Skocz do zawartości

Zdjęcie

Byli członkowie MSM Ostrowia

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 18 luty 2012 - 11:30

Byli członkowie MSM Ostrowia Witam. Ja i kilku znajomych jesteśmy byłymi członkami MSM Ostrowia. Wczoraj do znajomego przyszło pismo wzywające go do zapłaty 1700zł w ciągu 14dni... Czy to jest zgodne z prawem? Nie dość że przepadły nam udziały to jeszcze musimy płacić? Złodziejstwo w biały dzień... Więcej o sprawie- http://www.to.com.pl...STROW/450692319

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Byli członkowie MSM Ostrowia Dzisiaj, 23:29
  •  

#2 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 luty 2012 - 16:18

Byli członkowie MSM Ostrowia Witam też jestem bylym dostawca Ostrowi i jak narazie nic nie dostałem ale szwagier dostal ponad 6tysi do zapłaty, był z tym u radcy prawnego i prawdopodobnienie ma przed tym ucieczki napisali jakies odwołanie ale to tylko aby przciągnać to w czasie.
Sprawa według mie wyglada tak ze rolnicy mieli tam swoje udziały wiec w pewnym sensie byli włascicielami, czyli ze majątku mleczarni jest zamalo na pokrycie długu to musza zciągnac z "włascicieli" czyli tradycyjnie rolnika za dupsko.

#3 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 18 luty 2012 - 16:47

Byli członkowie MSM Ostrowia Dziwi mnie to że ten znajomy już 6 lat nie oddaje nigdzie mleka, kwotę sprzedał i nie ma krów. Więc nie jest członkiem spółdzielni.

#4 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:01

Byli członkowie MSM Ostrowia No tak ale swego czasu oddawał mleko do ostrowi został tam jego udział i widnieje jako udziałowiec a to co teraz robi to malo wazne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:11

Byli członkowie MSM Ostrowia panowie ciekawe jak to będzie u mnie, ja narazie nic nie dostałem żadnego wezwania . U mnie sytuacja była taka że my jakieś 6 lat temu jak zaczeła upadać "ostrowia" przenieśliśmy się z dostawą mleka do Polser Siemiatycze a potem do mleks wyszków (oddział mlekowity) i ja teraz przejąłem już na siebie gospodarstwo i mleko i nie wiem czy mam się spodziewać jakiegoś wezwania czy też nie. Dodam że mój sąsiad dostał wezwanie do zapłaty w kwocie 14 tys !!!!!!!!!!

#6 Share rolnik73

rolnik73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 12:05

Byli członkowie MSM Ostrowia ja też dostałem wezwanie do zapłaty. Nie wiem co mam robić... Wpłacić? Pisać odwołanie? czy jak nie wpłacę a napisze odwołanie to nie będzie konsekwencji? nie mam ochoty na jakiegoś komornika...
pawel885 czy masz może jakieś nowe informacje w tej sprawie?

i jeszcze jedno. Co z tą częścią udziałów która kiedyś przepadła? Zgodnie z prawem spółdzielczym "członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów". W moim przypadku ta część która przepadła pokryłaby z nawiązką kwotę wskazaną przez syndyka jako "niewpłaconą część zadeklarowanych udziałów". Czy mogę użyć tego argumentu w ewentualnym odwołaniu?
Czy ktoś z was pisał coś do syndyka w tej sprawie? Dostaliście jakąś odpowiedź od niego?

Edytowany przez rolnik73, 19 marzec 2012 - 12:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 12:26

Byli członkowie MSM Ostrowia Różne wersje słyszę w tym temacie, słyszałem ostatnio że chodzi o naruszone przez prezesa udziały na ''ratowanie firmy" było to o ile pamiętam 25% całości zgromadzonych udziałów...