kuba12345

Brak masy podczas odpalania T-25

Polecane posty

kuba12345    0

Witam serdecznie panowie.... Do dziś z moim władkeim już od dłuższego czasu nie było problemu aż do dziś ! :( Chciałem go odpalić podczas kręcenia rozrusznikiem (rozrusznik oryginalny ) usłyszałem jakieś takie 2 pstryknięcia tak jak by coś się przepalało traktor nie odpalił za pierwszym kręceniem więc dałem mu chwile odpoczynku i chciałem spróbować jeszcze raz a tu nie miła niespodzianka żaróweczka od masy od razu zgasła jak tylko kluczykiem przekręciłem masa ginie nawet gdy próbuje włączyć światła przy każdym chodź by minimalnym po boże prądu od razu masa ginie. Wykluczyłem przepalony włącznik masy lub poluzowany ponieważ założyłem drugi i to samo nawet jak kabel od akumulatora i ten drugi cienki co idzie pod ten włącznik masy dotykałem do blach i próbowałem go odpalić włączyć światła od razu żaróweczka gasła i zero prądu ;[ Nie mam pojęcia skąd doszło to dziwne strzelenie nie było one jakieś bardzo głośnie ale dające się do usłyszenia. Panowie ciągnik potrzebny natychmiast. Błagam pomóżcie. Liczę na waszą szybką pomoc Kuba12345 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

U mnie tak było jak pękła klema na przewodzie pomiędzy akumulatorami, też tylko jakby coś strzelało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Ok za raz pójdę sprawdzić. Kolego argoz to wykluczone ponieważ u mnie jest jeden akumulator 12 V i na pewno sprawy bo na wiosnę kupowany poza tym bardzo dobrze na nim kręcił. Kolego Piotruniu25 już idę sprawdzić zaraz napisze co i jak. Oczywiście chodzi o ten mały przewód który idzie od klemy + ?

 

Tak jak mówiłeś kolego Piotruni25 wina tego małego przewodu urwało się to oczko i wszystko jasne już założyłem nowe ciągnik cyka jak powinien dziękuje ślicznie panowie. Proszę admina żeby nie usuwał tematu bo może się jeszcze komuś przydać

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba12345    0

Witam mam nowy problem z masą we Władku więc aby nie zaśmiecać forum poruszę go w tym wątku. A więc nie dalej jak przed wczoraj pryskałem i nagle ukazała mi się ogromna chmura dymu w kabinie na szczęście szybko wyłączyłem masę i nic poważniejszego się nie stało jak się okazało zawiniła "NOWA" stacyjka po prostu bubel jakich mało kupiłem ją jakieś 2 tygodnie temu i już się popsułą a mianowicie popsuła się w niej ta sprężyna co odbija kluczyk nie zauważyłem tego i przez około 2 godziny jeździłem na świecy grzewczej co się skończyło przepaleniem przewodu który idzie od rozrusznika na szczęście świeca cała przewód wymieniłem stacyjkę założyłem starą oryginalną i wszystko ok. Światła kierunki stopy wszystko jest tak jak być powinno tylko jedynym problemem jest to ze masa jest a żaróweczka która jest od masy nie świeci się sprawdziłem czy się nie spaliła ale nie przewody od tej żaróweczki też są całe i zauważyłem też że gdy odpalę ciągnik to wskaźnik od poboru prądu i ładowania na obrotach 3000 idzie prawie pod samo +30 czy to może ma jakieś powiązanie ze sobą ?? A i takie pytanie przy okazji jeśli rozrusznik przy paleniu najpierw parę razy przekręcając stacyjkę tylko słychać takie puknięcia i po kilku próbach rozrusznik łapie i pali czego może to być przyczyna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Weź miernik i zmierz napięcie ładowania, takie długotrwałe obciążenie mogło skopcić regulator napięcia lub alternator lub to tylko amperomierz. To pukanie rozrusznika to wypalający się elektromagnes przy rozruszniku, możesz spróbować powkręcać te 2 szpilki miedziane w niego o 1/4 1/3 obrotu, jak nie pomoże trzeba nowy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas2524    15

Witam wszystkich forumowiczów ostatnio mój władek zaniemógł otóż podczas włączania hebla raz załapi raz nie kilka razy trzeba włączać i wyłczać jak już załapi to odpali ale brak ładowania po zgaszeniu silnika z powrotem brak prądu posprawdzałem  wszystkie masy nic nie znalazłem dałem dodatkową masę też to nic nie dało. ma ktoś jakies pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Wymień ten "hebel" bo styki się wypaliły albo sprężynki popękały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas2524    15

tak pierwsze co zrobiłem to go wymieniłem nic to nie dało

nawet jak na krótko podłączam masę to raz jest kontakt a 5 razy nie ma???

a jeszcze do0dam że po włączeniu hebla kontrolka od ładowania nie świeci się  ale prąd jest reszta instalacji działa tyleże rozrusznik nie kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
A sprawdziłeś tą plecionkę między podestem a silnikiem? Próbowałeś na zwarcie odpalać? Może to nie wina masy tylko stacyjki albo automatu od rozrusznika. Tylko to ładowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Może zbieg okoliczności i akurat padł alternator albo regulator i stacyjka. Szczerze to z instalacji we Władku jestem lewy. Chyba jest jakieś zabezpieczenie żeby nie uruchomić rozrusznika na odpalonym ale gdzie to nie wiem. Spróbowałbym jednak tą stacyjkę sprawdzić. Wykręć ją i jakimś miernikiem przeleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
W MTZ jak miałem zwarcie na kablu od świecy to właśnie raz rozrusznik łapał a raz nie i ładowanie tez coś szwankowało. Wymieniłem automat i stacyjkę i dopiero się połapałem. A już byłem bliski zrobienia odpalania na przycisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
a może rozrusznik jest winien? ja tak mialem w c360 tulejki były wytarte i zalezy jak sie ustawil nieraz zgasilem i za 2 godz juz nie odpalal a nieraz mogl stać 2 tygodnie i bez problemu palil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Sprawdź ten przekaźnik odpalania.

Spróbuj odezwać się do kolegi @zbyszekbrzuze, on może coś wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas2524    15

Przekaźnik odpalania sprawdziłem jest sprawny.Odkryłem że jak podłączę oddzielną masę do kontrolki od ładowania wtedy kontaktuje dobrze załącza za każdym razem czy jest to możliwe że w alternatorze na niebieskim kablu brak masy to powoduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas2524    15

Zmagań ciąg dalszy. Wymieniłem ten przekaznik na nowy dalej to samo oddałem alternator do naprawy teraz niby odpala za każdym razem ale kontrolka ładowania po jakichś 30sekundach od odpalenia zaczyna mrygać pod obciążeniem albo na wysokich obrotach nie mryga wymieniłem regulator napięcia dalej to samo , ładowanie jest dlaczego kontrolka pulsuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Wykręciłem rozrusznik z władka, podpiołem go do klemy z akumulatora by sprawdzić jak działa. Okazało się że robi się zwarcie lub bendix wysuwa się do przodu bez kręcenia. Normalnie wyskakuje i nic.
      Wina bendixa czy elektromagnes do wymiany bo szczotki są sprawne?
    • Przez Marekiwan
      Witam poszukuje uszkodzonego plecaka (korpus podnośnika) podnośnik i zbiornik hydrauliczny jest mi nie potrzebny wystarczy żeby osadzenia wałka wom było sprawne.
      Przerabiam władka na wózek widłowy i szkoda mi jest ciąć sprawnej cześć

    • Przez karolr817
      Witam jako że nigdzie tego nie znalazłem pozwoliłem sobie założyć temat jak wymontować wtryski w t25 żeby wymienić końcówki. Chciał bym się dowiedzieć czy do demontażu wtrysków trzeba zdjąć pokrywy zaworów (ja i tak zdjejmowałem), demontować dźwigienki i w którą stronę i którym miejscu odkręcać wtrysk załączam zdj. Proszę o jakieś porady instrukcje 

    • Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Jak jadę bez świateł i nie mam włączonego żadnego innego odbiornika to wskazówka amperomierza jest na zerze. Jak włączę światła to wskazówka wychyla się w lewo. Rozrusznik nowy, nie wiem wina alternatora, regulatora?
    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj