Polecane posty

GRGOJ    19

z tak wydajnymi krowami jak u Ciebie i dwoma robotami to obsłużysz max stado 130krów., zwłaszcza jak chcesz podzielić stado i do robotów posłać tylko te z 1grupy, to wtedy jeszcze mniej roboty wydoją. Poza tym będzie wielki syf, jak będziesz je z powrotem uczył dojenia na hali. No i organizacyjnie i kosztowo: 2 serwisy- i do hali i do robotów, ludzi i tak zatrudniać musisz do dojenia, itd. Już lepiej zostań przy karuzeli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

to jak już chcesz szaleć to ja mam dla ciebie idealne rozwiązanie. Karuzela z robotami. dla ciebie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ta obora ma być na 150 żeby było trochę luzu. Będę trzymał tam około 130. Ciężko będzie powiększać starą a w nowej musi być nowa hala (najlepiej karuzela), więc wolę dwa roboty aby tym najwydajnieszym było jak najlepiej i dawały jeszcze więcej. W taki sposób będę mógł selekcjonować krowy do robota i żadna się nie zmarnuje bo jak się nie nada to wydoje na hali. Wydaje mi się to dobre rozwiązanie bo na dwie hale to trzeba jeszcze 4 ludzi zatrudniać a serwis i tak być musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19
Napisano (edytowany)

no jak dla mnie to naprawdę bez sensu- kupować roboty bez tak naprawdę żadnych korzyści z kupowania ich. To już lepiej kup 6 sztuk, choćby i używek A3 albo A3next z Danii czy Holandii, ew. DeLaval jak wolisz. Wtedy wydoisz te 300krów, a potrzebna będzie do tego jedna osoba a nie 4 czy 5.

http://www.milcotec.com/

http://www.traktorpool.pl/pl/details/robot-udojowy/Lely-Astronaut-Melkroboter/1484992/

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Właśnie to polega na tym że nie chcę wszystkich krów doić robotami. Nie sprzedam karuzeli bo mam ją 3 lata i dużo bym stracił, jeśli nawet to wogóle bez robotów ale nie da się z jedną halą, bo będą dwie obory a drugiej nie kupię, bo bez sensu. Do używanego sprzętu nie mam zaufania, bo nigdy nic używanego nie kupowałem. Ogólnie bardziej mi zależy na A4. Znam pewną osobę która ma podobnie jak ja chcę zrobić. W jednej oborze hala, a w drugiej roboty i bardzo to chwali. W 3 mln chyba się wyrobię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak stawiasz nową oborę, a starą chcesz nadal użytkować to zarówno jedna i druga powinny być zapełnione maksymalnie tak aby od samego początku przynosiły maksymalne zyski. Trzymanie na pół pustej obory i zapełnianie jej z czasem wydaje mi się bez sensu. A ten milion dodatkowego kredytu na zakup krów chyba Tobie nie zrobi różnicy wielkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rmiecz8 jeżeli chcesz się coś dowiedzieć robotach to przeczytaj te tematy: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/42471-roboty-udojowe-ciekawe-rozwiazania/ i http://www.agrofoto.pl/forum/topic/19156-ceny-robotow-udojowych/, jeżeli nie zaspokoisz swego głodu wiedzy to pytaj mnie albo na forum, albo na PW. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Obory zapełnię w ciągu dwóch lat, bo chce jak najmniej kupować. Nie Chodzi tu o kasę ale o poziom genetyczny bo nikt mi super krów nie sprzeda. O robotach wiem dużo. Interesują mnie jeszcze ceny wygrodzeń i oświetlenia ale to już nie jest pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@rmiecz8, cen wygrodzeń i oświetlenia nie znam.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

2 roboty nie obsłużą 150 krów z 1grupy laktacyjnej (czyli średnia dojów pewnie z 3,5), a nawet tych 130 myślę, że nie obsłużą. Sebastian, ile minut u Ciebie doją się średnio krowy do 100-120 dnia laktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja chcę aby doiły się max 4 razy i to tylko te naj, a większości wystarczy 3 razy. Żeby wyszło nie więcej jak 10 l na udój. Tyle wystarczy, chyba że dojdzie więcej takich krów jak te moje naj najlepsze to wtedy pomyślimy. A jest takie prawdopodobieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

Obory zapełnię w ciągu dwóch lat, bo chce jak najmniej kupować. Nie Chodzi tu o kasę ale o poziom genetyczny bo nikt mi super krów nie sprzeda. O robotach wiem dużo. Interesują mnie jeszcze ceny wygrodzeń i oświetlenia ale to już nie jest pilne.

 

 

czemu ci nikt krów nie sprzeda?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Sprzeda ale za drogą cenę. Wolę już kupić zarodki z semexu i mieć pewną genetyke i naprawdę dobrą i wyjdzie taniej bo zarodek kosztuje 5-6tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

10500 na 305 dni, ale jak każdy nie chcę stać w miejscu i chcę powiększać wydajność z roku na rok. Gdybym kupował krowy za cenę 6-7tys. to ciężko by było się rozwijać, bo taka krowa 10 tys. może da ale więcej to rzadkie przypadki, więc na pewno zaniżyła by mi średnią. Z zarodka za podobną cenę może dać 15000 a nawet jakby był byczek to i tak Shiuz odkupi więc pieniądze się nie zmarnują. Można natrafić na siostrę lub matkę dobrego buhaja np. mam u siebie półsiostrę buhaja seaver od tej samej matki tylko że po buckeye. Zachęcam wszystkich do zakupu zarodków bo można dzięki temu zmienić stado ze słabego na bardzo dobre.

Ile kosztuje lely discovery i juno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rmiecz napisz do użytkownika @Lely, on już Ci z chęcią cenę poda :) Mam jeszcze pytanie: w ile czasu Twoje stado ze słabszego "zmieniło" się na bardzo dobre, przy stosowaniu sztucznego unasieniania na efekty czekałbyś dłużej?


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja mam stado bardzo dobre odkąd pamiętam, bo kiedyś rodzice też hodowali bydło mleczne. Gdy 12 lat temu przepisali na mnie to zacząłem intensywniej poprawiać genetyke choć i wtedy nie była zła. Od 4 lat zacząłem wspolprace ze shiuz i powstało u mnie jądro genetyczne. Gdy powchodziły krowy z zarodków średnia wzrosła o tysiąc i dalej rośnie. Trochę nie na temat ale bydło też wchodzi w koszty obory i jak sobie je poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rmiecz8 dzięki za informacje, u mnie też działamy w kierunku polepszenia stada, mimo że już teraz jest przyzwoite, ale trzeba się rozwijać, zwiększać wydajność i obniżać koszt wyprodukowania 1 litra mleka, szczególnie teraz gdy cena spada. Masz już pomysł na oborę, wiesz jaki ma mieć układ, wyposażenie i konstrukcje. Czy tylko na razie zbierasz oferty i prospekty. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Całe wyposażenie ma być z Lely, układ i konstrukcje będą raczej takie jak w starej oborze (konstrukcja z rolstalu), ale może się jeszcze coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rmiecz8 została Ci najważniejsza kwestia, czyli pieniądze. Szykuje Ci się spora inwestycja, warta kilka milionów złotych. Budową pewnie zajmie się firma, która buduje obory pod klucz? Życzę Ci powodzenia w tej budowie. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Dzięki. Budową najprawdopodobniej zajmie się firma Mroczkowski z Łomży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

a mozesz podac jakies namiary na ta firme?? My tez przymierzamy sie powoli do budowy nowego obiektu :D

 

Nie cytujemy poprzedniego posta - razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Centrum Budownictwa Dociepleń MROCZKOWSKI Krzysztof Mroczkowski

ul. Poznańska 37

18-400 Łomża

woj. Podlaskie

Tel. 86 216 03 31

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus1    0

Witam, chciał bym się dowiedzieć orientacyjnie ile by kosztowała budowa takiej obory:

http://www.agrobudow...56,produkt.html

z taka poprawką, że chciał bym ją wydłużyć, aby zmieściło sie 80szt.

Na materiałach się zbytnio nie znam, co byście doradzili? Najlepiej żeby wyszło dobrze i tanio. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Przez marcin6011
      Witam, 3 letnia krowa, na przełomie lutego/marca ma się cielic. Od kilku dni jest osowiała, leci jej delikatnie ślina z pyska, przemieniajaca się trochę w pianę, odstaje od stada, nie podchodzi do siana, ma mały apetyt, gówno delikatnie rzadsze niż normalne ale to nie biegunka, delikatnie pochylona głowa, nie ma ochoty chodzić. Temperatura 39.2, wydaje mi się że do tego dziwnie zgrzyt zębami i jakby ciągle sciskala szczękę, jakby z bólu może. Krowy mam luzem w ogrodzeniu z ciągłym wybiegiem na pastwisko. Weterynarz rozkłada ręce, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj witaminy kroplowke z glukozy. Martwie się bo podobne objawy wykonczyly mi krowę dwa miesiące temu, wtedy krowę złapalo coś podobnego przed wcieleniem dwa tyg, a po ociepleniu półtora tygodnia krowę sparalizowalo od tylu. POMOCY, MOŻE KTOS Coś poradzi.
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj