Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

143 odpowiedzi na ten temat

#41 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:43

była by na 16 stanowisk. mam 16,72 ha zgłaszane o dopłaty. w starej jest 12 miejsc ale 4 są węższe (100cm)

trochę mała jak na prow może lepiej zapisać remont z rozbudową istniejącej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 16:02
  •  

#42 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:49

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Nie pamiętam czy też go trzeba złożyć. :D

No właśnie -któryś traci ważność -zaczynasz od nowa :P

#43 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:33

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac http://www.arimr.gov...kupu_maszyn.pdf

Wytyczne odnosnie modernizacji

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 16:02
  •  

#44 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:39

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Wojtek z tego co się orientuję to trzeba złożyć aż 5 ofert!

#45 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:59

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Kurde aż 5 ?? To jest 100% informacja??

#46 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:02

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac jeśli chodzi o kupno nowego ciągnika to na takim zebraniu z przedstawicielami ODR-u mówlili nam że trzeba złożyć aż 5 ofert!

#47 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:13

jeśli chodzi o kupno nowego ciągnika to na takim zebraniu z przedstawicielami ODR-u mówlili nam że trzeba złożyć aż 5 ofert!

Mi w Agencji mówili że wystarczy jedna na konkretny sprzęt a o ODR-ach w mojej okolicy wolałbym się nie wypowiadać to co oni wiedzą to chyba od rolników się dowiedzieli bo tak to pojęcia nie mają o wszystkim się dowiadują ostatni. Na SPO tak rodzicom doradzili że szkoda gadać. Jednemu rolnikowi na losowanie SPO wypełniali i trafiło mu się miejsce w czołówce ale go odrzucili bo pełno błędów miał

#48 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 28 październik 2007 - 21:04

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Witam wie ktos jakie wymagania sa co do zwierzad i jakie ogulne przepisy co trzeba spełnic :D
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#49 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 październik 2007 - 21:06

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac u nas tez tak dziala ODR ze wszystkiego dowiaduja sie od rolników a reszta to szkoda słow

Powinni zamknac ODR-y!!!
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#50 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 21:21

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Mam nadzieje ze swietlik w dachu liczy się jako normalne okno do powierzchni okien?
Coś jest że jak ktoś kożystał z funduszy unijnych na inwestycje wcześniej to ma odczekać rok, mam nadzieje ze nie dotyczy to budowy płyty zbirornika i kasy na wykończenie obory co to dawali rok temu w starym prowie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 21:35

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac rok trzeba czekać jeśli zwrot lub wielkość inwestycji (nie wiem które bierze się pod uwagę) prekroczył 100tys zł.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#52 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 28 październik 2007 - 22:51

u nas tez tak dziala ODR ze wszystkiego dowiaduja sie od rolników a reszta to szkoda słow

Powinni zamknac ODR-y!!!

To i tak dobrze,ze u was dziala. U nas bym to nazwal raczej kawiarnia,bo glowna rzecza ktora tam sie robi to kawa,a takie miejsce to chyba kawiarnia??

#53 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 28 październik 2007 - 23:19

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac ciekawi mnie czy na 6ha (pszenica/rzepak) bez produkcji zwierzecej mogłbym dostać zetora 60km, bo z tych waszych wyliczeń to nawet na 5 KM/ha bym takiej mocy nie dostal, :D. a pasuje mi wymienić moja 60-tke, aha i jeszcze pytanku czy musialbym jakies maszyny do tego wziac jeszcze czy sam ciagnik by wystarczyl

#54 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 29 październik 2007 - 07:27

ciekawi mnie czy na 6ha (pszenica/rzepak) bez produkcji zwierzecej mogłbym dostać zetora 60km, bo z tych waszych wyliczeń to nawet na 5 KM/ha bym takiej mocy nie dostal, :D. a pasuje mi wymienić moja 60-tke, aha i jeszcze pytanku czy musialbym jakies maszyny do tego wziac jeszcze czy sam ciagnik by wystarczyl

Chyba by nie wystarczył najwyżej byś do zetora wziął pług albo tur
Jak by było 5km na hektar to mym ładny ciągnik miał :)

#55 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 październik 2007 - 07:34

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Wczoraj wieczorem dzwonił do mnie mój znajomy który zawodowo trudni się prowadzeniem całego wniosku .
Powiedział mi że to co teraz nawymyślali to normalnie granda obiecywali zrobić ułatwienia a oni tylko
jeszcze bardziej namieszali i utrudnili w sporządzeniu wniosku.Przy poprzednich funduszach brał za wniosek
1300-1500 zł z tym że nic mnie nie interesowało a teraz mówi że będzie musiał brać 2500 i to jak twierdzi
nie będzie zapłacona robota.
Osobiście chciałem brać używany kombajn ale przy tych warunkach co oni proponują na użewany to jest normalnie
parodia.

#56 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 08:41

Wczoraj wieczorem dzwonił do mnie mój znajomy który zawodowo trudni się prowadzeniem całego wniosku .
Powiedział mi że to co teraz nawymyślali to normalnie granda obiecywali zrobić ułatwienia a oni tylko
jeszcze bardziej namieszali i utrudnili w sporządzeniu wniosku.Przy poprzednich funduszach brał za wniosek
1300-1500 zł z tym że nic mnie nie interesowało a teraz mówi że będzie musiał brać 2500 i to jak twierdzi
nie będzie zapłacona robota.
Osobiście chciałem brać używany kombajn ale przy tych warunkach co oni proponują na użewany to jest normalnie
parodia.

Czyli z tego co piszecie bez firmy załatwiającej dofinansowanie nawet niepróbować :angry: , w sumie u nas nikt nie dostał spo kto sam próbował i odr wypełniał wniosek :angry:

#57 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 październik 2007 - 09:24

Czyli z tego co piszecie bez firmy załatwiającej dofinansowanie nawet niepróbować :angry: , w sumie u nas nikt nie dostał spo kto sam próbował i odr wypełniał wniosek :angry:

U mnie było tak jak napisałem w poście wyżej. Koleś był wylosowany w pierwszej setce i był niby pewny że ma wniosek w 100% dobrze no bo w końcu sam ODR mu to wypełniał kto jak nie oni by miał by się lepiej znać na wypełnianiu wniosku. Okazało się że miał tyle błędów że go od razu odrzucili. Trochę się wkur.... Jedyną rzeczą na której się znają ODRy to będzie pewnie parzenie kawy

#58 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 13:36

U mnie było tak jak napisałem w poście wyżej. Koleś był wylosowany w pierwszej setce i był niby pewny że ma wniosek w 100% dobrze no bo w końcu sam ODR mu to wypełniał kto jak nie oni by miał by się lepiej znać na wypełnianiu wniosku. Okazało się że miał tyle błędów że go od razu odrzucili. Trochę się wkur.... Jedyną rzeczą na której się znają ODRy to będzie pewnie parzenie kawy

Tak a jak bardzo odradzają firmy doradcze że tylko kase starcimy na ich usługi bo jak ma być dobrze to i jak odr wypełni to będzie dobrze :D

#59 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 29 październik 2007 - 14:25

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac 2500 zł za wniosek moim zdaniem szkoda kasy, bo gwarancji i tak nie dostaniesz, że wniosek jest dobrze wypełniony. A zaświadczenia i tak trzeba samemu pozbierać. Moim zdaniem lepiej zaoszczędzić kaskę i robić to samemu. Wystarczy trzymac się tylko instrukcji. Fakt, że roboty jest dużo ale można sobie poradzić, ja na dogruwkę składałem własnoręczny wniosek i był ok. Najgorsze jest w tym nowym PROWie ten przelicznik maszyn na ha, na mało ha ciężko będzie dostać duży sprzęt.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 29 październik 2007 - 14:31

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac a po co ci duzy sprzęt na małą ilośc ha - po to sa własnie te przeliczniki zeby nie kupowac wielkiego grzmota na pare ha
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."