Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

143 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 22:39

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Z tego co piszecie ten PROW stworzony jest do dużych gospodarstw a raczej firm zachodnich które posiadają lub dzierżawią duże gospodarstwa.
Np. ja mam 34 ha w tym 30 ha orne obecnie posiadam 4 ciągniki najwiekszy 135 KM MF6290 to wątpie żebym na dopłate teraz takiego dostał.
Po prostu paranoja.
Pozdrawiam a tak kutwa miało być lepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 03:09
  •  

#82 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 06:09

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac A moze jak ktos z wczesniejszych programow typu SPO czy saprad nie korzystal to teraz ma szanse?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#83 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 11:36

A moze jak ktos z wczesniejszych programow typu SPO czy saprad nie korzystal to teraz ma szanse?

Czy ktoś korzystał wcześniej ,czy nie, każdy ma szansę-z tym,że niektórzy muszą odczekać trochę jak udało się im wcześniej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 03:09
  •  

#84 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 13:12

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Z tym nowym PROW-em to jest paranoja. Tyle potrzebnych dokumentow i te wymagania ;/ Ja tez mialem brac sprzet na prow ale nic z tego.

#85 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 17:21

Podobno, żeby teraz wziąć jakąś maszynę na PROW trzeba udowodnić, że:
- poprawi to wydajność ( ale bez zwiększenia stada lub powierzchni gruntów ), albo
- wpłynie pozytywnie na środowisko, albo
- poprawi bezpieczeństwo w gospodarstwie.
Chcemy wziąć ciągnik z ładowaczem i wóz paszowy. Wóz paszowy to można uzasadnić poprawa wydajności krów, ale ten ciągnik to nie wiem. Na razie pani z firmy od wniosków ma wpisać na zwiększenie wydajności. Paranoja! :angry:

Odnośnie tura:
- za pomocą tura będzie możliwa produkcja sianokiszonki w belach. Taka pasza wpływa korzystnie na zdrowotność i wydajność stada. Pozwala w mniejszym stopniu uniezależnić sie od warunków pogodowych dzięki czemu pasza będzie zebrana w odpowiednim terminie.
- środowisko hmmm tu może być problem :D
- Tur wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w gospodarstwie przez zastąpienie niektórych prac wykonywanych ręcznie które są niebezpieczne dla zdrowia i sprawności fizycznej (nie wiem jak ująć np: złamanie nogi itp). a są to prace które muszą być wykonane w gospodarstwie.

Trzeba by to jeszcze trochę rozwinąć :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#86 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 02 listopad 2007 - 17:26

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Zetor7745 a czemu zrezygnowałeś z PROW`U ??

#87 Share rolnik3232

rolnik3232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:34

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Witam
czy wie ktoś jak dokładnie wyliczyć moc ciągnika do powierzchni gospodarstwa bo niestety nigdzie nie mogę sie tego dowiedzieć :D
Słyszałem nawet ze na powierzchnie gospodarstwa od 10 do 30 ha przypadają ciągniki o mocy od 35 do 40 kW.
Moje gospodarstwo to 14ha i 7,60 ESU
Pozdrawiam

#88 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:37

Zetor7745 a czemu zrezygnowałeś z PROW`U ??

ojca przerazily te wszystkie sprawy a najbardziej zas kontrole

i postanowil kupic za gotowke nie wszystko odrazu ale po kawalku, do konca roku ciagnik i kosiarka

#89 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:43

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac hej a nie wiecie czy jeśli ktoś dostał zwrot z SPO to może teraz składać na PROW??

#90 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 02 listopad 2007 - 20:16

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Przechodziłem SPO to troche wiem. Po pierwsze trzeba pisać na maksa wykorzystanie bo im mniejsza kwota tym mniej warto a jeżdżenia załatwiania jest bez liku. Jeśli ktoś brał SPO to też zależy od wykorzystania, jeśli na maksa to może złożyć wniosek dopiero dwa lata od dnia złożenia wniosku o końcową płatność. Radzę również brać maszyny w jednej transzy dwie to są tylko dodatkowe koszty i kontrole. Te uzasadnienie to nie jest takie straszne (przerabiałem to w SPO ponieważ byłem pewnym dziwnym przypadkiem). Te słynne kontrole nie są takie straszne 3-4 godziny mijają szybko(najgłużej zajmuje im pomierzenie budynków(tylko wpiszcie dokładne wymiary!!!). Jeszcze jedno jeśli możecie to podawajcie jak najmniej maszyn bo każda podana maszyna bedzie sfotografowana i spisana jej tabliczka nominalna a to nie tylko dodatkowe kłopoty i czas stracony a tym samym przedłużająca się kontrola. No i co powodzienia Panowie trzeba wierzyć w siebie i do przodu, mi na razie zostało tylko skreślać dni w kalendarzu ponieważ mam jeszcze prawie rok do złożenia wniosku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 22:51

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac a co z maszynami nie podanymi?? na czas kontroli zaprowadzić do sąsiada??
A jak maszyna nie ma tabliczki??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 23:07

a co z maszynami nie podanymi?? na czas kontroli zaprowadzić do sąsiada??
A jak maszyna nie ma tabliczki??

A propos sąsiada to mam opryskiwacz na spólasa z sąsiadem i najczęściej stoi u sąsiada atest ma ale to właściwie już ruina - podawać czy nie i co wtedy jak zapytają kto mi robi opryski? :D

#93 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 01:42

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Powiedz im że preferujesz żywność ekologiczną i nie pryskasz :D. swoją drogą ciekawe czy by przeszło

P.s. Mam takie pytanie do was doswiadczonych, mam 6 ha pola obsiane pszenica badz rzepakiem, chcialbym kupic ciagnik nowy, nie mam zadnych zwierząt, to jakiego rodzaju kontrole mogli by u mnie przeprowadzić?

#94 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 07:19

w tym czy w następnym roku będzie tak samo, bo na stronie ARIMR przeczytałem ze wnioski będa przyjmowane tylko turami i tak np. kto się nie załapie w tym roku i chyba styczniu i lutym 2008, to bedzie musiał znowu czekać do ostatniego kwartału 2008 bo dopiero wtedy będą przyjmowane kolejne wnioski , i tak każdego roku. a wnioski składane w tym roku będą rozpatrywane dopiero koło maja jak zakończy się przyjmowanie wszystkich wniosków z pierwszej tury. Będzie to samo co przy dogrywce.

No co ty nie powiesz w niektórych województwach juz 9.11.2007 bedea mieli komplet wniosków np.Poznan, dlatego rolnicy utworzykli komitety kolejkowe,ale jest jedna niescisłośc, co z wnioskami wysłanymi poczta liczy sie data na steplu pocztowym, wieć tu do konca niewiadomo a na cały kraj jest do podpisania na ta ture ok20,000 umów wiec są bardzo duze szanse.
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#95 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 07:31

No co ty nie powiesz w niektórych województwach juz 9.11.2007 bedea mieli komplet wniosków np.Poznan, dlatego rolnicy utworzykli komitety kolejkowe,ale jest jedna niescisłośc, co z wnioskami wysłanymi poczta liczy sie data na steplu pocztowym, wieć tu do konca niewiadomo a na cały kraj jest do podpisania na ta ture ok20,000 umów wiec są bardzo duze szanse.

Nie mozna wysylac poczta, wiec nie ma niescislosci.

#96 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 07:41

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Mam takie pytanie : dzwoniłem do ARiMR i tam mi powiedziano że wnioski które nie załapią sie na ten rok będą rozpatrywane w przyszłym, czy może ktoś to potwierdzić ?????? :D :)

#97 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 07:42

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Ja wlasnie slyszalem odwrotnie. Ze jak sie nie zalapiesz to w przyszlym skladasz od nowa.

#98 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 11:58

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Czyli jak teraz się nie załapię to co roku od nowa wypełnianie wniosku, trochę bez sensu, mogłyby leżeć i czekać w kolejce.
a

#99 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:22

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Wniosku jak nie zmienia zasad to nie musisz wypelniac od nowa, tylko bedziesz musial go zlozyc drugi raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:45

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Czyli na jedno wychodzi bo jeszcze raz będę musiał stać w kolejce, a dojdą nowe osoby z karencji plus jeszcze inni, którzy będą chcieli zainwestować, a tak to bym miał już złożony i by czekał.
a