Skocz do zawartości

Zdjęcie

515 c problem z układem paliwa

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 luty 2012 - 00:14

515 c problem z układem paliwa Wiitam. Zakupiłem fendt 515 c na wiosne minie rok.do tej pory było ok lecz rozszczelniło mi się sprzęgło i ciągnik był rozpoławiany.od tamtej pory pojawił się problem a mianowicie ciągle mi się zapowietrza.wymieniłem filtr paliwa przewody pompkę zasilającą bo była uszkodzona wtryski po regeneracji.jak odpalę ciągnik to jest ok ale jak go zgaszę to po kilku sekundach odpali bez problemu a po kilku lub kilkunastu minutach juz nie da rady bez odpowietrzania czyli poluzowania przewodu na wtrysku.zastosowałem dodatkowa pompkę paliwową(gumowa gruszka) na przewodzie zasilającym ktory idzie od zbiornika i jak pdopompuję tą pompką to odpala co to moze być proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
515 c problem z układem paliwa Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2012 - 00:28

515 c problem z układem paliwa Skoro zapowietrza się po rozebraniu to widać że jeszcze masz gdzieś nieszczelność i paliwo się cofa.
Niestety układ musi być idealnie szczelny bo nie utrzyma podciśnienia i paliwo się cofnie.
Musisz jeszcze raz wszystko sprawdzić, przewody, połączenia, zaciski.
Zajrzyj do smoka w baku.
A na starej pompce tez się tak działo?

#3 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 luty 2012 - 00:36

515 c problem z układem paliwa na starej było ok ale jak odebrałem ciągnik z naprawy to zaczęły się te problemy a smoka nie ruszałem ale co smok miałby do tego?? brałęm paliwo bezposrednio z wiadra i to samo ale jak postawiłem paliwo wysoko w kabinie to było ok i odpalał bez problemu a cały układ sprawdzony mechanik był i niczego nie moglismy sie doszukac.pompy wrtyskowej nie chce ruszac bo jest ok ciagnik ma 8 tys mtg

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2012 - 00:51

515 c problem z układem paliwa Nic dziwnego że jak masz zbiornik (Wiaderko) wysoko to układ jest zalany i paliwo się nie ma gdzie cofnąć a dziurka za mała żeby wykapać.
Jeżeli na starej było dobrze, a wszystko posprawdzałeś to nowa pompka zasilająca nie trzyma jak dla mnie.
Nie sadzę żeby wtryskowa miała coś do tego.
A smok jak by miał dziurek pęknięcie nad lustrem paliwa to także paliwo zleci bo nie utrzyma ciśnienia.

#5 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 luty 2012 - 01:30

515 c problem z układem paliwa moze i pompka do kitu kupilem zamiennik ale to wykonanie nie dorownuje oryginalnej a ta kosztuje 600 zł a za ta dałem 150

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2012 - 01:49

515 c problem z układem paliwa Może zaworek w niej nie trzyma, pęknięty albo nie dolega.
Rozkręć stara, nauczysz się jak działa i jak złożyć z powrotem a potem nową może zobaczysz w niej coś niepokojącego.
No ale to już twoja decyzja . Jak innego nic nie znajdziesz to raczej ona bo w końcu po jej wymianie jest inaczej.
A stara dlaczego była popsuta?

#7 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 luty 2012 - 08:36

515 c problem z układem paliwa stara nie jest całkiem popsuta ale ma wyłupane mocowanie tego języka co wchodzi do bloku i wałek rozrządu go napędza ale po załozeniu zbiornika jeszcze nie zakładałem nowej pompki wiec zobacze.ale hyba trzeba będzie kupic oryginalną

#8 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 luty 2012 - 12:48

515 c problem z układem paliwa Kolego czy o ta pompkę CI chodzi?? mhttp://www.sklep-rolniczy.pl/Pompka-zasilajaca-paliwa-MWM-FENDT-Renault%284,15799,13556%29.aspx Bo u teścia w starym fendzie 308lsa wymieniliśmy tą pompkę na taką od chyba 60siatki lub 30stki i działa bez problemów.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#9 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 luty 2012 - 13:00

515 c problem z układem paliwa kolego nie moge otworzyc linku wyslij jeszcze raz

ok juz otworzyłem tak dokładnietak i tak wygląda moja oryginalna a ja kupiłem jakis zamiennij niby podaje paliwo ale widzac ze jej wykonanie jest o wiele gorsze

#10 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 18 luty 2012 - 14:43

515 c problem z układem paliwa Jeśli problem pojawił się po rozpołowieniu, to przyczyny trzeba szukać w miejscu ostatniego rozbierania układu.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 luty 2012 - 14:45

515 c problem z układem paliwa wszystko juz posprawdzane i lipa jeszcze pokupie nowe podkładki wszędzie powymieniam

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2012 - 16:19

515 c problem z układem paliwa Ja bym te pompki rozebrał i bebechy ze starej włożył w obudowę nowej.
W ostateczności załóż zaworek zwrotny na przewodzie ssącym.

#13 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 luty 2012 - 21:39

515 c problem z układem paliwa Kolego zaryzykuj z pompka od 60siatki http://allegro.pl/po...2147879812.html U teścia jest taka tylko bez odstojnika i ciągnik ładnie pali i działa bez zarzutów. Spróbować możesz.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#14 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:01

515 c problem z układem paliwa Witam podłącze się by nie zakładać nowego tematu. Jak najlepiej zabrać się za wymianę pompy wody w fendt 515C. Co trzeba rozebrać by tam dojść??

#15 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:24

515 c problem z układem paliwa Odkręcić maske, wyciągnąc chłodnice, pasek klinowy, wiskowentylator i to chyba tyle bedzie.

#16 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:30

515 c problem z układem paliwa Dzięki myślałem, że uda się bez demontażu chłodnicy.

#17 Share przemas1989

przemas1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:37

515 c problem z układem paliwa a ja koledzy nadalmam problem:( i jak sie wkręca do 1600 obrotów tak dalej niezbyt chce i niebieskawy dym jakby paliwa brakowało

#18 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:23

515 c problem z układem paliwa

a ja koledzy nadalmam problem:( i jak sie wkręca do 1600 obrotów tak dalej niezbyt chce i niebieskawy dym jakby paliwa brakowało

Interesuje mnie co z tym zapowietrzaniem ,mam taki sam problem z Fendtem 312,pomimo tego że zbiornik palwa mam na górze.

#19 Share MrJCBx7m

MrJCBx7m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:56

515 c problem z układem paliwa Koledzy przerabiałem ten sam Problem w NH TD ...
I tego przyczyną były pozapychane oczka które dochodzą do filtrów ... wszystko było próbowane pompki paliwa nowe filtry codziennie i nic ... aż zabrałem się za wymianę przewodów zasilających (stare były ok) i co się okazało zapchane oczko ! Posprawdzaj wszystkie oczka bo moim zdaniem musiało zapchać gdzieś ... a w 312 jest kranik od dołu z w zbiorniku wyjmij i go przeczyść bo ja tam znalazłem duuużo złota :D i sprawdź przewody dochodzące do filtra wstępnego bo za filtrem nic nie powinno być :)

Myślę że pomogłem :)
Traktor Fendt Favorit 514C

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:59

515 c problem z układem paliwa Sitko w pompce zasilającej często jest problemem!