klusek

jakie koncentraty

Polecane posty

Kizo    7

Podwyżka koncentratu z Sano Protamino Premium Forte o 12-125 jest normalna ale 15 zł to jest zdzierstwo dealera no chyba że wcześniej sprzedawał po kosztach ale w to nie wierzę po prostu wykorzystał fakt podwyżki by podnieś i swoją marżę. Zwykłe Premium to 7,5 zł na worku.

Co się tyczy tematu to jak na razie wszystkie firmy przyrównujemy do Sano i póki co Sano cały czas powraca ;) a prób już było sporo. Nie powiem, że inne firmy są złe bo to by było ewidentne kłamstwo jest sporo firm na podobnym albo i tym samym poziomie jednak niestety droższe mają produkty. Sano jest uważane za drogie bo dealerzy wykorzystują fakt że za dobry produkt można i więcej wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Ja daje sano i po świniach widzę rezultaty tylko pozytywne fakt trochę drogo ale za jakość trzeba zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

Ja stosuje z Nutreny już 4 lata bo do dealera mam 2 kilometry

wyniki są bardzo dobre

stosuję głównie Nutrena V60 Power tucznik i starter

dla loch też prośną i karmiącą.

narazie na tucz nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

U nas gdy była jeszcze hodowla trzody to używaliśmy koncentratów LNB i wszystko świnkom chyba pasiło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja stosuje tylko pasze i MPU firmy De Heus. MPU lini HQ i powiem ze wyniki są świetne prawie pełna stawka tuczników schodzi przed 180 dniem życia mięsność na poziomie 57-59%. Problemy z nogami u tuczników się skończyły na Sano było więcej takich przypadków są bardziej wyrównane pod względem mięsności i wagi. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielem i lekarzem weterynarii znacznie ułatwiają prace i poprawiają wyniki. Takiej współpracy nie chciałbym burzyć nawet za cenę niższych dodatków paszowych czy pasz.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Chyba powinno być NEOROL <_<


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratka    1

Cześć mam pytanie co sadzicie o tej firmie paszowej VITFOSS? Czy ktoś stosuje koncentraty z tej firmy? Albo coś słyszał o niej... Przedstawicie swoje opinie na temat koncentratów głownie chodzi mi o tuczniki pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Ja tucz trzymałem na sano premium forte a ostatnio ze względu na cenę przeszedłem na koncentraty z agrolenu seria turbo, cena niższa a przyrost i zużycie paszy to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12
Ja tucz trzymałem na sano premium forte a ostatnio ze względu na cenę przeszedłem na koncentraty z agrolenu seria turbo, cena niższa a przyrost i zużycie paszy to samo

A długo już używasz te z serii turbo też myślę o odstawieniu sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Około 2 miesiące.. początkowo był problem bo świnki nie mogły się przyzwyczaić bo ten ma komponenty zapachowe ale teraz jest git. Udało mi się kupić turbo 2tony po starej cenie jeszcze. Sano strasznie zwyszykowało w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALUSZEK    0

Ja daje sano i myślę ze jest to jedna z najlepszych pasz do świń dawałem inne pasze innych firm i zawsze były jakieś problemy i z powrotem na sano przeszedłem i jest oki Fakt że cena jest wyższa ale i efekty lepsze ja z sano daje babsy>porky>protamino premium >p. forte i jest git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

A ja używałem Sano przez 6 lat i uważam ze nie opłaca się przepłacać. Inne firmy zrobią ci równie dobra pasze koncentrat i premix co sano. To ze Sano jest ok zgodzę się jakość jest dobra ale cena nieproporcjonalna. Ja stosując lire miałem takie same efekty co na Sano a teraz stosuje De Heus i mam lepsze efekty niż od Liry czy Sano( tutaj mam na myśli pasze odsadzeniowe i dla prosiąt) problem polegał na zastosowaniu odpowiedniego zabezpieczenia w postaci leku niestety Sano ma za wysokie ceny pasz leczniczych z reszta innych rzeczy tez. Jak słyszę o podwyżce o 13-15zł na worku koncentratu kiedy inne firmy podnoszą o 7zł no to lekkie przegięcie


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

A stosuje ktoś cały program żywnościowy Nutreny? Jeśli tak to jakie produkty dokładnie i jak je oceniacie


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja kupuje Sano najgorsze co może być na rynku to Nutrena


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My stosujemy pasze i koncentraty z Neorolu i w ogóle wszyscy w naszej wiosce i sąsiadujących wioskach też,nawet znam kolesia który kupuje te pasze w Chrzanie onjest z Krotoszyna a w Chrzanie jest siedziba i główna produkcja pasz ok 15km od mojej miejscowości,koleś kupuje ok 10ton dziennie i wszystko mu schodzi,mam kolege w Krotoszynie i on właśnie u tego kolesia się zaopatruje.Ogólnie dla tuczników stosuje biogolda z czosnkiem,goldfisz a dla prosiąt przy odsadzeniu to gwaranta

wcześniej stosowaliśmy pasze josea i lira a te z neorolu dają lepsze wyniki i są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukasz76
      Czy stosuje ktoś w żywieniu świń śrutę słonecznikową?  Jakieś doświadczenia ?
    • Przez lukaczmarek
      Mam takie pytanie. Jako ze ostatnio mam problemy z zakupem zboża za to pod dostatkiem w okolicy kukurydzy chciałbym sie dowiedzieć ile% w dawce można jej stosować. Chodzi mi głównie o warchlaki i tuczniki?\
      Chodzi mi o zwykła suszoną kukurydzę nie CCM
    • Przez Masseyy
      Witam
      zastanawiam się jakie preparaty stosujecie do zwalczania mykotoksyn chorobotwórczych. Ile stosujecie do paszy i jakie są efekty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj