coolman111

Ceny ciągników grupy AGCO (Fendt i Massey Feruson)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem czy ci to pomoze ale mam cennik AGCO UK na ten miesiac i jest tak:

 

Massey Ferguson 5610 Dyna-4 = £55,171 czyli 279tys PLN

Massey Ferguson 5611 Dyna-4 = £58,046 czyli 293tys PLN

Massey Ferguson 5611 Dyna-6 = £62,524 czyli 316tys PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Jeśli ktoś chce kupić traktor Fendt John Deere Massey Ferguson czy Valtra/ Steyr to polecam się udać do naszych zachodnich sąsiadów. Zwłaszcza jeśli chodzi o Fendta czy też John Deere warto się wybrać do sklepu firmowego przy fabryce. Ciągniki te są tańsze od 20 do 45 % w zależności od modelu i marki oraz mocy. Są też bardziej doposażone zwłaszcza Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sklep firmowy przy fabryce? Co to wędliny są czy meble? Jest tam wogóle coś takiego? Byłeś tam? Odeślą cię do twojego lokalnego dealera. Żadna marka ci nie sprzeda ciągnika w fabryce. Oni muszą dbać o dealerów i serwis tj fabryka nie może im odbierac klienta musi dac zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te sieci dealerskie to tylko napychanie pieniędzy pośrednikom, ile oni zarabiają, 10 - 15tys na ciągniku? Ale cóż za salony, panów w krawatach i pokazy musi ktoś zapłacić, czyli ostateczny konsument:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

No ja na tym filmie nie widze żadnego '' sklepu '' jak coś to raczej przy fabryce może znajdować się ekspozycja maszyn danej marki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Te sieci dealerskie to tylko napychanie pieniędzy pośrednikom, ile oni zarabiają, 10 - 15tys na ciągniku? Ale cóż za salony, panów w krawatach i pokazy musi ktoś zapłacić, czyli ostateczny konsument:)

 

30-40tys w przypadku ciągnika o wartości ok 200tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie handluje, ale rozmawiałem z tymi co handlują. Nie były to ciągniki z najtańszego przedziału, klasa 'średnia', tyle info wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dealer na pewno nie zarobi 40%... Większość dealerów ma marże do 10% ci więksi maja do 15%

 

Np gdy taki Korbanek sprzeda Fendt'a 939 który kosztuje 1,180,000PLN by zarobił 471tys a to trochę za dużo się wydaje :)

Edytowano przez JakubK203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nikt nie kupi ciągnika w fabryce i tyle. Co innego jakieś dni otwarte a co innego zakup. Producenci odbierali by zarobek swoim dealerom. Większość robi rejonizacje aby dealerzy na wzajem ze soba nie walczyli a tu jakies bajki o sklepach przy fabrycznych. Przy fabryce może być jedynie dealer u którego mogą kupic sprzęt mieszkający w danym tejonie rolnicy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja mogę podać przykład ale dotyczący wycinaka do kiszonki metaltech, a mianowicie dzwoniłem bezpośrednio do firmy myśląc że tam taniej będzie ale oni powiedzieli żebym gadał z najbliższym swoim dealerem bo oni nie sprzedają a jak by nawet sprzedawali to było by drożej niż przez dealera,dla mnie to bezsensu i na pewno tak samo jest z ciągnikami a bynajmniej w większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Trochę nie w temacie ale coś chyba w tym jest co pisze @martin0000.Mam ten sam przypadek agregatem talerzowym.U dilera 1500zl taniej niż u producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

Dealer na pewno nie zarobi 40%... Większość dealerów ma marże do 10% ci więksi maja do 15%

 

Np gdy taki Korbanek sprzeda Fendt'a 939 który kosztuje 1,180,000PLN by zarobił 471tys a to trochę za dużo się wydaje :)

 

 

 

Czyżbyś był rzecznikiem prasowym firmy Korbanek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Producenci chcą mieć sieć dealerską. Szukają współpracowników/dealerów. A potem mieli by ich niszczyć sprzedając taniej w fabryce bez sensu.

Mf 5611 w najtańszym wyposażeniu tj standard około 220 tys netto. Autodrive to koszt około 3-4 tys euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyżbyś był rzecznikiem prasowym firmy Korbanek ;)

Nie, niestety nie jestem :) Zrobiłem tylko proste wyliczenie by pokazać koledze ze są wątpliwości do ilości zarobionych pieniędzy przez dealerów :) Sam przyznasz ze 450tys za jeden ciągnik jest lekka przesada :)

 

Producenci chcą mieć sieć dealerską. Szukają współpracowników/dealerów. A potem mieli by ich niszczyć sprzedając taniej w fabryce bez sensu.

Mf 5611 w najtańszym wyposażeniu tj standard około 220 tys netto. Autodrive to koszt około 3-4 tys euro.

Naprawdę 5611 kosztuje w Polsce 220tys? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dokładnie powiedział między 220 a 230 tys netto. Więc podejżewam, że za 220 udało by się kupić. Trzeba pamiętac, że w 56xx są dwie wersje wyposażenia do tego dochodzą amortyzowana oś, kabina, autodrive i łatwo można dojechac do ceny 260 i więcej tys netto za tego samego 5611.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ten traktor to takie maleństwo że nie wiem ilu się klientów znajdzie za tą kasę ale chyba niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Witam. Czy zna ktoś cenę Massey Fergusona 7614 z pakietem Essential w wyposażeniu standardowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mały może i on jest napewno drogi nawet w standardzie. Ale rozstaw osi i masa większe są niż w jd 6 mc i 6 rc i porónywalne jak w jd 6m. Jd ma dobrze wykonaną kabinę, ale niestety z jej użądzeniem i wyposażeniem zostaje w tyle. A ceny tych jd napewno porównywalne są z 56xx. Zresztą nie wszyscy muszą jeździć jd czy mf jest wiele tańszych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ale te heble w mf od hydrauliki to jak by z mtz zapożyczyli. Pasażer siedzi jak za kare, za długo nie wytrzyma na takim niby siodełku. W tej konkurenci case, nh biją wszystkich na głowe. Kto ma dzieci swoje albo na wakacjach szybko to doceni bo i samemu czasami trzeba się tam usiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Df serii 5 też ma hydraulikę lepiej rozwiązaną. Za sterowanie zaworami elektroniczne w mf ie trzeba wywalić jeszcze więcej kasy. Mf doskonały nie jest. Mi dodatkowe siedzenie przeszkadza niż pomaga ale rozumiem, że ludzie używają. Mi za to podoba się dostęp z fotela kierowcy do prawych drzwi. Nie trzeba na polu latac dookoła traktora bo w większości cięzko wysiadać na prawą strone przez lewarki od biegów długości często trzonbka od łopaty. Ale fakt faktem drogo jak za mf a. Ogólnie te ciągniki bardzo drogie. A to czy orzesz 10 letnim traktorem czy nowym do końca na plon przełożenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No właśnie, a spalanie mimo nowych norm i zapewnień sprzedawców w przeliczeniu na wykonaną pracę wcale nie spada. No hebel do biegów to jedynie w zetorze. Reszta w tej klasie to już raczej mała dzwignia i biegi w guziku. W mf napewno dobra widoczność, deutz miniaturowa kabina i tysiąć pokręteł i przełączników. Drzwi prawe wogole tam nie są potrzebne (deutz) bo powyżej 40 kg to nie da się tam przecisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj