Skocz do zawartości

Zdjęcie

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 14 październik 2013 - 16:53

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Mf jest fajny dopóki sie nic nie popsuje bo jak coś padnie to po kieszeni zaboli zetor wiadomo jak to zetor prosta maszyna tanie części itp.Zetor to mechaniczny traktor więc naprawy nie będą drogie a mf to elktronika jak by nie cena części i koszty utrzymania mf to na twoim miejscu brałbym bez wachania oczywiście części są pewnie dużo legotowane dużo lepszej jakośći niż te tanie do zetora.Jak masz dużo gotówki na utrzymanie mf to go bierz bo robi fajną robotę jak chcesz mieć mniejsze koszty bierz zetora ale pomyśl o4x4.
Apropo @LostHeaven skoro jesteś głuchy po jezdzie zetorem to chyba nigdy nie jeżdziłeś c-360 :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Dzisiaj, 15:07
  •  

#42 Share LostHeaven

LostHeaven

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 październik 2013 - 17:07

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś No moze i troszke przesadzilem, a c-360 smigam codziennie i to jeszcze w kabinie to wiem co sie dzieje :)
Ale kazdy sie patrzy ze czesci drogie no to mam dobry przyklad moze nie bardzo pasujacy ale co tam, po co kazdy kupuje nowe drogie samochody do ktorych czesci kosztuja co nie miara skoro maluszkiem zrobicie to samo a w razie awari to dwoma kluczami sie da naprawic??

#43 Share mattheoo

mattheoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 październik 2013 - 17:44

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś zetor ma super kabine też więc sory ale nie udało ci się komuś pojechac:P

#44 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 14 październik 2013 - 17:54

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Za dobry zachodni ciągnik trzeba dać kupę kasy, a jak ktoś kupuje ten sam rocznik co zetor za tą samą kasę to coś nie halo z tym ciągnikiem albo ma już ponad 20tys mth i trzeba uciekać... Już gdzieś pisałem, mercedesa W124 można kupić za 4tys i można za 24tys, za 5tys można kupić nowszą skodę felicję w idealnym stanie i też pojeździ nawet bezawaryjniej niż mesiek za 4tys. To samo jest z ciągnikami

#45 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 14 październik 2013 - 18:31

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś tak sobie pomyślcie zetor prosty w obsłudze części tanie no ok w MF droższe części ale one drugie tyle pochodzą co w zetorze więc na jedno wychodzi założę się że zetor więcej pali i jest wolniejszy więc paliwo kosztuje sąsiad ma zetora 7711 (kolega dziadka) i co rok chodzimy do niego z dziadkiem naprawiać go (w tym to fajnie bo pare groszy zarobisz :D ) jak nie skrzynia to co innego naprawdę masakra MF jest szybszy w transporcie zetor pojedzie 30km a MF 40 bez wysiłku ( ja mam krowy i co rok 4 kursy robie z 2 przyczepami po wysłodki do strzyżowa wychodzi tak ok 30-35km, zobaczysz gdzieś podjechać czy gdzieś to szybki ciągnik my czasami to do sklepu nim jezdzimy ) ale no ludzie jaki komfort w tych MF a w zetorze koledzy ale za komfort sie płaci ale niewiem rób jak chcesz :D ale dla mnie 40 tys. za MF 3060 to niejest tak drogo ja za swojego dałem 44 tys. około żołkiewki i sam musiałem zasuwać do siebie za hrubieszów jak jechałem w tedy to mnie straż graniczna ztrzymała bo jedno swiatło nie działało to do mnie mówi że on sie ze mną zamieni za zetora 7710 i dopłaca 10 tys. ja mu powiedziałem że wżyciu

#46 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:08

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Niektórzy widzę podchodzą do tego, że to co ja mam to najlepsze. Ja dawno odrzuciłem taką filozofię, ale kolega wyżej tkwi w niej w najlepsze. Jest szansa, że Fergusonem pojeździsz 5 lat bez awarii, ale jest ona dużo mniejsza niż w przypadku Zetora. Zetora nie będzie aż tak trudno kupić z 15-hektarowego gospodarstwa od pierwszego właściciela, w dobrym stanie. Koszt remontu czy przestoju w trakcie prac będzie dużo mniejszy. Prędkość jazdy to chyba kolega też nie wie co mówi, bo 7711 na kołach r34( w większości takie miały) leci spokojnie ok. 37 km/h. Kwestia druga to nawet jak kupiony sprzęt okaże się złomem, to zetora sprzedasz 2 tys. taniej i pozbędziesz się go, a MF to już będzie gorzej. Ferguson jest ciągnikiem lepszym pod każdym względem od Zetora, ale niesie za sobą ogromne ryzyko- Zetor to sprzęt dobry, dla gospodarstw 20 hektarowych zupełnie wystarczający(chociaż stosunkowo drogi)

#47 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:35

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Masz rację, zetor nie jest złym ciągnikiem bo są gorsze, ale te ceny używanych to jakiś absurd.... Zdrową 60-tkę kupi się za 12-14tys, cena realna jaką bym zapłacił za zetora 72/7711 to 20tys a 72/7745 25-27tys a nie 40tys czy nawet 55 jak nieraz w ogłoszeniach sobie żądają. Za tyle to chyba by go złożył z nowych części :P

#48 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 14 październik 2013 - 19:55

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś koczas ja nie tkwie z zetora i nie uważam że mój jest najlepszy bo ludzie mają lepsze tylko jak byś czytał poprzednie wypowiedzi to byś zauważył że pisze ŻE TO TYLKO MOJE ZDANIE u nas w okolicy jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś oprabiał zetorem 7711 20 ha (może u ciebie tak jest ale u mnie jeszcze nie widziałem) ale jak jest szansa to nie rozumiem po co przesiadać się z c-360 do zetora np.7711 nie mówie że to najgorszy traktor bo on ma też zalety ja tak uważam bo mi MF przydaje sam np zadaj sobie pytanie czy chciało by ci się 35km drogi jechać zetorem czy MF napewno byś wybrał MF wiem co mówie bo sam miałem przyjemność orać zetorem 7745 fajna maszyna ale dla mnie MF jest bardziej komfortowy przy zakupie MF np 3050 trzeba uważać na skrzynie bo można sie przejechać ale jak sie trafi dobry to można 10 lat spokojnie przejechać

TO JEST MOJE ZDANIE żeby zaraz nie było że drwie z zetora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share mattheoo

mattheoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:06

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś chłopaki po co tyle kłótni każdy ceni swoje powiem tak jesli kupisz mF czy zetora zrobisz dobrze ponieważ dostęp do czesci jest za równo do jednej jak i drogiej maszyny wiec luzik zetora nie pozwole obrarzac bo mam 7211 i jestem już po 8000mtg i idę bez większych awari jestem bardzo zadowolony ale massey fergusony to też dobre maszyny szybkie ostrzędne wszystko zalezy na co się trafi w jakim stanie .

#50 Share LostHeaven

LostHeaven

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 październik 2013 - 22:49

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Wiadomo kazdy chwali co sam ma, wszystkie wymienione tutaj Ciagniki maja jakies plusy i minusy, sam nie mowie ze ferdek jest idealny, lepiej zamiast tego jak kazdy chwali swoj sprzet wymienic jego minusy wtedy lepiej mozna ocenic maszyne, bo takie klotnie jeden przez drugiego nic nie wnioskuja.

#51 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 15 październik 2013 - 10:35

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś nie am sie co oszukiwac, zetor nie byl i dalej nie jest jakims cudem techniki, moze jest mniej awaryjny od ursusa, ale jego cena odstrasza
oplaca sie kupic 7211 za 30-35 tys. gdy mamy taki wybor zachodnich ciagnikow z 4x4, komfort o wiele lepszy a i spalanie nizsze
kolejny raz argument tanich czesci <_< , tylko jaka jest ich jakosc :blink:

Polska B

#52 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 15 październik 2013 - 11:31

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Ursus i Zetor mają jeszcze tą wadę że mimo np 80 koni pod maską po przesiadce z zachodniego ciągnika 80-konnego tych koni po prostu nie czuć :blink: druga sprawa podnośnik - mam renówkę z lat 80-tych 55km i ma większy udźwig od zetora 7745 czy ursusa c385 a 68konny model to już dopiero ursus 12-stka ma podobny.... Każdy chwali swoje, ale zauważcie że każdy właściciel zachodniego ciągnika tłukł wcześniej latami ursusa czy zetora i nie znam nikogo kto by zaczynał przygodę z rolnictwem od razu od fendta czy MF-a. A kto ma zetora to skąd może znać awaryjność czy spalanie np Renówki jak nigdy jej nie miał... I czyja ocena jest wiarygodna?

Edytowany przez pawel885, 15 październik 2013 - 12:19.

#53 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 15 październik 2013 - 14:22

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś ja zaczynałem od Fendta 108S :) fakt jakiś tam minimalny dostęp do 30 miałem ale to sporadycznie raz na rok/dwa lata od szwagra pożyczałem żeby np turem gruz załadować.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#54 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:30

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Mf 690 lepszego prostszego i wygodniejszego za 30tys sie nie kupi, masa części pasuje od ursusów 45xx-53xx dostęp w byle sklepie i ceny jak to z ursusa.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 15 październik 2013 - 23:01

+/- 80KM, 4x4, używany, 30-40 tyś Massey bądź taka renówka - http://otomoto.pl/re...ny-A362611.html lub 751 bez turba, lepsza skrzynia 3x4 biegi plus rewers no i dużo mocniejszy podnośnik. Ta z linku może i odnawiana wizualnie ale środek widać że nie ruszany - w takim stanie tapicerki nigdy nie widziałem a kilka podobnych oglądałem to jedynie strzępy zostały... http://otomoto.pl/ca...xl-A360788.html również proste i ekonomiczne ciągniki.

Edytowany przez pawel885, 15 październik 2013 - 23:02.