Zaloguj się, aby obserwować  
largo85

przeróbka dmuchawy do zboża

Polecane posty

largo85    0

witam koledzy..mam problem z przeróbką dmuchwy do zboża firmy Westfalia takiej jak w linku:

http://allegro.pl/dm...2096461240.html

tylko ze z silnikiem 4kW..sprzęt spisuje się świetnie ale zawsze był problem z rozkładaniem rur i przemieszczaniem dmuchawy pod inny magazyn..postanowilem zamiast rur zamontować wąż..oryginalne rury maja średnice 150mm..niestey gość nie miał węża takiej srednicy..najwiekszy dostępny był 110mm..kupiłem go bodajże po 60zl/mb..niestety po podłaczeniu dmuchawy okazalo sie że wąż jest za małej średnicy bo powietrze cofało sie przez kosz zasypowy..facet poszedł mi na ręke i zgodził sie na przyjecie spowrotem tego węża..znalazłem taki wąż na stronie:

http://www.kuma.pl/m...a_metal-flex-bx

teraz juz nie popełnie błędu ze średnica i mam zamiar zamowić 150mm srednicy wew..czy ktoś kupywał takie węże do dmuchawy i czy ta cena 67zl/mb netto nie jest za wysoka??prosze o rady bo nie sztuką jest wywalic pieniadze w błoto..

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A nie możesz część poprowadzić rurami a tylko część wężem żeby było taniej a lepiej ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Może wąż od beczkowozu pasowałby jakiś bo chyba maja różną średnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

nie wiem czy jest to dobry pomysł z tym wężem zamiast rur,nie będzie się mocno elektryzować????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

kolego boku27..wlaśnie sęk w tym ze chce całkiem zrezygnować z rur..są ciężkie i niewygodne w użyciu..a jeśli juz to zostanie tylko po jednej sześcio metrowej pod sufitem nad kazdym magazynem i do nich beda podłączane węże..

kolego adamo24..węże od beczkowozu są w podobnej cenie.. ogólnie nie jest to tani wąż a nie chce pchac się w koszty jeśli mozna by ich było uniknąć..myślałem też o wężu do drenacji terenu ale wydaje mi się że ma zbyt cienkie ścianki i szybko się przetrze..

 

ten wąż który jest podany w linku ma w sobie zatopiony miedziany drut który ułatwia odprowadzanie ładunków elektrostatycznych wieć nie bedzie sie nic elektryzowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Może troche nie na temat, ale mam pytanie... Czy przerabiał ktoś zwykłą dmuchawe do zboża na dmuchawe ssąco-tłoczącą? Macie jakiś patent na to? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Witam. Kolego odradzał bym Ci taką przeróbkę dmuchawy. Ponieważ posiadam bardzo podobną również z metalowymi rurami do transportu ziarna i z tego samego powodu (lepsze manewrowanie i ustawianie dmuchawy) co Ty postanowiłem wymienić je na giętkie zbrojone dosyć grubym drutem. W POM Augustów nie było problemu z otrzymaniem takiej rury 150 mm ale ze względu na cenę (140 zł mb) kupiłem tylko 2 metry i dmuchawa stoi w pobliżu zbiornika. Na początku jak podłączyliśmy było bardzo fajnie bo jak się chciało to można było dmuchawą odjechać w jedną lub drugą stronę czego nie dało się zrobić przy metalowych rurach. Ale radość nie trwała długo choć mam nie dużo zboża do załadowania do zbiornika bo tylko około 100 ton rocznie. A mianowicie po wpompowaniu jakichś 50 ton zakupiony przewód elastyczny, który według pracowników jest specjalnie wykonany do takich prac i takie też montują do swoich maszyn w POM Augustów, przy lekkim zaledwie kilku stopniowym wygięciu przewodu przetarł się pod wpływem trącego zboża i żeby dokończyć tego dnia wtłaczanie zboża musiałem uszczelinić go jakąś dętką związać sznurkami i dodatkowo uszczelnić szeroką taśmą samoprzylepną a wieczorem wspomniany przewód został zabrany i poszedł do kosza a my dalej pracujemy na oryginalnych metalowych rurach zakupionych razem z dmuchawą. A więc moim zdaniem całkowicie odradzam użycie tego typu rury. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Popieram przedmówcę. Ja używałem do przedłużenia metalowych rur plastikowych kanalizacyjnych fi 160. Również po 50-70 T przecierały się kolanka.

Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że długie odcinki elastycznych rur prawdopodobnie znacznie ograniczą wydajność dmuchawy. Dlaczego? Wnętrze rury elastycznej nie jest śliskie jak rury metalowej. Ziarna będą mocniej hamowane i zmniejszy się ich prędkośc transportu. Miałem z tym doświadczenia w pracy przy transporcie granulatu. Po zastąpieniu rur elastycznych rurami z kwasówki nastąpiło znaczne zwiększenie wydajności transportu pomomo wydłużenia długości rur.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

koledzy decyzja podjeta:)rezygnuje z weza i zostaje przy rurach..niestety gosc nie wezmie mi spowrotem tego weza 110 co u niego kupilem bo powiedzial ze jest uzywany i on go juz nie sprzeda..tak wiec zostalem na lodzie..jesli ktos bedzie taki waz potrzebowal np do szamba to moge mu sprzedac po dobrej cenie..wracajac do tematu..mam mozliwosc zalatwienia takich rur oryginalnych po cenie zlomu i sa w dobrym stanie..zrobie z nich instalacje ktora bedzie na stale zamontowana w magazynie..mam 5m weza 150 i nim bede tylko podpinal pod odpowiedni magazyn..dzieki za podpowiedzi..pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W swojej dmuchawie mam jeden element węża elastycznego -stalowego, fabryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

Witam koledzy chciałbym dowiedzieć się jakiej średnicy, grubości ścianki, rury pcv stosujecie przy dmuchawie do zboża polskiej z koźmina (ma ona chyba 180mm rury metalowe) i jaki stopień kąta kolana. Jeszcze jedno pytanie jak łączycie pcv z metalową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

wiesz ze rury pcv się elektryzują ??? nie lepiej podjechać do koźmina i kupić cenią chyba 60 zł za metr i masz wszystko tak jak powinno być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj