coolman111

Ceny ciągników grupy AGCO (Fendt i Massey Feruson)

Polecane posty

Gość   
Gość

Sprzedaż fendta nie wzrośnie jeśli jego aktualna cena zostanie na tym samym poziomie. Raczej spadnie sprzedaż valtry jeśli cena będzie wyższa niż za fendta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

nie dziwcie się, że korbanek nabijał sobie kieszenie cenami maszyn i części. Prosty przykład z własnego doświadczenia: filtr powietrza silnika(zewnętrzny) do mf u korbanka 220zł oczywiście zamiennik donaldsona po krótkiej negocjacji zeszli z ceny do 200. Ten sam filtr w okolicznym sklepie z częściami dostałem za 175zł. Nie zapomnijmy o tym, że ta firma też zarobiła na tym filtrze. Dla ciekawości napiszę, że za oryginał korbanki chcieli ponad 400 albo prawie 500zł(dokładnie nie pamiętam ale chyba coś koło 460zł. Dokładnie nie pamiętam. Podejrzewam że producent jest ten sam bo oba filtry tzn, zamiennik i oryginał jest niemal taki sam. Osobiście jestem bardzo szczęśliwy że nie będę musiał na nich patrzeć i jestem bardzo ciekawy kto teraz będzie dilerem MF w podlaskim bo na bieżącym bardzo się zawiodłem i to od samego początku bo nawet kompletu części nie potrafili zamówić


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak byli zbyt chciwi  to tak to właśnie wyglądało, u mnie u dealera valtry sprzedają filtry zamienniki w takiej samej cenie jak w internecie, oryginały to 1,5x ceny a niektóre nawet w podobnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie liczcie na to, że ceny Fendta spadną bo to absurd.  Fendt był drogi i będzie drogi. Bo ma być drogi.  To polityka firmy. Oni mają komu te ciągniki sprzedawać i wcale im jakoś nie zależy na uszczęśliwianiu polskiego rolnika tanim Fendtem. Moim zdaniem najtańszy z trzech będzie MF potem Valtra i na końcu Fendt. A co do cen części i oferowania zamienników to wszystko zależy od polityki firmy. I Korbanek faktycznie golił się nie patyczkując. Jednak trzeba też zauważyć i że był to pierwszy dealer który konkretnie rozwiną system sprzedaży części w Polsce zainwestował w duże magazyny i wiele części można było bardzo szybko dostać i zamówić z domu przez internet. Nie które marki nawet dzisiaj nie mają takiej możliwości jak Korbanek miał 10 lat temu.

Co do dealerów na Podlasiu z tego w Brańsku jestem zadowolony. Kilka razy korzystałem bo nie wszystko jest z zamienników a tym bardziej nie było 10 lat temu. Części dostałem szybko. Nie było oczywiście tanio. Ale zmawiałem przez internet, dzwoniłem do dealera by potwierdzić zamówienie. Za dzień czy dwa części przywoził mi kurier. Nawet do Brańska nie musiałem się fatygować. Chociaż raz czy dwa tam byłem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

Też mi się nie wydaje żeby Vario było tańsze od hi-tech 5 na przykład. Z drugiej jednak strony gdyby Fendt czy MF się dobrze sprzedawały to by agco nie rezygnowało z korbanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Skoro w lubelskim MFa będzie sprzedawał Gravit, to na pewno nie będzie ani deka tańszy niż dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tu nie chodzi o to, że Fendt czy MF źle się sprzedają. Oczywiście nie brylują w rankingach sprzedaży. Ale nie jest to powód odebrania Korbinianowi przedstawicielstwa na Polskę. Tu chodzi o pieniądze. Po co na marżach ma zarabiać Korbanek jak może AGCO.  Korbanek był potrzebny do rozkręcenia interesu. A jak się już wszystko kręci to przejęło to AGCO. To tak jak kiedyś VW na Polskę sprzedawał Kulczyk Tradex. A jak się interes rozkręcił to przeją to VW. Podobnie Zasadę wycyckali z Mercedesa czy Smorawińskiego z BMW. Po prostu te koncerny wolą same dodatkowo zarabiać na swoich produktach niż oddawać te pieniądze innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Jasna sprawa. Mi natomiast chodziło o to, że klienci z lubelskiego wpadli z deszczu pod rynnę ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Mówisz że i jedni, i drudzy są siebie warci, zaraz po nowym roku pewnie się wszystko wyjaśni. Może z jeszcze jeden punkt będzie dla lubelskiego, np. dla północy woj, które jest w sumie Podlasiem.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Wie ktoś jak było z claasem po odejściu od korbanka? Ceny wzrosły spadły? Ka jedyne co zauważyłem to, że więcej ciągników claas można spotkać na polach.  


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Korbanka to bym omijał szerokim łukiem o klienta dbają do momentu podpisania umowy potem o wszystko musisz 10 razy dzwonić i prosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sumek666 ceny są na podobnym poziomie trochę taniej, ale bardzo ciężko trafić coś dobrego i sprawdzonego, mam np. Fendt 718 z 2008 za 190k ma 15kh, ale stan wskazuje na 7-8k, dobry stan zadbany to i cena niższa, zawsze możesz kupić taniej ale wiedz że bez inwestycji się nie obędzie... sprzedałem dwa 939 z 12 i 13r na Romunię nasze ceny i maszyny były dla nich atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba największym problemem po zmianie Korbanka nie będzie oferta, ceny itp a przede wszystkim SERWIS. Zanim dealerzy jakoś rozsądnie rozwiną sieć serwisową to myślę, że korbanek jeszcze przez jakieś 2 lata będzie "czuwał" nad większością maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

@Jarecki88

Kolego skąd masz info dotyczącego tego, że Gravit będzie sprzedawał masseya ? A na temat Fendta w woj.lubelskim coś wiadomo ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

W Jasionce koło Parczewa pewnie będzie bo proponowali mi poczekać z zakupem kosiarki marki Fendt (po przejęciu Lely) po nowym roku więc może i ciągnikami tej marki będą handlować. Obecnie mają valtre

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mus napisał:

@Jarecki88

Kolego skąd masz info dotyczącego tego, że Gravit będzie sprzedawał masseya ? A na temat Fendta w woj.lubelskim coś wiadomo ?

 

Fendt trafia do dealerów Valtry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

N104 Hitech 5
przednie błotniki skrętne, obciążniki w kołach z tyłu, pompa 90, amortyzacja kabiny, fotel pasażera, opony michelin  540/440, dach panoramiczny, lepszy fotel, oświetlenie premium - cena 274 netto katalogowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
2 godziny temu, mickas092 napisał:

N104 Hitech 5
przednie błotniki skrętne, obciążniki w kołach z tyłu, pompa 90, amortyzacja kabiny, fotel pasażera, opony michelin  540/440, dach panoramiczny, lepszy fotel, oświetlenie premium - cena 274 netto katalogowo. 

Fajnie tylko te ceny  katatalogowe nijak nie mają się do rzeczywistosci 

2 godziny temu, mickas092 napisał:

N104 Hitech 5
przednie błotniki skrętne, obciążniki w kołach z tyłu, pompa 90, amortyzacja kabiny, fotel pasażera, opony michelin  540/440, dach panoramiczny, lepszy fotel, oświetlenie premium - cena 274 netto katalogowo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj