Skocz do zawartości

Zdjęcie

transakcja w walucie obcej

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:59

transakcja w walucie obcej niedługo będę zmuszony sfinalizować transakcję dotyczącą zakupu maszyn, jest ona realizowana w euro, więc muszę wybrać jakieś bezpieczne i tanie źródło tej waluty, gdyż wszystkie przychody generuję w złotych, jeśli znacie jakieś dobre rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc

moim zdaniem najbardziej bezpieczna byłaby bezgotówkowa transakcja wymiany złoty na euro w banku kontrahenta, a następnie realizacja przelewu już w walucie obcej, jednak w moim przypadku kurs sprzedaży na dzień dzisiejszy przekracza kurs NBP o 11 groszy i cała transakcja generuje kilka tysięcy złotych dodatkowego kosztu; fajnym rozwiązaniem wydaje mi się skorzystanie z "internetowego kantoru" np tego: https://internetowykantor.pl/o-nas/ oni mają konta prawie w każdym banku, przelewa im się środki w złotych a oni realizują już przelew w walucie obcej w danym banku, jedynym mankamentem jest tutaj bezpieczeństwo transakcji; podobnie niebezpiecznym przedsięwzięciem jest realizacja transakcji gotówkowej (czyli zakup euro) i wpłata w banku (prawdopodobnie wiążąca się z prowizją), bardzo proszę o wskazówki praktyków i ewentualne komentarze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
transakcja w walucie obcej Dzisiaj, 00:17
  •  

#2 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:29

transakcja w walucie obcej wybierz pieniądze i wymień w kantorze, jeśli jest do kilkaset tysiecy dla bezpieczeństwa wynajmij ochrone
ja nigdy bym nie podjął takiego ryzyka aby zamówić maszyne w euro i przeliczamy cene za jakiś czas przy odbiorze...przecież za tydzień euro może kosztować 5 zł a za dwa 6zł wiem ze może być równiez odwrotnie ale to zabawa dla odważnych

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 luty 2012 - 23:03

transakcja w walucie obcej kantor wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, ale właśnie sobie pomyślałem, aby dokonać tej transakcji już w banku - nie muszę martwić się o ochronę i o przeliczanie środków, natomiast odnośnie do euro to znakomita większość moich kosztów i przychodów jest zależna od kursu euro złoty (ceny nawozów, paliw, dopłaty, ceny zbóż) także ryzyko walutowa jest nieodzownym elementem działalności rolniczej, oczywiście można się przed nim zabezpieczyć ale to również generuje koszty, ja kupię maszyny i podpisze kontrakty na rzepak i pszenicę w tym samym czasie, poza tym niedoszacowanie złotego napawa mnie odrobiną optymizmu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 16 luty 2012 - 23:53

transakcja w walucie obcej Jedno jest pewne czego byś nie zrobił i tak będzesz żałował z moich obserwacji otoczenia wnioskuję iż wszystkie kombinacje z obcą walutą na dobre nikomu nie wyszły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 17 luty 2012 - 10:29

transakcja w walucie obcej dziękuję za bardzo rzeczową wypowiedź, wpłata gotówkowa w PKO BP wiąże się z kosztem 1%, dowiem się jeszcze czy kantor może mi zorganizować przelew

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 17 luty 2012 - 18:21

transakcja w walucie obcej Albo tanio i ryzyko - wymiana w kantorze, lub drogo i bezpiecznie - wymiana w banku i automatyczny przelew.

Tanio i bezpiecznie, te dwa argumenty nie spotykają się, coś kosztem "czegoś".

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 23:35

transakcja w walucie obcej dokonałem w końcu zakupu euro w kantorze, ale internetowym (internetowykantor.pl) niestety mają jeszcze niedociągnięcia w systemie, ale zasadniczo transakcja jest bardzo bezpieczna i bezgotówkowo oraz bezkosztowa (tzn jedynym kosztem jest spread na euro wynosi ok 3 groszy), dodatkowe korzyści z transakcji bezgotówkowej można osiągnąć dzięki różnicą kursowym (zwrot w ramach pomocy z ARiMR dla większości działań odbywa się w oparciu o średni kurs sprzedaży NBP z dnia realizacji płatności, który jest zazwyczaj znacznie wyższy niż ten po którym można dokonać wymiany, kolejna korzyść może wiązać się z podatkiem VAT, który jest obliczany wg kursu średniego NBP, bodajże z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury, w moim przypadku na VAT akurat straciłem, ale tylko 4zł)

dla ostrzeżenia proponuję omijać szerokim łukiem dział bankowości detalicznej w Citi Handlowym (nie wiem jak jest w korporacyjnym), miałem poważne problemy ze złożeniem dyspozycji przelewu i jeszcze większe z otrzymaniem potwierdzenia realizacji przelewu w euro, oczywiście cała transakcja wygenerowała mnóstwo niepotrzebnych kosztów, opóźnień oraz przede wszystkim nerwów, jeszcze nie wyprostowałem żadnych niejasności ze względu na utrudnioną komunikację przerzucanie odpowiedzialności oraz bezużyteczny system bankowości internetowej

Edytowany przez kissmy..., 15 marzec 2012 - 21:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share JuliaMroczek

JuliaMroczek

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 13:14

transakcja w walucie obcej

Ja aktualnie szukam dobrego kantoru internetowego. Czy możęcie mi polecić jakąs sprawdzoną firmę ?