Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

143 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:47

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Kiedy dowiedziałem się ze ze ruszył nowy PROW 2007 to od razu zadzwoniłem do znajomego z oderu zeby się cos dowiedzieć.Wiecie co oni wymyslili.np.masz 15ha urzytków zielonych to przypada ci kosiarka rotacyjna o szerokości 1,20m,albo jak masz gospodarstwo o powierzchni 35 ha to przypada ci traktor o mocy 60 KM, a ostanim prow na 20 ha mozna było wziąc 90 km i jesce jakiegos małego. On mi powiedział ze nikt i nic z tego nie zkorzysta.Mysle ze wprowadzą korekty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:55

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac W starym spo też chyba było 2,5 km na 1 ha, a w praktyce było do wyrwania około 4 km na ha

#3 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:59

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac ten facet z agencji sam powiedział ze malo prawdopodobne zeby komus udało się na tych warunkach skozystac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Dzisiaj, 23:34
  •  

#4 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:01

ten facet z agencji sam powiedział ze malo prawdopodobne zeby komus udało się na tych warunkach skozystac

Spoko jak jeszcze obostrzą wymagania co do dobrostanu utrzymania zwierząt porządku na podwórku itd to niech sobie ten prow w d*pe wsadzą tylko zeby nie było jak to kolejne miliony spłyneły na polską wieś

#5 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:04

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Niech by było ok 3km na hektar to by wystarczyło do tego można by było wziąć jakiś pług czy agregat
Osobiście będę składał wniosek ale nie liczę na nic

#6 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:06

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac zgodzę się z tobą, ale te co rezykowali i brali na raz na pełny zwrot to jednak dobrze im wyszło,nio moze jak komornik zawitał to nie, ja mało wzilem zwrotu to mialem 50 tys to mazlutko,myslalem ze w tym sorzystam ale to chyba jest obecnie nierealne

#7 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:08

zgodzę się z tobą, ale te co rezykowali i brali na raz na pełny zwrot to jednak dobrze im wyszło,nio moze jak komornik zawitał to nie, ja mało wzilem zwrotu to mialem 50 tys to mazlutko,myslalem ze w tym sorzystam ale to chyba jest obecnie nierealne

Ze zwrotu dobrze skorzystał mój znajomy Kupił Zetora 11441 pług obrotowy agregat uprawowy talerzówkę i Sipme rolującą
Za zwrot miał prawie spłacona prasę i agregaty i plug

#8 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:09

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac A ja też chciał bym z 50 tyś zwrotu, ale jest to ale dobrostan i chodowla, a ja dogadałem z ojcem że weźniemy firme co załatwi ten wniosek za jedyne 3500 netto, ale bo jesię najbardziej że kupie maszyny i ciągnik a zwrotu nie dostanę i co wtedy? da się wtedy przejść na kredyt preferencyjny?

#9 Share mariusz789

mariusz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:13

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac to to jeszcze nic, u mnie sąsiad we wsi to dopiero nabrał : zetora frontere z turem czeski, zestaw belujący, kosiarkę dyskową, zbieracz zielonek, beczkowóz, pług obracalny,siewnik do kukurydzy, mieszadło do gnojówki jeszcze parę innych maszyn :P

nie to nie jest inaczej, składasz wniosek i jak oni go przyjmą to dopiero możesz kopić maszyny a zwrot będzie po 3 miesiącach od zakupu

a ja juz chcialem wziąc rozrzutnik okolo 8 ton, to z ich wyliczen wyjdzie pewnie 3,5 tony
to jaz juz wole sam wziąc kredyt i kupic ten co chce

Edytowany przez andrzej2110, 04 listopad 2007 - 22:50.
łączenie postów

#10 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:14

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac Też słyszałem że podnieśli porzeczkę :P
Swoją drogą te 5 lat co dali na maszyny używane to przecież parodia bo tak na zdrowy rozum przecież na zachodzie 5 latnia maszyna kosztuje tyle samo
co u nas u dilera nowa albo jest to różnica 10-20 tys -bez sensu .Ciekawi mnie tylko czy te 5 lat na używane to wymysł unii czy naszych "fachowców"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 28 październik 2007 - 08:18

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac We wtorek ide na szkolenie, pogadam posłucham, przejde się do firmy doradczej przy pozyskiwaniu funduszy i widze ze trzeba będzie ojca przekabacić na ten preferencyjny kredyt na nowe technologie na 3,38% i dać sobie spokój z tymi prowami, najwyzej zamiast zetora 8441 ( a z tego co piszecie to nie mam szans a co najwyżej na 6441) trzeba będzie sie zadowolic 6441 lub jakimnś zefirem, a może i coś z promocji, przecież wychodząteraz ostatnie ciągniki z euro 1 to może będzie okazja trafić tanią sztukę

#12 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 październik 2007 - 11:59

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac To jest nieprawda to jest na innych zasadach, nie ze mozesz miec jedynie 6441 może kupic sobie nawet 936vario black beuty, to trzeba wiedziec co we wniosku pisac(-;
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#13 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 październik 2007 - 12:14

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac [quote name='zetor11441' post='87504' date='Oct 28 2007, 11:59 ']To jest nieprawda to jest na innych zasadach, nie ze mozesz miec jedynie 6441 może kupic sobie nawet 936vario black beuty, to trzeba wiedziec co we wniosku pisac(-:P/quote]

Zgadzam się z tobą bo nie tylko się bierze pod uwagę ilość ha ale też jakie są to ziemie lekkie czy ciężkie w uprawie i liczy się to co napiszesz w planie rozwoju gospodarstwa bo możesz mieć mało ziemi ale jak napiszesz że planujesz powiększyć do np. 50ha to masz szanse dostać to co chcesz. Tak mi powiedzieli w ARiMR że planować mogę ale nie jest powiedziane że musi mi się to udać poza tym zostanie przydzielony pracownik który będzie oceniał twoje szanse "rozwojowo-ekonomiczne" czy coś w tym stylu. Tak mi przynajmniej powiedzieli ale jak będzie to się okaże

#14 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 październik 2007 - 12:57

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac a ja tam wolę wziąść kredyt preferencyjny na 1,8% duzo mniej formalności i przynajmniej nikt nie będzie mi się plątał po podwórku i czepiał się do wszystkiego co się da. byłem niedawno w agencji i tam się dowiedziałem ze te kontrole cobyły do tej pory i będą do maja 2009r to bajka po tym okresie zaczną się dopiero szczegółowe kontrole i kto np. wziął maszyny większe niż wychodzi z ich przeliczeń będzie musiał udowodnić ze sa wykorzystane a jeśli tego nie udowodni to musi oddać zwrot + odsetki(nie małe). a więc nie spieszno mi po te dotacje wiadomo nie ma nic za darmo.

#15 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:05

Zgadzam się z tobą bo nie tylko się bierze pod uwagę ilość ha ale też jakie są to ziemie lekkie czy ciężkie w uprawie i liczy się to co napiszesz w planie rozwoju gospodarstwa bo możesz mieć mało ziemi ale jak napiszesz że planujesz powiększyć do np. 50ha to masz szanse dostać to co chcesz. Tak mi powiedzieli w ARiMR że planować mogę ale nie jest powiedziane że musi mi się to udać poza tym zostanie przydzielony pracownik który będzie oceniał twoje szanse "rozwojowo-ekonomiczne" czy coś w tym stylu. Tak mi przynajmniej powiedzieli ale jak będzie to się okaże

@Przemo85 Mógł byś jeszcze coś więcej napisać o tym programie?

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:08

a ja tam wolę wziąść kredyt preferencyjny na 1,8% duzo mniej formalności i przynajmniej nikt nie będzie mi się plątał po podwórku i czepiał się do wszystkiego co się da. byłem niedawno w agencji i tam się dowiedziałem ze te kontrole cobyły do tej pory i będą do maja 2009r to bajka po tym okresie zaczną się dopiero szczegółowe kontrole i kto np. wziął maszyny większe niż wychodzi z ich przeliczeń będzie musiał udowodnić ze sa wykorzystane a jeśli tego nie udowodni to musi oddać zwrot + odsetki(nie małe). a więc nie spieszno mi po te dotacje wiadomo nie ma nic za darmo.

Nie wiem ile w tym prawdy, wydaje mi się że jak już przyznali i kasę wypłacili to nie będą sie po latach czepiać, a przecież zapowiadali że treaz bedzie łatwiej dostać dofinansowanie będą mniej rygorystyczne kontrole, a co do samych kontroli, nam na szkoleniu mówili że czy ktoś brał dofinansowanie czy nie to po 2009 będą i tak kontrole ostrzejsze i wcale nie znaczy to że jak ktoś nie kożystał z niczego to może odpuścic, a sprawdzać będą przede wszystkim pod kontem zanieczyszczenia środowiska żeby nie daj boże nie było gdzieś za stodołą opakowanie po środkach chemicznych syf czy szambo domowe wylewało się bezpośrednio z domu do ogródka np.
Jak myślicie dostane owijarkę do bel na 13 ha łąk?

#17 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:15

Jak myślicie dostane owijarkę do bel na 13 ha łąk?

zależy jaką owijarkę bo jak samozaładowczą to może bo zwykła jest za tania bo czytałem gdzieś że wnioski będą rozpatrywane tulko jeżeli wysokość kosztów kwalifikowanych będzie powyżej 20tys

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:17

zależy jaką owijarkę bo jak samozaładowczą to może bo zwykła jest za tania bo czytałem gdzieś że wnioski będą rozpatrywane tulko jeżeli wysokość kosztów kwalifikowanych będzie powyżej 20tys

Oj ale ja chce przy okazji ciągnika z turem, no własnie warto dożucać takie pierdółki jak rozsiewacz zgrabiarka itp do wniosku?

#19 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:20

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac jak jest ci potrzebne to dlaczego nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:36

a ja tam wolę wziąść kredyt preferencyjny na 1,8% duzo mniej formalności i przynajmniej nikt nie będzie mi się plątał po podwórku i czepiał się do wszystkiego co się da. byłem niedawno w agencji i tam się dowiedziałem ze te kontrole cobyły do tej pory i będą do maja 2009r to bajka po tym okresie zaczną się dopiero szczegółowe kontrole i kto np. wziął maszyny większe niż wychodzi z ich przeliczeń będzie musiał udowodnić ze sa wykorzystane a jeśli tego nie udowodni to musi oddać zwrot + odsetki(nie małe). a więc nie spieszno mi po te dotacje wiadomo nie ma nic za darmo.

To co piszesz to odnosi się do nowego PROW i Planu rozwoju gospodarstwa; w SPO i Sapardzie nikt nie bedzie musiał udowadniać wykorzystania maszyn już zakupionych