Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ginąca masa ! Pomocy !

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 luty 2012 - 17:47

Ginąca masa ! Pomocy ! Witam serdecznie panowie.... Do dziś z moim władkeim już od dłuższego czasu nie było problemu aż do dziś ! :( Chciałem go odpalić podczas kręcenia rozrusznikiem (rozrusznik oryginalny ) usłyszałem jakieś takie 2 pstryknięcia tak jak by coś się przepalało traktor nie odpalił za pierwszym kręceniem więc dałem mu chwile odpoczynku i chciałem spróbować jeszcze raz a tu nie miła niespodzianka żaróweczka od masy od razu zgasła jak tylko kluczykiem przekręciłem masa ginie nawet gdy próbuje włączyć światła przy każdym chodź by minimalnym po boże prądu od razu masa ginie. Wykluczyłem przepalony włącznik masy lub poluzowany ponieważ założyłem drugi i to samo nawet jak kabel od akumulatora i ten drugi cienki co idzie pod ten włącznik masy dotykałem do blach i próbowałem go odpalić włączyć światła od razu żaróweczka gasła i zero prądu ;[ Nie mam pojęcia skąd doszło to dziwne strzelenie nie było one jakieś bardzo głośnie ale dające się do usłyszenia. Panowie ciągnik potrzebny natychmiast. Błagam pomóżcie. Liczę na waszą szybką pomoc Kuba12345 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ginąca masa ! Pomocy ! Dzisiaj, 04:36
  •  

#2 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 luty 2012 - 17:59

Ginąca masa ! Pomocy ! U mnie tak było jak pękła klema na przewodzie pomiędzy akumulatorami, też tylko jakby coś strzelało.

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 19 luty 2012 - 18:03

Ginąca masa ! Pomocy ! Sprawdź czerwony kabel który jest przykręcony chyba do prawej klemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 luty 2012 - 18:10

Ginąca masa ! Pomocy ! Ok za raz pójdę sprawdzić. Kolego argoz to wykluczone ponieważ u mnie jest jeden akumulator 12 V i na pewno sprawy bo na wiosnę kupowany poza tym bardzo dobrze na nim kręcił. Kolego Piotruniu25 już idę sprawdzić zaraz napisze co i jak. Oczywiście chodzi o ten mały przewód który idzie od klemy + ?

Tak jak mówiłeś kolego Piotruni25 wina tego małego przewodu urwało się to oczko i wszystko jasne już założyłem nowe ciągnik cyka jak powinien dziękuje ślicznie panowie. Proszę admina żeby nie usuwał tematu bo może się jeszcze komuś przydać

Edytowany przez milanreal1, 20 luty 2012 - 17:21.

#5 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:54

Ginąca masa ! Pomocy ! Witam mam nowy problem z masą we Władku więc aby nie zaśmiecać forum poruszę go w tym wątku. A więc nie dalej jak przed wczoraj pryskałem i nagle ukazała mi się ogromna chmura dymu w kabinie na szczęście szybko wyłączyłem masę i nic poważniejszego się nie stało jak się okazało zawiniła "NOWA" stacyjka po prostu bubel jakich mało kupiłem ją jakieś 2 tygodnie temu i już się popsułą a mianowicie popsuła się w niej ta sprężyna co odbija kluczyk nie zauważyłem tego i przez około 2 godziny jeździłem na świecy grzewczej co się skończyło przepaleniem przewodu który idzie od rozrusznika na szczęście świeca cała przewód wymieniłem stacyjkę założyłem starą oryginalną i wszystko ok. Światła kierunki stopy wszystko jest tak jak być powinno tylko jedynym problemem jest to ze masa jest a żaróweczka która jest od masy nie świeci się sprawdziłem czy się nie spaliła ale nie przewody od tej żaróweczki też są całe i zauważyłem też że gdy odpalę ciągnik to wskaźnik od poboru prądu i ładowania na obrotach 3000 idzie prawie pod samo +30 czy to może ma jakieś powiązanie ze sobą ?? A i takie pytanie przy okazji jeśli rozrusznik przy paleniu najpierw parę razy przekręcając stacyjkę tylko słychać takie puknięcia i po kilku próbach rozrusznik łapie i pali czego może to być przyczyna ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:46

Ginąca masa ! Pomocy ! Weź miernik i zmierz napięcie ładowania, takie długotrwałe obciążenie mogło skopcić regulator napięcia lub alternator lub to tylko amperomierz. To pukanie rozrusznika to wypalający się elektromagnes przy rozruszniku, możesz spróbować powkręcać te 2 szpilki miedziane w niego o 1/4 1/3 obrotu, jak nie pomoże trzeba nowy.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.