z Samoobrony" postanowili to zmienic i wychodzi że jak ktoś ma 300ha to dostanie wszystko a jak ktoś ma poniżej 50 to już ma kłopoty.

 

Co do tych warunków to jeszcze paszarnia musi spełniać odpowiednie wymogi i wentylacja musi być odpowiednia z tym że nie musi byc koniecznie mechaniczna (wymuszona). Ja mam tak że w tuczarni na głębokiej ściółce mam wentylatory a w chlewni dla macior koleś z powiatowej weterynarii powiedział że wystarczy grawitacyjna czyli odpowiednie, drożne kominy i otwory w ścianach.

 

Z reszta niedługo sie sam przekonam jak to jest z tymi warunkami dobrostanu bo starzy złożyli papiery na refundacje chlewni także pewnie jakas kontrola będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

to jest ulotka :rolleyes:

 

PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2007-2013

Działanie 121 Modernizacja gospodarstw rolnych

 

JAKI JEST CEL DZIAŁANIA?

 

Działanie ma na celu wsparcie modernizacji gospodarstw rolnych w celu zwiększenia ich efektywności poprzez lepsze wykorzystanie czynników produkcji, w tym wprowadzenie nowych technologii produkcji, poprawę jakości produkcji, różnicowanie działalności rolniczej, a także zharmonizowanie warunków produkcji rolnej z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego, higieny produkcji oraz warunków utrzymania zwierząt.

 

JAKIE OSOBY BĘDĄ UPRAWNIONE DO UBIEGANIA SIĘ O POMOC?

 

Osoby fizyczne, osoby prawne, wspólnicy spółek cywilnych, spółki osobowe prawa handlowego, które:

 

są posiadaczami (np. właścicielami lub dzierżawcami) gospodarstwa rolnego w rozumieniu Kodeksu cywilnego, o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomości służącej do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, zwanych dalej gospodarstwem,

 

prowadzą działalność rolniczą w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej,

 

spełniają obowiązujące wymogi formalne, zróżnicowane w zależności od formy prawnej w jakiej jest prowadzona działalność rolnicza.

 

NA JAKIE OPERACJE BĘDZIE MOGŁA BYĆ PRZYZNANA POMOC?

 

Pomoc będzie mogła być przyznana na operację obejmującą wyłącznie inwestycje związane z prowadzeniem działalności rolniczej, która m.in.:

 

przyczyni się do poprawy ogólnych wyników gospodarstwa, w tym wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) co najmniej o 10%, w szczególności w wyniku racjonalizacji technologii produkcji lub wprowadzenia innowacji, zmiany profilu lub skali produkcji, poprawy jakości produkcji lub zwiększenia wartości dodanej produktu; poprawy sytuacji w gospodarstwie w zakresie: ochrony środowiska lub warunków utrzymania zwierząt, lub higieny i bezpieczeństwa produkcji, lub infrastruktury drogowej,

 

spełnia wymagania określone przepisami prawa,

 

jest uzasadniona ekonomicznie,

 

nie ma charakteru inwestycji odtworzeniowej,

 

nie spowoduje wzrostu produkcji, dla której brak jest rynku zbytu,

 

jest realizowana w gospodarstwie, którego wielkość ekonomiczna wynosi co najmniej 4 ESU.

 

JAKIE KOSZTY BĘDĄ MOGŁY PODLEGAĆ REFUNDACJI?

 

Zakres kosztów kwalifikowalnych obejmuje m.in. koszty:

 

budowy, przebudowy remontu połączonego z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej oraz do przechowywania, przygotowania do sprzedaży lub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych,

 

zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży bezpośredniej, wraz z kosztami transportu i montażu,

 

zakładania lub wyposażania sadów lub plantacji wieloletnich, z wyłączeniem zakładania plantacji choinek, wiśni, malin, truskawek, porzeczek oraz roślin na cele energetyczne,

 

zakupu, instalacji lub budowy elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej, w tym utwardzania placów manewrowych, zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

 

JAKA BĘDZIE FORMA, POZIOM I WYSOKOŚĆ POMOCY?

 

Pomoc będzie przyznawana w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji. Maksymalny poziom pomocy jest zróżnicowany i wynosi:

 

40% kosztów kwalifikowalnych operacji,

 

50% - w przypadku operacji realizowanej:

 

przez osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie ukończyła 40 roku życia, albo

 

na obszarach górskich, innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), obszarach objętych siecią NATURA 2000 oraz związanych z wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej,

 

60% - w przypadku operacji realizowanej przez osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie ukończyła 40 roku życia, na obszarach górskich, innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), obszarach objętych siecią NATURA 2000 oraz związanych z wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej,

 

75% - w przypadku operacji realizowanej w związku z wdrażaniem Dyrektywy Azotanowej – umowy w tym zakresie będą mogły być zawierane do 30 kwietnia 2008 r.

 

Maksymalna wysokość pomocy udzielona jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo w ramach działania w okresie realizacji PROW 2007-2013 nie może przekroczyć 300 tys. zł.

 

Do realizacji będą mogły być przyjęte operacje o planowanej wysokości kosztów kwalifikowalnych powyżej 20 tys. zł. Nie dotyczy to operacji obejmujących wyłącznie wyposażenie gospodarstwa rolnego w urządzenia do składowania nawozów naturalnych lub projektów związanych z dostosowaniem do norm wspólnotowych.

 

GDZIE BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI?

 

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać osobiście albo przez osobę upoważnioną, bezpośrednio w Oddziale Regionalnym ARiMR właściwym ze względu na miejsce realizacji operacji. Informacja o możliwości składania w danym roku wniosków o przyznanie pomocy będzie podawana przez Prezesa Agencji do publicznej wiadomości na stronie internetowej Agencji oraz co najmniej w jednym dzienniku o zasięgu ogólnokrajowym.

 

GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI?

 

pod bezpłatnym numerem infolinii 0-800-38-00-84

 

na stronach internetowych: www.arimr.gov.pl oraz www.minrol.gov.pl

 

wysyłając e-mail na adres: info@arimr.gov.pl

 

w Oddziałach Regionalnych ARiMR (adresy i numery telefonów dostępne są m.in. na stronie internetowej Agencji).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

;)^:)^:)^:D^:D^B)^:):)^:)^B)^:)^:)^:)B)^:)^:)^:):)^:)^:)^:)^^^^^^^^^^^^^^^^

a wiecie czy na 22ha. wszystkiego dostłbym pRONARA 5135 i pług 4 skibowy obrot

 

a może ktoś powie jakie są wymagania odnośnie

-dobrostanu zwierząt

-dochodowości gospodarsctwa

-co sprawdzają przy różnego rodzaju kontrol

i czy za 3- 4 latek zostanie kasy bo wątpie :angry:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Oj długo długo. W gazecie pomorskiej wyczytałem że najwcześniej na wiosne będą wydawane decyzje o przyznaniu dofinansowania bo nie maja jeszcze akredytacji od Ministerstwa Finansów i system do którego maja wprowadzać te wnioski jest bardzo powolny poza tym to za mało pracowników maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Z rentami strukturalnymi tak samo jest. Mój brat pracuje w biurze powiatowym ARiMR to jak w tym roku przyjmowali wnioski o renty to sie śmiał że nie maja jeszcze akredytacji a przyjmują wnioski tylko po to żeby pokazać rolnikom że Samoobrona coś dla nich robi i do tej pory jeszcze nikt nie dostał decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

mam do was pytanie tato chce kupić ciągnik rolniczy na 100 ha pola z ceną do 180 tyś zł

i chciałby skorzystać z tego PROW

jakjie dofinansowanie czy niewiem co możno z tego dostać????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Orientujecie sie czy są jakieś programy na zakup gruntów żeby coś zwracali?? Bo tak sie zastanawiam na zakupem kilku hektarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

hej

mam pytanie do znawców PROWu

chciałbym zmienić ciągnik na inny niż załączyłem do wniosku i także chciałbym zmienić dilera czy mogę???

a jesli mogę to wjaki sposób i czy teraz przed rozpatrzeniem wniosku czy dopiero po rozpatrzeniu i podpisaniu umowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj