Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć?

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 17 luty 2012 - 17:32

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Koledzy jak myślicie jak teraz się bardziej opłaca : hodować trzodę w cyklu zamkniętym czy może wstawić same lochy i sprzedawać prosięta lub warchlaki ?
Powtarzam pytanie .Prosze o odpowiedz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Dzisiaj, 23:42
  •  

#22 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:32

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Moim zdaniem @barti bardziej sie opłaca cykl zamkniety z tego wzgledu ze nie jestes uzalezniony od ceny prosiat a ich sprzedasz tez jest nie za wesoła ale jesli bedziesz miał swoich odbiorców to bardziej jednak sie opłca chodowac maciory i sprzedawac prosienta ale jesli nie bedziesz miał swoich odbiorców to jedz na rynek o 4 rano na mrozie -20 i pros ludzi zeby ci kupili i co wtedy zrobisz moim zdaniem wstaw sobie około 30 loch i odchowuj sobie od nich prosieta i pozniej je tucz i sprzedawaj tak bardziej znajdziesz kupca na tucznika niz na prosieta chociaz i tez sie znajda ale przy wiekszej obsadzie bedziesz i mógł wynegocjowac bardziej atrakcyjna cene niz przy 10 tucznikach.Takze ja bym był za cyklem zamknietym.

#23 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 26 luty 2012 - 09:25

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? nie chcę kłamać ale mój wojek ma cos ok 15 macior i pare świnek na zamianę a reszte sprzedaje i całkiem dobrze na tym wychodzi..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Dzisiaj, 23:42
  •  

#24 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:56

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Kolego @Marcin1997 ja nic nie mówie zeby sie nie opłacało sprzedawac prosieta tylko chodzi mi o to ze jesli bedzie miał ze 200 macior to nie znajda sie kupcy którzy bede przyjezdzac po prosieta tylko trzeba bedzie jezdzic po targach i prosic ludzi zeby ci kupili wiec lepiej miec cykl zamkniety.A twoj wojek jesli za rok ma około 300 prosiat moze troche wiecej zalezy ja znam takich co za jeden targ sprzedali ponad 300 prosiat ale to trzeba dobrze z ceny spuscic i moze wtedy a twoj wojek napewno nie jezdzi po targach tylko ludzie do niego przyjezdzaja po prosieta.

Edytowany przez xabi32, 26 luty 2012 - 10:57.

#25 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 26 luty 2012 - 12:51

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? xabi32@ kto mający 200loch sprzedaje prosiaki lub warchlaki na targu, takie osoby mają już swoich stałych klientów.

#26 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 26 luty 2012 - 13:09

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Zajmuję się między innymi sprzedażą prosiąt, a na dzień dzisiejszy nie myślę wcale o tucznikach.

#27 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 26 luty 2012 - 13:39

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? mario3004@ a jakie masz stado? Ile loch?

#28 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 luty 2012 - 14:55

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Na razie ograniczone z przyczyn organizacyjnych do 20 ale w tym roku rozpoczynamy budowę chlewni to wtedy będzie więcej. Rasa PBZ

#29 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 luty 2012 - 16:14

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Krzynio257@powiedz mi jesli ktos zaczyna chodowle i co wtedy cała wies sie zjedzie zeby kupic od niego.Mam takich sasiadów ze wola jechac nawet 300 kilometrów po prosiat 50 niz kupic u mnie chociaz mam takie same lub moze i lepsze nikt z mojej wsi oprocz rodziny nikt nie kupił odemnie z tego wzgledu ze nie chca zebym sie za bardzo nie wzbogacił.I trzeba tez juz jakis czas istniec z produkcja prosiot bo jesli nikt nie bedzie wiedział o takiej produkcji to i nikt nie przyjedzie po te prosieta.Moim zdaniem pierwszy rok chodowli bedzie zmuszony stac na rynku.

#30 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:50

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? A kto powiedział, że masz sprzedawać sąsiadom? Mam stałych klientów, którzy dojeżdżają po około 20 kilometrów. Cena taka i taka bez handlowania. Jeżeli masz wyrobioną renomę to klienci sami się znajdą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:58

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Masz racje @mario3004 ale trzeba istniec na rynku prosiat bo jesli wstawi lochy i bedzie miał prosieta to nikt w przeciagu tygodnia nie kupi duzej parti prosiat z tego wzgledu ze nie bede o nim wiedziec ale tez zalezy gdzie on mieszka bo jesli tam wszyscy maja krowy lub opasy gdzie on tam mieszka to bedzie mu napewno łatwiej sprzedac ale jesli jest duze pogłowie swin to ciezko bedzie sie mu przebic do kupców musi sobie najpierw zrobic renome.

Edytowany przez xabi32, 26 luty 2012 - 19:00.

#32 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:02

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Ty nie musisz o nim wiedzieć, tylko on o tobie. A jeżeli w twojej okolicy jest duża ilość tuczarni a mało stad loch, to dodatkowy plus.

#33 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:11

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Ja tam mam dobrze bo jest małe stado loch bo w mojej okolicy nie maja rolnicy odpowiednich warunkow do chowu macior ale jest paru ze przekracza 20 loch i nawet wiecej ale oni sprzedaja prosieta nie chowaja na duze tylko tak z 10-15 tak na zabicie dla kupców.A tak to nie ma wiekszych gospodarzy.

#34 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:23

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? W mojej okolicy tylko ja zajmuję się sprzedażą prosiąt. Reszta to przeważnie cykl zamknięty.

#35 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:26

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Ile dokładnie zostawiasz na tucz?

#36 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:31

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Nic, wszystko do żyda

#37 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 27 luty 2012 - 19:56

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? A jak wy myślicie więcej pracy jest przy opasach czy przy trzodzie w cyklu zamkniętym ?

#38 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 27 luty 2012 - 21:05

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Oczywiście, że przy trzodzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 27 luty 2012 - 22:24

kupować warchlaki czy mieć swoje maciory i od nich prosięta tuczyć? Powiedziałbym raczej, że tu i tu trzeba popracować, ale wszystko zależy od odpowiedniej organizacji i warunków technicznych, dlatego jednoznacznie odpowiedzieć nie można(wbrew pozorom i temu co myślą niektórzy hodowla opasów nie polega tylko na dosypywaniu byle jakiego żarcia, ale z drugiej strony jeśli się świnek nie dopilnuje, szczególnie na porodówce to też z tego nic nie będzie)
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy