Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

143 odpowiedzi na ten temat

#101 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:48

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Ale znajac zycie to moga byc czasem jakies zmiany wprowadzone i moze byc dluzsza karancja i moze nie byc juz takich kolejek. W Polsce do konca nic nie wiadomo. Ale jak narazie chca przyjac 120% wnioskow,zeby bylo juz na zapas,gdy jakies odpadna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 02:51
  •  

#102 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:49

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac No zmiany będą na bank. Napewno PRG się uprości :D
a

#103 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:53

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac No a dzis Sawicki z PSL mowil,ze oni jak PSL myslsliby,ze dobrze by bylo jak bedzie zmniejszony limit dotacji z 300 tys, na mniej. Ze wsparcie bardziej bedzie dostosowane do wspierania gospodarstw rodzinnych i beda uwazniej patrzyc,czy ktos juz nie ma jakis nowych maszyn.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 02:51
  •  

#104 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 13:36

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac dzisiaj w telewizji mówili ze bedzie losowanie wiec niema co stac w kolejkach.

#105 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 13:42

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac a kto to mowil??
http://www.arimr.gov...=70&id1=0&id2=0 tutaj jest wyraznie napisane,ze ,,Pomoc przysługuje według kolejności złożenia wniosków."

#106 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 14:11

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Właśnie w jakiej telewizji mówili i kto?
a

#107 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 14:54

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac dzisiaj prezes mazowieckiego oddziału ARiMR mówił ze kolejność składania wniosków nie ma znaczenia a te listy które są tworzone przed agencją nie mają najmniejszego sensu i napewno w najmniejszym stopniu nie będą brane pod uwagę.

#108 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 15:09

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac A gdzie on to mówił? I tak ma być w W-wie czy z całej Polsce? Jeśli kolejność nie ma sensu to zostaje losowanie, albo będzie straszliwa rotacja poprzez odrzucanie.
a

#109 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 15:43

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac To juz sam nie wiem. Na stronie ARiMR wyraznie jest napisane,ze kolejnosc zlozenia wniosku jest wazna. I chyba tego jakis prezes sam tak se nie moze zmienic. A listy sa dla rolnikow,a nie dla ARiMR.

#110 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:08

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Hej a ja mam takie pytanie może ktoś się orientuje.A mianowicie mam hodowle krów mlecznych ale na papierze za mało ha na ciągnik 110-120KM(30 swoich plus 10 dzierżaw ale właściciele biorą dopłaty i w tym jest problem).I mam pytanie jeśli ciągnik kupiłbym na ten kredyt 3.38%,to czy mógłbym wziąć agregat i pług do niego ale na PROW(i tu pytanie do tych co mieli coś do czynienia z SPO)???Jest to możliwe??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 12:10

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Jeśli najpierw kupisz ciągnik na kredyt, a potem maszyny na PROW to nie widzę problemu, jeśli odwrotnie to nie mam zielonego pojęcia, ale mogą się czepiać.
a

#112 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 19:03

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac ja odnosnie michal18 - kolejnos skladania wniosków bedzie miała znacze nie i to duze tylko agencja nie bedzie zwtacała uwagi na te listy kture twozą rolnicy, chyba dojdzie do tego ze wnioski bedo skiladane poczto

#113 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:24

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Jak macie dzierżawy to wpisujecie je we wniosku na dopłaty bo mówił mi ten co robi wniosek że niby tylko takie wchodzą w gre i z tego powodu będzie brakło mi ha

#114 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:41

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac nom to oczywiste ale trzeba tez dodatkowe papier skladac do wniosku no ale to sie przyda jak chce się większy ciągnik wziąc

#115 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:43

Jak macie dzierżawy to wpisujecie je we wniosku na dopłaty bo mówił mi ten co robi wniosek że niby tylko takie wchodzą w gre i z tego powodu będzie brakło mi ha

@piootr mam ten sam problem-też mi brakuje ha bo obrabiam pole ale nie biorę dopłat na około 10(12dokładnie).Nie wiem jutro przyjedzie do mnie diler ja chyba się zdecyduje kupić ciągnik na kredyt z dofinansowaniem z agencji

Swoją drogą co za idioci wymyślili ten przelicznik(opracował go jakiś dr.habilitowany),przecież to zamiast wspierać tych mniejszych to zyskają bogaci.Powinno być tak jak wcześniej do 120KM żeby można było brać bez jakiś przeliczników.

Ja mam hodowle krów mlecznych 40ha ornych do obrobienia i nie mogę wziąć 110KM,ale ten co ma 250ha ornych to jemu przysługuje 500KM heh
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#116 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:48

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac kubi no 500 KM to by było za dobze ja mam koło 25 ha swojejgo ornej ziemi i będe skladał na 100 KM i nie jestem pewien czy mi przyznajo :rolleyes: :)

#117 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:57

kubi no 500 KM to by było za dobze ja mam koło 25 ha swojejgo ornej ziemi i będe skladał na 100 KM i nie jestem pewien czy mi przyznajo :) :)

ja tez nie wiem może i mi przyznają ale za bardzo na to nie liczę skoro mają ten przelicznik(2KM na 1ha),i jest tabelka opracowana przez tego dr.hab według której musiałbym mieć około 55-60ha na ciągnik 110KM,na dzisiaj to mogę sobie 60KM kupić :rolleyes:

może nowy rząd i minister coś pozmienia w tych przepisach..
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#118 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:11

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac nom lepiej zeby cos zmienili bo ja niewiem co 60 KM ciągniczkeim zrobi w plugu 5, chyba trzeba bedzie 2 skiby odzucic

#119 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 09:58

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Pytanie do wniosku. Czy jak wniosek jest na maszyny to w lokalizacji operacji podawać numery działek ewidencyjnych czy nie?
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 10:07

nom lepiej zeby cos zmienili bo ja niewiem co 60 KM ciągniczkeim zrobi w plugu 5, chyba trzeba bedzie 2 skiby odzucic

Jak masz pług 5 skibowy to masz podstawy do wikszego ciągnika. W uzasadnieniu napisz żeni maszmaszyne która potrzebuje takiej i takiej mocy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png