Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Koszt Obory

142 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:28

Jaki Koszt Obory Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki Koszt Obory Dzisiaj, 00:01
  •  

#2 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 15 luty 2012 - 21:29

Jaki Koszt Obory szerokość ok 8-9 m a koszt ok 60 tys pewnie zależy czy chodzi ci tyko o materiał czy i o robociznę...

#3 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:33

Jaki Koszt Obory

szerokość ok 8-9 m a koszt ok 60 tys pewnie zależy czy chodzi ci tyko o materiał czy i o robociznę...

Chodzi mi o sam materiał. Robocizna nie gra roli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ursus5

ursus5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:51

Jaki Koszt Obory na pewno zaoszczędził byś jak byście sami stawiali nie płacili za robociznę a co do kosztów to tak 50-60 tyś to max ale wszystko zależy od ciebie

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2012 - 06:41

Jaki Koszt Obory Napewno nie zmiescisz sie w 60 tys. Na taka obore musisz miec projekt, pozwolenia itp co na dziendobry daje okolo 7 tys. Pozatym opisz wiecej czy to ma byc na ruszcie czy plytka sciolka, czym ocieplisz dach, jaka dojarka bedzie itp

Edytowany przez lukaczmarek, 16 luty 2012 - 06:42.

#6 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 luty 2012 - 08:26

Jaki Koszt Obory

Napewno nie zmiescisz sie w 60 tys. Na taka obore musisz miec projekt, pozwolenia itp co na dziendobry daje okolo 7 tys. Pozatym opisz wiecej czy to ma byc na ruszcie czy plytka sciolka, czym ocieplisz dach, jaka dojarka bedzie itp

Planuje tam Zrobić na sciułce i podłączyć sie tylko pod szambo które juz jest. Dach to blacha wata i podbitka. Dojarka juz jest tylko ją przeniosę do tej nowej obory a w starej chce chować opasy

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:23

Jaki Koszt Obory A wygarniać będziesz turem czy montujesz wyciąg?? Generalnie każdy policzy tylko materiały budowlane, dach i wygrodzenia i zaniża kwote, a tu przecież dochodzą drzwi, okna, elektryka, woda, poidła i cała eszta drobiazgów także policz sobie wszystko dokładnie i licz najmniej 100 tyś na tą inwestycje

Edytowany przez lukaczmarek, 16 luty 2012 - 09:24.

#8 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 luty 2012 - 14:15

Jaki Koszt Obory

A wygarniać będziesz turem czy montujesz wyciąg?? Generalnie każdy policzy tylko materiały budowlane, dach i wygrodzenia i zaniża kwote, a tu przecież dochodzą drzwi, okna, elektryka, woda, poidła i cała eszta drobiazgów także policz sobie wszystko dokładnie i licz najmniej 100 tyś na tą inwestycje

Nie no bez przesady znowu. Poidła elektryka i blacha na drzwi po taniości to max 5 tys. Stanowiska robię sam. z Własnego materiału który jest juz przygotowany. Wyciąg hmm może z czasem. myśle ze w 50 powienienem się zmieścic

#9 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 luty 2012 - 15:50

Jaki Koszt Obory Oj wątpię ze za 5tyś kupisz poidła rurki wynajmiesz elektryka(lepiej sam nie rób)Kable elektryczne lampy i jeszcze blacha na drzwi styropian kątowniki i zawiasy.Za 5 tyś po mojemu to nie możliwe

Edytowany przez Artur96, 16 luty 2012 - 15:52.

#10 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:54

Jaki Koszt Obory Pewnie że w tej cenie się nie zmieści ale skoro tak twierdzi to niech tak będzie. ja mowie o cenie przy zakupie wszystkich materiałów gotowych.
Wszystko zależy od rozwiązań jakie chcesz zastosować czy ma być jak najtaniej i się narobić przy obsłudze czy tak żeby było nowocześnie i ograniczenie pracy do minimum. ty wybierasz tą pierwszą opcje.

Edytowany przez lukaczmarek, 16 luty 2012 - 15:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rado81

rado81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 luty 2012 - 23:10

Jaki Koszt Obory cement 4 tys
pustaki żużlowe sciana podwojna 5 tys
żwir i piach 1.5
dach z ociepleniem +robota 25
projekt i pozwolenia 7
tani majster z twoja pomocą 4
inne koszty 7
stanowiska najlepiej samemu zrobic na zlomie material duzo tanszy efekty takie same

50 tys wystarczy .

#12 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 luty 2012 - 07:39

Jaki Koszt Obory Szkoda wogole sie wypowiadac w takich tematach. A okien to sie nie liczy? A stal na zbrojenia, rury do gnojowki odprowadzenia, wapna a material na zrobienie 4 drzwi i cala masa drobiazgow. Powodzenia w budowaniu obory za 5 tys na stanowisko

#13 Share pawlo132

pawlo132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2012 - 14:23

Jaki Koszt Obory u mnie sama elektryka kosztowala 6 tysi. najdroższe są drobiazgi ;]

#14 Share dawid111

dawid111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 20:28

Jaki Koszt Obory Witam !!
Otóż planujemy w niedalekiej przyszłosci budowe obory. Chciałbym zorientowac sie jaki bylby przyblizony koszt jej budowy. Przechodzac do meritum sprawy to miała by to być obora na okol 25 stanowisk w dwóch rzedach. Szerokosc wyniosła by około 9m. Zaciekawiła mnie technologia płyt warstwowych, lecz nie wiem czy budujac z samej płyty zadbam o odpowiednia temperature. Może z zewnatrz suporek 12cm i od zewnatrz płyta.Co tym myślicie?? W dachu oczywiscie swietlik i rowniez płyta. Chodzi mi o koszt samego budynku. Pomożecie?? pozdrawiam dawid111

#15 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 03 marzec 2012 - 21:01

Jaki Koszt Obory Tak na 100% nie mozna oszacować kosztu postawienia obory, zawsze cos wyskoczyi bedzie cos potrzebne co powieksza cąły koszt
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#16 Share johndeere23

johndeere23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:hodowla koni, trzody chlewnej

Napisany 03 marzec 2012 - 21:44

Jaki Koszt Obory

Witam !!
Otóż planujemy w niedalekiej przyszłosci budowe obory. Chciałbym zorientowac sie jaki bylby przyblizony koszt jej budowy. Przechodzac do meritum sprawy to miała by to być obora na okol 25 stanowisk w dwóch rzedach. Szerokosc wyniosła by około 9m. Zaciekawiła mnie technologia płyt warstwowych, lecz nie wiem czy budujac z samej płyty zadbam o odpowiednia temperature. Może z zewnatrz suporek 12cm i od zewnatrz płyta.Co tym myślicie?? W dachu oczywiscie swietlik i rowniez płyta. Chodzi mi o koszt samego budynku. Pomożecie?? pozdrawiam dawid111

czemu taka wąska ta obora?

#17 Share dawid111

dawid111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:29

Jaki Koszt Obory mysle ze jak bedzie 9m w środku to bedzie ok?? zapewne przy projekcie i tak podpowiedza na jaka szerokosc bedzie optymalnie A co myślicie o tych płytach warstwowych?? Bo szukałem o tym i cicho cos..
Rozumiem,że nie da sie oszacowac dokładnego kosztu:) aczkolwiek +/- chciałbym wiedziec gdyz chodzi o kredyt itd.Trzeba wszystko dokładnie przekalkulować. Mówie tu o rentownosci nowej obory i innych czynnikach. Jak myślicie 100tys starczy na materiały?? (stan surowy zamkniety)

Edytowany przez dawid111, 04 marzec 2012 - 10:33.

#18 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:32

Jaki Koszt Obory 1. nie daje się płyty warstwowej ściennej po to, żeby jeszcze ściana za nią była. Dachowej tym bardziej :)
2. 9m szerokości to bedziesz musiał taczką wozisz im żarcia, wygarniak hydrauliczny od biedy się zmiesci (zakładam ze stoją gębami do siebie)
3. jak chcesz kredyt, to bierzesz na całośc, a nie na stan surowy zamkniety.
Jeśli już masz wyposażenie ze starej obory, to i tak spokojnie budynek ci wyjdzie 100tys. plus 40-50tys. reszta wyposażenia, bramy, okna, lampy, okablowanie i jakaś wentylacja, rurki z poidłem, wygrodzenia, odprowadzenie gnojówki i gówien itd.
4. najlepiej to rzuć to w ...... i wydzierżaw komuś to pole, bo biorąc kredyt na oborę na 25 sztuk nie utrzymiesz rodziny, chyba że chcesz biedować o chelbie i wodzie przez najbliższe 15lat, na dodatek z kredytem na karku i pewnie hipoteką. Chyba, że masz perspektywę powiększenia stada tak do 50krów i więcej.

Edytowany przez GRGOJ, 04 marzec 2012 - 11:35.

#19 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:42

Jaki Koszt Obory W zależności o technologii i wyposażenia licz na gotowo 10-14 tyś na stanowisko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawid111

dawid111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 11:44

Jaki Koszt Obory Dzięki za odpowiedz.Wiadomo ze nie mam zamiaru utrzymywac sie tylko i wyłacznie z 25 krow. Lecz od czegos trzeba zaczac by móć sie rozwijac, .Jaka polecacie szerokosc?? Oczywiscie łbami do siebie 2 rzędy stanowisk.a te 150 tys kredytu w odpowiednim czasie zdolam splacic z innych srodkow niz gospodarstwo.