Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere W 540 [połączone]

140 odpowiedzi na ten temat

#121 Share djakdeere

djakdeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 23:34

John Deere W 540 [połączone] Aktualna cena na W 540 to jakieś 520 tyś, netto, ale myslę że mozna by bylo jeszcze cos wynegocjować

Co do promocji w finansowaniu i Polsefie to wiem że mają jeszcze chyba kasę w BZWBK i chyba w BGŻ

jaką masz cenę i w jakim wyposażeniu na niego?

Witam, mam także dylemat w sprawie wyboru kombajnu - między w540 a nh cx5080.
Oferty są następujące:
w540
heder 5,5m stół do rzepaku polski kosy mechaniczne
greenstar 3 dotykowy
opony 800 michelin
485 tyś netto

nh cx 5080
heder 5,1 stół do rzepaku polski
IntelliView III™
opony 800
455 tyś netto

nh cx 5080
heder varifeed 5,1 stół wysuwany
IntelliView III™
opony 800
480 tyś netto
Decyzja była już podjęta ponieważ JD miał dać leasing promocyjny 5% plus zwrot z polsefu 10% ale jak przyszło co do czego to promocja się skończyła i teraz dylemat od nowa. Inne kombajny nie wchodzą raczej w gre - class za drogi, df za drogi, fendt, mf brak ochoty na dalszą współpracę z korbankami.

Fabrycznie JD finansuje BNP PAribas i rzeczywiście u nich aktualnie tzn ostatni tydzień stycznia nie ma juz polsefu, ale bylem 2 dni temu w BZWBK i powiedzieli że maja jeszcze limity, pozatym w BGŻ składam właśnie biznes plan na zakup ziemi z lini CSK ( częściowa spłata kapitału)

Aktualna cena na W 540 to jakieś 520 tyś, netto, ale myslę że mozna by bylo jeszcze cos wynegocjować

Co do promocji w finansowaniu i Polsefie to wiem że mają jeszcze chyba kasę w BZWBK i chyba w BGŻ

Fabrycznie JD finansuje BNP PAribas i rzeczywiście u nich aktualnie tzn ostatni tydzień stycznia nie ma juz polsefu, ale bylem 2 dni temu w BZWBK i powiedzieli że maja jeszcze limity, pozatym w BGŻ składam właśnie biznes plan na zakup ziemi z lini CSK ( częściowa spłata kapitału)

z tego co mi wiadomo to spłacaja do 30 % kwoty kredytu za ciebie, i nie ma ograniczeń co do mocy ani wielkości maszyny tak jak jest to w modernizacji gospodarstw

Aktualna cena na W 540 to jakieś 520 tyś, netto, ale myslę że mozna by bylo jeszcze cos wynegocjować

z tego co mi wiadomo to spłacaja do 30 % kwoty kredytu za ciebie, i nie ma ograniczeń co do mocy ani wielkości maszyny tak jak jest to w modernizacji gospodarstw

jedyne co maszyna musi spelniać to wiek poniżej 5 lat, nie finansowana wczesniej z funduszy unijnych i nie kupowana od rodziny w lini prostej ( brat , ojciec)

jedyne co maszyna musi spelniać to wiek poniżej 5 lat, nie finansowana wczesniej z funduszy unijnych i nie kupowana od rodziny w lini prostej ( brat , ojciec)

Z wyliczen pani z BGŻ w Tomaszowie Maz. najlepiej się oplaca maszynę do 300 tys netto, ale trzeba mieć 20% własnego wkladu

Z wyliczen pani z BGŻ w Tomaszowie Maz. najlepiej się oplaca maszynę do 300 tys netto, ale trzeba mieć 20% własnego wkladu

bo powyżej 300 tys to już procentowo spada kwota dofinsowania , ale to i tak więcej niż 10% polsefu, ciekawe czy w innych bankach też mają taką linię kredytową ??

mysle , że powinni mieć , wie może ktoś cos więcej na temat finansowania csk, w jakich bankach jeszcze można je uzyskać?

co do aktualnej oferty to znalazlem roczny na allegro w cenie 459 netto, z przebiegiem 100 godzin http://otomoto.pl/ko...40-A188109.html
oraz fabrycznie nowy z roku 2013 w Premiumtrade za 528 netto http://allegro.pl/10...2974711417.html

bo powyżej 300 tys to już procentowo spada kwota dofinsowania , ale to i tak więcej niż 10% polsefu, ciekawe czy w innych bankach też mają taką linię kredytową ??

mysle , że powinni mieć , wie może ktoś cos więcej na temat finansowania csk, w jakich bankach jeszcze można je uzyskać?

co do aktualnej oferty to znalazlem roczny na allegro w cenie 459 netto, z przebiegiem 100 godzin http://otomoto.pl/ko...40-A188109.html
oraz fabrycznie nowy z roku 2013 w Premiumtrade za 528 netto http://allegro.pl/10...2974711417.html

Dzwoniłem do nich dzisiaj i jeśli sie chce jeszcze dostac kombajn na żniwa to trzeba go zamawiać najpoźniej do polowy lutego, bo później to już raczej czas dostawy to sierpien i poźniej

lub trzeba będzie brać to co będzie na stanie i bez dopasowywania wyposarzenia pod siebie, niby to nie problem, ale wydając pol bańki to kupować to co aktualnie jest na połce to trochę nieciekawie, ale jakl nie dam rady zalatwić kasy to nie będe mial wyjścia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere W 540 [połączone] Dzisiaj, 22:04
  •  

#122 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 23:47

John Deere W 540 [połączone] Kto się może wypowiedzieć na temat realnej wydajności kombajnu JD W540 ile wymłóci ha na godzinę przy wydajnosci z hektara X, lub ile ton na godzinę wymłóci ???
Bardzo mnie interuje rzeczywista wydajność bo w mojej okolicy rolnicy są zawiedzeni CWs 1450 , Tucano 320 , Tc5070 wszyscy posiadacze tych kombajnów nie kupili by ich drugi raz.

#123 Share JohnDeere6610

JohnDeere6610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 październik 2013 - 20:46

John Deere W 540 [połączone] W540 robi około 2,30 ha/h.
Świetna maszyna , przeszła co prawda dopiero pierwsze żniwa, i teraz chodzi w qq.
Żadnej awarii itd. :) Polecam.

#124 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 15 październik 2013 - 21:24

John Deere W 540 [połączone] moj znajomy mial w 540 pierwszy sezon to podczas sypania w locie mowil ze 2ha/h tylko ze u nas sa male kawalki srednia wielkosc 1.5-3hektary przy plonie okolo 8 tpszenicy i sredniej dlugosci zboza

od serwisantow jd slyszalem ze w 540 a byly 1570 mieli podobna wydajnosc chodz w 540 wydawal by sie wydajniejszy

Edytowany przez Heniekii, 15 październik 2013 - 21:25.

#125 Share JohnDeere6610

JohnDeere6610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 16:39

John Deere W 540 [połączone] No średnio wychodzi 2hektary na godzinkę. Zero awarii , zero problemów, więc kombajn godny polecenia.

#126 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:27

John Deere W 540 [połączone] Witam, czy W540 jest obecnie najmniejszym i najtańszym nowym kombajnem John deere, czy jest może jakiś mniejszy??

#127 Share kondziufanJD

kondziufanJD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 15:20

John Deere W 540 [połączone] Jest W440.

#128 Share Grzech28

Grzech28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, WEDKARSTWO, NARCIARSTWO I MYŚLISTWO:)

Napisany 29 styczeń 2015 - 16:47

Połączone

Witam. czy ktoś orientuje się ile teraz kosztuje w540? Jakie ma spalanie na ha, jaką ma wydajność i jaki jest dla niego najlepszy heder 5,5 czy 6,1?

Czy na dzień dzisiejszy ktoś orientuje sie jaka jest aktualna cena w540?

Edytowany przez kris14, 30 styczeń 2015 - 11:58.
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

#129 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 19:07

jak zbierasz 8t pszenicy w gore to heder 5,5

#130 Share Grzech28

Grzech28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:20

w tamtym roku było ponad 9t ale to był specyficzny rok przeważnie ok 7t.  to chyba lepszy będzie heder 6,1?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:31

Witam, pracuję na kombajnie W540  z hederem 5,4. Ta szerokość jest wystarczająca, jak zboże sypie 10-10.5 t/ha to 2,3 na godzinę szybciej nie pogonię. Chyba,że będzie kosił zboża z wydajnością 3t/ha to bierz 6,1. Nie jest to nie wiadomo jak duży kombajn żeby brać taki heder. Spalanie jest różne zależy od zboża, zależy jaką masę przerabia kombajn. Wydajność to zależy, w godzinę jak dobra logistyka to 16-18 ton się da wykosić pszenicy. W sezonie skosiłem nim 200 ha, nie można narzekać. 

#132 Share Grzech28

Grzech28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:49

A jak długo pracujesz już na w540? i jakie awarie się pojawiły? Tak sie wypytuje bo jestem zainteresowany kupnem tego modelu, ewentualnie tucano 420 ale ten ma adblue a tu opinie sa nie ciekawe

#133 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:10

Pierwszy sezon kosiłem, ale 200 ha pękło. Awarii nie było, w drugi dzień koszenia, silnik zalało paliwem, ale to wina serwisantów ,że rurek nie dokręcili, więc tego awarią nie można nazwać. Dużo masz ha do koszenia ?

#134 Share Grzech28

Grzech28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 11:33

Dobrze że się nie zapalił. Ja mam pod kose 100 ha swojego+ usługi i potrzebuje większy kombajn żeby do 7dni się z tym uporać.

#135 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:25

John Deere W 540 [połączone] jak dobra logistyka i fajne kawałki to 5 dni i po żniwach

#136 Share Piotr991

Piotr991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 13:20

John Deere W 540 [połączone] witam mam pytanie ile wynosi ci średnie spalanie podczas pracy tego kombajnu na godzinę pracy? ?
Ponieważ sam posiadam taki sam kombajn i umie pali średnio 36-43 l na 1h podczas pracy wydaje mi się ze jest to o wiele za dużo a serwis twierdzi ze jest to OK

#137 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 14:25

U mnie wychodzi to podobnie. Pocieszam się tym ze rok temu na testach tucano jeszcze więcej spalił niż W540.

Do wtorku było skoszone 100 ha i 2500l ON już nalane. Z tym że na dzień wykaszam 10-15 max ha. Takie uroki wschodnich regionów, działki jak ogródki przejazdów od groma, o sypaniu w locie nie ma mowy bo chłopy i tak muszą plandeki w okół wozu rozkładać jak sypię i 2 dni dojeżdżałem 20 km w jedną stronę. A tak to 5-9 km muszę jechać do pól.

#138 Share Tomas95

Tomas95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 13:20

Witam. Również od dwóch lat posiadam W540. I mam pytanko czy można ? czy kosicie na zamkniętym zbiorniku np. nad lasem albo coś takiego ? Nie trafiłem na serwisanta który by mi to na 100 % potwierdził a komputer niby żąda otworzenia.

#139 Share Piotr991

Piotr991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 17:21

John Deere W 540 [połączone] teraz serwis przyjechał i zbadał dokładnie zużycie paliwa i wyszło 53 l podczas koszenia kukurydzy dla mnie to naprawę przesada, tyle to 500 KM kombajn powinien palić
Część użytkowników twierdzi ze pali 25- 30 l na godzinę pracy ale jak nie ma DPF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 14:50

Nie można kosić z zamkniętym zbiornikiem, bo boleśnie się przekonasz o tym przy naprawie przekładni w zbiorniku

Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Dodaj odpowiedź