Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekskw    43

2 mln, seriously ?! 12 tys/szt. można się lekko zmieścić.

 

Really seriously...!

 

Taki budynek stawia sie na kilkadziesiat lat (20-30).Jezeli chcesz to zrobic z jajem i profesjonalnie:ruszta,robot,swietliki,kurtyny,plyta obornikowa,zbiornik,woz paszowy to sa to jak najbardziej realne szacunki.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o robocie ale.... A znacie cenę robotów?

 

A i mówicie, że ruszta są lepsze od głębokiej ściółki? A ma ktoś z was jedno lub drugie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

1. do robota jest określona liczba krów 60-70. Czyli już 80 nie będziesz tam trzymał, chyba że wcześnie będziesz je zasuszał :)

2. co do wyboru głęboka ściółka/płytka/ruszta. Weź kartkę, policz ile masz ha, ile zostanie Ci pola na zboża po odjęciu TUZ i kukurydzy i jeszcze ewentualnie jakiegoś płodozmianu. Wtedy będziesz wiedział czy możesz sobie pozwolić na głęboką ściółkę, czy musisz stawiać ruszta.

3. co do ceny- są strony np. traktorpool.com milcotec.com (używane roboty z Danii) allegro.pl itd. Wejdziesz na te strony, spiszesz czego Ci potrzeba, ile betonu, ile stali/drewna na dach, jakie wyposażenie i ile ono kosztuje, okna, bramy, lampy, kable, poidła i rurki, wygrodzenia, płytki na stół paszowy. Potem to zsumujesz na kartce, podzielisz przez liczbę krów, potem zadzwonisz do banku, może Ci się uda załapać na kredyt preferencyjny, jeśli Cię tam polubią i będziesz wszystko wiedział.

4. w galerii możesz popatrzeć w dziale budynki inwentarskie na różne obory, jakie kto budował. 80% decyzji zależy od pkt. 2.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym wolał głęboką ściółkę no ale właśnie.... punkt 2. A co do używanego robota to jakoś nie jestem przekonany bo wiadomo jak to jest z używanymi maszynami, najczęściej mają ukryte wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Od tego jest serwis ale to już inny temat. jak chcesz dowiedzieć się więcej to poszukaj na forum info o robotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje mniej więcej budowa obory wolnostanowiskowej dla ok. 100szt. bydła mięsnego, wliczając do tego kosztu roboty. Przy cenie podajcie jakie by miała wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ja utrzymuje bydło na cementowej podłodze że zgarniaczami bez ściółki i wydaje mi się że jest to super rozwiązanie, bo nie używam słomy, krowy na betonie czują się pewniej niż na rusztach i mam mniej roboty bo mam tylko gnojowice. Koszt takiej obory na 130 dojnych to niecałe 2 mln(zależy od hali udojowej i od jej wyposażenia).

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy dla mięsnych będzie taniej ponieważ nie trzeba kupować dojarek itp. A jakbyś kupował bez hali udojowej to ile byś płacił?

 

2mln to płaciłeś za sam budynek czy budynek z bydłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

2mln to płaciłeś za sam budynek czy budynek z bydłem?

 

Hehe marzyciel :D

 

rmiecz8 a co masz na stanowiskach? maty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam oborę wolnostanowiskową z halą udojową typu karuzela. Chciałem roboty ale jeszcze wtedy w Polsce nie było. Z kulewizną praktycznie nie mam większego problemu, co niestety na rusztach często występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Raz na jakiś czas posypuję legowiska trocinami lub słomą w postaci sieczki, ale przeważnie są tylko puste maty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A możesz wstawić zdjęcia mat? Może napiszesz kilka słów o karuzeli, cena wydajność liczba stanowisk itp ;)


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Na karuzeli mam 24 stanowiska i swoje stado doję w niecałą godzinę. Koszt takiej karuzeli to ponad 900 tys. złotych. Zainwestowałem i mam nadzieję że się zwróci. Pan Banach z Kalinowa ma podobną tylko chyba większą i z lepszym wyposażeniem.

Te maty co ja mam to są rozwijane na legowiska (jedna mata). Zdjęcia prześlę jak nie zapomnę zrobić, ale się postaram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rmiecz8 mówisz, że koszty obory na 130 krów to niecałe 2 mln ale łącznie z halą udojową? No i wydaje mi się, że to rozwiązanie co Ty masz czyli karuzela jest droższa niż zwykła dajmy na to "rybia oś"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ale z tańszą halą. Moja kosztowała około 2.5mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

szkoda, że nie doczekałeś robotów, bo chyba wyszłoby Ci tak samo kosztowo, a roboty mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Z jednej strony żałuję a z drugiej to musiałbym selekcjonować stado i pozbyć się tych sztuk, które mają nierówne wymię lub nisko położone, a krowa która dała mi 100tys. takie właśnie ma i nie chciałbym się jej pozbywać. A przecież i tak doją moi pracownicy i ja do tego mało się odzywam, więc czasu na dojenie nie tracę i mogę się spokojnie wyspać. Kosztowo wyszłoby około 300tys. drożej, bo musiałbym montować 2 roboty i jeśli nawet to tylko Lely Astronaut A4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A masz poczekalnie? Krowy są ustawione jak w rybiej ości czy bok w bok? Jakiej firmy karuzela?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Karuzela firmy GEA (westfaliasurge), krowy ustawione bok w bok i zrobiłem bez poczekalni. Nie trzeba krów podganiać, bo same przychodzą (ewentualnie pojedyncze sztuki) a moim zdaniem krowy nie zbyt dobrze czują się w poczekalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Nareszcie ktoś popiera moje zdanie, też uważam że poczekalnia to nie konieczność. Zgadniasz krowy miedzy legowiska a potem schodzą przy stole paszowym? Bardzo Ciekaw jestem jak masz to rozwiązane.... Jeśli możesz wstaw jakieś fotki :) Obora 6 rzędowa? Masz podział na grupy żywieniowe? Jeśli tak to jak to zorganizowałeś?

Edytowano przez elemer

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam podział na grupy żywieniowe. Krowy słabsze znajdują się po drugiej stronie korytarza paszowego i podczas gdy te ze strony hali są dojone to te przegania się na ich stronę. Mam trzy korytarze gnojowe: jeden tam co te krowy słabsze, a dwa pozostałe tam co te lepsze (jeden przy stole paszowym, a drugi między legowiskami) i tak właśnie przeganiam je do dojenia. Postaram się narysować i przesłać ci ten projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Kojarze mniej wiecej jak to zorganizowałeś. Rozumiem że masz tylko 2 grupy żywieniowe? Jaką masz wydajność mleczną? Bo z tego co wiem p. Banach doi 2h swoje stado(180sztuk) Więc Twoja ma sporo większą przepustowość albo krowy szybciej się doją..


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Pan Banach ma ponad 200 krów i o ile ja słyszałem doi w ponad 1,5h. Mam średnią wydajność 10500 l na 305 dni i doję 1h, także wydaje mi się to normalne i u mnie doją 4 osoby (jedna myje wymiona, druga zdaja pierwsze mleko, trzecia zakłada dojarki i czwarta macza strzyki w dipie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Przez marcin6011
      Witam, 3 letnia krowa, na przełomie lutego/marca ma się cielic. Od kilku dni jest osowiała, leci jej delikatnie ślina z pyska, przemieniajaca się trochę w pianę, odstaje od stada, nie podchodzi do siana, ma mały apetyt, gówno delikatnie rzadsze niż normalne ale to nie biegunka, delikatnie pochylona głowa, nie ma ochoty chodzić. Temperatura 39.2, wydaje mi się że do tego dziwnie zgrzyt zębami i jakby ciągle sciskala szczękę, jakby z bólu może. Krowy mam luzem w ogrodzeniu z ciągłym wybiegiem na pastwisko. Weterynarz rozkłada ręce, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj witaminy kroplowke z glukozy. Martwie się bo podobne objawy wykonczyly mi krowę dwa miesiące temu, wtedy krowę złapalo coś podobnego przed wcieleniem dwa tyg, a po ociepleniu półtora tygodnia krowę sparalizowalo od tylu. POMOCY, MOŻE KTOS Coś poradzi.
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj