max2505

Hydraulika w C-330

Polecane posty

Bananek    16854

tak. olej w porzadku. moze tu ktos zauwazy wskazowke, ktorej ja nie widze: poprzednia pompa pekla. dlatego wymienilem na nowa tydzien temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

a może ktoś się  bawił przy zaworze ciśnienia na rozdzielaczu pod siedzeniem, stąd pęknięta pompa a potem w drugą stronę przekręcił i nie daje ciśnienia

w sumie na tym trzysekcyjnym rozdzielaczu na błotniku do tura tez jest zawór ale wtedy  pewnie wąż by pękł

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

nie, tego zaworu pod siedzeniem nikt nie ruszal. na trzysekcyjnym troche podkrecony, ale dlugo bylo ok wiec go wykluczam. zreszta odpuscilem go przed zalozeniem pompy, ale ze nie podnosil tak jak powinien to delikatnie podcisnalem (w granicach rozsadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To może syf w rozdzielaczu, może jakiś dzielnik strumienia zapchany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

moze  warto by wpiąć zegar najpierw i posprawdzać ciśnienie bo podkręcanie  W GANICACH ROZSĄDKU czyli dokładanie podkładek co to znaczy,mi kiedyś jak chciałem podnieść ciśnienie oprócz oryginalnych podkładek dodałem 2-albo 5 groszówkę ,już teraz nie pamiętam ,to mi dekiel wywaliło w rozdzielaczu,okazało sie że na podkładkach było tylko trochę ponad 100 a z 2 groszówką zrobiło się 185,więc trzeba było zegar wpiąć i suwmiarką dobierać odpowiednią grubość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Jeśli od pompy jest dobre ciśnienie to musi być coś nie tak z rodzielaczem. Długo go masz i czy przed wymiana pompy było wszytko dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

rozdzielavz mam juz z 6-7 lat. przed wymiana pompy slablo podnoszenie. ale tamta pompa pekla wiec moze dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Może coś ze starej pompy wpadło w przewód i teraz blokuje? A jeśli nie to rozdzielacz walnął   Podłącz zegar i będziesz wiedział jak pompa daje ciśnienie. Jeśli będzie ok to musi być coś z rodzielaczem 

Edytowano przez rolkam72
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Jak weźmiesz 400 będziesz mieć większy zakres pomiaru np do innego większego ciągnika. Do trzydziestki starczy ten mniejszy to nie czołg ale tak jak wyżej napisałem większy manometr większy zakres pomiaru i tyle 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

powrocilem. jestem po wymianie sprzegla, podmiance zaworu bezpieczenstwa, wymianie rurki zasilajacej rozdzielacz i nadal nic. tur podnosi tylko przy srednich/wyzszych obrotach. i tylko skokowo. co robic? manometr zamowilem, ale zaginal gdzies w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

na pustyni mieszkasz i nie masz od kogo manometru pożyczyć?

tak to sobie można gdybać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

można tak to nazwać. Nikt nie zajmuje sie hydrauliką na tyle, żeby dysponować manometrem. ot i tacy mechanicy u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8891    0

Od jakiegoś czasu mam problem z moją trzydziestką, ciągnik nie daje rady podnieść kosiarki którą wcześniej podnosił przy niskich obrotach. Założyłem nową pompę Hylmetu bo w starej pękł korpus, niestety to niewiele pomogło. Problem występuje na hydraulice zewnętrznej i wewnętrznej, ciśnienie na zaworze ustawiłem na 100 barów, filtr hydrauliki jest czysty. Dziwne bo np. 400 litrowy opryskiwacz podnosi bez problemu. Cylinder podnośnika też sprawdziłem, żadnych uszkodzeń na nim nie widać. Podejrzewam że jest uszkodzony rozdzielacz, który był wymieniany na regenerowany około 7 lat temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Sprawdź sobie połączenie między króćcem a rurką zasysającą olej. Miałem identyczny problem. Założyłeś nowe oringi? 

Odkręć wąż od gniazda i sprawdź czy nie leci coca cola - olej z bąbelkami powietrza 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zbyt niskie cisnienie otwarcia zaworu przeciążeniowego. Minimum 10,8 MPa , prawidłowo od  11,0 do 13,5 MPa przy 2200 obr/min , na ciepłym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8891    0

11 godzin temu, sumek666 napisał: Sprawdź sobie połączenie między króćcem a rurką zasysającą olej. Miałem identyczny problem. Założyłeś nowe oringi?  Odkręć wąż od gniazda i sprawdź czy nie leci coca cola - olej z bąbelkami powietrza  Wszystkie oringi są nowe. 10 godzin temu, andrzej78 napisał: Zbyt niskie cisnienie otwarcia zaworu przeciążeniowego. Minimum 10,8 MPa , prawidłowo od  11,0 do 13,5 MPa przy 2200 obr/min , na ciepłym oleju. Niby takie zaleca producent. Nie będzie to powodować szybszego zużycia pompy? Edit Podniosłem ciśnienie na 125 barów. Wszystko wróciło do normy. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj