Skocz do zawartości

Zdjęcie

oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:46

oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego w moim belarusie pompa od układu kierowniczego bierze olej z hydrauliki traktora mam tam olej hydrauliczny hl-46 a jak wiadomo jak puści uszczelniacz na pompie ten olej pójdzie do silnika nie myślał ktoś o założeniu odzielnego zbiorniczka tak jak to jest w belarusie xxx.3

jakiś zbiorniczek koło 10 litrów z dołu zasilanie do pompy z góry powrót z orbitrola przez filtr i chyba tyle filozofi a zbiornik zalany olejem taki samym jak jest w silniku

i znikł by problem ze olej hydrauliczny dostanie się do silnika

co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego Dzisiaj, 21:48
  •  

#2 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 16 luty 2012 - 21:55

oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego Nom oddzielny zbiorniczek na olej do układu kierowniczego dobra rzecz,bo mam w nim olej silnikowy jakby puscił symeryng na pompie(mtz 952.3)i nic się nie stanie z silnikiem

#3 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 16 luty 2012 - 22:12

oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego a ja mam w zbiorniku hydrauliki taki sam olej jak w silniku i wszystko działa bez osobnego zbiorniczka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:12

oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego osobiście myślałem nad zbiornikiem takim od centralnego (zbiorniczek wyrównawczy) 10L i zamontować go z lewej strony jak się wsiada na ramie tak samo jak zbiornik od powietrza tylko z drugiej strony a reszta to tylko zaślepić zasilanie od głównego zbiornika zrobić z nowego zasilanie do pompy i powrót z orbitrola dać do tego nowego zbiornika przez jakiś filtr oczywiście i chyba tyle by było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 luty 2012 - 08:15

oddzielny zbiornik ukł. kierowniczego Większość ciągników pompe wspomagania ma napędzaną od rozrządu i w żadnym nie ma oleju silnikowego a zagrożenie że wleci do silnika jest. To jedno. A druga sprawa to nawet jeśli sie dostanie do miski i tak nic nie będzie silnikowi. Jedno i drugie to olej. Do miski wchodzi ok 15 litrów silnikowego. Ile musi się wlać hydraulicznego żeby znacząco zmienić jego właściwości.... 5, 10 litrów? taki ubytek zauważysz w zbiorniku a i przyrost spokojnie w silniku. W zupełnosci wystarczy kontrolować poziom płynów. Nie bez powodu jest to zalecane przed każdym uruchomieniem silnika.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź