Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 110-54 problem z hydraulika

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 luty 2012 - 10:02

Renault 110-54 problem z hydraulika Witam wszystkich może ktoś się spotkał z taką sytuacją jak ciągnik zimny to nie działa hydraulika z tyłu zarówno wieszaki jak i wyjścia hydrauliczne po pięciu minutach po odpaleniu działa wszystko perfekt, teraz w zimie nawet 20 min potrzebuje aby zadziałało. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 110-54 problem z hydraulika Dzisiaj, 11:57
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 14 luty 2012 - 10:31

Renault 110-54 problem z hydraulika w zimie wiadomo olej gestszy wiec nie wszedzie dojdzie,
byc moze juz pompa troche slaba lub z olejem cos nie tak,
a filtry wymieniales?

Polska B

#3 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 14 luty 2012 - 10:37

Renault 110-54 problem z hydraulika Filtry. Olej. na końcu pompa.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#4 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:22

Renault 110-54 problem z hydraulika na wiosnę 2011 wymieniony olej oraz wszystkie filtry pompa zmieniona na nową w 2010 no chyba że siadła ale jak by siadła to po rozgrzaniu nie chodziło by wszystko idealnie problem zaczął się w wrzesień nie było tak zimno i też musiałem odczekać. Podejrzewam zawór w rozdzielaczu jakiś nie trzyma i się olej cofa przez co się zapowietrza?

#5 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 15 luty 2012 - 22:32

Renault 110-54 problem z hydraulika jakby zawór nie trzymał to byś taką sytuację miał cały czas i hydraulika nie będzie trzymać a podnośnik będzie opadał. a właśnie hydraulika i podnośnik puszczają?

#6 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 luty 2012 - 12:30

Renault 110-54 problem z hydraulika Nie puszczają bo w grudniu kończąc orkę zostawiłem pług na podnośniku żeby nie musiał rano znowu czekać aż podniesie i nie opadł ani trochę, pytałem paru mechaników nic nie mówią każdy mówi przyprowadź albo przyjadą zobaczą jak nie dojdę sam to nie mam wyjścia muszę kogoś ściągnąć.

#7 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:49

Renault 110-54 problem z hydraulika Witam. U mnie jest to samo. po wymianie uszczelniacza na wałku pompy pomaga na jakiś czas. ale jeśli mowisz ze masz nową pompe to szukał bym gdzieś nieszczelności na drodze pompa-smok

#8 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 marzec 2012 - 08:24

Renault 110-54 problem z hydraulika Ja mam podobną sytuację, ale ze wspomaganiem. Mógłbyś napisać coś więcej o wymianie tego uszczelniacza? Tzn czy sam to rozbierasz i czy da się dojść do uszczelniacza pompy od wspomagania i też go wymienić? I na jak długo pomaga?

#9 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 09:39

Renault 110-54 problem z hydraulika Poprostu trzeba wymontować pompe i go wymienic, nie jest to mocno skomplikowane a uszczelniacze mozna bez problemu kupic w sklepie typu agromat. U mnie siedzą 2 uszczelniacze jeden za drugim.

#10 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 12:35

Renault 110-54 problem z hydraulika A jaki masz model reni? Ja mam 106-54. I zastanawiam się jak się tą pompę zdejmuje. Ile traktora trzeba rozebrać, żeby zdjąć pompę? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 13:21

Renault 110-54 problem z hydraulika Posiadam model 110-54 i u mnie trzeba odkręcic pompe razem z podstawą. Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie jest dobry dostęp do tej pompy

#12 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 14:01

Renault 110-54 problem z hydraulika No to pewnie u mnie to samo będzie, tylko pompa jest trochę inna. U mnie z przodu przed pompą zaczyna się już przednie zawieszenie. Jest dość blisko pompy, ale właśnie słyszałem, że pompę trzeba zdejmować razem z podstawą i wtedy jest łatwiej. Jest tam jakieś zabezpieczenie tzn. jakiś klin, albo zawleczka którą trzeba zdjąć? Czy rozbierałeś pompę, żeby dobrać się do drugiej sekcji pompy tzn tej od wspomagania?

#13 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 18:15

Renault 110-54 problem z hydraulika Dokładnie to nie wiem bo to ojciec rozbierał ale z tego co wiem to inaczej tego sie nie da rozebrac. W robocie jak wymieniałem pompe w fendzie to wiem ze była nakrętka na wałku od pompy a więc i tu bedzie podobnie. Masz pompe z prawej strony silnika czy z lewej? i czy zapowietrza sie tobie tylko układ kierowniczy czy cała hydraulika?

#14 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:56

Renault 110-54 problem z hydraulika u mnie już całkiem się porąbało ruszyłem w czwartek z sianiem nawozu i po rozgrzaniu podniósł ale nie chce opuszczać raz opuści raz nie a w sobotę kończyłem sianie i już nie opuścił został w powietrzu rozsiewacz biorę się od poniedziałku i rozbieram sam nie wiem za co się zabrać ale rozdzielacz na pewno zerknę i z tylnych siłowników przewody wchodzą u góry w dekiel do skrzyni i też tam zajrzę bo coś tam jest. jak zrobię to napiszę co i jak.

#15 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 14:44

Renault 110-54 problem z hydraulika Porób jakies zdjęcia to będą dla innych ;)

#16 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 09:21

Renault 110-54 problem z hydraulika

Dokładnie to nie wiem bo to ojciec rozbierał ale z tego co wiem to inaczej tego sie nie da rozebrac. W robocie jak wymieniałem pompe w fendzie to wiem ze była nakrętka na wałku od pompy a więc i tu bedzie podobnie. Masz pompe z prawej strony silnika czy z lewej? i czy zapowietrza sie tobie tylko układ kierowniczy czy cała hydraulika?

Pompę mam po lewej stronie silnika i zapowietrza się tylko wspomaganie. Podnośnik działa od początku, może na zimnym oleju trochę wolniej ale działa.

#17 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 09:58

Renault 110-54 problem z hydraulika czyli rozwiązanie masz z fenda. musisz odkręcić4 śróby m8 i zdejmujesz pompe z podstawą w fendzie tez tam nie ma za duzo miejsca ale nie jest tak zle ją wyjąć. masz podwójną pompe czy pojedyńczą?

#18 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 11:00

Renault 110-54 problem z hydraulika Podwójną

#19 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 12:11

Renault 110-54 problem z hydraulika Poluzuj moze przewod idący od pompy do tego zaworu trójdzielnego i uruchom silnik i sprawdz czy leci sam olej czy olej z powietrzem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 09:35

Renault 110-54 problem z hydraulika przepraszam za mały odkop ale jesienią kupiłem 110-54 i teraz przy tych zimnych dniach ostatnio wspomaganie i podnosnik nie działa gdy jest zimny. i wczoraj przy minus 17 ponad pół godziny kombinowalem i w końcu jak ruszyło to jednocześnie podnosnik i wspomaganie. i co to może być tego przyczyną że tak się dzieje?

Edytowany przez Marcin91, 09 grudzień 2012 - 10:14.
ortografia