Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie koncentraty

912 odpowiedzi na ten temat

#581 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 12:57

jakie koncentraty

Prosze podaj jaki to  koncentrat ,firma oraz cene aby można było  porównać.

Ja mogę podać dokładnie z polskiej firmy (Golpasz) worki 25kg:

Pasze:

prestarter (przed odsadzeniem) - 50zł

starter (po odsadzeniu, do 30kg masy ciała) - 38zł

PTU (od 30kg do końca tuczu) - 29zł

Koncentraty:

Starter 20% (do 30 kg masy ciała, białko 38,5%, energia 12,5MJ) - 61zł

Gol-Tucz (białko 38%) - 61

Super-Tucz (białko 40%) - 62

Tucznik-2 (dla ras ogólnoużytkowych, białko 29%) - 48zł

Ceny detaliczne, przy pełnych tonach oczywiście jest niżej.

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie koncentraty Dzisiaj, 09:32
  •  

#582 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 17:36

jakie koncentraty

Polska zwisłołucha.U mnie też rosną .i muszą ,bo nie mogę sobie pozwolić na postój w chlewni.U mnie dostają początek Prestarter Bobas Protect ,pozniej Piggimax .no i póżniejszy tucz Aminomax pasze firmy Dossche i też własne zboże+ szczepienia i itp.

Zatrzymały się w przedziale warchlakow,a wiekowo są już na to za stare.Właśnie nie chorowały,zanych objawów nie mają.A tylko one takie są ,nawet jeden był przerzucony do innej maciory zaraz od urodzenia,bo za duzo ich miała.I jest różnica ,tamte w oczach rosną,a on taki piszkut.Chociaż teraz zaczynają trochę się ruszać.Nie miałam takiego przypadku jeszcze.

Być może jest to wada genetyczna lub jakiś konflikt genów.

Maciora długo użytkowana ?? Czysta rasa? I Jaki ojciec??

#583 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 18:30

jakie koncentraty

No własnie masz knura czy sztucznie zapładniasz  :blink:

#584 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2014 - 18:37

jakie koncentraty

dodaje ktoś z was łubin do paszy do tuczników jak  tak to  w jakiej ilości?

Edytowany przez szymon1089, 20 listopad 2014 - 18:37.

#585 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 listopad 2014 - 18:52

jakie koncentraty Ja daję, na oko 2 szufelki od nutreny na worek zboża bo więcej to za mało mam łubinu względem zboża.

#586 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2014 - 19:38

jakie koncentraty

ja teraz przeszedłem na premiks 2% corn

20kg premiksu+ 90kg soi+110kg łubinu+300kg kiszonego ziarna kukurydzy+480kg zboża

zobaczymy co z tego wyjdzie 

#587 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2014 - 19:36

jakie koncentraty

koledzy wstawiam Dunskie prosieta partia 30sztuk, i dla nichn przygotowuję teraz pasze we własnym zakresie, jaka firmka koncentratu badz premixu, provimi, nutrena, czy LNB. stosował ktoś któras firme i jakie ceny?.

#588 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 23:58

jakie koncentraty

u mnie sasiad jedzie na nutrenie a koncentrat dla tuczników kupuje strong po 70zł za worek 25 kg i rosna mu szybko chociaz  chowa stara metoda na mokro 3 razy dziennie i po czterech miesiacach czasami z małym hakiem wyjezdza z nimi na sprzedaz

#589 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 18:46

jakie koncentraty

Koledzy ja płace za Premium Forte 78zł ile waszym okiem zarabjają na  mnie dilerzy?

#590 Share nowy83

nowy83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:34

jakie koncentraty

tyle to ja za pigi place

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 20:38

jakie koncentraty

Koledzy ja płace za Premium Forte 78zł ile waszym okiem zarabjają na mnie dilerzy?

Mysle, ze spokojnie 20 zl na worku przeplacasz stosujac taki koncentrat w takiej cenie. Polecam polskie firmy, a jest ich kilka bardzo dobrych. Spokojnie kupisz worek za 58 zl. Robilismy czesto porownania z sasiadami wstawiajac warchlaki na koncentratach zachodnich i polskich. Efekt taki, ze polskie tansze i lepiej rosly. Nie chce pisac nazw firm, bo nie o to chodzi, sami porownujcie. Najwazniejsza zasada - najdalej od posrednika, nawet tego najtanszego co niby po kosztach wam sprzedaje pasze.

#592 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:02

jakie koncentraty

Nie chcesz mówić jakie,podejrzewam że to będą z Piasta,LNB itp.To podpowiedz chociaż gdzie się zaopatrywać najlepiej i najtaniej będzie w koncentraty

#593 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 12:20

jakie koncentraty

napisz z jakiego regionu jesteś to koledzy i koleżanki z okolic podpowiedzą gdzie w okolicy możesz się zaopatrzyć taniej;)

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#594 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 13:22

jakie koncentraty Nie chce pisac Liber, bo nie chodzi mi o reklame. Ja stosuje u siebie Piast, ale np. Farmer, Ekoplon czy np Ferm Pasz tez sie sprawdzal. Warunek jeden - zjednoczcie sie w grupie rolnikow i kupujcie bezposrednio. Podstawowa zasada to ominac posrednikow, bo niestety ale zarabiaja na nas od 10 do 25 proc na tonie. Wiem ze nie jest to proste, ale warto to zorganizowac, ja kupujac 2 tony miesiecznie zaoszczedzam spokojnie 500 zl zakladajac ze posrednik mial tylko 10 proc, a bywalo ze i 20 proc zarabial. Czyli mam rocznie minimum 6 tys do przodu... warto?

#595 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 20:12

jakie koncentraty

Ja jestem z okolic Radzynia Podlaskiego to jest woj. lubelskie. Raczej nie kupisz tutaj taniej nigdzie bo sa sami delerzy i np. Protamino Premium u jednego kupisz po 67zl a u drugiego po sasiedniej wjosce 70zl a ten mobilny to już wogule zajeb..iście ma drogo.U nas jest duzo malych gospodarstw i przesto interes kwitnie na mieszankach.Wiadomo najlepjej by było dogadać się z kilkoma to by wyszło taniej

#596 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 22:14

jakie koncentraty

Nie chce pisac Liber, bo nie chodzi mi o reklame. Ja stosuje u siebie Piast, ale np. Farmer, Ekoplon czy np Ferm Pasz tez sie sprawdzal. Warunek jeden - zjednoczcie sie w grupie rolnikow i kupujcie bezposrednio. Podstawowa zasada to ominac posrednikow, bo niestety ale zarabiaja na nas od 10 do 25 proc na tonie. Wiem ze nie jest to proste, ale warto to zorganizowac, ja kupujac 2 tony miesiecznie zaoszczedzam spokojnie 500 zl zakladajac ze posrednik mial tylko 10 proc, a bywalo ze i 20 proc zarabial. Czyli mam rocznie minimum 6 tys do przodu... warto?

Jak sprawdza się Piast?? Nachodzą mnie ostatnio dosyć często a cenowo no dosyć przystępnie ale nie chcę narazie ryzykować??

Jaką masz sprzedaż roczną tucznika?

#597 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 23:25

jakie koncentraty W tym roku sprzedałem 400 tuczników. Cykl zamknięty. Sąsiad co sprzedaje rocznie 4 tysiące tuczników i też cykl zamknięty Piasta już też stosuje od kilku lat i też ciągle zmieniał, a teraz jednak jest zadowolony. Tylko pytanie... Bo Piast jest bardzo dobry, ale jak sprowadzi wam go pośrednik, który będzie miał 20 proc. marży to nie wiele to pomoże.

#598 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 26 listopad 2014 - 12:18

jakie koncentraty

20% marży? dla mnie marzenie... Handluje paszami od 3lat i jeszcze nie spotkałem się z taką marżą... Wręcz nie przekraczam 10%... No ale fakt mam ceny niższe niż katalogowe i pewnie dlatego mam jedne z najlepszych cen w okolicy:P  Piastem też handluje, ogólnie sprzedaje tylko polskie firmy. Jeśli chodzi o koncentrat dla tuczników z piasta to wszystkim swoim klientom proponuje trzoda max z rybą. Koncentrat 42% białka, 4,7 lizyna w składzie ma sporo mączki rybnej i suszoną pełną krew, żadnych wywarów itp także bardzo dobry jakościowo a jeśli diler uczciwy i nie zawyża ceny katalogowej to tańszy od sano i innych zachodnich i o tym właśnie mówił Darekpol

#599 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:47

jakie koncentraty

Koledzy a co byście polecili chodzi mi o koncentraty dobre i niezadrogie w Lubelskim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 listopad 2014 - 17:58

jakie koncentraty Ja tam wszystkie próbowałem i zawsze wracam do Ziomix w-t z Kojpasz
Wisznice. Kupuję bezpośrednio w mieszalni po 117 zł za 50kg worek i daję do zapachu a bazuję na łubinie.