Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere W 540 [połączone]

140 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2012 - 15:17

John Deere W 540 [połączone] Czemu postawiłeś na markę Claas a nie JD ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere W 540 [połączone] Dzisiaj, 16:10
  •  

#62 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 19:12

John Deere W 540 [połączone] Hubert, pochwalisz się wyposażeniem? B)

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 08:59

John Deere W 540 [połączone] Napisałem, że Gary@ ,,tak jakby wypaplał'' jakie wyposażenie ? Wkrótce (czerwiec,lipiec) sie dowiecie... nie chce zapeszać

#64 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 13:52

John Deere W 540 [połączone] Hubert jesli kupiles lexa :wacko: , to porazka .
Dodany obrazek

#65 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 11 marzec 2012 - 13:57

John Deere W 540 [połączone] Dlaczego porażka?odpowiedz w jednym prostym zdaniu.

#66 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 14:10

John Deere W 540 [połączone] jego zdaniem nh byłby najlepszy w tym przypadku :ph34r: :P
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#67 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 11 marzec 2012 - 15:13

John Deere W 540 [połączone] atomik uważasz wielbiciel marki nh? :P niech się sam wypowie czemu porażka, czekam na mocny argument <_<

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 17:18

John Deere W 540 [połączone] Powiem szczerze, że Claas w kabinie niczym nie zachwyca. Jak na taką kasę mogliby kabinę poprawić, jest to miejsce pracy i człowiek na żniwach spędza tam bardzo dużo czasu.
Najnowoczesniejsza i zarazem najbardziej przypadła mi do gustu w JD, świetne materiały, ergonomiczna, prosta w obsłudze deska rozdzielcza, komputer w jezyku PL nie stanowi problemu po chwili obeznania dla posiadaczy JD z CC

#69 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 17:55

John Deere W 540 [połączone] Prawda hubi ,bardzo dobrze rozwiazali . Moze takim wielbicielem NH nie jestem jesli chodzi o posiadany ciagnik na podworku , jedynie AC chwale bo wart jest. Z kombajnow case mnie kreci ,jeden rotor robi zadyme na polach. Jednak klawisze nh tez nie sa zle z twin rotorem. W okolicy byly lexy nowe bodajze 580 i 600 obydwa roku nie byly na gosp. bardzo awaryjne , nawet musialem kosic za jednego . Radze zobaczyc jakie maja rurki od hydrauliki i wody , wg. wlasciciela tego lexa byly za male i pekaly co jakis czas. Innych awari wlasciciele nie ujawniali bo wstyd sie przyznac. Sprzet nowy mial robic nie stac .
Dodany obrazek

#70 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 19:17

John Deere W 540 [połączone] Jeśli chodzi o kabiny to Claas faktycznie niczym nie zachwyca . Ja jak pojechałem oglądać JD to jak wszedłem do kabiny to mi banan na twarzy wyskoczył .
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 19:21

John Deere W 540 [połączone] No nie mówię, jd mają lepsze kabiny od claasa, ale powiem tak, nie tyczy się to jd, co woleli byście, kombajn który ma extra kabine a sieje za sobą lub niszczy ziarno, czy kombajn ze zwykłą kabiną co pięknie wszystko oddziela, nie gubi ziarna, nie niszczy? to jest taki głupi przykład, a co do claasa to jak każdy sprzęt nie jest on ideałem, lecz tyle lat ta marka ma doświadczenia że innym maszynom żniwarskim trochę daleko do tego, odniosę się do claasa mediona 310 jest to mały kombajn mamy go już 5 lat i jedyna poważna usterka to pompa wody padła, nie abym zachwalał ale kosimy ludziom ok. 200ha jest to dużo jak na taki kombajn w usługach ,ale jeszcze nikt nie narzekał że gubi ziarno czy jest zniszczone, sąsiad kupił sobie w tamtym roku jd1470 pojechał na usługi, ziarno gubił jak by ktoś rozsiewaczem porozsiewał, a ustawiał mu to wszystko przeszkolony personel, to jak to jest? 2 Lexy ma spółdzielnia niedaleko nas, koszą ok. 1200ha, + usługi, rozmawiałem to mieli usterkę hydrauliki w jednym od 4 lat ale serwis zrobił to w ok. 1h czasu, wiadomo nic nie jest wieczne. Ja jako posiadacz ciągników marki jd. nie wymienił bym na żadną inną, bo jest to marka wyspecjalizowana w ciągnikach, ale już do kombajnów nie jestem przekonany, może się mylę ale ceny o czymś świadczą;/

#72 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 19:27

John Deere W 540 [połączone] Kombajn gubi z winy nieudolnego kombajnisty a nie ze swojej winy. Ja jestem po pierwszym sezonie w 1470 wlasnie i dobre ustawienie przyszlo mi po 20 ha skoszonych. Dolne sito pratycznie w pionie (nigdy tyle nie otwierale w zadnym innym) otwarte i dopiero czujniki opadły i mozna bylo kosci z max wydajnoscia. Zeby nie bylo ze brudne bo 1.2% zanieczyszczeń to był max w jeczmieniu.
Przeszkolony personel mu kombajn ustawial,heheh dobre, u mnie tez ustawiali wg katalogu . Po 15 minutach powiedzieli ze nie potrafia ustawiac kombajnow tylko je naprawiac w co tez watpie.

Edytowany przez szczewko, 11 marzec 2012 - 19:30.

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 20:16

Jeśli chodzi o kabiny to Claas faktycznie niczym nie zachwyca . Ja jak pojechałem oglądać JD to jak wszedłem do kabiny to mi banan na twarzy wyskoczył .

Miałem tak samo :) zakochałem się we wnętrzu.

Fakt faktem... lexiony do bardzo dobre kombajny

#74 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:17

John Deere W 540 [połączone] Jd 1470 to kombajn clasy b z gamy JD kosztuje ile kosztuje więc coś za coś. Claas dla mnie jest numerem jeden w kombajnach. Deer20 z tą kabiną masz 100%
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

#75 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:26

John Deere W 540 [połączone] claas byl kombajnem z klasa do roku 1989 , teraz padaka . kwestia ustawien i kombajn idealnie zbiera. W rotorze kwestia wejscia i wyjscia w lan. Kazdy chwali swoje , jednak przy wilgotnosci 6* ziarna rzepaku zaloze sie ze kazdy klawisz bedzie robil polowki.
Dodany obrazek

#76 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2012 - 20:30

John Deere W 540 [połączone] Ja gdybym dzisiaj miał kupić kombajn to bym postawił na JD w540 jest taki do nabycia po pokazowy roczny za 450 tyś netto a za te pieniążki to mogę co najwyżej TC5070RS kupić dokładnie 420 tyś netto"też roczny". Jd może nie jest idealną marką kombajnów ale ceną do siebie przekonuje

#77 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:55

John Deere W 540 [połączone] Ja gdybym miał wybierać to MF/Fendt :rolleyes: tylko teraz drogo wychodzą <_<
Ten heder (Power Flow) to dla mnie genialne rozwiązanie :D I ogólnie jest to prosty kombajn, a i przekonują mnie doświadczenia moich sąsiadów (H. Stokłosa i jego spółki-córki). Oni mówią, że jedyną wadą to był układ paliwowy-jak wtrysk lał to potrafił podobno w tłoku dziurę wypalić :o ale oni teraz też biorą Lexy, ale chłopaki byli na szkoleniu i mówili że bardzo skomplikowany, że nawet olej musi być oryginalny Claasa bo otwór wlewu jest jakoś specjalnie skonstruowany pod ich bańki :lol:
A JD fajny, jedyny kombajn bez AdBlue :)

#78 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:33

Ten heder (Power Flow) to dla mnie genialne rozwiązanie :D I ogólnie jest to prosty kombajn, a i przekonują mnie doświadczenia moich sąsiadów (H. Stokłosa i jego spółki-córki). Oni mówią, że jedyną wadą to był układ paliwowy-jak wtrysk lał to potrafił podobno w tłoku dziurę wypalić :o ale oni teraz też biorą Lexy

A jeszcze nie dawno Korbanek robił show ze Stokłosą w roli głównej, a teraz jednak Claas?
http://www.youtube.com/watch?v=JZlHPWochEw

A odnośnie Power Flow - polecam zapytać o koszty eksploatacji. W firmie kolegi taśmy należy wymieniać co 2 lata i kosztuje to kilka tys.

ale chłopaki byli na szkoleniu i mówili że bardzo skomplikowany, że nawet olej musi być oryginalny Claasa bo otwór wlewu jest jakoś specjalnie skonstruowany pod ich bańki

No to rzeczywiście skomplikowany, że trzeba oryginalne oleje lać....

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#79 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 11 marzec 2012 - 22:18

John Deere W 540 [połączone] akurat heder - to patent zurna - robiony dla wielu producentów do JD też możesz zamówić - tylko JD nie udaje że to ich patent ..... tylko masakryczna jest dopłata - 30 k euro więcej. od zwykłego ze stołem . Poza tym jak taki heder będzie wyglądał po 10 latach ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 06:53

John Deere W 540 [połączone] Rozmawiali, handlowali i się nie dogadali :lol: Oni te Claasy bezpośrednio od Claas Polska biorą, bo serwis robią sami ;)
Z tym hederem to nie wiedziałem, że to Zurna, dzięki za info ;) Ja tam nie wiem co wy tam macie za firme, ale u nas po 8 sezonach nie wymieniali a kombajn robił około 700-800 ha na sezon zbóż :)
Obsługa mówili że jest skomplikowana, a z tym olejem o jest do d*py bo ja np. do sieczkarnii zamawiam z Totala taki jak powinien być, i mam taniej a jak tam jest wymagany od nich to napewno drożej <_<
Czyli ogólnie kombajny MF/Fendt to zły wybór?

Dodaj odpowiedź