Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w nowoczesnym PGRze

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 20 luty 2012 - 20:04

Praca w nowoczesnym PGRze Jest błędne koło. Każdy chce doświadczonego pracownika, a nikt nie chce dać doświadczenia. Bo gdzie masz zdobyć te doświadczenie jak nigdzie nie chcą cię zatrudnić bo nie masz doświadczenia? Druga sprawa to praktyki. Wezmą Cię z łaski, ale idź sobie posiedzieć żebyś czasem nie przeszkadzał. A później pretensje do szkół i uczelni, że absolwenci nic nie umieją. Moim zdaniem szkoła jest od teorii, a praca, praktyki od zdobycia wiedzy praktycznej. Ale niestety Polska to kraj absurdu.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w nowoczesnym PGRze Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 21 luty 2012 - 03:14

Praca w nowoczesnym PGRze

.....

Edytowany przez roltech, 09 styczeń 2016 - 22:54.

#23 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 21 luty 2012 - 09:01

Praca w nowoczesnym PGRze Roltech masz rację z tym olewaniem praktyk, jest to typowe z obu stron i praktykanta i pracodawcy. Fajnie jak oboje chcą tego samego razem hehe praktykant dobrej praktyki a pracodawca dobrego praktykanta. Jak ja byłem na praktykach w dużym, prywatnym gospodarstwie też na początku byłem zawiedziony, że nie dają mi John Deerem pojeździć :( Ale po pewnym czasie pomyślałem, że przecież mnie nie znają i nie dadzą mi od razu sprzętu za kilkaset tysięcy złotych. Woziłem kilka tygodni słomę Zetorem 7245 i tyle. Kiedyś zostałem po godzinach jak orali pod rzepak, pojeździłem ze Zdzichem JD 7830 spytał czy umiem jeździć powiedziałem, że tak i mi dał i sobie orałem. Później orałem sam, przyjechał szef zobaczył, że jeżdżę sam i spytał się Zdzicha jak mi idzie, Zdzich powiedział, że dobrze na co szef: to niech orze. Tym sposobem sobie poorałem ze 40 ha. Mało, ale jak na chłopaka z miasta to i tak fajnie ;)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 luty 2012 - 09:30

Praca w nowoczesnym PGRze Kto chce pracować to będzie pracował, no ale trzeba się przyzwyczaić do tego ze to nie praca w biurze i często w sezonie trzeba pracować prawie dobowo i bez wolnych weekendów.

#25 Share Zielony94

Zielony94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, keyboard, psychologia

Napisany 21 luty 2012 - 19:46

Praca w nowoczesnym PGRze Bardzo mi pomagacie. Widzę, że rzeczywistość jest inna niż sobie wyobrażałem. Zaciekawiła mnie ta telemetria. Czy to jest mocno skomplikowane? Chyba trzeba się znać na geodezji, matmie i elektryce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 luty 2012 - 21:24

Praca w nowoczesnym PGRze A jak jest z pracą w Kombinacie Rolnym Kietrz. Słyszałem że jest to jeszcze państwowe gospodarstwo i pytam z ciekawości jak tam praca wygląda. Jest ktoś z okolicy? Pozdrawiam :)