Skocz do zawartości

Zdjęcie

który filtr powietrza lepszy mokry czy suchy?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 luty 2012 - 23:02

który filtr powietrza lepszy mokry czy suchy? który filtr powietrza jest lepszy? suchy czy mokry

który lepiej filtruje powietrze i który ma większą przepustowość (stawia mniejszy opór dla silnika)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który filtr powietrza lepszy mokry czy suchy? Dzisiaj, 02:00
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 luty 2012 - 00:12

który filtr powietrza lepszy mokry czy suchy? Wydaje mi się że nie będzie jednoznacznej odpowiedzi. Dużo tu zależy gdzie to ma pracować, jaki silnik, w jakich warunkach.

Filtr papierowy zapewne stawia mniejszy opór powietrzu.
Ale bez dobrej komory wirowej(cyklonu) w zapylonym miejscu po dniu pracy jest do wymiany- przedmuchania.

Przepustowość to już zależy od wielkości filtra jak i jego wszystkich podzespołów. Ale to już raczej jest dobrane w fabryce do wielkości silnika i jego zapotrzebowania na tlen.

Uważam, że trudno jest porównywać dwa rodzaje filtrów gdy nie występowały w jednym modelu silnika, czyli miały zapewnić identyczne parametry. W tedy to można by je skonfrontować w identycznych warunkach pracy i wyszło by który jest lepszy.

Producenci silników obecnie stosują filtry papierowe. Może to znaczy że lepsze?
Albo jest to sposób na stały przychód z serwisów.

#3 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 14 luty 2012 - 09:38

który filtr powietrza lepszy mokry czy suchy?

Uważam, że trudno jest porównywać dwa rodzaje filtrów gdy nie występowały w jednym modelu silnika, czyli miały zapewnić identyczne parametry.

A ja myślę ,że występowały w podobnych , a może nawet identycznych silnikach :)
Chodzi mi o zetory serii x3x0 np 3320 w starej masce (lata 90) miał filtr olejowy , a w nowej (po 2000) filtr papierowy.

Myślę jak kolega wyżej trudno jednoznacznie określić który typ jest lepszy , ale wg mnie papierowy wymaga większej dbałości niż olejowy , gdyż po pracy w bardziej zapylonych warunkach , potrzebuje wyczyszczenia , a olejowy pod tym względem jest bardziej trwały .
Sprzedam Ursusa 912

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share emonkey

emonkey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:18

który filtr powietrza lepszy mokry czy suchy? Suchy tak jak masz w kombajnach rodzimej produkcji jest przystosowany do pracy w większym zapyleniu, ale o niego także trzeba dbać (czyścić).

Natomiast filtr olejowy nadaje się bardziej do pracy o mniejszym zapyleniu, np. w samochodach ciężarowych STAR były takie stosowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Olavii

Olavii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 październik 2012 - 21:10

który filtr powietrza lepszy mokry czy suchy? chce zainwestować w jakieś dobre filtry (kilka maszyn do obsłużenia) no i już sama nie wiem…. mnóstwo tego a boje się znowu wtopić kase w jakieś (delikatnie moiwac) dziadostwo… zaprzyjazniona firma pieje z zachwytu nad drenami od sgee (http://filtration.pl/) niby czemu mieliby mi kit wciskać ale dobrze by było dostac jeszce jakies inne opinie…