Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

143 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek21

tomek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:42

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac a wie ktos moze jak bedzie traaktowana hodowla swin na glebokiej sciolce?
a tak wogole wie ktos jakie zalaczniki trzeba na nowe PROW dostarczyc ze wnioskiem?
troche do tyłu z tym jestem bo mnie w kraju 3 miechy nie było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 05:51
  •  

#22 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 październik 2007 - 14:03

@Przemo85 Mógł byś jeszcze coś więcej napisać o tym programie?

Wiem tylko tyle co mi powiedzieli w Agencji, przeglądałem też instrukcję do wypełniania wniosku i znalazłem jakie załączniki będą potrzebne do wstępnej weryfikacji wniosku:
-dokument tożsamości kopia
-Plan Rozwoju Gospodarstwa (PRG)
-Wyliczenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa
-Wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego producenta
Pozostałe załączniki wymagane do przeprowadzenia weryfikacji wniosku:
-Dokument potwierdzający posiadane kwalifikacje zawodowe
-Dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa, w którym będzie realizowana operacja
-Opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji
Dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków
utrzymania zwierząt w gospodarstwie, w zakresie objętym operacją, jeżeli zostały wydane z urzędu, lub
przepisy odrębne przewidują możliwość ich wydania na wniosek wnioskodawcy
-Pełnomocnictwo, jeżeli zostało udzielone
-Plan rozmieszczenia na terenie gospodarstwa budynków, budowli, plantacji wieloletnich oraz rzuty
budynków służących do produkcji rolnej wraz z rozplanowaniem wewnętrznym (dokumentacja
funkcjonalno-przestrzenna
-Oświadczenie właściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację operacji trwale związanej z
nieruchomością, jeżeli operacja realizowana jest na nieruchomości będącej w posiadaniu zależnym
(budowy, remonty, nasadzenia, infrastruktura)
-Wypis z rejestru gruntów
-Załączniki dotyczące robót budowlanych

Tyle udało mi się znaleźć w instrukcji nie wiem mogłem coś pominąć także powtórzę słowa pracowniczki Agencji: ''Zachęcam do zapoznania się z instrukcją wypełniania wniosku" (tylko 50 parę stron :P )

#23 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2007 - 15:56

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac czy biezesz siewnik czy traktor to niema ruznicy, nawet mieszadła do szamba na to biorą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 05:51
  •  

#24 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:09

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac jak obliczyć jaki mi ciągnik przysługuje ????

#25 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:15

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac a ile masz ha ziemi--tylko wszystkiego razem

#26 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:19

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac 40 ha z tego 35 ha ornego 5 łąki stałe czy dostane coś 100-110 km ??

#27 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:21

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac bo to jest tak , 1 ha -- 2 KM czyli tobie około 80 konny ale na to sie tylko nie patrzy to zależy jak napiszesz w biznes planie to nawet i większy weźmiesz

ja słyszałem ze jak sie ma 15 ha użytków zielonych to przypada kosiarka 1,20

Edytowany przez andrzej2110, 04 listopad 2007 - 18:12.
połączenie 2 postów i ort

#28 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:30

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac ale czy np. to że mam 50 sztuk bydła coś zmieni ?? i czy jak napisze że mam zamiar rozwój na około 50-60 ha to przejdzie ???

#29 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:32

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Czy otrzebne jest zaświadczenie z urzędu skarbowego??

#30 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:02

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac ilość krów musi byc odpowiednio proporcjonalna do ilości ha, a niewiem ile dokladnie przypada na krowe trzeba by sie spytać w agancji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:06

ja słyszalem ze jak sie ma 15 ha urzytków zielonych to przypada kosiarka 1,20

Znajdź mi kosiarkę rotacyjną do ciągnika o szerokości 1,2m :P

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:12

Czy otrzebne jest zaświadczenie z urzędu skarbowego??

Wojtek już raz to przechodziłem, jeśli nawet złożysz zaświadczenie to np. przychodzi za miesiąc pismo z Agencji gdzie jest napisane że zaświadczenie jest już nieaktualne i proszę złożyć nowe. Może teraz się zmieniło już wiedzą co chcą ale ja jak z początku składałem to co troche wymyślali że jeszcze to i może jeszcze coś Pan załatwi :P

#33 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:14

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac ja niewiem czy taka jest tylko taka przypada na 15 ha, tak samo jak ciągnik przeciez niema skoku co 1KM,ale jest kosiareczka 1,35 to taka mogła by juz byc :P

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:18

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac a czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o budowę obory?? jakieś przeliczniki wielkości obory na ha czy coś w tym stylu. Nie mam płyty i bym chciał jo zrobić razem z oboro.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:24

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac co do obory to na obsadę się buduje (jak my chcieliśmy na spo to nam powiedzieli że można na te sztuki co się posiada a to nie bardzo nam na rękę było) i chyba jest jakaś max obsada na ha

#36 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:25

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac jak płyte to bym zrobil ale obore to bym bał się na to stawic ,za duze wymogi, tak jak w planie jest to do cm musi wszystko grac.Najgorsze sa stanowisk. Jeszce jak by miala byc wolnostanowiskowa to ujdzie ,ale bym nie radził na to stawic obory>

#37 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:31

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac była by na 16 stanowisk. mam 16,72 ha zgłaszane o dopłaty. w starej jest 12 miejsc ale 4 są węższe (100cm)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#38 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:34

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Czyli to oświadczenie równiez dołączyć do wniosku ? Z reguły te zaswiadczenia ,które sie dołańczane do wniosków to chyba mają ważność od 1 do 3 miesięcy także tak jak Robert mówisz ,pewnie bedzie trzeba po kilka razy te same im donosic bo stare bedo tracic wazność . Ciekawe kiedy zaczna rozpatrywanie tych wnioskow ??

#39 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:36

Czyli to oświadczenie równiez dołączyć do wniosku ? Z reguły te zaswiadczenia ,które sie dołańczane do wniosków to chyba mają ważność od 1 do 3 miesięcy także tak jak Robert mówisz ,pewnie bedzie trzeba po kilka razy te same im donosic bo stare bedo tracic wazność . Ciekawe kiedy zaczna rozpatrywanie tych wnioskow ??

Chodzi ci o te zaświadczenia z gminy ostatnio brałem takie zaświadczenie termin ważności 14dni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:39

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Tzn. z gminy , z wterynarii , z KRUS chyba trzeba no i nie wiem czy z tego Urzędu Skarbowego brac czy nie?? A jeszcze jedno bo nie mogłem nigdzie nic znalezc o ofertach . Są potrzebne ?? Jesli tak to jedna czy tak jak dawniej 3 ??