Skocz do zawartości

Zdjęcie

biegi problem

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz93

mariusz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:12

biegi problem Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Otóż mam pewien problem.Posiadam Zetora 7711. Ostatnio chcieliśmy odpalić z ojcem ciągnik z zaciągu(słaby aku).Nie był odpalany od listopada. Podczas próby odpalenia zgineły biegi. To znaczy biegi normalnie wchodzą ale ciągnik nie chce wcale jechać. Co może być przyczyną? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
biegi problem Dzisiaj, 07:35
  •  

#2 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:10

biegi problem Pewnie listwa od reduktora się przesunęła na neutral przy szarpnięciu. Sprawdź, czy dźwignia od reduktora (polowe - neutralny - drogowe) przesuwa się "normalnie" (z oporem i czuć przełączanie), czy też lata sobie luźno (wodzik wyrąbany).
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#3 Share mariusz93

mariusz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:23

biegi problem Dźwignia przesuwa się tak jak powinna. Żadnych luzów. Po włożeniu któregoś z biegów słychać tak jakby warczenie

#4 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:55

biegi problem Ja bym stawiał na zerwane nity na piaście tarczy sprzęgłowej.Skrzynia od stania nie powinna się zepsuć,a nity mogły być już lużne i przy rozciąganiu mogło je zerwać.Ale to tylko moja sugestia.

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:10

biegi problem słuchaj @maks nie chodzi o tę dźwignię od biegów 1-5 i R ale tą małą za nią od terenowe-szosowe czasem lubi wyskoczyć zwlaszcza jak podłoga o nią wadzi

#6 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:39

biegi problem sebe1033 - toż ja o tym pisałem ;)

A to warczenie skąd dobiega? Ja się obawiam, że bez otwieranai skrzyni będzie ciężko coś wymyślić, choć z drugiej strony nie mogę sobie przypomnieć, co w tej skrzyni mogłoby się ściąć czy zerwać, żeby skrzynia pracowała (bo mówisz ze zgrzyta, a bez sprzęgła da się wbić jedynkę bez nadmiernego zgrzytu?) ale nie jechał...
Zaciąganie to nie taki znowu wielki opór, w polu większe sa, stąd ciekawi mnie, dlaczego w polu to nie wysiadło.

#7 Share mariusz93

mariusz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:49

biegi problem Warkot dochodzi jakby ze skrzyni. Przy wkładaniu biegu nic nie zgrzyta.Wszystko chodzi płynnie tak jak powinno tylko że nie chce jechać. Bez sprzęgła też da się wbić.

#8 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 luty 2012 - 23:07

biegi problem Jak bez sprzęgła da się wbić, to prawdopodobnie @akowicz111 będzie miał słuszność. Bo to znaczy, że bez sprzęgła skrzynia nie ciągnie (nie porusza się). A między nią a silnikiem masz już tylko sprzęgło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mariusz93

mariusz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2012 - 15:32

biegi problem Dzięki za info ;) W razie co dam znać. Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to piszcie.

#10 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:32

biegi problem odkrec akumulator i popatrz do sprzegla jak to wyglada-mozliwe ze walek sprzeglowy sie ukrecil. lub jeszcze raz sprawdz dzwignie reduktora-jak bylem mlody to raz tak sie osmieszylem- nowy traktor stanal na srodku pola :P .

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#11 Share jacki31

jacki31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:07

biegi problem U mojego szwagra były takie objawy. Okazało się, że ścieło nity na koszu satelit. Była kupa roboty.

#12 Share mariusz93

mariusz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 luty 2012 - 12:18

biegi problem A możesz dokładniej wytłumaczyć gdzie to się znajduje i jak to sie fachowo nazywa?

#13 Share Majjdann

Majjdann

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika i wiele innych rzeczy.

Napisany 16 luty 2012 - 17:41

biegi problem Pewnie w skrzyni ci poszło łozysko na wałku mi wybija bieg z góry jak jade np z przyczepą doładowany. Musze wtedy dać terenowe i będzie ok

#14 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:09

biegi problem mariusz93 - kosz satelit znajduje się pod kuperkiem jak siedzisz. W tylnym moście, chodzi o mechanizm różnicowy. Tryb odbioru mocy od skrzyni (tak, to ten duży) jest przymocowany do kosza satelit przy pomocy nitów.

Po mojemu nie obejdzie się bez otwarcia skrzyni - wtedy zobaczysz co i jak się kręci i czy napęd wychodzi do tylnego mostu (wtedy coś tam będzie), czy może wogóle skrzynia się nie obraca (coś ze sprzęgłem).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share mariusz93

mariusz93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 luty 2012 - 13:13

biegi problem Ok. Dzięki wszystkim za pomoc. Jak już będzie zrobione to napisze co było. Pozdrawiam