mariusz789

nowy PROW jest chyba tak zrobiony zeby nikt z niego nie mógł skorzystac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

rok trzeba czekać jeśli zwrot lub wielkość inwestycji (nie wiem które bierze się pod uwagę) prekroczył 100tys zł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
u nas tez tak dziala ODR ze wszystkiego dowiaduja sie od rolników a reszta to szkoda słow

 

 

 

Powinni zamknac ODR-y!!!

To i tak dobrze,ze u was dziala. U nas bym to nazwal raczej kawiarnia,bo glowna rzecza ktora tam sie robi to kawa,a takie miejsce to chyba kawiarnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

ciekawi mnie czy na 6ha (pszenica/rzepak) bez produkcji zwierzecej mogłbym dostać zetora 60km, bo z tych waszych wyliczeń to nawet na 5 KM/ha bym takiej mocy nie dostal, :D. a pasuje mi wymienić moja 60-tke, aha i jeszcze pytanku czy musialbym jakies maszyny do tego wziac jeszcze czy sam ciagnik by wystarczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ciekawi mnie czy na 6ha (pszenica/rzepak) bez produkcji zwierzecej mogłbym dostać zetora 60km, bo z tych waszych wyliczeń to nawet na 5 KM/ha bym takiej mocy nie dostal, :D. a pasuje mi wymienić moja 60-tke, aha i jeszcze pytanku czy musialbym jakies maszyny do tego wziac jeszcze czy sam ciagnik by wystarczyl

Chyba by nie wystarczył najwyżej byś do zetora wziął pług albo tur

Jak by było 5km na hektar to mym ładny ciągnik miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Wczoraj wieczorem dzwonił do mnie mój znajomy który zawodowo trudni się prowadzeniem całego wniosku .

Powiedział mi że to co teraz nawymyślali to normalnie granda obiecywali zrobić ułatwienia a oni tylko

jeszcze bardziej namieszali i utrudnili w sporządzeniu wniosku.Przy poprzednich funduszach brał za wniosek

1300-1500 zł z tym że nic mnie nie interesowało a teraz mówi że będzie musiał brać 2500 i to jak twierdzi

nie będzie zapłacona robota.

Osobiście chciałem brać używany kombajn ale przy tych warunkach co oni proponują na użewany to jest normalnie

parodia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Wczoraj wieczorem dzwonił do mnie mój znajomy który zawodowo trudni się prowadzeniem całego wniosku .

Powiedział mi że to co teraz nawymyślali to normalnie granda obiecywali zrobić ułatwienia a oni tylko

jeszcze bardziej namieszali i utrudnili w sporządzeniu wniosku.Przy poprzednich funduszach brał za wniosek

1300-1500 zł z tym że nic mnie nie interesowało a teraz mówi że będzie musiał brać 2500 i to jak twierdzi

nie będzie zapłacona robota.

Osobiście chciałem brać używany kombajn ale przy tych warunkach co oni proponują na użewany to jest normalnie

parodia.

Czyli z tego co piszecie bez firmy załatwiającej dofinansowanie nawet niepróbować :angry: , w sumie u nas nikt nie dostał spo kto sam próbował i odr wypełniał wniosek :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
Czyli z tego co piszecie bez firmy załatwiającej dofinansowanie nawet niepróbować :angry: , w sumie u nas nikt nie dostał spo kto sam próbował i odr wypełniał wniosek :angry:

 

U mnie było tak jak napisałem w poście wyżej. Koleś był wylosowany w pierwszej setce i był niby pewny że ma wniosek w 100% dobrze no bo w końcu sam ODR mu to wypełniał kto jak nie oni by miał by się lepiej znać na wypełnianiu wniosku. Okazało się że miał tyle błędów że go od razu odrzucili. Trochę się wkur.... Jedyną rzeczą na której się znają ODRy to będzie pewnie parzenie kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
U mnie było tak jak napisałem w poście wyżej. Koleś był wylosowany w pierwszej setce i był niby pewny że ma wniosek w 100% dobrze no bo w końcu sam ODR mu to wypełniał kto jak nie oni by miał by się lepiej znać na wypełnianiu wniosku. Okazało się że miał tyle błędów że go od razu odrzucili. Trochę się wkur.... Jedyną rzeczą na której się znają ODRy to będzie pewnie parzenie kawy

Tak a jak bardzo odradzają firmy doradcze że tylko kase starcimy na ich usługi bo jak ma być dobrze to i jak odr wypełni to będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

2500 zł za wniosek moim zdaniem szkoda kasy, bo gwarancji i tak nie dostaniesz, że wniosek jest dobrze wypełniony. A zaświadczenia i tak trzeba samemu pozbierać. Moim zdaniem lepiej zaoszczędzić kaskę i robić to samemu. Wystarczy trzymac się tylko instrukcji. Fakt, że roboty jest dużo ale można sobie poradzić, ja na dogruwkę składałem własnoręczny wniosek i był ok. Najgorsze jest w tym nowym PROWie ten przelicznik maszyn na ha, na mało ha ciężko będzie dostać duży sprzęt.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a po co ci duzy sprzęt na małą ilośc ha - po to sa własnie te przeliczniki zeby nie kupowac wielkiego grzmota na pare ha


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
a po co ci duzy sprzęt na małą ilośc ha - po to sa własnie te przeliczniki zeby nie kupowac wielkiego grzmota na pare ha

Ale na 20 ha to mi para kucy wychodzi, a nie uśmiech mi sie ganiać z pługiem w rękach.

Np. wychodzi mi 3 zagonowa, ale już nie 3 obrotowa, a poco mi 3 zagonowa do 80KM?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Może i te 2500 to jest przygięcie ale ten gość mówił mi że teraz jest tyle kruczków że złapać jakiegoś babola można na byle czym.

Mi się osobiście ten termin listopadowy nie widzi .Po pierwsze wszystko będzie na hura i będzie taka sama zadyma jak przy dogrywce

a po drugie coś mi się wydaje że znowu wymyślą jakąś teletombole .W każdym razie ja czekam do wiosny na pule 2008 przy najniej

pewne sprawy się wyklarują a może coś pofolgują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Moim zdaniem tez cos zmienia,dlatego ze z tego co rozmawialem z ludzmi to malo kto cos dostanie. I jak zobacza,ze kasa sie nie rozeszla to wtedy moze oczka sie otworza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Ja tez mam tylko jedna oferte(bo jedna jest wymagan)plus uzasadnienie dlaczego ten sprzet a ni inny, wczoraj wystawił mi Matczynśki z DHK.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

w tym czy w następnym roku będzie tak samo, bo na stronie ARIMR przeczytałem ze wnioski będa przyjmowane tylko turami i tak np. kto się nie załapie w tym roku i chyba styczniu i lutym 2008, to bedzie musiał znowu czekać do ostatniego kwartału 2008 bo dopiero wtedy będą przyjmowane kolejne wnioski , i tak każdego roku. a wnioski składane w tym roku będą rozpatrywane dopiero koło maja jak zakończy się przyjmowanie wszystkich wniosków z pierwszej tury. Będzie to samo co przy dogrywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

2500 zł za wniosek moim zdaniem szkoda kasy, bo gwarancji i tak nie dostaniesz, że wniosek jest dobrze wypełniony.

kto tyle bierze za zrobienie wniosku? ja jak skladalem w tamtym roku to zapłacilem 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Ja bym wolal sie umowic,ze jak najmniej za dokumentacje,a po skasowaniu reszte. Najmniejsze ryzyko wtedy jest.

A to tak mają przy małym ryzyku np. bez hodowli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
U mnie było tak jak napisałem w poście wyżej. Koleś był wylosowany w pierwszej setce i był niby pewny że ma wniosek w 100% dobrze no bo w końcu sam ODR mu to wypełniał kto jak nie oni miał by się lepiej znać na wypełnianiu wniosku. Okazało się że miał tyle błędów że go od razu odrzucili. Trochę się wkur....

 

zgodnie z KPA wniosek nie może zostac odrzucony, lecz wzywa się beneficjenta do uzupełnienia (w tym wypadku musiały istniec jakieś rażące nieścisłości), błędy przy wypełnianiu wniosków popełniali nawet sami pracownicy ARiMR (mam na myśli tych, którzy je następnie weryfikowali) a ODR jak sama nazwa wskazuje może co najwyżej z marnym skutkiem doradzic, ośrodkom brakuje pieniędzy na szkolenia, a pracownicy (w przeważającej większości w wieku średnim- co zasadniczo powinno wpływac na wysokie kompetencje) nie mają zapału do pracy i samokształcenia co oznacza, iż są nieprzydatni, niekompetentni jednym słowem bezużyteczni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
zgodnie z KPA wniosek nie może zostac odrzucony, lecz wzywa się beneficjenta do uzupełnienia (w tym wypadku musiały istniec jakieś rażące nieścisłości), błędy przy wypełnianiu wniosków popełniali nawet sami pracownicy ARiMR (mam na myśli tych, którzy je następnie weryfikowali) a ODR jak sama nazwa wskazuje może co najwyżej z marnym skutkiem doradzic, ośrodkom brakuje pieniędzy na szkolenia, a pracownicy (w przeważającej większości w wieku średnim- co zasadniczo powinno wpływac na wysokie kompetencje) nie mają zapału do pracy i samokształcenia co oznacza, iż są nieprzydatni, niekompetentni jednym słowem bezużyteczni...

 

Tak wzywają do uzupełnienia ale jednocześnie wniosek wędruje na koniec kolejki czyli szanse=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Tak wzywają do uzupełnienia ale jednocześnie wniosek wędruje na koniec kolejki czyli szanse=0

 

 

tak czy inaczej wniosków bezbłędnych jest mniej niż 2%, więc moje pytanie brzmi jakie znaczenie ma spadek na koniec kolejki? odpowiem sobie sam "żaden" czyli szanse się nie zmniejszają pozostaje tylko szybka reakcja i natychmiastowe poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Kurde aż 5 ?? To jest 100% informacja??

Mni mówili że jeżeli bierze się sprzęt od jednej osobo za więcej niż 50 tyś to trzeba mnieć do 5 ofert takich normalnych albo 1 konkretną wojtek3222 a można wiedzieć od kogo bierzesz maszyny i kto ci wypełnia wniosek bo mni to z Rol-bratu i od nich maszyny będę brał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
2500 zł za wniosek moim zdaniem szkoda kasy, bo gwarancji i tak nie dostaniesz, że wniosek jest dobrze wypełniony.

kto tyle bierze za zrobienie wniosku? ja jak skladalem w tamtym roku to zapłacilem 300zl.

Tą cenę wyczytałem parę postów wyżej, sam nie wiem kto tyle bierze, spytaj się autora. Pozdr.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez John6330
      Witam. Czy ktoś ma osobę polecona z woj Lubelskiego która wie co i jak z wnioskami? Proszę o jakieś namiary.
      Dzięki
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj