Zaloguj się, aby obserwować  
Asso

Jaki ciagnik na 240+ ha

Polecane posty

Asso    0

Czesc !

 

Tak jak w temacie mysle o zakupie ciagnika o mocy ok 230 koni na ziemie ok 240ha z wizja powiekszenia arealu o jakies 100ha.

Od jakiegos czasu czytam tematy na forum i cos tam wiem.

Powiem szczerze, ze bralem prawie kazdy ciagnik pod uwage ale w koncu wybor zawezilem do JD, Claasa i MF czyli modeli 7x30/8x30, axiona i 84xx

Ten wybor jest uzalezniony tez od PROWu o ile w ogole bedzie w tym roku ( w grudniu bylem w odr-ze i nie potrafili mi powiedziec czy program w tym roku wystartuje, czy cos sie zmienilo, nie wiem).

Jezeli prow nie bedzie wchodzil w gre do wyboru zostanie mi jd ze starszej serii i mf 82xx.

Wiem, ze zaraz wszyscy wyskocza, ze wybor jest oczywisty, jednak to nie jest tak do konca bo mf-a mozna dostac za 2/3 ceny jd i pytanie jest takie czy warto doplacac te powiedzmy 80 tysiecy wiecej na JD.

 

Ja sklaniam sie w kierunku mf a lub axiona. Jak juz sie pewnie domyslacie jesli bralbym z prowu raczej nie bylby to nowy ciagnik ale taki 2-3 latek.

 

Prosilbym w szczegolnosci o opinie na temat podobno wadliwych skrzyn w serii 82xx.

Prosilbym tez o komentarz kolegi Brzozaka na temat swojego Axiona

 

I na koniec prosilbym, zeby wypowiadali sie wlasciciele/uzytkownicy wymienionych ciagnikow, bo mysle, ze kazdego irytuje jak ktos pisze, ze wie wszystko na temat danego modelu bo kuzyna kolega takiego ma i dwa razy go widzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Według mnie jest sens dopłacać te 80 tyś zł i kupić JohnDeer -a wtedy jesteś pewny,że kupiłeś ciągnik wytrzymały który wytrzyma długie lata. Ja miałem taką samą sytuację miałem 2 wybory JD 6430 Premium czy Fendt 412 vario. i wybór padł na Fendta . dzisiaj jestem zadowolony z tego ciągnika.Z jd też pewnie byłbym zadowolony, ale ja wole Fendta na pewno jest troche oszczędniejszy.

 

P.S Fendt nie wchodzi w grę ? Jakie środki możesz przeznaczyć na ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asso    0

Do wydania byloby 330/200tys. Do fendt a nic nie mam i nie powiem chetnie widzialbym go u mnie na podworku, ale niestety w takiej cenie ciezko jest dostac ciagnik ktory mial by w miare rozsadna liczbe motogodzin. Wole jednak mlodsza maszyne konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Na docelowe 340ha proponowałbym 300KM+. No chyba, że ziemie lekkie w uprawie, to te 200 parę. Ciągnik koniecznie nowy. Jeżeli faktycznie masz taki dylemat z wyborem ciągnika, to sam powinieneś wiedzieć, że tylko nowy. Wiem, że że jakość dzisiejszych nowych nie jest tak dobra jak tych sprzed 10 lat. Jednak gwarancja, może nawet na dwa lata, i szybki serwis na takim areale jest bezcenne. Mim zdaniem nikt nie sprzedaje "dobrowolnie" maszyny typu JD 7x30. Mój typ z nowych to Case Magnum. Chyba, że mocno ograniczony budżet, to NH T8. Jd nie, bo nowy ma EGR. Fendt nie, bo Korbanek i jego monopol. Inne marki (Claas, DF, ...). Nie znam, nie wypowiadam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asso    0

No wlasnie chodzi o to, ze nowy raczej nie wchodzi w gre tym bardziej taki 300+ jak mowisz. Dlatego staram sie wybrac maszyne maloawaryjna i tak jak piszesz Andrzeju niestety raczej nh z rywalizacji odpada chociaz mi sie podoba. No ale jednak podobanie nie ma znaczenia przy takiej inwestycji.

 

Dziekuje za linki, znam ta strone, ale tak czy tak to nie jest inwestycja na zaraz, raczej na drugie polrocze.

Nie spodziewalem sie, ze xerion moze byc tak tani. Tak z ciekawosci macie jakies doswiadczenia z serwisem claasa? A ta obracalna kabina to o ile dobrze pamietam jest jako opcja, zreszta dla mnie calkiem zbedna.

 

O spalanie akurat sie nie martwie, wiekszosc marek stosuje wymiennie te same silniki i wszystkie pala tyle ile wlejesz, a roznica 2l na ha nie jest az tak znaczaca. Zalezy mi tez na tym zeby nie bylo zadnych udziwnien typu ad blue, ale szczesliwie to chyba dotyczy tylko najnowszych modeli z wylaczeniem JD tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Osobiście mogę ci powiedzieć ,że części do JohnDeere są bardzo drogie jednak jest wszystko na miejcu. Serwis JD jest nawet bym powiedział też droższy nawet od Fendta sam wiem bo posiadam oba ciągniki i serwisowanie Johna 80 Km wychodzi drożej niż Fendta 130 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asso    0

No dobrze. A jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje. Obecnie wiekszosc ciagnikow jak nie wszystkie, ma suche filtry powietrza. Jak wyglada obsluga tych filtrow i ile srednio kosztuja, bo podejzewam ze raczej sie ich nie myje.

 

Ostatnio czytalem, ze massey ma skrzynie i caly tyl pozyczony z fendta. Ktorej to serii dotyczy ?

Bo jesli to prawda, to to jest powazny argument przemawiajacy za masseyem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj