Rolnik85

John Deere W 540 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piters182    29

Witam, czy W540 jest obecnie najmniejszym i najtańszym nowym kombajnem John deere, czy jest może jakiś mniejszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzech28    0

Połączone

 

Witam. czy ktoś orientuje się ile teraz kosztuje w540? Jakie ma spalanie na ha, jaką ma wydajność i jaki jest dla niego najlepszy heder 5,5 czy 6,1?

 

Czy na dzień dzisiejszy ktoś orientuje sie jaka jest aktualna cena w540?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzech28    0

w tamtym roku było ponad 9t ale to był specyficzny rok przeważnie ok 7t.  to chyba lepszy będzie heder 6,1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Witam, pracuję na kombajnie W540  z hederem 5,4. Ta szerokość jest wystarczająca, jak zboże sypie 10-10.5 t/ha to 2,3 na godzinę szybciej nie pogonię. Chyba,że będzie kosił zboża z wydajnością 3t/ha to bierz 6,1. Nie jest to nie wiadomo jak duży kombajn żeby brać taki heder. Spalanie jest różne zależy od zboża, zależy jaką masę przerabia kombajn. Wydajność to zależy, w godzinę jak dobra logistyka to 16-18 ton się da wykosić pszenicy. W sezonie skosiłem nim 200 ha, nie można narzekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzech28    0

A jak długo pracujesz już na w540? i jakie awarie się pojawiły? Tak sie wypytuje bo jestem zainteresowany kupnem tego modelu, ewentualnie tucano 420 ale ten ma adblue a tu opinie sa nie ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Pierwszy sezon kosiłem, ale 200 ha pękło. Awarii nie było, w drugi dzień koszenia, silnik zalało paliwem, ale to wina serwisantów ,że rurek nie dokręcili, więc tego awarią nie można nazwać. Dużo masz ha do koszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzech28    0

Dobrze że się nie zapalił. Ja mam pod kose 100 ha swojego+ usługi i potrzebuje większy kombajn żeby do 7dni się z tym uporać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr991    0

witam mam pytanie ile wynosi ci średnie spalanie podczas pracy tego kombajnu na godzinę pracy? ?
Ponieważ sam posiadam taki sam kombajn i umie pali średnio 36-43 l na 1h podczas pracy wydaje mi się ze jest to o wiele za dużo a serwis twierdzi ze jest to OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie wychodzi to podobnie. Pocieszam się tym ze rok temu na testach tucano jeszcze więcej spalił niż W540.

Do wtorku było skoszone 100 ha i 2500l ON już nalane. Z tym że na dzień wykaszam 10-15 max ha. Takie uroki wschodnich regionów, działki jak ogródki przejazdów od groma, o sypaniu w locie nie ma mowy bo chłopy i tak muszą plandeki w okół wozu rozkładać jak sypię i 2 dni dojeżdżałem 20 km w jedną stronę. A tak to 5-9 km muszę jechać do pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas95    3

Witam. Również od dwóch lat posiadam W540. I mam pytanko czy można ? czy kosicie na zamkniętym zbiorniku np. nad lasem albo coś takiego ? Nie trafiłem na serwisanta który by mi to na 100 % potwierdził a komputer niby żąda otworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr991    0

teraz serwis przyjechał i zbadał dokładnie zużycie paliwa i wyszło 53 l podczas koszenia kukurydzy dla mnie to naprawę przesada, tyle to 500 KM kombajn powinien palić
Część użytkowników twierdzi ze pali 25- 30 l na godzinę pracy ale jak nie ma DPF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Nie można kosić z zamkniętym zbiornikiem, bo boleśnie się przekonasz o tym przy naprawie przekładni w zbiorniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj