Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie koncentraty

912 odpowiedzi na ten temat

#441 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 12:40

jakie koncentraty Ja mam już trzeciego dostawcę tej firmy i wszyscy po kolei mnie denerwują ,ale najtaniej Prolisa dostałem za 2560 tona ,a u Ciebie jak z ceną i skąd jesteś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie koncentraty Dzisiaj, 02:34
  •  

#442 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 13:24

jakie koncentraty Stosuję koncentraty firmy Piast. Już 6 firm wypróbowałem w ciągu ostatnich kilku lat i teraz od 3 lat nie mam zamiaru zmieniać na inną. Odnośnie cen proponuję zadzwonić do firm i zapytać w jakiej cenie za całego Tira, bo jeśli kupujecie u pośredników to w niczym Wam nie pomogę - zawsze będzie drożej o około 15 - 20 procent.

Edytowany przez Darekpol, 27 listopad 2013 - 13:24.

#443 Share Pandaa

Pandaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 20:52

jakie koncentraty dlaczego cie denerwuja jak za prolysa extra place 2646 tona, a jestem z wielkopolski

#444 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 23:34

jakie koncentraty Ja kupuję z Firmy Nutrena , Strong , i Prowit T bardzo dobrze rosną są po nim spokojne i ogólnie bardzo dobry koncentrat
kiedyś stosowałem protamino premium ale już nie mogę kupić w okolicy go a te pasze kupuje z samochodu co przewozi paszę
dla macior . Na mleko jak ma małe prosiaki Dolfos Ml . B)
Владимирец T25A

#445 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 06 grudzień 2013 - 17:20

jakie koncentraty Ja kupuje wszystko osobno soja kreda gluten kukurydziany i inne dodatki do tego kupuje premiks ferkel i mieszam sam . I wychodze troche lepiej niż na kupnie gotowego ponieważ wiem co daje i świnie rosną bardzo dobrze.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#446 Share arcy

arcy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 20:13

jakie koncentraty Co powiecie panowie o dolfosie ?

#447 Share Pandaa

Pandaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:25

jakie koncentraty dobry dodatek mineralno-witaminowy do paszy

#448 Share bdg312

bdg312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:04

jakie koncentraty Jestem początkującym hodowcą trzody .Przyglądam się waszej dyskusji w celu znalezienia cennych wskazówek.
Dotychczas stosowałem dla tucznika koncentrat Sano Protamino Premium Forte. Dla loch karmiących poprzez prosiaki do warchlaków(provikon plus, smyk, lider, sprinter) firmy Provimi - Cargill Poland.
Ze względu na moje małe doświadczenie, sugerowałem się "dobrą radą" ;) doradcy w punkcie sprzedaży pasz, który o dziwo zawsze doradza provimi - ze względu na niższą cene. Wiem, że wyższa cena produktu może być podyktowana wyższą jakościa, marką lub też wyższą marżą producenta lub sprzedawcy :) dlatego zawsze warto posłuchać opinii hodowców z AF, którzy na " własnej skórze" przekonali się o jakości i efektach danych produktów. Wymieniacie tutaj różne marki, różne produkty - a mnie ( szukając większej ilośći informacji ) zaintrygowała jedna rzecz:
Cargill Poland jest właścicielem marek : Provimi , Nutrena i LNB . Każda z nich produkuje pasze i koncentraty dla trzody ( i nie tylko). Niby konkurencja, ale grają do jednej bramki.
Zapewne cena porównywalnych produktów każdego z tych producentów będzie inna. Jestem ciekaw czy ich jakość jest taka sama? Czy koncentraty Provimi = Nutrena = LNB ?
Jeśli nie to dlaczego Cargill nie zrobi jednej rozpoznawalnej i silnej marki którą będzie mocno reklamować tak jak np Sano?
A może jakość jest taka sama ! ( wiadomo że składy % koncentratów mogą się nieco różnić ) i wciska się nam kit że nutrena lepsza od provimi ,a LNB najlepsze i tylko płacimy za marketing/marke a nie za jakość produktu.
Możliwe że pasze tych producentów są najlepsze na rynku i tylko się czepiam. Jestem ciekaw co sądzicie i jakie macie opinie o oproduktach tych firm.

#449 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:23

jakie koncentraty

Stosuję koncentraty firmy Piast. Już 6 firm wypróbowałem w ciągu ostatnich kilku lat i teraz od 3 lat nie mam zamiaru zmieniać na inną. Odnośnie cen proponuję zadzwonić do firm i zapytać w jakiej cenie za całego Tira, bo jeśli kupujecie u pośredników to w niczym Wam nie pomogę - zawsze będzie drożej o około 15 - 20 procent.

Jaki stosujesz uniwersal czy 25%? mozesz podać cenę?

#450 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 20:24

jakie koncentraty Stosuję koncentrat Universal Sojowy z czosnkiem. Faktura z listopada to 2453 zł brutto za tonę. Tylko, że jest to cena producenta zawierająca około 20 zł na tonie marży, jeśli kupujesz od pośrednika myślę że cena 2500 byłaby odpowiednia. Stosuję 10 procent koncentratu. Odnośnie koncentratu prosiak 25% odsadzenie - 2648 zł brutto. W grudniu już taniej 2624 zł tona brutto Prosiak 25% odsadzenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share dromik

dromik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 195 postów
  • Zainteresowania:zootechnika i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 15 grudzień 2013 - 21:46

jakie koncentraty

Jestem początkującym hodowcą trzody .Przyglądam się waszej dyskusji w celu znalezienia cennych wskazówek.
Dotychczas stosowałem dla tucznika koncentrat Sano Protamino Premium Forte. Dla loch karmiących poprzez prosiaki do warchlaków(provikon plus, smyk, lider, sprinter) firmy Provimi - Cargill Poland.
Ze względu na moje małe doświadczenie, sugerowałem się "dobrą radą" ;) doradcy w punkcie sprzedaży pasz, który o dziwo zawsze doradza provimi - ze względu na niższą cene. Wiem, że wyższa cena produktu może być podyktowana wyższą jakościa, marką lub też wyższą marżą producenta lub sprzedawcy :) dlatego zawsze warto posłuchać opinii hodowców z AF, którzy na " własnej skórze" przekonali się o jakości i efektach danych produktów. Wymieniacie tutaj różne marki, różne produkty - a mnie ( szukając większej ilośći informacji ) zaintrygowała jedna rzecz:
Cargill Poland jest właścicielem marek : Provimi , Nutrena i LNB . Każda z nich produkuje pasze i koncentraty dla trzody ( i nie tylko). Niby konkurencja, ale grają do jednej bramki.
Zapewne cena porównywalnych produktów każdego z tych producentów będzie inna. Jestem ciekaw czy ich jakość jest taka sama? Czy koncentraty Provimi = Nutrena = LNB ?
Jeśli nie to dlaczego Cargill nie zrobi jednej rozpoznawalnej i silnej marki którą będzie mocno reklamować tak jak np Sano?
A może jakość jest taka sama ! ( wiadomo że składy % koncentratów mogą się nieco różnić ) i wciska się nam kit że nutrena lepsza od provimi ,a LNB najlepsze i tylko płacimy za marketing/marke a nie za jakość produktu.
Możliwe że pasze tych producentów są najlepsze na rynku i tylko się czepiam. Jestem ciekaw co sądzicie i jakie macie opinie o oproduktach tych firm.

Kolego ja dawniej stosowałem wiele produktów sano provimi czy agrolen. Na dzień dzisiejszy stosuję sano w żywieniu loch czyli "Matra" i "Pregna" i opasów "SanBull"do żywienia prosiaków i tuczników stosuje produkty z LNB koncentraty mają ładny przyjemny zapach i lepiej czepiają się jedzenia świnki. Cena nie jest wygórowana i uważam że jest lepsze od sano, ale inni mogą miec inne zdanie.

#452 Share trakty

trakty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:53

jakie koncentraty Macie jakiegoś dostawcę spod Warszawy, który ma w miarę dobre ceny dla gospodarstwa, które dopiero wchodzi na rynek?

#453 Share mefjurolnik

mefjurolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:28

jakie koncentraty witam jakie koncentraty nadają się do żywienia świń z dużym udziałem żyta w dawce i jaka mniej więcej cena ?

#454 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 18 grudzień 2013 - 16:22

jakie koncentraty Nutrena ma ;hero żytni" do 60% żyta w dawce. Ceny niestety nie znam, bo stosuje inny koncentrat.

#455 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:07

jakie koncentraty Najlepiej te na samej soi. Enzymy możesz dodać osobno.

#456 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 10:20

jakie koncentraty

Nutrena ma ;hero żytni" do 60% żyta w dawce. Ceny niestety nie znam, bo stosuje inny koncentrat.

My lecimy na koncentracie z WIpaszu Multi plus i z udziałem żyta do 60%, jest to uniwersalny, maja też specjalny do żyta ale to to samo co multi plus tylko cena troszke inna, nie ma co zawracac sobie głowy specjalnymi koncentratami, przy życie hybrydowym pojdzie wszystko a zwykłego i tak nie dasz wiecej jak 30%

#457 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:04

jakie koncentraty

Stosuję koncentraty firmy Piast. Już 6 firm wypróbowałem w ciągu ostatnich kilku lat i teraz od 3 lat nie mam zamiaru zmieniać na inną. Odnośnie cen proponuję zadzwonić do firm i zapytać w jakiej cenie za całego Tira, bo jeśli kupujecie u pośredników to w niczym Wam nie pomogę - zawsze będzie drożej o około 15 - 20 procent.

ciekawe ktora firma ci sprzeda bezposrednio bez ich przedstawiciela.
Zetor Team.

#458 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:15

jakie koncentraty Kolega wspomniał o pośredniku a nie przedstawicielu. Przedstawiciel jest osobą jak najbardziej wskazaną. Zawsze coś można u niego utargować i długopis wymusić;-)

#459 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:47

jakie koncentraty napisal bezposrednio do firmy.kiedys kupowalem pasze z polfeed (juz nie istnieje)i tez zadzwonilem do nich i mi powiedzieli ze moge kupic tylko przez hurtownika ktory byl ich przedstawicielm na moj region.i w innych przypadkach tez tak bylo.
Zetor Team.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 10:55

jakie koncentraty Haha .. a wiesz dlaczego? Bo powiedziałeś, że masz hodowlę w skali 300 sztuk tuczników rocznie zapewne. Zadzwoń i powiedz, że masz fermę na której hodujesz 200 macior w cyklu zamknętym i ciekawe, czy odeślą Cię do pośrednika. Kilka razy dzwoniłem pytając się o możliwość kupienia bezpośrednio koncentratów i od razu zaznaczałem, że kupno od pośrednika mnie nie ineteresuje i zawsze mi podawano ofertę.