Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Wysokość ciągnika na wąskich kołach i szerokich.

czy jest jakaś różnica??

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
13 odpowiedzi na ten temat

#1 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:57

Odrazu piszę że wiem iż jest temat o wąskich kołach ale nie ma tam odzewu zbyt wielkiego także piszę tutaj. Ponieważ decyzję muszę podjąć jak najszybciej, a najlepiej to już.

A wiec posiadam w moim ciągniku koła o rozmiarze 520/70/38 i 480/70/28 o ile dobrze pamiętam w ogóle. Rzecz jest tego typu, mam możliwość kupna wąskich kół do niego o rozmiarze 270/95/48 i 270/95/36.

I teraz pytanie moje jest takie czy te koła podołają temu chodzi o udźwig bo ciągnik waży w granicach 6ton i do tego chciałem zaczepić rozsiewacz ok 1,5 tony i ciągał bym nim też opryskiwacz który już zamówiłem tylko jeszcze muszę podać wysokość zaczepu.

I w związku z tym mam kolejne pytanie. Czy ciągnik na tych wąskich kołach i tych oryginalnych będzie miał tą samą wysokość czy na wąskich będzie wyższy?? A jezeli tak to o ile?? Bo ja już z tym kompletnie zgłupiałem. Prosił bym o szybką odpowiedź bo jest to pilna sprawa.

Aaa i jeszcze jedno... jaki dyszel do opryskiwacza proponujecie?? Górny, dolny czy skrętny?? I dlaczego taka a nie inna odp??

Edytowany przez PanJoker, 15 luty 2012 - 20:59.

• 0

#2 Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:20

bedzie wyzszy o 10-12cm

Edytowany przez Daniel1987, 15 luty 2012 - 22:29.

• 0

#3 gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 16 luty 2012 - 00:44

Dokładnie kolego to przedstawia się tak;przy kołach 38 cali promień całego koła wynosi 84,66 cm
dla koła 48 cali będzie to promień 86,61 cm prosto licząc to wysokość erośnie o 1,95 cm tak że nie zawiele. Jedyny plus tej zmiany że zwezisz ślad z 52 cm do 27 cm . Dyszel proponował bym skrętny to na zawrotach bynajmiej jedzie tym samym śladem co ciągnik, i raczej dolny zawsze osłania krzyżaki wałka przyd owijaniem.
  • 0

#4 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 luty 2012 - 07:26

To różnica w wysokości będzie 2cm tylko? Czy te 10-12? Bo już nie wiem komu mam wierzyć :P Bo na mój rozum też myślałem o 10cm, ale skoro gregc330 tak mówisz to już nie wiem sam :Pale wysokość opony dochodzi bo w jednej jest 95 a w drugiej 70 to skądś ta różnica musi wynikać :) Co do dyszla to ten skrętny jest bardziej podatny na wywroty to mi się nie widzi jakoś, jeżeli była by niewielka różnica właśnie w tej wysokości wziął bym dolny, tylko muszę podać wysokość zaczepu żeby oni mogli zrobić pod tą wys dyszel tak żeby opryskiwacz był w poziomie. A te 270 nie bedą za wąskie do takich ciążarów i ciągnika? Toż to węższe jak w c330.
  • 0

#5 Cooler2010

Cooler2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • 21786412

Napisany 16 luty 2012 - 08:15

Po prawej stronie piszesz i patrzysz czy wyższa czy niższa

http://www.opony.com...amienniki-opon/
  • 0

#6 Mariusz x

Mariusz x

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1905 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:34

Naprawdę tak ciężko to policzyć? Łatwiej napisać temat na forum i znaleźć jelenia, który to zrobi zamiast samemu się męczyć. W excelu w 2 minuty napisałem formułę do obliczania wysokości...
  • 0

#7 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:05

Tak, ciężko bo przecież nie każdy musi umieć tak matematykę jak Pan Mariusz x. Gdybym wiedział jak policzyć to bym nikomu głowy nie zawracał.

Dobra to już wiemy że 10-12cm. A jeszcze takie pytanie czy to jest te wąskie koła to jest odpowiedni zamiennik dla tych oryginalnych? Bo jakoś to chyba musi się zgrywać ten przód z tyłem???
  • 0

#8 marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 16 luty 2012 - 19:37

PanJocker --> chyba odejmować i mnożyć to potrafisz co?
Poza tym naucz się że fora internetowe to nie jest najlepsze miejsce do zdobywania informacji. Jakiś dzieciak napisał od czapy 10-12cm i już w to wierzysz.
A jeśli chodzi o to czy stosunek kół przednich do tylnych będzie taki sam to: tak a przynajmniej w dopuszczalnej tolerancji.
  • 0

#9 PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:24

Czy to takie proste to nie wiem bo mi wychodziło co innego. Zresztą dzisiaj miałem możliwość zapytania przedstawiciela pewnej firmy która zajmuje się oponami rolniczymi i powiedział że sam nie wie jak to policzyć. Dopiero gdzieś tam gdzieś zadzwonił i po kilkunastu min mu oddzwonili i powiedzieli że to bodajże niecałe 11cm różnicy. Także jakaś prawda w tym jest. Co do zdobywania wiedzy na forach, to tu się zgodzę z Twoją opinią. Jednak czasami ktoś coś napisze mądrego i na temat. I spojrzy na sprawę z innej perspektywy.
  • 0

#10 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:07

Rozmiar opony i średnicę osadzenia felgi masz podane w calach. przeliczyć na cm i do tego uwzględnić procentową wysokość w stosunku do szerokości i wsio :).
  • 0
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#11 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:40

Do końca nie odda to wymiaru, bo mimo takich samych wymiarów katalogowych opony różnią się wymiarami i to sporo.

Edytowany przez zorzyk2, 16 luty 2012 - 21:42.

• 0

#12 Mariusz x

Mariusz x

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1905 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:02

Tak, ciężko bo przecież nie każdy musi umieć tak matematykę jak Pan Mariusz x. Gdybym wiedział jak policzyć to bym nikomu głowy nie zawracał.

Dobra to już wiemy że 10-12cm. A jeszcze takie pytanie czy to jest te wąskie koła to jest odpowiedni zamiennik dla tych oryginalnych? Bo jakoś to chyba musi się zgrywać ten przód z tyłem???

Pozdrów tego przedstawiciela, ciągnik na oponach 270/95R48 będzie niższy o niecałe 2 cm.
  • 0

#13 Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:47

kumpel mi mowil ze roznica zalezy od producenta i rodzaju opony, czy radialna czy diagonalna....wiec obliczenia wiele tu nie pomoga

Edytowany przez Daniel1987, 17 luty 2012 - 21:14.

• 0

Google

• Reklama google
  •  

#14 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 17 luty 2012 - 21:18

Bez tytułu.jpg

http://zapodaj.net/a...e73a19.jpg.html

Wasze sprzeczki zmotywowały mnie do poświęcenia 5 minut czasu i obliczenia za pomocą sprytnego kalkulatora faktycznej różnicy w wysokości i wstawienia wyniku.
Autor tematu zanim zadał takie pytanie, powinien ruszyć głową i zamiast pytać czy prosić o podanie różnicy znaleźć np. taki kalkulator i samemu obliczyć. Nic trudnego, ale niektórzy wolą wyręczyć się kimś innym, bo sami nie potrafią.
Jak widać na załączonym obrazku ciągnik będzie wyższy o niespełna 2 centymetry, oczywiście jak już ktoś wcześniej zauważył, jest to różnica czysto teoretyczna i w praktyce może być trochę inaczej.

Edytowany przez MichalR, 17 luty 2012 - 21:25.

• 0

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk