Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Koszt Obory

142 odpowiedzi na ten temat

#121 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 18:12

Jaki Koszt Obory no u mnie będzie chyba węższe a dluzsze bo tak akurat miejsce pozwala i mysle nad jednym rzedem fakt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Koszt Obory Dzisiaj, 19:19
  •  

#122 Share waeszrdx1

waeszrdx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 12:20

Jaki Koszt Obory może macie jakieś projekty obór uwięzionych na 40szt + młodzież ???

#123 Share Farmerka87

Farmerka87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 19:51

Jaki Koszt Obory budowa obory na 600 sztuk krów z pełna automatyka koszt 4.6milonow euro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:25

Jaki Koszt Obory Ile by kosztowała obora wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce, tak na 30 krów + hala udojowa 2x3. Kryte eurofalą, ściany z silki? W 100k się wyrobię? Liczę to do takiego stanu żeby się dało robić, więc ewentualne tynki, jakieś ocieplenia nie doliczam. Budowane nie przez firmę ale częściowo sami częściowo brygady zatrudniane.

#125 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:32

Jaki Koszt Obory Co sadzicie o położeniu płyty warstwowej na pokrycie dachu? Planuje położyć 6cm poliuretanu. Użytkowników proszę o opinie. Na allegro firma deni oferuje w niezłej cenie współpracował ktoś z nią??

#126 Share bartekmichalwaszak

bartekmichalwaszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:48

Jaki Koszt Obory Witam
Planuje w niedalekiej przyszłości postawić oborę głęboka ściółkową. Która by miała 4 kojce tak po ok.10 sztuk w jednym. Chciałbym dowiedzieć jaki koszt tej inwestycji i ile trzeba siać kukurydzy na te 40 byczków.Odpowiadającym dziękuje :)

#127 Share Claass

Claass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 15:12

Jaki Koszt Obory Witam,
Czy jest może ktoś co w ostatnich latach budował oborę na ok 80 sztuk dojnych z halą udojową na rusztach. Jestem ciekaw jaki jest orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia, co polecacie bardziej ruszta czy płytką ściółkę, bo obecnie mam ok 40 szt. na głębokiej i chcę ją przerobić na oborę dla zasuszonych i jałowizny.

#128 Share Jaaro2010

Jaaro2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i weterynaria.

Napisany 12 marzec 2014 - 16:14

Jaki Koszt Obory ma ktoś moze projekt obory wolnostanowiskowej na rusztach 120 dojnych + młodzież.
I moze ktoś ma oborę z gotowych prefabrykatów (precon) byłbym wdzieczny za opinie uzytkowników i koszty tych prefabrykatów

#129 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 13 marzec 2014 - 00:23

Jaki Koszt Obory 7 stron tematu tego,wiele innych ale konkretnych info co do kosztów budowy nie ma...Mogliby się wypowiedzieć ludzie co wybudowali obory i napisać wymiary system utrzymania i cenę mniej więcej aby dać jakiś pogląd na sprawę.

#130 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:54

Jaki Koszt Obory Na takie pytanie nikt Ci nie udzieli zadowalającej odpowiedzi. Ceny takich budynków o podobnych wymiarach mogą się bardzo różnić w zależności od konstrukcji i sposobu budowy. Dodać też trzeba instalacje i wyposażenie. Temat rzeka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 22:27

Jaki Koszt Obory Wiem że mogą się różnić.Nie zrozumiałeś mnie.Jak ktoś postawił oborę to chyba wie w jakich pieniądzach i jaką?może to napisać a ktoś inny może sobie dopasować do siebie i mieć rozeznanie.Ale nikt nie chce zdradzić nic bo po co :) Bo założenia i kosztorysy to jedno a realizacja to drugie.Ale nikt nie pomoże :)

#132 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 10:41

Jaki Koszt Obory duzo odpowiedzi nt kosztow i wymiarow, rodzaju materialu i konstrukcji znajdziesz w galerii.

#133 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 11:08

Jaki Koszt Obory @DanielFarmer

To jest też sprawa interpretacji co rozumiemy pod pojęciem "obora dla krów": Budynek dla krów? Budynek dla krów + halą udojowa + wszelkie instalacje? Czy może jeszcze dodatkowo układ do składowania gnojowicy?

#134 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 18:07

Jaki Koszt Obory Nie chcę żeby mi ktoś napisał ile kosztuje taka jaką wymyślę bo nigdy do końca nie wiadomo ,to jak wróżenie z fusów.Chodzi mi ze jak ktos budował to wie ile kosztowało,wypowiedzi praktyków trzeba typu:wybudowałem oborę na iles tam krów+przychówek ,typ wolnostanowiskowy czy uwiązowy ,na kratach czy zgarniacze,wymiary takie i takie,koszt mniej wiecej tyle i tyle.Robiłem sam czy firma,jaka konstrukcja scian dachu,Wyposażenie można pominąć typu hala czy stacja paszowa bo to zalezy od producenta i wypasu.3 zdania a były pogląd na koszty.

#135 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 18 marzec 2014 - 19:47

Jaki Koszt Obory Witam jestem młodym rolnikiem, zastanawiam się nad przebudową stodoły-obory. Zewnętrzne wymiary całego budynku to 14x5m. Wymiary zewnętrzne to 6x5m(ściany ok 43cm) klepisko 3x5m i wach 5x5m. Stodoła-obora została wybudowana w 1978 roku z pustaka szlakowego, cegły i desek. Obora i szopa(magazyn nad oborą) są murowane. Stodoła klepisko+wach mają razem 8x5m.. Hoduję pięć byków i myślałem nad rozbudową stodoły na kolejne cztery byki. Starej obory bym nie ruszał, klepisko też bym sobie zostawił(znajduję się tam śrutownik, i maszyny na zimę, chciałbym na miejscu klepiska zbudować oborę na cztery sztuki o wymiarach zewnętrznych 5x5m. Fundamenty są zalane na całości, w wchu nie ma zalanej posadzki, ułatwi to budowę kanału gnojowego. Z jakiego pustaka budować oborę? W planach jest budowa obory, zalanie stopu na niej budowa ścian na spichlerzu(na jeden pustak) i postawienie nowego dachu(stary to eternit) Nowy dach to szkielet z grubszego drzewa kilkanaście na kilkanaście cm łaty w poprzek i bezpośrednio na nie blacha. Materiały takie jak żwir, piach i drzewo z własnego lasu, orientuje się ktoś ile by wziął tartak za przetarcie moich żerdzi na kantówki, łaty i trochę desek tak aby wystarczyło do budowy? Z budową bym sobie sam poradził(ja i pomoc rodziny). Mam plany budowy z 1978 roku, wystarczy zgłoszenie przebudowy z załączonym planem budowy, fundamenty są z 1978. Z jakich materiałów zbudować ściany i jakiej grubości strop, jaki może być koszt budowy(tak orientacyjnie) i czy opłaca się na cztery sztuki?
Dzięki wszystkim za pomoc i życzę miłego wieczoru ;)

Edytowany przez stg, 18 marzec 2014 - 19:49.

#136 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 20:10

Jaki Koszt Obory @DanielFarmer
Może Ci to pomoże. Koszt samej obory bez instalacji i wyposażenia za 1m2 500-600zł (hala tunelowa lub namiotowa), 700-800zł (konstrukcja drewniana) 900-1000 zł (konstrukcja stalowa). Beton na całości. Powierzchnia 1000m2

Edytowany przez eco-e, 20 marzec 2014 - 20:11.

#137 Share bizon1998

bizon1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:25

Jaki Koszt Obory Witam. Mam oborę typu obora ze stodołą wygląda ona mniej więcej tak http://abload.de/ima...=oboratva8i.png jest ona na 14 krów. Chcę postawić dobudówkę z tyłu żeby tak to wyglądało http://abload.de/ima...=obora0xoa1.png . Chcę założyć używaną dojarkę przewodową na 4 aparaty, używany schładzalnik do mleka i nowe wyciągi do obornika. Ile może kosztować taka zabawa?

#138 Share przemek308

przemek308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:49

Jaki Koszt Obory nie mam pojęcia ile może kosztować taka zabawa ale pomyśl może zamiast wyciągu kupno mini ładowarki do usuwania odornika na pewno bedzie szybciej

#139 Share bizon1998

bizon1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:59

Jaki Koszt Obory Wolę wyciąg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share dawid013

dawid013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:22

Jaki Koszt Obory

Wolę wyciąg.

Bierz hydrauliczny- jest praktycznie bezobsługowy i obornik zajmuje mniej miejsca za sprawą prasowania .