coolman111

Ceny ciągników grupy AGCO (Fendt i Massey Feruson)

Polecane posty

sumek666    5084

Korbanek był tani w porównaniu do nowości ;) jak będzie to zapytaj o 5710S jak nie zapomnisz ;)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
14 godzin temu, fulton napisał:

Może przywiązanie do marki lub rozwiązania techniczne w ich modelach. Sam jestem ciekaw oferty na 5711sl [...]

MF ma regionalizacje i gravit nie wie czy mój powiat będzie należał do nich

Nie upieraj się przy jednej marce. Cena atrakcyjna nie będzie, ja się co nieco już dowiedziałem. Taniej niż u Korbanka nie będzie (brałem wycenę i u Korbanka, i u nowego dealera). Może z czasem - kiedy już nie będzie tzw. premii za nowość, będzie trochę taniej, ale to tylko moje przypuszczenie.

Pierwsza lepsza alternatywa to Claas - Arion 4xx to przecież prawie taki MF 57xx S (w ubiegłym roku SL) w innym opakowaniu, większe modele z tej serii 430-460 mają nawet lepsze parametry wytrzymałościowe (max. dopuszczalny nacisk na oś przednią i tylną). Tylko silnik masz z koncernu CNH - 4,5 l Iveco, ale to tylko na plus. Ja bym go wolał niż 4,4 l Agco (Sisu). I chyba nie masz regionalizacji w Claasie z tego co się dowiedziałem od przyjaciela.

MF może wyjść drożej niż podobny traktor JD. Gdyby JD nie stosowało tylu ekododatków (zawór EGR, filtr DPF, AdBlue), to raczej bym się długo nie zastanawiał. Bo bez przesady, za MF nie zapłacę więcej niż za porównywalny traktor JD.

Na dodatek to dziwne podejście Agco (weź pod uwagę że cały rok się do tego przygotowywali, a generalnie rzecz biorąc potraktowali nas jak przysłowiową republikę bananową). Dealerów szukasz przez forum internetowe. Dzwonisz do dealera - a dealer się Ciebie pyta z uśmiechem w głosie - a skąd pan wie, że sprzedajemy MF-a?

Nie wiadomo jeszcze jak z serwisem. Oby nie być dawcą kapitału dla nich - głównie ma tu na myśli zadania - "jak coś w praktyce zrobić".

edit: przeczytaj topik, który podrzucił hubertuss. Ja te informacje potwierdziłem jeszcze w innym - lokalnym źródle.

 

Cytat

Czy Valtra n104 to odpowiednik MF 5711 czy bardziej MF 6712? Valtra n104 bez miekkiej osi i tuza 265 netto to chyba sporo?

Gabarytowo N104 jest większa od 5711S, ale wytrzymałościowo to już nie bardzo. N114 to całkiem inny traktor niż N104.

 

Nie dawno na olx stała N114, tylko z 2016 roku (nowa), 4 h przebiegu. Ale z pewnością już zarejestrowana jednak jej cena wynosiła 259 tys. zł netto, za 250 tys. zł lub taniej na pewno była do oddania.

A z wyposażenia miałeś:

kabina amortyzowana, klimatyzowana, fotel pneumatyczny amortyzowany, podgrzewany, obracany o 180 stopni. ‐ ogumienie przód 480/65R28, tył 600/65R38 ‐ przedni TUZ ‐ hydraullika 3 sekcyjna ‐ waga ciągnika 6000 kg

Na zdjęciach zauważyć można tez było szeroki podłokietnik. Na prawdę to była bardzo przyzwoita wersja. Gdzie tam ją porównywać z n104 i jeszcze w cenie 265 tys. zł netto.

 

@lukasagro111, na 99% seria MF 57xxS rozpocznie się od modelu 5709S (95 KM, 4,4l).

 

ZELKOW - wszystko możesz załatwić u nich na miejscu, a nawet na telefon (i od ręki), ja tam nie bardzo jestem zainteresowany takimi wizytacjami. Zresztą co w tym trudnego, aby skonfigurować traktor - przecież oni tego wszystkiego nie obliczają ręcznie, ani nawet na kalkulatorze. Trzeba uruchomić programik, zaznaczyć kilka lub kilkanaście checkboxów, radiobuttonów -  w zależności od wymagań klienta i gotowe. I cena katalogowa już jest (jak program jest dobrze napisany, to podgląd ceny jest na bieżąco). Współczynnik do sprzedaży też jest z góry ustalony (np. 0,5), chyba że podlega korekcie (np. w górę) o to co handlowiec zobaczy na podwórku... A ostateczną cenę to i tak ustalisz dopiero wtedy, gdy szczegółowo omówisz handlowcowi ofertę konkurencji, w tym ceny. ;) I już niekoniecznie od ręki. To już może wymagać trochę czasu dla handlowca, żeby się pobił z myślami, że ty na prawdę nie żartujesz.

Idziesz do salonu samochodowego i masz wszystko od ręki. Ba... niekiedy nawet nie trzeba o nic pytać. A w maszynach jest taka dzicz (chociaż jak się człowiek - klient - postawi, to da ją się jakoś ucywilizować), aż kurcze jest to nie do pomyślenia.

Daj znać co załatwiłeś/wynegocjowałeś. :)

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18
Dostałem ofertę na MF 5711S dyna 4 przedni tuz przygotowany pod oryginalny ladowacz reszta standard 260 netto. Od raz też mi powiedzieli że to jest cena pod wniosek i faktyczna cena będzie "znacząco" niż za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

5711 S mają mieć w najbliższym czasie u siebie na placu (pewnie Ci o tym mówili - zapraszali do obejrzenia). Co dobrałeś z wyposażenia? W standardzie nawet nie ma nawet manualnej klimatyzacji a opony to kolarzówki, a oni chcą się wyraźnie odróżniać od np. NH.

edit: nie zauważyłem że napisałeś reszta standard. Już wszystko rozumiem.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Czyli pewnie dostałeś cenę na traktor z placu. Inaczej to tak jak mówiłem - w konfiguratorze za klimę jest dopłata, pneumatyka 2 obwodowa jest w standardzie, ale jak chcesz np. 2 obw. i 1 obw. to już też musisz dopłacić. Opony 540, 440 są z profilem 65, w standardzie jest profil 85 i znacznie węższy.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
58 minut temu, fulton napisał:

Dostałem ofertę na MF 5711S dyna 4 przedni tuz przygotowany pod oryginalny ladowacz reszta standard 260 netto. Od raz też mi powiedzieli że to jest cena pod wniosek i faktyczna cena będzie "znacząco" niż za.

Odliczając wartość przedniego tuza i mocowania pod ładowacz i jak ci zejdą z ceny z 10 tys to nie różni się ta cena bardziej od tego co chciał Korbanek za 5611. Może z 10 tys drożej. Trzeba brać pod uwagę, że nowi dealerzy będą chcieli od razu więcej zarobić. Jak to u nas bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

mi wyliczyl nowy diler fendta 716 power 550 tys netto.paranoja mialo byc taniej jest jeszcze drozej. chyba nawet korbanek byl atrkacyjniejszy cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
dziś będę znał cene Mf zobczymy , ale ja też nie spodziewam się lepszych cen , to norma jeśli nowy diler zamawia 10szt. naraz a korbanek 200szt. to kto będzie miał lepszą cene od fabryki ? i kto ma większy luz jaką marże narzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

patrzac na to co siedzieje w fendzie bo glownie siedze w tej marce ale widze ze koledzy z mf tez narzekaja. to agcco strzelilo sobie w noge konczac wspolprace z korbankiem. ceny sa poprostu komiczne , i to przy tak duzym spadku euro. w dodatku nie jasne siec sprzedazy brak ston internetowych.pod koniec roku zrobia bilans to dostana zawalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

dziś będę znał cene Mf zobczymy , ale ja też nie spodziewam się lepszych cen , to norma jeśli nowy diler zamawia 10szt. naraz a korbanek 200szt. to kto będzie miał lepszą cene od fabryki ? i kto ma większy luz jaką marże narzucić ?

Nowy diler sam nic nie zamawia. Zamawia centrala AGCO Polska. Dlatego ceny z fabryki nie będą się znacząco różniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inoxdeere87    0
30 minut temu, dacjan123 napisał:

witam ma ktoś jakies namiary na nowego dilera fendta

W lubelskim fendta ma agronom jasionka k/parczewa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
mf 7715 dyna vt , wersja eficition , 190l pompa , ze standardowym dzojem bez data tronic, opony 650 tył 540 przód, amortyzacja ośki i kabiny, 2 elekrozawory, cena 393 netto do oddania ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

mf 7715 dyna vt , wersja eficition , 190l pompa , ze standardowym dzojem bez data tronic, opony 650 tył 540 przód, amortyzacja ośki i kabiny, 2 elekrozawory, cena 393 netto do oddania ciągnik

Mimo iż zawsze za Massey'em, przy takiej cenie zerknąłbym na Case'a Pume :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

tak jak pisałem wczesniej, dajcie sobie spokój z agco ....

CNH i JD reszta sie nie liczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
no narazie faworytem jest puma , jeszcze się nie orientowałem jak jest z ceną jd bo za tą cene gdyby wyszedl jd to raczej bym go wybrał , jeszcze się zastanawiam jak deutz ma cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18
No to zadzwoń do nich bo MF ma regionalizacje i Cię odesla do odpowiednego przedstawiciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

Tak z czystej ciekawości to wie ktoś może od ile zaczyna się cena fendta 720 vario w podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

716 powera wyliczyli mi za 550 netto ,profi kosztowal 600 netto. 720 to w podstawie to pewnie bedzie 700 netto. albo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj