Polecane posty

Bartekj1994    139

Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

szerokość ok 8-9 m a koszt ok 60 tys pewnie zależy czy chodzi ci tyko o materiał czy i o robociznę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    139

szerokość ok 8-9 m a koszt ok 60 tys pewnie zależy czy chodzi ci tyko o materiał czy i o robociznę...

Chodzi mi o sam materiał. Robocizna nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5    15

na pewno zaoszczędził byś jak byście sami stawiali nie płacili za robociznę a co do kosztów to tak 50-60 tyś to max ale wszystko zależy od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Napewno nie zmiescisz sie w 60 tys. Na taka obore musisz miec projekt, pozwolenia itp co na dziendobry daje okolo 7 tys. Pozatym opisz wiecej czy to ma byc na ruszcie czy plytka sciolka, czym ocieplisz dach, jaka dojarka bedzie itp

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    139

Napewno nie zmiescisz sie w 60 tys. Na taka obore musisz miec projekt, pozwolenia itp co na dziendobry daje okolo 7 tys. Pozatym opisz wiecej czy to ma byc na ruszcie czy plytka sciolka, czym ocieplisz dach, jaka dojarka bedzie itp

Planuje tam Zrobić na sciułce i podłączyć sie tylko pod szambo które juz jest. Dach to blacha wata i podbitka. Dojarka juz jest tylko ją przeniosę do tej nowej obory a w starej chce chować opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

A wygarniać będziesz turem czy montujesz wyciąg?? Generalnie każdy policzy tylko materiały budowlane, dach i wygrodzenia i zaniża kwote, a tu przecież dochodzą drzwi, okna, elektryka, woda, poidła i cała eszta drobiazgów także policz sobie wszystko dokładnie i licz najmniej 100 tyś na tą inwestycje

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    139

A wygarniać będziesz turem czy montujesz wyciąg?? Generalnie każdy policzy tylko materiały budowlane, dach i wygrodzenia i zaniża kwote, a tu przecież dochodzą drzwi, okna, elektryka, woda, poidła i cała eszta drobiazgów także policz sobie wszystko dokładnie i licz najmniej 100 tyś na tą inwestycje

Nie no bez przesady znowu. Poidła elektryka i blacha na drzwi po taniości to max 5 tys. Stanowiska robię sam. z Własnego materiału który jest juz przygotowany. Wyciąg hmm może z czasem. myśle ze w 50 powienienem się zmieścic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Oj wątpię ze za 5tyś kupisz poidła rurki wynajmiesz elektryka(lepiej sam nie rób)Kable elektryczne lampy i jeszcze blacha na drzwi styropian kątowniki i zawiasy.Za 5 tyś po mojemu to nie możliwe

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Pewnie że w tej cenie się nie zmieści ale skoro tak twierdzi to niech tak będzie. ja mowie o cenie przy zakupie wszystkich materiałów gotowych.

Wszystko zależy od rozwiązań jakie chcesz zastosować czy ma być jak najtaniej i się narobić przy obsłudze czy tak żeby było nowocześnie i ograniczenie pracy do minimum. ty wybierasz tą pierwszą opcje.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

cement 4 tys

pustaki żużlowe sciana podwojna 5 tys

żwir i piach 1.5

dach z ociepleniem +robota 25

projekt i pozwolenia 7

tani majster z twoja pomocą 4

inne koszty 7

stanowiska najlepiej samemu zrobic na zlomie material duzo tanszy efekty takie same

 

50 tys wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Szkoda wogole sie wypowiadac w takich tematach. A okien to sie nie liczy? A stal na zbrojenia, rury do gnojowki odprowadzenia, wapna a material na zrobienie 4 drzwi i cala masa drobiazgow. Powodzenia w budowaniu obory za 5 tys na stanowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid111    0

Witam !!

Otóż planujemy w niedalekiej przyszłosci budowe obory. Chciałbym zorientowac sie jaki bylby przyblizony koszt jej budowy. Przechodzac do meritum sprawy to miała by to być obora na okol 25 stanowisk w dwóch rzedach. Szerokosc wyniosła by około 9m. Zaciekawiła mnie technologia płyt warstwowych, lecz nie wiem czy budujac z samej płyty zadbam o odpowiednia temperature. Może z zewnatrz suporek 12cm i od zewnatrz płyta.Co tym myślicie?? W dachu oczywiscie swietlik i rowniez płyta. Chodzi mi o koszt samego budynku. Pomożecie?? pozdrawiam dawid111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tak na 100% nie mozna oszacować kosztu postawienia obory, zawsze cos wyskoczyi bedzie cos potrzebne co powieksza cąły koszt


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndeere23    0

Witam !!

Otóż planujemy w niedalekiej przyszłosci budowe obory. Chciałbym zorientowac sie jaki bylby przyblizony koszt jej budowy. Przechodzac do meritum sprawy to miała by to być obora na okol 25 stanowisk w dwóch rzedach. Szerokosc wyniosła by około 9m. Zaciekawiła mnie technologia płyt warstwowych, lecz nie wiem czy budujac z samej płyty zadbam o odpowiednia temperature. Może z zewnatrz suporek 12cm i od zewnatrz płyta.Co tym myślicie?? W dachu oczywiscie swietlik i rowniez płyta. Chodzi mi o koszt samego budynku. Pomożecie?? pozdrawiam dawid111

 

czemu taka wąska ta obora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid111    0

mysle ze jak bedzie 9m w środku to bedzie ok?? zapewne przy projekcie i tak podpowiedza na jaka szerokosc bedzie optymalnie A co myślicie o tych płytach warstwowych?? Bo szukałem o tym i cicho cos..

Rozumiem,że nie da sie oszacowac dokładnego kosztu:) aczkolwiek +/- chciałbym wiedziec gdyz chodzi o kredyt itd.Trzeba wszystko dokładnie przekalkulować. Mówie tu o rentownosci nowej obory i innych czynnikach. Jak myślicie 100tys starczy na materiały?? (stan surowy zamkniety)

Edytowano przez dawid111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

1. nie daje się płyty warstwowej ściennej po to, żeby jeszcze ściana za nią była. Dachowej tym bardziej :)

2. 9m szerokości to bedziesz musiał taczką wozisz im żarcia, wygarniak hydrauliczny od biedy się zmiesci (zakładam ze stoją gębami do siebie)

3. jak chcesz kredyt, to bierzesz na całośc, a nie na stan surowy zamkniety.

Jeśli już masz wyposażenie ze starej obory, to i tak spokojnie budynek ci wyjdzie 100tys. plus 40-50tys. reszta wyposażenia, bramy, okna, lampy, okablowanie i jakaś wentylacja, rurki z poidłem, wygrodzenia, odprowadzenie gnojówki i gówien itd.

4. najlepiej to rzuć to w ...... i wydzierżaw komuś to pole, bo biorąc kredyt na oborę na 25 sztuk nie utrzymiesz rodziny, chyba że chcesz biedować o chelbie i wodzie przez najbliższe 15lat, na dodatek z kredytem na karku i pewnie hipoteką. Chyba, że masz perspektywę powiększenia stada tak do 50krów i więcej.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid111    0

Dzięki za odpowiedz.Wiadomo ze nie mam zamiaru utrzymywac sie tylko i wyłacznie z 25 krow. Lecz od czegos trzeba zaczac by móć sie rozwijac, .Jaka polecacie szerokosc?? Oczywiscie łbami do siebie 2 rzędy stanowisk.a te 150 tys kredytu w odpowiednim czasie zdolam splacic z innych srodkow niz gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

ja mam 12 metrów wypych na tura i ganek paszowy na który przywożę żarcie c 330 i sądze że ganek paszowy powiększył bym przynajmniej o 1 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam do was takie pytanie. Czy orientujecie się w kosztach budowy zupełnie nowej obory wolnostanowiskowej? Myślałem o takiej która pomieści w granicach 70-80 krów oraz opasy. I czy byście polecali ruszta czy głęboką ściółkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

2 mln, seriously ?! 12 tys/szt. można się lekko zmieścić.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Można się zmieścić nawet w 10 tyś/stanowisko a można się nie zmieścić nawet w 20 tyś/stanowisko. Zależy czy chcesz obornik na taczkach wozić czy krowy robotem doić. Jak powiesz więcej informacji to może uzyskasz odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Przez marcin6011
      Witam, 3 letnia krowa, na przełomie lutego/marca ma się cielic. Od kilku dni jest osowiała, leci jej delikatnie ślina z pyska, przemieniajaca się trochę w pianę, odstaje od stada, nie podchodzi do siana, ma mały apetyt, gówno delikatnie rzadsze niż normalne ale to nie biegunka, delikatnie pochylona głowa, nie ma ochoty chodzić. Temperatura 39.2, wydaje mi się że do tego dziwnie zgrzyt zębami i jakby ciągle sciskala szczękę, jakby z bólu może. Krowy mam luzem w ogrodzeniu z ciągłym wybiegiem na pastwisko. Weterynarz rozkłada ręce, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj witaminy kroplowke z glukozy. Martwie się bo podobne objawy wykonczyly mi krowę dwa miesiące temu, wtedy krowę złapalo coś podobnego przed wcieleniem dwa tyg, a po ociepleniu półtora tygodnia krowę sparalizowalo od tylu. POMOCY, MOŻE KTOS Coś poradzi.
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj