Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Koszt Obory

142 odpowiedzi na ten temat

#81 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 09 maj 2012 - 21:56

Jaki Koszt Obory Według mnie jak stawiasz nową oborę, a starą chcesz nadal użytkować to zarówno jedna i druga powinny być zapełnione maksymalnie tak aby od samego początku przynosiły maksymalne zyski. Trzymanie na pół pustej obory i zapełnianie jej z czasem wydaje mi się bez sensu. A ten milion dodatkowego kredytu na zakup krów chyba Tobie nie zrobi różnicy wielkiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Koszt Obory Dzisiaj, 21:32
  •  

#82 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 09 maj 2012 - 22:03

Jaki Koszt Obory @rmiecz8 jeżeli chcesz się coś dowiedzieć robotach to przeczytaj te tematy: http://www.agrofoto....we-rozwiazania/ i http://www.agrofoto....otow-udojowych/, jeżeli nie zaspokoisz swego głodu wiedzy to pytaj mnie albo na forum, albo na PW. :)

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#83 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2012 - 22:20

Jaki Koszt Obory Obory zapełnię w ciągu dwóch lat, bo chce jak najmniej kupować. Nie Chodzi tu o kasę ale o poziom genetyczny bo nikt mi super krów nie sprzeda. O robotach wiem dużo. Interesują mnie jeszcze ceny wygrodzeń i oświetlenia ale to już nie jest pilne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 09 maj 2012 - 22:42

Jaki Koszt Obory @rmiecz8, cen wygrodzeń i oświetlenia nie znam.

Edytowany przez sebekwolkasos, 09 maj 2012 - 22:43.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#85 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 09 maj 2012 - 23:33

Jaki Koszt Obory 2 roboty nie obsłużą 150 krów z 1grupy laktacyjnej (czyli średnia dojów pewnie z 3,5), a nawet tych 130 myślę, że nie obsłużą. Sebastian, ile minut u Ciebie doją się średnio krowy do 100-120 dnia laktacji?

#86 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2012 - 06:47

Jaki Koszt Obory Ja chcę aby doiły się max 4 razy i to tylko te naj, a większości wystarczy 3 razy. Żeby wyszło nie więcej jak 10 l na udój. Tyle wystarczy, chyba że dojdzie więcej takich krów jak te moje naj najlepsze to wtedy pomyślimy. A jest takie prawdopodobieństwo.

#87 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 09:52

Jaki Koszt Obory

Obory zapełnię w ciągu dwóch lat, bo chce jak najmniej kupować. Nie Chodzi tu o kasę ale o poziom genetyczny bo nikt mi super krów nie sprzeda. O robotach wiem dużo. Interesują mnie jeszcze ceny wygrodzeń i oświetlenia ale to już nie jest pilne.

czemu ci nikt krów nie sprzeda?
KPK Kumurun Team

#88 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2012 - 13:40

Jaki Koszt Obory Sprzeda ale za drogą cenę. Wolę już kupić zarodki z semexu i mieć pewną genetyke i naprawdę dobrą i wyjdzie taniej bo zarodek kosztuje 5-6tys.

#89 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 15:23

Jaki Koszt Obory to jaką wydajność mają twoje krowy średnio?
KPK Kumurun Team

#90 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 maj 2012 - 16:10

Jaki Koszt Obory 10500 na 305 dni, ale jak każdy nie chcę stać w miejscu i chcę powiększać wydajność z roku na rok. Gdybym kupował krowy za cenę 6-7tys. to ciężko by było się rozwijać, bo taka krowa 10 tys. może da ale więcej to rzadkie przypadki, więc na pewno zaniżyła by mi średnią. Z zarodka za podobną cenę może dać 15000 a nawet jakby był byczek to i tak Shiuz odkupi więc pieniądze się nie zmarnują. Można natrafić na siostrę lub matkę dobrego buhaja np. mam u siebie półsiostrę buhaja seaver od tej samej matki tylko że po buckeye. Zachęcam wszystkich do zakupu zarodków bo można dzięki temu zmienić stado ze słabego na bardzo dobre.
Ile kosztuje lely discovery i juno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:11

Jaki Koszt Obory @rmiecz napisz do użytkownika @Lely, on już Ci z chęcią cenę poda :) Mam jeszcze pytanie: w ile czasu Twoje stado ze słabszego "zmieniło" się na bardzo dobre, przy stosowaniu sztucznego unasieniania na efekty czekałbyś dłużej?

#92 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2012 - 07:59

Jaki Koszt Obory Ja mam stado bardzo dobre odkąd pamiętam, bo kiedyś rodzice też hodowali bydło mleczne. Gdy 12 lat temu przepisali na mnie to zacząłem intensywniej poprawiać genetyke choć i wtedy nie była zła. Od 4 lat zacząłem wspolprace ze shiuz i powstało u mnie jądro genetyczne. Gdy powchodziły krowy z zarodków średnia wzrosła o tysiąc i dalej rośnie. Trochę nie na temat ale bydło też wchodzi w koszty obory i jak sobie je poprawić.

#93 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 11 maj 2012 - 20:57

Jaki Koszt Obory @rmiecz8 dzięki za informacje, u mnie też działamy w kierunku polepszenia stada, mimo że już teraz jest przyzwoite, ale trzeba się rozwijać, zwiększać wydajność i obniżać koszt wyprodukowania 1 litra mleka, szczególnie teraz gdy cena spada. Masz już pomysł na oborę, wiesz jaki ma mieć układ, wyposażenie i konstrukcje. Czy tylko na razie zbierasz oferty i prospekty. :)

#94 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 maj 2012 - 07:16

Jaki Koszt Obory Całe wyposażenie ma być z Lely, układ i konstrukcje będą raczej takie jak w starej oborze (konstrukcja z rolstalu), ale może się jeszcze coś zmienić.

#95 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 12 maj 2012 - 22:03

Jaki Koszt Obory @rmiecz8 została Ci najważniejsza kwestia, czyli pieniądze. Szykuje Ci się spora inwestycja, warta kilka milionów złotych. Budową pewnie zajmie się firma, która buduje obory pod klucz? Życzę Ci powodzenia w tej budowie. :)

#96 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 maj 2012 - 22:21

Jaki Koszt Obory Dzięki. Budową najprawdopodobniej zajmie się firma Mroczkowski z Łomży.

#97 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 maj 2012 - 14:44

Jaki Koszt Obory a mozesz podac jakies namiary na ta firme?? My tez przymierzamy sie powoli do budowy nowego obiektu :D

Nie cytujemy poprzedniego posta - razor275

#98 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2012 - 16:15

Jaki Koszt Obory Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Centrum Budownictwa Dociepleń MROCZKOWSKI Krzysztof Mroczkowski
ul. Poznańska 37
18-400 Łomża
woj. Podlaskie
Tel. 86 216 03 31

Edytowany przez lukaczmarek, 15 maj 2012 - 17:54.

#99 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 maj 2012 - 20:44

Jaki Koszt Obory dziekuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share focus1

focus1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 maj 2012 - 15:55

Jaki Koszt Obory Witam, chciał bym się dowiedzieć orientacyjnie ile by kosztowała budowa takiej obory:
http://www.agrobudow...56,produkt.html
z taka poprawką, że chciał bym ją wydłużyć, aby zmieściło sie 80szt.
Na materiałach się zbytnio nie znam, co byście doradzili? Najlepiej żeby wyszło dobrze i tanio. :)